Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Jak mám plánovat živobytí ze svých profitů v tradingu?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 98
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

EDIT: Všem se omlouvám za offtopic!

stranger:

sorry, ale tvoji "psychickou" odolnost šlo docela dobře vidět ve tvém už uzamčeném vlákně. Proto se nemůžeš divit, že tě tu už pak většina bere jak tě bere.
Je to škoda, když jsi začínal přispívat, nevypadalo to bledě, teď se to bohužel zvrtlo v tak trochu egomaniactví. Je fakt, že je to občas dobrá zábava, jenže občas je to docela velký šum ve čtení příspěvků...
Neber si to jako urážku, je to jen můj názor a fakt je tvého "vývoje" škoda, alespoň tak jak to já vnímám.

Honza K.:
přidávám se k Wemovi, sledujeme OF v diskréčním obchodování a občas je to docela znát, že nejen že "někdo velký" sází MKT příkazy, ale ještě pohlcuje limitem všechny markety co jdou proti němu. Když už hlavní sílu pohltí, většinou pak spustí poslední salvu marketů na rozjetí trendu (minimálně krátkodobého).
V každém případě hodně zajímavý skript - šikovnej ;) :D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wem - ano souhlasím s tím množstvím fake, na různých úrovních se objevují sem tam velké limity na všech možných symbolech a někdy tam jsou chviličku, jenom "problikávají", někdy stojí pevně jak skála, ale když se dostanou blízko inside bid/ask, tak zmizej :) Nikdy jsem nestudoval dopodrobna, proč přesně tomu tak je, pro mé strategie není volume nějak zvlášť důležité, takže to sleduji jenom pro zajímavost a je to takové oživení, když přijde alert.

> Mám totiž jednu otázku.. Kdo je tady velkej hráč?
> Konstantně příchozí fronta marketů, nebo postupně
> se doplňující limiti balancující na jednotkách,
> který doplňuje? Předpokládám, že ten tvůj
> indikátor tohle nerozliší (myslím celkově tuto
> situaci). Je to z 12.9.

Nee nerozliší a na otázku bych odpověděl asi tak, že jak fake limity, tak velké markety jsou určitě od velkých hráčů, nepředpokládám, že by mohl někdo s účtem 10 000 USD dávat na trh buy 500 limit :) Dá se jenom předpokládat, že ten limit, který se časem mění a posouvá podle aktuálního vývoje na trhu, bude fake a ten, který sedí na dané ceně, bude skutečný. Co je pro mě překvapivé, že nezřídka bývá takový reálný limit odkoupen/vyprodán najednou taky velkým příkazem, přestože jinak je likvidita a volume v daný čas nízká. Nejmarkantnější to bývá v overnightu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzin Ako to je tvoj nazor, mas na neho samozrejme pravo. CO sa tyka mojeho vlakna, tam slo len o to proste ze som pochopil ze mi nestojite za to aby som vam vysvetloval svoje obchody ci protirecil tomu co si myslite. TO bolo cele.
Pre mna dolezite je ze paralelny ucet ktory obchodujem s ktorym som zacinal v hodnote 1 000 USD mi rastie a mam viac casu ktory by som inak venoval vam tym ze by som sa rozpisoval o obchodoch, ako som to robieval v mojom vlakne. Svoje rozhodnutie samozrejme nelutujem a urcite uz ziadne ine vlakno, alebo svoje obchody nikdy nebudem davat do eteru.

Honza.K podla mna je to somarina, pretoze ak by to bolo tak ako ty hovoris tak TandS by bol plny ovela vyssich cisel.
Ide o to ze velky hraci obchoduju ovela inaksie ciastky a nikto ich nevidi, obchoduju kazdy den
Obchoduju pozicie v takych hodnotach za jeden tick = 1 auto, ako pisal myslim LW a taktiez BNS a vidis ich? nevidis... a ani neuvidis.
Ak by si ich totizto videl ako pises tak by tie skoky a cislice v TaS boli brutalne

Namiesto toho aby si sa sustredil na vlastny trading, a vobec vsetci namiesto toho aby ste sa sustredili na vlastny trading snazite sa presadit ze niekto uspesnejsi ako vy neexistuje. (a ja tiez namiesto toho aby som venoval cas inym veciam venujem ho stale do urcite mieri tuna, ale neoplati sa, lebo ludia su tupci, len clovek je mudry)

Ono ked raz budes/te obchodovat vecsie pozicie, zistis ze to neje take strasne ako tu ludia co nikdy ich neobchodovali, len niekde poculi, popisuju. Rovnako ako reci o psychike a podobne somariny, ano priznavam ze clovek ktory je zvyknuty na zamestnanie moze mat troska problem si zvyknut na tento druh prace, lebo je to podnikanie, ale nic viac.
Vsetko je to o plane o presadeni svojich silnych stranok v tom plane a o riadne odtestovanie.

Ste jak motorkari co sa boja ze spadnu a nakoniec aj spadnu preto ze im niekto povedal ze zarucene spadnu a preto tomu aj uverili. (a to som vzdy tvrdil) a to som este ani nezazival uspech v Tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,
nekdo to zde psal pred par dny, ale pro jistotu zopakuji: dik za tve prispevky, nevim cim to je ale jde z nich znat ze jsi opravdu "nad veci" a hlavne se nenechas nikym rozhodit, vsichni do tebe zde furt rypaji a presto mas tu trpelivost opet reagovat prispevkem bez jedine znamky negativismu. Je zcela bezne ze jakmile nekdo je uspesny, ostatni misto aby se od nej naucili jak na to, misto toho zacnou vse zpochybnovat - ted mluvim veskrze o smysleni obyvatel vychodni a stredni evropy...

Nevim jak to je s obchodovanim 1000+ kontraktu ale urcite to jde obejit obchodovanim na ruznych trzich soucasne, vzdyt trhu jsou na burzach tisice, takze v tom bych problem nevidel. Staci diverzifikovat mezi trhy a nikdo nikdy nebude vedet ze mas najednou otevreno treba 20 tisic pozic. Jak to zvladne hlava, to take nevim, muze to byt problem pro urcity typ lidi a pro jine zase zadny, asi je to individualni. O tohle tema mi ale ted vubec nejde, jen jsem chtel rict ze verim tomu ze co tu pises o svem dosavadnim obchodovani se zaklada na pravde, a nevidim duvod proc by sis vymyslel. Tim myslim prispevky ve vsech vlaknech, nejen zde. Mozna je to smesny duvod, ale domnivam se tak na zaklade tveho stylu psani, proste mi to tak pripada. Mnohokrat ses pokusil ostatnim pomoct a sdilet sve vlastni know-how, a misto podekovani se ti odmenili zcela jinak - vsak uz vime a nebudem to rozebirat.

Honza K - dik za vysvetleni a screenshot, o moc moudrejsi z toho bohuzel nejsem, ale to je OK. Aspon jsi to zkusil nejak objasnit, zrejme to nakonec bude tak jak jsem predpokladal, chce to dalsi dlouha leta samostudia abych na to prisel sam, ale prozatim se priklanim k tvemu poznatku ohledne volume - neni az tak dulezite pro vybudovani fungujiciho OS, a nekdy muze byt az zavadejici. Neco jineho je asi volume profil dle petra, to urcite do sebe neco ma, ale je to zas dost komplexni a sam jeste nejsem na urovni abych se tim zabyval. Ale jednou se na jeho kurs urcite prihlasim jelikoz me to zajima i kdybych podle toho nakonec neobchodoval.

K tematu tykajiciho se kolik je na trhu velkych hracu a kolik individualnich traderu, rekl bych ze to neni zadna zahada, podle me je pomerne jiste, ze 90% trhu jsou instituce a zbytek (10%) individualni traderi s desitkami kontraktu, aspon tak o trzich smyslim ja. Jestli nekdo ma odlisny nazor, tak to je take v poradku.

Peace all, spread love, not hate :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit Presne tak, to podstatne si vystihol, som hrozne raz ze si to pochopil, mozno ako jediny zo vsetkych... JDde o to ze presne ako pises, uz mnoho krat, aj ked som neobchodoval LIVE, ked som este len paperoval replayoval svoj system, som mnoho krat daval neco ven, ze sveho know how, to iste ked som uz obchodoval LIVE. TO je dovod preco som sem stale chodil, prispieval, a "zapasil" se stadom "volu". Ak to pochopil jeden (ty) tak to malo zmysel a som rad. Skoda len, ze jenom par ludi. Napriklad hrozne vela (aspon ja to tak citim) som odozvdal z LIVE v prispevkoch v teme NQ a taktiez vo vlakne Tarak-ovom.
Toto podstatne si vystihol Detroit. Dakujem.

Samozrejme neriesim to, este raz opakujem, ci mi niekto veri alebo nie, kazdy ma svoj nazor, svoj rozum a kazdy vnima veci tak nejak inak. Sme ludia, mame rozne nazory a nastastie mame na nich pravo a aj ich verejne zverejnovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger Napsal:
-------------------------------------------------------
> detroit Presne tak, to podstatne si vystihol, som
> hrozne raz ze si to pochopil, mozno ako jediny zo
> vsetkych...

(tu) Prijde mi ze mame cosi spolecneho ...jedine co nechapu je, co tebe drzi stale na Slovensku, obzvlast kdyz muzes jiz davno jit kam se ti zachce. Ja jsem odesel v roce 2000 a navrat si uprimne nedovedu predstavit, skoda ze to jsme zcela mimo topic, takze radsi ukoncim vetu bez otazniku na konci.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji pánko velkomožný, že tedy i já mám právo zveřejnit tady to, že mi připadá už dost směšné, jak se vy dva s detroitem navzájem adorujete :D Já vím, je to už flame, ale dneska mám díky vám dvěma dobrou náladu, díky ! :) :)

Odpuste pán velkomožný nám, plebsu, že si troufáme chovati se jako stádo, které nerozumí věci a přesto píše narozdíl od vás, který nemá čas, sáhodlouhé příspěvky bez jediného zrnka smysluplnosti. Pokusíme se polepšit, to slibujeme na čestné pionýrské.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dnes večer nám to krásne trenduje a keďže som na správnej strane na štyroch pároch, tak mám dobrú náladu a preto nebudem moc "hrubý".
Stranger, i keď možno obchoduješ ako malý boh a zarábaš, tak ti to nedáva právo tu urážať ľudí. Ako píšeš, každý má právo na svoj názor, a ak sa nezhoduje s tým tvojim, tak to hneď nemusí byť dôvod na invektívy. Príde mi, že si dosť urážlivý a samoľúbi a ak to nezmeníš, tak tvoj názor nebude nikto nikdy brať vážne. Pripomína mi to malé urazené decko na pieskovisku, ktoré okolo seba mláti lopatkou lebo sa s ním nikto nechce hrať.
Honza K., tvoje príspevky majú vždy logiku a som rád že máš stále chuť sem prispievať (tu).
Tak vám všetkým držím palce a Tomášovi díky za skvelý článok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
dovolím si příspěvek k diskuzi
je to situace, která se neustále opakuje, libovolné téma, kam se zapojí stranger, tak se strhne na reakce na něj, zcela mimo téma, je to imho zbytečné, ač s řadou věcí u strangera nesouhlasím, tak v jednom má můj respekt, je konzistentní v přístupu a reakcích, tzn nenechá si do ničeho mluvit, má svůj názor, svůj styl a ten drží a proč ne, diskuze s ním je hodně těžká, ale jsme v tradingu, kde jsou různé individuality a člověk musí najít svoji cestu, aby uspět, jak páíše Tomáš "člověk musí myslet jinak", tak ho prosím respektujte a pokud s vám jeho názor nelíbí, tak nereagujte, ingnorujte to, protože to nikam nikdy nevedlo a jen se diskuze zavede mimo téma a ve vlákně se nedá orientovat (ano, sám vím, že jsem v minulosti si taky nedal říct a zkusil s ním diskutovat :))

díky strangerovi je možno vidět jiný přístup k obchodování, jiné sebevědomí, tak si z toho zkuste něco odnést, pokud si jen hraje a kecá, tak stejně neni možnost jak to dokázat, takže diskuze o výpisech a screenech jsou mimo, pusťe si graf a projděte si to co říká, dává to smysl OK, super, nedává, nevadí jede se dál, přístupů a cest je mnoho

takže díky stranger za Tvoji odlišnost a držím palce v naplánované cestě a jsem zvědavý na vývoj, jen pozor to že o něčem nevíš nebo tomu nerozumíš, ještě nutně neznamená, že to neexistuje (viz obchody velkých hráčů), ale všechno má svůj čas

dobré obchody všem
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenon jeden prispevek ode mne. Mozna mi neprojde ale zkusim.

Fenomen strangera spociva v tom, ze se stiha naockovat temer do vsech vlaken do kterych ma pristup a vsude povida relativne to stejne. Pominu fakt ze temer 2/3 jeho kazdeho prispevku je placani slamy o nicem (bmw 500 koni, neco malo o motorkarich a spousta dalsiho balastu) a prochazi mu to. Jestli stranger obchoduje tak jak obchoduje, o tom si kazdy trader co v trzich ma neco za sebou dokaze udelat obrazek sam. Potud je mi celkem jedno co dela a co pise... at si pise co chce. Nektere svymi prispevky pobavi (tech je asi vetsina), nekteri ho hltaji... jejich vec.

ALE : casto se stava, ze stranger zacne generovat prispevky, kdy se sam zacne nafukovat jak nejaka supernova, a jeho ego se zvetsuje do stale vetsich rozmeru a zacne byt stale agrasivnejsi a agresivnejsi. Konci to tim, ze kazdej kdo neobchoduje minimalne desitky kontraktu jako on je vul a zabednenec, protoze to je tak easy... staci myslet jinak a byt emocionalne nad veci.. Tak to je vazne hodne funny.

Takze kdo by tady mel byt trochu omezovan v rozletu je stranger, protoze mne uz to taky nebavi cist jakej sem trouba ze neobchoduju desitky kontraktu. Pak neni divu ze po nem driv nebo pozdeji nekdo vystartuje a vlakno konci...

Rob99

Ps.: Muj jediny prispevek k tomuto. Jako kazde tema to skoncilo zase u strangera a nebudu dal reagovat. Samozrejme muzu to tu "necist" ale zrovna v tomto vlakne jsem s velkym zajmem cetl prispevky Tomase (Nesnidala) a byla to resp. vypadalo to po dlouhe dobe zase na moc peknou diskuzi. No nic no.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...