Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Technika vypisování opcí


PET

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 87
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já jsem tedy tento měsíc vypsal mírně opačné pozice ovšem pravděpodobně s podobným očekáváním vývoje. Konkrétně SPY JAN 11 bear spread 124/129, který je nyní lehce ITM. K tomu jsem přikoupil Long VIX JAN 11 na strike 18 (lehce OTM) a k celou pozici jsem momentálně završil nákupem Long Put SPY JAN 11 na strike 115. K této kombinaci mě vede přesvědčení, že dojde k prudkému obratu na trhu (mimo jiné trh je podle indikátorů ve stadiu "overbought" - RSI, Stochastic...). Při pohybu dolů dojde k nárustu volatility a zvýšení hodnoty VIX (opce na index volatility SP 500 CBOE) + k nárustu hodnoty Long Put SPY JAN 11 na strike 115, kde po zastavení propadu budu moci dotvořit vypsáním PUT opce kompletní strategii Iron Condor na SPY, která bude hedgeovaná pozicemi VIX proti propadu trhu. Osobně preferuji při následném prudkém poklesu vybrání zisku na VIX uzavřením pozice na určitém PT a pokud pokles pokračuje nechávám "pracovat" Long Put.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mapler
koukám, že máš hodně medvědí pohled na trhy, ale k dobrému výsledku potřebuješ razantní pokles. Jenže pokles nemusí být dost razantní, aby Ti růst IV pokryl rozpad časovky na nakoupených opcích. Co budeš dělat pak? Necháš vydělat jen bear spread na SPY a ostatních zavřeš na nějakém definovaném SL? Co když půjdou trhy ještě UP? Na bear spreadu máš taky SL?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

to kadik : 100% souhlas ... Téměř kdykoliv jsem se pokusil odhadnout budoucí vývoj (vyjádřený třeba nákupem opce ...), výsledek nebyl příliž dobrý (asi tak v 50% to vyšlo, v 50% to nevyšlo).

Snažím se důsledně plnit myšlenku svého kolegy : "nemám názor" ...

Z toho vyplývá přístup k zahájení jakéhokoliv tradu - vždy se jedná o neutrální strategii.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, tak to jste mě tedy zřejmě nepochopili. Já tedy mám "vždycky názor". Zřejmě všichni víme, že dnes nelze určit co se na trhu stane zítra. Z toho vychází i můj přístup pro stavbu obchodu. Podle mě, pokud vstoupíš tak, že máš jen neutrální přístup, tak si snížíš šance na celkový úspěch. Pokud respektuješ trend a víš co by jsi měl udělat pokud se trend změní, tak získáváš značnou výhodu před přístupem - "nakoupím a nechám být". Když jsem vstupoval do obchodu tak trh byl v uptrendu a já nakoupil Long Call OTM protože byl uptrend a já byl tedy bullish. Přišla mírná korekce a 16.12. jsem vypsal Short Call ATM - protože trend se zastavil a já byl neutrálně až bearish naladěn. Proto jsem poté nakoupil Long Put OTM, abych si připravil půdu pro obrat a k dotvoření Bull Spreadu. Proč jsem koupil Long Call VIX řešíme v jiném vlákně. Takže momentálně nyní mám tři pozice - Bear Spread a Long Put. Jsem bearish. Vypsaná Shot Call je v penězích a ve ztrátě, protože se bearish náhled na trh zatím nepotvrzuje. Takže shrnuto : zatím jsem se přeladil z původně Bullish na pozdější Neutral/Bearish. Nyní čekám co bude v pondělí. Mohou se stát tři věci :
1. Trh bude klesat a naplní mou predikci BEARISH, nechám jej klesnout a v nějakém okamžiku vypíšu ATM Short Put a dotvořím tak "celého ATM kondora" - toto možná nebude potřeba, protože efekt prodeje plánované Short Put mi nahradí růst Long Call VIX pořízené pro zajištění pozice.
2. Trh bude stagnovat - budu tedy NEUTRÁLně naladěn - vypíšu ATM Short Put a tím vytvořím formaci ATM Butterfly (nebo SS, ono každý tomu říká jinak) a vyčkám na její vývoj a další management
3. Trh poroste - budu tedy konvertovat k BULLISH - provedu takzvavý "výstřel z tajné zbraně" - prodám ztrátovou Short Call a vypíšu Short Call na vyšším strike ve větším počtu (násobek 2 nebo 3) a vytvořím Ratio Spread - tím kompenzuji ztrátu na původní Short Call a zvýším požadavek na margin (to je nevýhoda protože část Short Call bude naked !!!). Ale !!! Taky záleží, jak Ratio Spread postavím, můžu totiž vypsat na stejném vyšším strike, ale můžu výpis rozložit do různých vyšších strike, no a proč to ? Jednak si hlídám výši inkasa prémia k pokrytí ztráty z původní Short Call, ale taky se může stát následující : A/ trh začne klesat a bude se mi 1. vracet hodnota Long Put, kterou pořád mám (budu zase BEARISH) a Ratio Spread - tedy vypsané opce vyprší bezcenné B/ trh bude stagnovat (budu zase NEUTRAL) a Ratio Spread - tedy vypsané opce vyprší bezcenné, rovněž však pořízené Long pozice, které budou OTM. C/ trh poroste (budu zase BULLISH) a můžou dokonce i protrhnout strike Ratio Spreadu, protože tento se vlastně chová jako Iron Butterfly (z Ratio Spreadu mám vypsané opce na stejném strike, které tvoří "body" butterflye) nebo jako Iron Condor (z Ratio Spreadu mám vypsané opce na rozdílných strike, které tvoří "body" kondora) a Long pozice mi tvoří ochranné pozice (tyto můžu rolovat nebo přikupovat pro snížení marginu).

Takže shrnuto, nálady by jsi měl měnit tak, jak se trhy vyvíjí, výše uvedený postup, změny nálad a pohledů by možná sice vystačily na půl psychiatrické léčebny, ale bohužel, vše se vždy nevyvíjí podle představ. Pěkné vánoce !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mapler:

tak jak to máš postavené,tak podle mě budeš potřebovat velmi výrazný a hlavně "panicky rychlý "pád trhů.Do konce roku to pravděpodobně nebude,a pak už zbývají jen zhruba 3 týdny.
Taky si myslím,že long put na strike 115 už je hodně mimo,prakticky bezcenná a moc se s ní počítat nedá,samozřejmě pokud se nenaplní scenář,který jsem zminoval.
1,pokračovaní v růstu rychlejším tempem=to bude pro Tebe smrtící kombinace(VIX,long put,i výpis call proti Tobě-bude Ti hrát jen 129C a případný roll i s navýšením kontraktů nebude nic moc,bude to možná díky navýšení kontraktů za kredit,ale být naked není moc příjemné)
2,pokračování růstu pozvolnějším tempem=(VIX,long put,i výpis call proti Tobě-bude Ti hrát jen 129C která ale může klidně skončit i bezcenná a SPY se může před expirací zastavit na 128,9) :)
3,stagnace trhů=(VIX,long put a long call proti Tobě a výpis call bude mírně ITM a každý třeba i intradenní výkyv trhů Ti bude strašně hýbat z pozicí a bude se to docela na h.... řídit)
4,mírny pokles trhů=(lond call proti Tobě,na long put to stačit nebude na VIX možná taky ne a při výpisu call budeš cca.ATM ,platí dá se říct to co v bodu 3.Případné do-vypsání putky může trošku zmírnit ztrátu,ale premia jsou hodně malá,to by jsi SPY musekl hodně úzce zavřít,aby se dalo nějaké slušné prémium získat.
5,vyrazný pokles trhů=to je to co Ti potřebuješ.
Napsal jsem 5 možných teoretických vývojů trhu ,ale jen jedna varianta je v Tvůj prospěch,a podle mě ještě nejméně pravděpodobná.
Ono je totiž problém,že ve svých řešeních zminuješ co budeš dělat když trh půjde na tu či onu stranu,ale trh může jeden týden padat a další týden může být růst ;),tady se musí souhlasit s kbtm,příkladem můžou být poslední 2 měsíce,kde se trhy v listopadu docela silněji pohybovaly nahoru a dolů okolo 120(ted si vem,že Ti budou takhle kmitat od 122-126 a Ty ke call ještě vypíšeš putku).
V prosinci je pozvolný růst,poslední dny spíš stagnace u 125,ale suma sumárum dal ES za tyto 2 měsíce velmi pěkných cca.6%,což je na ATM/ITM opce pohyb zhruba 600-700 USD.
Přeju štastnou ruku v upravování pozice.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
Borax : jenom jsem chtěl připomenout, že vždy je potřeba "mít plán", když se věc nevyvíjí jak má. Vzhledem k dikci tvé argumentace usuzuji, že přesně víš o čem je řeč. Sám tedy víš, že pokud obchoduješ neutrální strategie - kondory, butterflye apod. tak nestačí pouze nakoupit a vypsat a čekat, že trh nebude trendovat - tedy bude neutrální a ty ho poté v budoucnu s profitem zavřeš. I když jsi neutrálně naladěn a obchoduješ neutrální přístupy - vždy se věc vyvíjí určitým směrem, kterému se musíš, chtě nechtě (a velmi často), přizpůsobit. Pokud vezmeš a podíváš se zpět na poslední tři měsíce, tak neutralita při vstupu do obchodu je jedna věc, ale skutečnost je věc druhá. Nevím kdo co obchoduje a jak je momentálně naladěn, ale pokud jsi v pozicích, které jsou konfigurovány jako neutrální strategie, a takto mám část pozic pořízených například já, tak samozřejmě k slušnému profitu budu potřebovat razantní pokles. Je jedno jestli přijde nebo ne, ale chtěl jsem demonstrovat, pokud se nenaplní "scénář neutrality", který vyžaduje pro mě nyní pokles, tak je možné dále pozice doplnit nebo upravit tak, abych neztratil. To je myslím dosti značná výhoda proti propagovanému přístupu "nakup-drž-prodej".
Pokud bych měl hodnotit své vyhlídky nyní, tak musím konstatovat, ža jedině další prudký uptrend bude mít za následek, že vystoupím z této mé části obchodu ze ztrátou. Všechny ostatní pohyby budou pro mne znamenat buď profit nebo případně nulu (buď mírně plus nebo mírně mínus). Prudký uptrendem bych nazval pohyb přes strike 127, kde by bylo setrváno do expirace.

radim2 + kbtm : Ať chceš nebo nechceš, ať si to připouštíš nebo ne, tak vždycky máš v hlavě názor, kam by tak trh asi mohl jít, protože se zabýváš tradingem. To znamená, že čteš o tradingu, sleduješ vše co se týká tradingu, studuješ trading a všemožné přístupy, vyhodocuješ základní zprávy, posloucháš co dělají ostatní nebo sleduješ co dělají ostatní. Nejsi proti tomu prostě imunní. Takže minimálně jsi neutrálně plus nebo neutrálně mínus, pokud tedy nejsi vyloženě long nebo short. Své pozice taky průběžně sleduješ a porovnáváš s momentální situací na trhu a přemýšlíš "co udělám, až to to bude tam nebo onam". Nebo ne...to by mě přišlo tedy dosti ignorantské.

O.K., osobně velmi vítám, když je možné pozice "rozebrat" a "poklábosit" i když každý z nás má v hlavě nějaký svůj vlastní přístup, plán, usudek, originální nápad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to mapler

jak si upravil své pozice, pokles i přes Tvůj TA signál nepřišel. SPY nám pomalu atakuje 128, tedy Tvou ochranou pojistku na 129.
Ředíš vypsané CALLky? Kam a jakým poměrem? Přidal jsi i nějaký výpisy na PUTkách, abys využil margin, který jsi z případných naked výpisů na CALL straně využil i pro sběr prémií na PUTkách?
Stačí Ti účet marginově? Naked výpisy na SPY nejsou moc ideální, 2000USD/k je poznat i na velkém účtu, obzvlášť, když obchoduješ víc než jeden podklad a pár kontrakty.

Ono teď bránit CALLky není moc velké terno, malá IV nedává moc šancí k pořádnému rollu do bezpečnějších vod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

jsem stále bearish. Svoji strategii bych při proražení strike 127 u SPY normálně upravil transformací do krátkodobého ratio spreadu, kdy bych naroloval na vyšší strike a vypsal více short call, které by byly částečně naked. Při nízké volatilitě a bearish náhledu jsem včera zaujal pozici reverse collar na VIX, které mám Long CALL na strike 17. Toto jsem provedl vypsáním Short PUT VIX na strike 18 (mírně ITM) a tím jsem :

A/ dodal strategii další prémium se vším co tím souvisí
B/ SHORT Put VIX se chová při růstu volatility přibližně stejně jako LONG Call VIX
C/ pořád si tím nechávám možnost otevřít BULL spread na SPY

Momentálně se nemoho moc rozepsat, zdravím. mapler

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mapler,
tvoja povodna pozicia bola silne medvedia a ked sa situacia vyvinula opacne tak si znova pridal vix short put (pozicia tiez zamerana na pokles). Aky to ma zmysel? Naviac v predchadzajucom prispevku mas uveddene, ze si long vix call 18 a nie 17. Co budes robit ak bude rast pokracovat? Ja mam vypis spy call jan 129, ale riadenie mam v plane este predtym ako sa opcie dostanu itm.

Long vix call = short vix put pri raste volatility? To hadam nie, uvidis ten fukot na callkach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro páteční odlehčení přidám svůj včerejší mimoplánový obchod.
Vypsal jsem mimo plán jen tak z dobrého rozmaru naked putku na dnes expirující APPLE které ale potřebuje dost vysoký margin který už jsem na účtu téměř neměl.
Příkaz se exekuoval a vyskočilo na mě varování že mám málo volného cash, kouknu na účet a zbývalo tam 90$.
To mě trochu vyděsilo.
Navíc mi broker automaticky zrušil dříve vypsané příkazy které čekaly na exekuci v případš prudšího pohybu trhu dolů - neměl už jsem je čím marginově vykrýt.
Koupil jsem zpět jednu z dřívějších Putek za 0,01 s poplatkem 0 a uvolnil si margin na 800$ aby se mi lépe spalo.

Jo, obchodovat mimo plán může být likvidační, v mém případě se nic nestalo a je třeba občas dostat přes uši když si jeden začne myslet že může s opcema dělat co se mu zlíbí :)

Jinak, kolik si vy zkušenější necháváte volného cash na účtu? Já mám v marginech blokováno tak zhruba okolo 80% peněz. Zbytek nechávám pro případ když se vyskytne dobrá příležitost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radim2

záleží na typu strategie, kterou obchoduješ. Sám jsi viděl co ti udělal výpis naked putky na Applu.
Pokud jedeš strategie s pevně daným marginem, 80% může být ok, ale moc řízení, rolování, ředění si neužiješ. Limit účtu je moc blízko.
Naked výpisy mají tu nepříjemnou věc, že margin raketově roste, když se s pozicí dostaneš z OTM na ATM a ITM striky. Zde je třeba přistupovat obzvláště obezřetně.

Držím se pravidla, že pozice držené do expirace by měli v součtu blokovat cca 50% účtu, ať je prostor pro úpravy nebo pro další příležitosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...