Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Jak mám plánovat živobytí ze svých profitů v tradingu?


Doporučené příspěvky

Rob, mne to vubec neprijde funny, tato diskuze je velmi dobra a vsechny diskuze se strangerem jsou vyborne. Prave tyto dohady nam uzasne odkryvaji typy lidi na trzich a pripadne jejich uspechy a neuspechy. Pokud chceme vydelavat, nemusime se chovat jako ty nebo Tomas. Kazdy je vlastni osobnost, kazdy mluvi uplne jinak jestli chce 100k mesicne nebo 2M mesicne a od toho jsou pak strety zde. Prosim o zachovani vsech diskuzi vyjma tech kde se napada a urazi jednotlivi lide, jinak ma kazdy krasnou moznost nahlednout do "zakulisi" vsech ucastniku na trhu.

Ps. strangerovo mysleni mam velmi rad a jsem hodne podobny. Jenom jsem se uz odnaucil zde nadavat, protoze mi neprochazely prispevky....

Mejte se a berte to v dobrem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 98
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ono je to skor o tom, či je to diskusia, alebo len kabaret niekoho, kto si hladí ego, ale keď je len minimálne konfrontovaný, aby ukázal relevantné fakta, ktoré by potvrdili jeho nadpriemernú schopnosť tradingu, tak je oheň na streche. A potom sú tí, čo mu nechcú zjesť "jeho pravdu", tí zlí...Myslím, že je hlavne na adminovi, aby zasiahol nielen proti tým, čo nechcú strangerove rozprávanie o jeho "super ziskovosti" bez faktov zožrať, ale aj voči strangerovi, ktorý neváha písať invektívy na adresu tých, čo s ním nesúhlasia. Až je stranger fakt tak dobrý ako naznačuje, predsa nie je problém dodať nejaké fakta, finačníci s tým nemali problém a na mnohých výpisoch ukázali svoje výsledky, čím si hodne zvýšili svoju reputáciu...
Až stranger nie je ochotný, čo je iste jeho vec, tak nech ráta s tým, že mu každý jeho rozprávanie neberie a nemal by kvoli tomu robiť veľké rodeo, ako sa mu ubližuje a nikto ho nechápe, ale prijať aj kritiku iných bez invektív.
Nakoniec je to na adminovi, ako zakročí..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Rob, mne to vubec neprijde funny, tato diskuze je
> velmi dobra a vsechny diskuze se strangerem jsou
> vyborne. Prave tyto dohady nam uzasne odkryvaji
> typy lidi na trzich ...

To je presne ono! Stejne nahlizim na jednotlive prispevky ja. Kolikrat staci se zamerit na to jaky styl psani kdo pouziva v diskuzi a hned si lze udelat obrazek o tom jak asi dotycny ovlada sve emoce v trzich, a na zaklade toho muzeme take delat urcite odhady o jejich uspesnosti. Nejprofitabilnejsi strategie je tzv. "I don't care" pristup, kdy se nenecha trader rozhodit ani vysledkem obchodu, ani tim kolik vydelava druhy, a uz vubec ne nejakym prispevkem v diskuzi od zcela neznameho cloveka pod smyslenym jmenem. Osobne nemam vubec potrebu videt vypisy ze zadneho jineho uctu nez meho vlastniho. Ono se da odhadnout uz podle typu osobnosti, jak se asi dari jejich uctu. Samozrejme to neni zcela exaktni, ale to v tradingu neni nic :)

Prosim respektujte jeden druheho, neni to zase tak tezke vyjadrit vas nazor za pouziti zcela neutralnich slov, prestoze napriklad chcete presvedcit vetsinu ostatnich diskutujicich o necem, na co maji opacny nazor. Vynikajicim prikladem je zde na financniku petruv styl psani, jeho clanky jsou primo ucebnici takoveho stylu nenucene prezentace vlastniho nazoru. A nezapomente na en.wikipedia.org/wiki/Positive_mental_attitude ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Okej uzavrieme to, s mojej strany len tolko ze nikdy som nenapisal ze kto neobchdouje 10 a viac kontraktov je vol, to po prve. Po druhe, to slovo stado "volu" bolo myslene bez urazky, v zmysle ze od kedy som tu, od kedy som ukazal ze mam ine zmyslanie ako vy ostatny, stale so mnou zapasite, a to slovo "volu" bolo v uvodzovkach. (Lepsie ale citat co sa mi hodi, ako citat vsetko co napisem, vsak?)
MImochodom prvykrat som pouzil slovo "volu" aj ked v uvodzovkach na tuna diskutujucich.
Po stvrte ci po piate, moje prispevky maju hlavu aj petu, len nie kazdy im chape.
Po sieste, naozaj nechapem potrebu reagovat na moje prispevky, "utokmi" "dalsimi "balastami" a "zvastami". Potom sa necudujte, ze ano debata sa zvrtne inym smerom, pretoze som k tomu nasmerovany a len reagujem na to co bolo napisane na moj prispevok.
To trocha svedci o nezrelosti niektorych diskutujucich a o neustalom dokazovani ze NIKTO uspesnejsi AKO ONI neexistuje, pretoze oni nedosiahli (a zrejme ani nedosiahnu) USPECH o ktorom snivaju, pretoze namiesto toho aby pracovali na sebe, travia cas dokazovanim ze nikto ako oni uspesnejsi neexistuje... ale to uz sa opakujem.

Mimochodom aj prispevky nickiratua ci ako sa vola, neboli pochopenie a zaujimave ze tymi istymi diskutujucimi co nechapu ani moje. Len on uz viac neprispieval a ukoncil to, aj keed mozno to sleduje. Ja som ale taky ze ja zareagujem na prispevok od vas, ja s tym nemam problem. Koniec koncov ukazuje sa kto ma aku (alebo skor nema) osobnost.

Tak drzim palce v dalsich "plodnych prispevkoch"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Strangere, fakt už toho mám dost, nemyslím si, že jsem člověk, který se nechá lehce vytočit a snažím se přispívat konstruktivně. Nechám na ostatních ať posoudí, na kolik jsou to co píšu opravdu "somáriny" bez hlavy a paty, ale buďte si jistý, že nejsem z těch, kteří si nechaj slušně řečeno šlapat po hlavě. Nebudu komentovat vaše hlášky o blackpoolech a iceberg příkazech (netuším o čem byste jinak psal o pár příspěvků výše), protože ani nevím, jak bych je měl komentovat, ale vysvětlete mi, jak víte, že se nesoustředím na svůj trading? Co vám dává právo hodnotit druhé, aniž byste měl k tomu jakýkoliv podklad? Jste typ člověka, který rozhasí jakoukoliv diskusi a zažil jsem pár takových i na docela zajímavých fórech na Tradestation a dalších. Vždycky to musel admin utnout a tady to neskončí jinak. Škoda.

"Namiesto toho aby si sa sustredil na vlastny trading, a vobec vsetci namiesto toho aby ste sa sustredili na vlastny trading snazite sa presadit ze niekto uspesnejsi ako vy neexistuje. (a ja tiez namiesto toho aby som venoval cas inym veciam venujem ho stale do urcite mieri tuna, ale neoplati sa, lebo ludia su tupci, len clovek je mudry)"

Dejte si tu práci a dokažte svoje tvrzení, napište mi tu úryvky z mých příspěvků, kde se dá usoudit, že jsem mistr světa v tradingu. Napište mi z čeho víte, že se nesoustředím na svůj trading?
Proč pořád musíte jenom provokovat a reagovat podrážděně na jakoukoliv kritiku nebo jenom poznámku či názor malinko odlišný od těch vašich?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) já nevím, jestli tady lidi žijou v nějaké jiné realitě, ale mně to nepřijde uplně normální, že administrátor napíše o stranu zpět "stop offtopicu, flamu a napadání" a bez mrknutí oka to další stranu pokračuje...

2) prosím znovu neřešte, kdo nebo co je reálné a co není..diskuse je anonymní a není způsob, jak cokoli prokázat, takže se s tím jednoduše smiřte..to, že vám někdo ukáže nějaký výpis, neznamená, že si ho ve photoshopu neupraví atd.

3) prosím uvědomte si, že tyhle přestřelky vždy zabijou každou solidní diskusi k tématu..tj. než budete na někoho podrážděně nebo posměšně reagovat, rozmyslete si prosím, jestli to stojí za to, že tím sobecky zabijete celé vlákno, které se pak musí často kvůli nekončící smršti uzavřít, a nebo si ten chvilkový afekt radši vstřebáte moudřejším způsobem před monitorem a do diskuse to ventilovat nebudete a nezničíte ji tak..

4) věřte, že metr je na všechny stejný, pokud jde o pravidla..a uživatel "stranger" v poslední době začal docela překračovat hranici mezi tím, co je pro fórum v rámci solidní a slušné diskuse únosné (toto prosím berte jako varování)..tj. tímto prosím o celkové zklidnění obou stran..

5) při dalším příspěvku mimo téma článku vlákno zamykám.

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se adminovi, že jsem jeden z těch, kvůli kterým to tady "vypadlo z tématu". Abych to vrátil zpět, načrtnu zhruba, jak tyto věci řeším ve své praxi.

Základ rozhodování o tom, zda a kolik prostředků se alokuje pro trading a kolik použiju na jiné účely a vyberu, tvoří jednoduché rozdělení účtu na "moje peníze" = to, co nechci ztratit a o co se "bojím" a co nebudu vybírat a "peníze trhu" = vydělané peníze, které hodlám buď utratit nebo reinvestovat zpátky v trhu. Načasování tohoto rozdělení je vhodné uzpůsobit tak, aby se dobře počítaly daně apod., tudíž vždy na začátek roku a v průběhu roku už je to dle potřeb nebo chtění. Pak jsem víceméně v několika možných situacích:

1. Ještě jsem nic nevydělal (obchoduju krátce nebo špatně :) ) - všechny prostředky jsou tedy "moje" a postupuju dále poměrně konzervativním způsobem. Detaily svého position sizingu (money monegementu jak chcete) nebudu prezentovat, ale obecně riskuji v portfoliu méně než by mi jinak systémy a účet mohly dovolit.

2. Mám z minulého období zisky a část prostředků na účtu jsou tedy "peníze trhu", s kterými mohu po odečtení daní libovolně nakládat. Jde tedy v tuto chvíli se rozhodnout, zda nějaké peníze a kolik potřebuji "ke zvýšení své svobody", "ukojení svých tužeb", "rozdání tam, kde mohou dále pomoci" či cokoliv jiného, dosaďte si dle libosti, a zda a kolik chci mít k dalšímu tradingu. Poté, co se rozhodnu, stane se ona část pro trading, tzv. "reinvestovanými prostředky". To jsou peníze, na kterých mi už tolik nezáleží a na kterých jsem ochoten riskovat více. Jinak řečeno na těchto penězích je nastavený position sizing jinak, agresivněji - nikoliv však nezodpovědně.

3. Pokud je na účtě cca dvaapůlnásobek původně vložené částky, původní částka se stáhne z účtu zpět a od této chvíle se "začne znovu", přičemž jde už pouze o "reinvestované prostředky" a platí pro ně příslušná pravidla.

Tento hrubě prezentovaný základ má v sobě zakódovaný i můj systém každodenního řízení portfolia a equity na účtě se tak dynamicky mění mezi "peníze trhu" a "reinvestované prostředky" podle mých aktuálních potřeb a hnutí mysli. Mohu si dovolit využít naplno potenciálu portfolia a zároveň se nebát, že přijdu "na mizinu".

Pokud se daří, pak není equity výrazně omezována ve svém růstu, pokud se nedaří, pozice při drawdownu se začnou samy redukovat, obecně řečeno moje portfolio i styl tradingu je nastavený na anti-martingale.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator respektujem vas nazor, alebo varovanie, ale nechapem mu, nebudem to viac rozoberat, ale trocha sledujte aj prispevky "na mna" nie len "moje"

K teme:
Osobne si myslim ze ked clovek zacina s tradingom, nemal by mat hned velke oci, tzn hned si mysliet ze zarobi dost na to aby mohol nechat pracu. Takze tomu je potrebne sa prisposobit.
Uz podla OP a celkoveho MM zavysi kolko trader dokaze zarobit penazie mesacne v tradingu. Urcite by som ale neodporucal hned sa nechat uniest prvymi ciframi a cislami a zacat ich hned vyberat a kupovat si rozne veci.

1. Logicke je pockat kym nebudem obchdoovat par kontraktov kde by vyber nejakej cifry az tak nezavazil.
2. Urcite nevyberat taku cifru ktora ma vrati povedzme spat z 5 obchodovanych kontraktov na 1 kontrakt (to je obrovsky skok naspat)

Kazdy ma ine sny, a inak financne narocne ale je potrebne aj tuna rozmyslat a financne planovat, aby sme sa nedostali na zaciatok cesty a nezacali zasa s 1 kontraktom

Radsej chvilu pockat, zit normalne tzn nenavysovat si nejak velmi obvykle mesacne naklady a az ked bude dostatocny ucet, potom si napriklad vybrat peniaze a dopriat si aj inak viac financne narocne veci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...