Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: Jak mám plánovat živobytí ze svých profitů v tradingu?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 98
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Clanek je fakt hezky. Dekuji. V komunite financnik.cz jsem ten nejposlednejsi a nejpomalejsi obchodnik. Obchoduji nazivo od 2009 ale teprve v lednu 2013 jsem opatrne vybiral prvni dolary z uctu. (byl to uzasny pocit by the way) Ziji v zahranici, mam praci ktera me bavi a obchoduji pozicne. U mne svoboda se otevira, jako v Cine, postupne. :-) Uz nepracuji vic nez 5 dni v tydnu a dovolene si uzivam mimo Evropu. Kdyz budu obchodovat uspesne i dal, jako posledni 3 roky, tak mozna skoncim i v praci. Uz ted si odkladam penize bokem abych mel rezervu a zaroven jsem zredukoval zivotni naklady. Osobne si myslim, ze "trading for living" zacina zredukovanim zivotnich nakladu, plus financni rezervou na minimalne 2 roky zivota bez mesicniho platu. Ja si pripadam jako lovec. Trader je lovec, ktery nevi jestli chyti zajice, mamuta nebo se jenom ubeha a nechyti nic, ale musi se podle toho i zaridit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny clanek. Mam mozna troc hu hloupy dotaz ale jak dlouho muze cloveku trvat nez se stane uspesnym svobodnym traderem. Vim ze je to hrozne individulni a je tu spousta primennych, ale rekneme ze k tomu clovek pristupuje zodpovedne, podobne jako kdyz treba studuje vysokou skolu. Jde to nejak stovnat kdyz studuje trading, pracuje na sobe, testuje a zkousi.. jak dlouho to muze trvat dostat se na uroven na ktere lze relativne svobodne fungovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za článek. Snažil jsem se zjistit, jak je to s daněmi, nicméně z toho nejsem úplně moudrý. Je to tak, že na konci roku odevzdám státu 15% toho, co jsem vydělal? Je to 15% toho, co si nakonec pošlu na účet, nebo jde o skutečně výdělky, které ovšem mohou zůstávat ležet u brokera? POkud žiju v ČR a obchoduji na amerických burzách, daním předpokládám pouze v ČR?
Díky za jakékoliv upřesnění
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Honzo.
Na toto není jednoduchá odpověď. Necítím se být daňovým poradcem, ale zjišťoval jsem ohledně toho hodně protože jsem velmi opatrný a nerad bych se bavil tím, že se nechám šikanovat od nějakého úředníčka z FÚ. Po všech zjištěních postupuji následovně:
Jsem FO zaměstnanec, nepodnikatel.
Vezmu stav účtu k 31.12.2012 a odečtu ho od stavu účtu k 1.1.2012 (pozor mám uzavřené všechny obchody). Kladný rozdíl v USD přepočítám kurzem dle ČNB k 31.12.2013 na CZK a tuto hodnotu vložím do daňového přiznání do řádku "příjmy" paragraf 10. Spočítá se mi 15% daň, která se načte do celkové daňové povinnosti.

Jsem toho názoru, že 15% je ještě únosné a tak jsem si to v hlavě uspořádal tak, že takovou daň platím. Co se však stane po těchto volbách je ve hvězdách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím, držte se tématu článku. Tento článek není o daních. Ani tento server. Server je zaměřený na trading, nikoliv na danění. Pro daňovou otázku doporučujeme kontaktovat daňového poradce, nebo specializovaný server, kteří vám dají fundovaný návod dle vašich potřeb (a pokud ne, změňte daňového poradce). Děkujeme za pochopení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejsem také žádný daňový expert - daně si nechávám zpracovávat u své daňové poradkyně a za minulý rok (2012) mě stálo vypracování daňového přiznání včetně podání směšných 500 Kč. Takže daně raději konzultujte se svojí daňovou poradkyní, jednoznačně se to vyplatí, než si to dělat sám a spoléhat se na odpovědi z fóra.

To co tu napsal hanybany tak to platí pouze pokud jste fyzická osoba - zaměstanec (zaměstnavatel za Vás platí zdravotní pojištění i sociální zabezpečení). Pokud jste však podnikatel, tak si k 15% dani musíte připočítat zdravotní pojištění (to je povinné) a potom ještě sociální zabezpečení. No a díky tomu pak státu odevzdáte pořádný podíl svého výdělku :( .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No_one

Toto je opravdu těžké zodpovědět. Od našich studentů vím, že obvykle to trvá kolem 3 let. Někteří to dokázali do roka (hlavně ve spreadovém obchodování), ale těch moc není. Samozřejmě jsou i tací, kteří se tradingem zabývají mnohem déle, než 3 roky, ale stále bez úspěchu. Z vlastního pozorování vnímám, že se většinou pořád dokola dopouští stejných chyb (snaha rychle zbohatnout, špatné řízení rizika, psychologické nezvládnutí tradingu, nebo naopak přílišný strach, opatrnost a pasivita - a v neposlední řadě také snaha vydělávat s mini-účtem na forexu, o čemž jsem zde psal už mnohokrát, že je nesmysl a pouhá iluze).
Nic méně, z feedbacků studentů bych právě řekl tak ty 2-3 roky, jen v extrémním případě méně (1 rok), samozřejmě za předpokladu, že je trader rozumně kapitalizovaný, obchoduje rozumné a standardizované instrumenty (není střelec s piko-loty na forexu a vyhýbá se dalším podobným necentralizovaným instrumentům), má rozumný plán, rozumně řídí riziko a pracuje také na zvládnutí psychologické stránky tradingu.
On trading není zase až taková věda, jak vypadá, je ale docela věda se k tomuto zjištění dopracovat :-) A je docela věda změnit myšlení, protože trading vyžaduje jiné myšlení, než například v rámci stabilního zaměstnaneckého poměru, atd.

Valter,

velmi vám gratuluji, mám z vás radost a jen tak dále!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06:

to máš pravdu, člověk si totiž často musí pořešit všechny strachy a bloky ve své hlavě a hlavně věci jako tvrdohlavost a paličatost, proto se často hovoří o "nastaveném zrcadle". S těmi jistotami bych to ale neviděl jako Tomáš. Zaměstnání je sice (pseudo)jistota, ale v trzích já osobně nevidím jistotu absolutně žádnou :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji všem dobrý den,
jistoty vedou ke stagnaci a po čase k degradaci. Naopak nejistota je hnací silou většiny nového a proto já vnímám nejistotu jako pozitivní emoci, která mě "tlačí" k tomu abych se posunul dál.

To: tomnes
postrádám ve Vašem článku položku na reinvestici, myslím tím navýšení kapitálu na zvýšení počtu pozic, či zvýšení počtu strategií, trhů, apod. - v rámci Vašeho MM. Nebo už jste dosáhl v traidingu Vámi stanoveného stropu a z důvodu diverzifikace investujete v jiné oblasti ?

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teda přiznám se, dávno jsem na Finančníkovi nečetl něco tak dobrého. (A to se ještě přiznám, že většinu článků které čtenáři vychvalují.. tak "nemusím"..) Ale toto .. Prosím vás řekněte mi co jste si dali předtím. Jestli to bylo kuřivo, nebo pitivo, nebo snad něco ostřejšího v injekčním podání (tu) Já chci mít taky takovou inspiraci!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,

díky za fajn článek. Taky mě dost překvapilo, že nezmiňujete navyšování kapitálu. Já např. zatím nevybírám nic, protože ty profity nepotřebuju použít. Až bude účet v takové výši, že průměrný roční profit pokryje cca dvojnásobně životní náklady, tak myslím, že určitě nebudu vybírat celý zisk, ale budu se snažit dál navyšovat účet. Nemám ráda pocit stagnace a myslím, že kdyby účet nerostl a obchodovala bych pořád stejný počet kontraktů, tak by časem trochu opadávala moje pozornost a nebezpečně stoupala hladina nudy :-) Nebo toto řešíte diversifikací do nových směrů? Člověk se ve výsledku stejně musí každý den něčím zabavit, nějak se rozvíjet, i když by třeba do smrti nemusel ani vstát z postele a z profitů si už dávno všechno koupil.

Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pekny clanek. Pravda je takova ze jistota zamestnani skutecne neexistuje. Pul rocni hledani prace je bezna vec v CR, rocni smlouvy bezna vec, dostat smlouvu na dobu neurcitou je skutecna rarita. Clovek ktery se zivi tradigem ma dnes mnohem vetsi jistotu nez zamestnanec, respektive namezdnik - otrok, to je realita, a to zijeme v zemi ktera je na tom jeste relativne dobre oproti jihu evropy. Svet se od roku 2008 zmenil rapidne, fascinuje me ze spouste cechum to nedochazi, ono kdyz ma nekdo stesti a je v jedne praci leta, tak mu unika co se ve skutecnosti deje. CR je vzdy par let za svetem pozadu, ale ted to sem dopada uz masivne ten globalni utlum. O to vice me to tahne a motivuje uspet v tradingu, protoze neznam svobodnejsi a dustojnejsi zpusob vydelavani penez.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...