Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Jsem věčný začátečník


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Deerhound

Jak jste prisel na to, ze z meho prispevku na clanek, vyplyva to, ze je to snadna a rychla cesta?
Vzdyt na toto tema tam neni ani slovicko.
Cozpak nevite, ze muze byt neco jednoduche, ale pritom to neni snadne?
Kdyz se podivate na to,kdy jsem se registrovala, tak uvidite, ze to nebylo vcera, ani minuly tyden, dokonce ani pred rokem. Tak mi neni jasne, z ceho usuzujete na snadnost a rychlost?

Ani nemuzu rict, kolik let to trvalo nez se mi moje rozhodnuti, sny a cile splnily...
Mnoho mych pratel uspelo ve svem oboru daleko driv. Ja mela jine priority, a az po te co se vyresily,
tak dalsi na nizsich prickach se posouvaly vys. Uz velkym pokrokem na me ceste bylo to, ze trading se stal moji prioritou c. 1. Udelala jsem vsechno pro to, aby se to podarilo. Musela jsem prekonat mnoho prekazek.
Jenze - nikdy jsem se nevzdala - kdyz jednoduse chci slyset ano, tak se prece nespokojim s ne.
Mam jeste jeden cil, ktery jsem si stanovila pred 17 lety, a diky tradingu, se blizi jeho splneni.
Strasne se mne citove dotklo, a bolelo mne u srdce, kdy Tomas s Petrem, oznamili stehovani do teplych krajin, k mori. Nikdy jsem nikomu nezavidela uspech, vzdy to bylo moji motivaci. Oni se dostali jiz tam, kde chci byt ja.
Puvodne jsem chtela zustat v Evrope, na jihu. Ale letos jsem to zmenila na maly ostrov v Indickem oceanu,
zatim nebudu prozrazovat ktery. Az se prestehuji, tak upresnim... :)
Vic jak 15 let, jsem snila o podnikani doma, nemuset mit vubec zadne zamestnani. To je rychle, ze?
O burze vim uz od roku 2007. Je urcite mnohem vic full time traderu, kteri se jimi stali driv nez ja.
Uplne nahodou jsem se dozvedela o financniku. Kdyz jsem uvidela seznam knizek, uplne vsechny jsem si koupila, i ty co uz dnes na webu nejsou. Byla jsem na jejich seminarich. Mam velmi rada psychologii, bavi mne, a stale se ucim. Jiz pred tradingem, jsem studovala principy uspesnych, ucila se od nich, a vyzkousela si ruzne druhy podnikani.
To neni o tom, ze v utery jste zamestnanec, a ve stredu full time traderem.

To slovo jednoduche bylo presne mineno tak, ze jsem diky predchozi teorii predpokladala, jak to bude slozite, tezke, jak budu resit situace, ve kterych jsem poprve atd. A pak mne realne obchodovani prijemne prekvapilo, ze to neni tak slozite, jak jsem ocekavala... Muj prvni obchod byla ztrata -173 usd na S/L. Vubec mi to nevadilo, ani v nejmensim. Vedela jsem, ze jsem neudelala nic spatne. Pak nasledovaly zisky i ztraty, ale porad zustavam v plusu.
Cetla jsem dalsi knihy, treba skvely Disciplinovany trader a Trading in the zone nebo Curysske axiomy a mnoho dalsich. 80% je dilem psychologie, a 20% techniky. Tak proc vetsina to dela presne opacne?
80% travi resenim techniky, a 20% psychologie?

Souhlasim s tim, ze je to uzasna vyzva plna necekanych prekvapeni, a pravem jsem prave proto vdecna a stastna, ze jsem se touto cestou tradingu vydala. Nikdy v zivote jsem to nemela jednoduche, musela jsem projit velmi obtiznymi situacemi, na kterych ostatni davno koncili. Napriklad jako samozivitelka, s vysokymi fin. zavazky, a ditetem, ktere nekolikrat malem prislo o zivot diky svoji nemoci.

Az teprve kdy jde o zivot, tak teprv poznavate skutecne zivotni hodnoty....

Nekdo se mne zeptal, co bych par slovy dokazala rict o sobe. Tady je ma odpoved...:

... Odvaha jit tam, kam ostatni se boji jen podivat, cilevedomost sahnout na nemozne, a vytrvalost, kde ostatni konci na neprekonatelnych prekazkach. V bouri videt jasne slunce a v tezkostech objevit pole novych neocekavanych moznosti... Umeni dat kazdemu dni sanci, aby se stal nejkrasnejsim dnem v zivote ... a dovolit lasce, vire a nadeji prozarit uzasne chvile na ceste zivotem...

Mary









Link to comment
Sdílet pomocí služby

Yord

ja nemuzu rict presne, co bude vyhovovat Vam. Je hodne obchodnich stylu a strategii, napiste si u kazde pro a proti, vyzkousejte si jednu po druhe, a pak sam zjistite a pochopite, co Vam nejvic vyhovuje.
Zacala jsem statickymi arbitrazemi a opcemi, a skoncila u intraday - o nem jsem byla od zacatku presvedcena, ze to rozhodne neni moje parketa. Zasadne neni mou oblasti forex a komodity. A obchoduji jen USA.
Rozhodne se nesnazim delat si trading komplikovany.

Mary

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Yourd,

znova, jeste jednou, odpoved na tvuj dalsi prispevek. Ve tvem textu je zaroven i Tva odpoved.
Staci si to precist. Vytvor si dostatecne velkou financni rezervu, stanov si svoji pravidelnou mzdu,
a tu si pak vyplacej z prijmu tradingu. Jsem zvedava, jak dlouho vydrzis si nadelovat konstantni stejnou mzdu jako v zamestnani, kdyz ti trading bude prinaset nekolikanasobne vic... Ale to je otazkou discipliny.
Muzes to dotahnout do malickosti, ze si budes posilat vyplatu ve stejny den jako tvuj zamestnavatel.
Ale krome odmeny muzes zkopirovat i dalsi prednosti zamestnani, vstavat ve stejnou dobu,
dat si pracovni plany na dny, tydny, mesice dopredu. Pravidelne si je kontrolovat.
A uvidis, ze za nejakou dobu se ti vubec po zamestnani a jeho vyhodach vubec nebude styskat.

Ale nejvetsi prekazka je o tom mit strach, protoze pak se ti proste jednoduse splni to, ceho se nejvic bojis.
Takze diky zakonum, se ti opravdu muze prihodit, co vedome ci podvedome ocekavas...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nona1803

dekuji Ti, a verim, ze se Ti to podari! Na tve otazky, jsem odpovedela v predchozim prispevku.
Urcite zacni soubezne obe cinnosti, jak praci ci studium, tak trading. I male kroky se pocitaji,
nez zadne. A netrap se tim, cos mohla udelat jinak a lip. Minulost skoncila v predchozi sekunde.
Kazdy den je mozne zacit znova a lip. Drzim ti palce!

Vitezu se nikdy nikdo nepta, jak dlouho jim to trvalo, ale rozhoduje to, zda do sveho cile dosli.

A prave proto - Vitezove nikdy nekonci....!

Mary

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Peter0508,
nevím jestli chápete smysl fór jako takových. dle mě se na nich obecně vyskytují lidé, kteří hledají. kteří nemají jasno, kteří tápou. to není myšleno ve zlém, každý je někdy začátku. že se většina lidí chce pochválit, nebo hledá nějaké náznaky toho, že jsou na správné cestě? tak ať, jsme lidi a potřebujeme sem tam nějaké ujištění, že se nám daří, že nestojíme na místě, že se na věc díváme správným způsobem. a k tomu fórum slouží krásně. na druhou stranu, pokud někdo vydělává, co by tu opravdu pohledával, proč by skenoval výsledky a proč se s někým dohadoval jestli to je tak či onak? koho to zajímá? pokud hledáte fakta, konkrétní věci, nevím jestli hledáte na správném místě.
pokud však hledáte bandu fajn lidí, prostor, kde se můžete vyjádřit a pokud snad máte dost zkušeností, tak i poradit, jste tu zřejmě dobře. jen bych od toho neočekával něco, co mi to dát nemůže.

Vela zdaru i tobě :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yord,
předně neexistuje hloupá otázka, takže se se ptej úplně v pohodě, na co chceš, ale jen na některý typy otázek nejsou moc použitelné odpovědi

současně mi přijde zajímavý, že na jedné straně hledáš směr, co a jak obchodovat, protože "se motáš v kruhu" a za chvilku "už máš dobře našlápnuto" a chceš skončit v zaměstnání, pokud jsou oba příspěvky myšleny vážně, tak být Tebou rozhodně nikde nekonči a nejdřív se přestaň motat v kruhu, čekal bych, že dobře našlápnutý trader už má v těchto věcech jasno a vygenerování dalšího tlaku na vlastní osobu to nevyřeší

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Osobne si tiež nemyslím, že je zlé, keď sa opýta niekto na štýl obchodovania alebo čo pomohlo dotyčnému ísť dopredu, resp. kde nastal prelom. Alebo aké mal obchody na začiatku (aspoň všeobecne) a ako sa vyvíjal. Nikto nepýtal výpisy od brokera. Ani Tomáš a Petr sa netajá tým, že obchodujú FinWin, resp. AOS s BO stratégiami a FIMS, a netajá sa ani svojím vývojom a prípadne aj equity krivkou. Prečo by sa mal úspešný trader zakuklovať, utajovať a pod.? Ak píše do diskusií, samozrejme. Veď tým, že napíše, že obchoduje napr. PA s pin bar, tak nič neprezradí zo svojho edge. Pomôže to v psychike druhým, ktorý používajú takýto systém, ale zatiaľ sa im napr. nedarí alebo sú v začiatkoch. Nikto sa predsa nepýtal na podrobný obchodný plán. Takže do tohoto vlákna to asi patrí.
Pekný deň.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k

Mno, u mě je to dlouhý příběh, jde o to, že kdysi jsem např. byl manažerem v jedné nejmenované MLM společnosti. Na tuto pozici jsem se dopracoval postupně od obchodního zástupce. Pak, když už jsem si myslel, že jsem „za vodou“ jsem dal výpověd v práci. Od té doby, jak mávnutím kouzelného proutku se mi přestalo dařit. Bylo to asi tím, že jsem si uvědomil, že MUSÍM vydělat, a to byl začátek konce. No a ted se to právě bojím zopkovat. Proto se motám v kruhu, proto hledám další způsoby jak případně vydělávat i jiným způsobem, né jen jedním. Nebýt závyslí na jednom způsobu výdělku „diversifikovat“. Bojim se, že jakmile budu MUSET vydělat, tak že to dopadne blbě. Proto se rád inspiruju uspěšnými lidmi a proto jim pokládám různé otázky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marylin

Mozna jsem se vyjadril trochu nepresne s tou snadnou a rychlou cestou. Lec myslim, ze trading neni zpocatku jednoduchy, prave naopak. Delam Market Profile, setupy se clovek za priblizne rok zvladnout nauci i na stale se menicim trhu, ale vstrebat do hlavy dvojznacnost a zdanlive paradoxy alespon pro me nebylo vubec jednoduche. Psychologie je presne jak pisete, 80 procent uspechu ci neuspechu. Marka Douglase jsem cetl, ale poslechl si jeho prednasku v USA i osobne, ma absolutni pravdu, ale v diskrecnim tradingu je vse jeste mnohem slozitejsi, protoze tam clovek nemuze do setupu vstupovat jako stroj. To presne nam radil na tom seminari. Ale jak spravne pisete, disciplina je zaklad, spolecne se sebeduverou, ale sebeduveru si clovek musi postupne, malymi krucky a spravnym postupem vybudovat.
Nakonec vlastne clovek dojde do bodu, kdy zjisti, ze to neni tak slozite, slozita a plna uskali a prekazek byla jen cesta, kterou k tomuto poznani dosel.

Ve svem prispevku jste zminovala maly ostruvek v Indickem oceanu, ale jak tam chcete vzhledem k casovemu posunu delat intraday US? EU si predstavit umim, nebo jestli jste sova, pak mozna i to US-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,

třeba někoho bude inspirovat moje cesta. V první fázi přišlo uvědomění, že příjem z tradingu je omezován pouze mým talentem. Poté, po nekonečném zkoušení všech možných tradingových přístupů (a ztráty mnoha peněz) jsem zjistil následující:

Mám schopnosti zpracovávat informace z trhu velmi rychle a to vše i za podmínek vysokého rizika. Tuto schopnost dokáži udržet také při extrémní volatilitě či jakýchkoliv odstrasujicich podmínech na trhu. Postupem času jsem také objevil, že dokážu obchodovat bez dlouhé doby věnované podrobné analýze, protože moje rozhodování je rychlé a automatické. V mém tradingu je například běžné, že během jedné minuty otevřu i tři pozice (long, short, long nebo jakkoliv jinak) a vydělám na obou stranách trhu.

Jsem si vědom toho, že můj tradingový styl je přesně opačný, než se dočtete v knihách (proto už žádné nečtu). Zjednodušeně řečeno, chci radši vydělat 4 ticky (obchoduji DAX) v každém obchodě (a udělat takových obchodů např. 10 denně), než vydělat 10 ticku v jednom obchodě.

Tento styl vyžaduje max. soustředění a prvotřídní cit pro čtení krátkodobých patternu. Jenomže. Tento styl se nemůžete naučit, protože je spojen s mým kognitivním a osobnostním vnímání trhu (tak jako já se nemohu naučit ten Váš). Hezky to napsal Brett Steenbarger. Je to jako když řídíte závodní auto. Máte velmi dobře vypěstované instinkty, založené na živé zkušenosti s tím, jak denně tradujete.

Netroufám si někomu radit, ale doporučuji jedno: Najděte styl, který vám vyhovuje, protože pak nebudete potřebovat disciplínu. Nebudete totiž chtít dělat nic jiného.

Hodně štěstí

P.




Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...