Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sierra Chart - nastaveni II


michal-administrator

Doporučené příspěvky

3 hours ago, TH28 said:

Ahoj,

lze si nakonfigurovat i tyto tlačítka, kde bych např. místo BUY/SELL  ASK/BID měl příkat BUY/SELL LIMIT nebo STOP?

 

Díky za info....

DOM.PNG

to nevim ale muzes si na to udelat  udelat klavesove zkratky a pripadne  poridit si programovatelnou klavesnici acuratus 35s , ve finale stejne zjistis ze to nepotebujes ale zkus to.

latency.png

Upraveno uživatelem sevig
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 15 hodinami, sevig napsal/a:

to nevim ale muzes si na to udelat  udelat klavesove zkratky a pripadne  poridit si programovatelnou klavesnici acuratus 35s , ve finale stejne zjistis ze to nepotebujes ale zkus to.

latency.png

Díky za navedení. Tak pokud to lze proč si neudělat větší komfort při obchodování, že. Ale samozřejmě to není něco na čem padá úspěšný trading :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...
  • 4 months later...

Zdravím, možná poněkud offtopic dotaz, ale nemáte někdo další také problém s plynulostí a rychlostí vykreslování grafů, především numbers barů a také 1s TF..? Jsem z toho na nervy, protože nejsem schopen zjistit, jestli je to počítačem nebo něčím jiným. Připojení od UPC mi při různých testech ukazuje top hodnoty (200Mbit/s), data mám od Sierry, interval vykreslování grafů 100 milisekund, nejnovější verze sierry. Na PC nemám spuštěný žádný další proces, vůbec nic a stejně se mi to vykresluje skokově po 1-2 vteřinách. 

Nejsem žádný expert přes PC (Intel Core i7-5500u CPU, 2.4 GHz, 12 GB RAM), tak třeba někdo z vás bude mít nějakou zkušenost či dobrou radu. Takhle se nedá ani testovat. Díky moc. 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

 A není to aktuálním děním  - vysokou volatilitou? Sierra jednoduše nestíhá....  Osobně to vidím též, cena na platformě letí napřed,  Sierra vykresluje se zpožděním.... Ale dá se s tím pracovat, jen si myslím že to není dobré  pro začátečníky a že by měli zůstat stranou. /dle mých letitých zkušeností... /

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě doplním:

aktuální intradenní obchodování indexů se vymyká normálu, minutové úsečky mají několikanásobně větší rozpětí, tudíž obchodní systémy vyžadují mnohem větší SL, platformy a grafy skoro nestíhají, proto trhavé pohyby a skluz ve vykreslování úseček. Při základních pravidlech obchodování, kdy se doporučuje riskovat max.2-3% účtu je jasné, že s malými účty začátečníků a nastaveným malým SL do tohoto mumraje rozhodně nelézt, neboť cesta k vymazání účtu začátečníka může být velmi rychlá.  Začátečníkům s malým účtem a malými SL doporučuji jen sledovat, v žádném případě se nesnažte obchodovat, dokud se trhy neuklidní. Tedy pokud jste seriozní trader , který chce vydělávat. Gambleři ať si to užijí, zaskotačí,  ať nám tam jejich kapitál nasypou :-).

Burza je démonizovaná právě kvůli nim.  

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 11 hodinami, matod napsal/a:

Viete niekto na co sluzi Spreadsheet? ..pripadne ako to prakticky vyuzit pri obchodovani

Já jej v současné době používám například pro zkoumání a testování algoritmických myšlenek tak, že si do grafu vložím alert podmínku (většinou pomocí indikátoru Color Bar Based On Alert Condition - jednoho pro vstupní podmínku a druhého pro výstupní) a následně si vložím "indikátor" Spreadsheet System For Trading - jako výstup na Color Bar Based On Alert Condition mám nastaveno pravda/nepravda (1/0 - nastavuje se běžně v Settings) a nikoliv hodnotu indikátoru/klouzavého průměru/ceny atd....a s tím si můžeš poté v tabulce Spreadsheetu naimportovat historická data a vstupy/výstupy+ceny pravým tlačítkem (Copy>Values) do Excelu a tam si s daty dělat co potřebuješ...i když Spreadsheet je podle všeho poměrně rozsáhlá záležitost a na většinu možností jeho využití jsem zdaleka nesáhnul...

  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tak mám velmi zajímavou zkušenost se Sierrou. Otevřel jsem si demo účet u Striker. Komunikace byla skvělá a dostal jsem informaci, že jejich data poskytovaná přes jejich platformu SOL jdou přímo z burzy CME. Takže jsou to stejná data, jak data na stránkách CME. Udělal jsem si malé porovnání. Koupil jsem si Sierru level 5 na 1 měsíc a propojil ji se SOL. Natáhnul jsem data pro 6E za rok 2018 - ticková data! A začal jsem je porovnávat pomocí Excelu. Sledoval jsem jenom denní Volume. Data od Striker přes platformu SOL jsou totožná jako data na stránkách burzy CME. Pokud se propojí SOL na Sierru, tak dochází ke ztrátě dat - volume. V Sieře je zhruba o 2 -10% nižší Volume, než má CME a také platforma SOL. Včera jsem to napsal na podporu Sierry a ptal jsem se, kde je chyba. Toto mě odepsali:

You are referring to an externally provided service. In this case it appears to be Gain Capital. We cannot answer your question.

For a proper data feed you must use the Sierra Chart Exchange Data Feed:

https://www.sierrachart.com/index.php?page=doc/SierraChartRealTimeFuturesStockDataFeed.php

 Volně přeloženo: 

Máte na mysli externě poskytovanou službu. V tomto případě se zdá, že je to Gain Capital. Nemůžeme odpovědět na vaši otázku.

Pro správný datový zdroj musíte použít datový zdroj Sierra Chart Exchange Data:

Takže z toho všeho začínám mít jeden velmi silný pocit. Sierra se snaží tlačit svůj data feed pro své klienty. Dle mého názoru by nebyl u nich problém to vyřešit - řádné propojení na jiné poskytovatele dat, ale nemají zájem. Není to špatný byznys. Zaplatit 33,- $ za Sierru + 35,- za data a ještě 15,- za data konkrétní burzy. Měsíčně to dělá pěknou sumičku. Z výše uvedeného se nedivím, že mě nesedělo ani Volume od Infinity. Toto je má zkušenost a poznatek v současné době.   

  • Líbí se 2
  • Děkuji 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 29. 11. 2018 at 7:50, Everest napsal/a:

...

Takže z toho všeho začínám mít jeden velmi silný pocit. Sierra se snaží tlačit svůj data feed pro své klienty. Dle mého názoru by nebyl u nich problém to vyřešit - řádné propojení na jiné poskytovatele dat, ale nemají zájem. Není to špatný byznys. Zaplatit 33,- $ za Sierru + 35,- za data a ještě 15,- za data konkrétní burzy. Měsíčně to dělá pěknou sumičku. Z výše uvedeného se nedivím, že mě nesedělo ani Volume od Infinity. Toto je má zkušenost a poznatek v současné době.    

Díky za sdílené Info -> S Infinity mám podobnou zkušenost, říkali, že mají správná ticková data. Právě jsem si říkal, že zkusím jiného brokera a náhodou jsem chtěl vyzkoušet Strikera. Nezkoušel jsi prosímtě Strikera s CQG daty? To vychází cenově také dobře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, já mám účet  u Strikera a měl jsem jejich data. Když jsem se přihlásil do mentoringu,

porovnával jsem orderflow s ostatními. Úsečky byly stejné ale hodnoty v numbers barech byly

naprosto rozdílné. Vůbec se nevykreslovaly clustery na rychlejších úsečkách, připadalo mi to

jako by data někde na cestě zpracovával nějaký málo výkonný počítač a občas s tím vším ještě někdo zamíchal.

Takže si teď platím data u sierry a jsou perfektní. U strikera se mi taky stávalo při ekonomických hlášeních, že

data třeba na 5 minut úplně vypadly a před výpadkem byly nesmyslné. Na datech z datafeedu se to neděje.

Je mi jedno co kde sierra tlačí nebo netlačí, musím mít kvalitní data, protože do trhu vkládám své peníze.

Ahoj a ať se daří! Zdeněk

  • Děkuji 2
Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 29. 11. 2018 at 7:50, Everest napsal/a:

Tak mám velmi zajímavou zkušenost se Sierrou. Otevřel jsem si demo účet u Striker. Komunikace byla skvělá a dostal jsem informaci, že jejich data poskytovaná přes jejich platformu SOL jdou přímo z burzy CME. Takže jsou to stejná data, jak data na stránkách CME. Udělal jsem si malé porovnání. Koupil jsem si Sierru level 5 na 1 měsíc a propojil ji se SOL. Natáhnul jsem data pro 6E za rok 2018 - ticková data! A začal jsem je porovnávat pomocí Excelu. Sledoval jsem jenom denní Volume. Data od Striker přes platformu SOL jsou totožná jako data na stránkách burzy CME. Pokud se propojí SOL na Sierru, tak dochází ke ztrátě dat - volume. V Sieře je zhruba o 2 -10% nižší Volume, než má CME a také platforma SOL. Včera jsem to napsal na podporu Sierry a ptal jsem se, kde je chyba. Toto mě odepsali:

You are referring to an externally provided service. In this case it appears to be Gain Capital. We cannot answer your question.

For a proper data feed you must use the Sierra Chart Exchange Data Feed:

https://www.sierrachart.com/index.php?page=doc/SierraChartRealTimeFuturesStockDataFeed.php

 Volně přeloženo: 

Máte na mysli externě poskytovanou službu. V tomto případě se zdá, že je to Gain Capital. Nemůžeme odpovědět na vaši otázku.

Pro správný datový zdroj musíte použít datový zdroj Sierra Chart Exchange Data:

Takže z toho všeho začínám mít jeden velmi silný pocit. Sierra se snaží tlačit svůj data feed pro své klienty. Dle mého názoru by nebyl u nich problém to vyřešit - řádné propojení na jiné poskytovatele dat, ale nemají zájem. Není to špatný byznys. Zaplatit 33,- $ za Sierru + 35,- za data a ještě 15,- za data konkrétní burzy. Měsíčně to dělá pěknou sumičku. Z výše uvedeného se nedivím, že mě nesedělo ani Volume od Infinity. Toto je má zkušenost a poznatek v současné době.   

Nevím, co to znamená, že sierra tlačí svůj datafeed. Máš snad na mysli, že sierra obsahuje nějaké sw "kurvítko", které záměrně zkresluje data od jiných poskytovatelů? Takže, když mám data od IQfeed, tak místo kvalitních tickových dat mě tam tečou data upravená sierrou. To mě přijde trochu přitažené za vlasy. Pokud by to byla pravda, tak s takovým sw bych nechtěl mít nic společného ani s jejich datafeedem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenom jsem popsal svou zkušenost a svůj osobní názor. Každý ať si porovná sám a udělá si sám obrázek. Nedělal jsem analýzu sady brokerů, které jdou napojit na Sieru. Mám jenom zkušenost s daty od Infinity a Strikeru. Data od Strikeru v jejich platformě SOL naprosto shodná jak data z burzy CME! Jak je potom možné, že Striker pošle kvalitní data do Sierry a výsledek je rozdíl o 2-10% nižší denní volume? Nechť si každý udělá názor sám! 

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Cizinec-Zdeněk. Naprosto s tebou souhlasím. Porovnání jsem si udělal abych měl jasno v tom, proč mě zásadně neseděly data od Infinity!!! 

Teď jsem ještě udělal i AMP s daty od CQG. Naprosto stejný výsledek!!! Sierra data od jiných poskytovatelů zkresluje. Přikládám tabulku, kterou jsem si vyrobil!!! Takže pokud kvalitní, přesná ticková data do Sierry, tak přes jejich data feed!!! Jinak je tam rozdíl!!! Můj osobní závěr: pokud budu daytrader a chci používat Sierru s přesnými tickovými daty, tak data od nich! Pokud mě až tak přesně nezáleží na sledování volume, a bid/ask, tak mohu mít i jiné poskytovatele dat. Toto je pouze můj subjektivní názor, který jsem vydedukoval na základě porovnání dat od různých brokerů.

Takže teď bych poprosil na oplátku o radu. Jakého solidního brokera pro daytranding, na obchodování e-mini, s denním marginem 500,- $, v čase od 5 pm do 4 pm Chicago ( to jest našeho 0:00 - 23:00 ), a počátečním vkladem do 3000,- $ ?

 

Porovnání dat.png

  • Líbí se 1
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 16 hodinami, Everest napsal/a:

To Cizinec-Zdeněk. Naprosto s tebou souhlasím. Porovnání jsem si udělal abych měl jasno v tom, proč mě zásadně neseděly data od Infinity!!! 

Teď jsem ještě udělal i AMP s daty od CQG. Naprosto stejný výsledek!!! Sierra data od jiných poskytovatelů zkresluje. Přikládám tabulku, kterou jsem si vyrobil!!! Takže pokud kvalitní, přesná ticková data do Sierry, tak přes jejich data feed!!! Jinak je tam rozdíl!!! Můj osobní závěr: pokud budu daytrader a chci používat Sierru s přesnými tickovými daty, tak data od nich! Pokud mě až tak přesně nezáleží na sledování volume, a bid/ask, tak mohu mít i jiné poskytovatele dat. Toto je pouze můj subjektivní názor, který jsem vydedukoval na základě porovnání dat od různých brokerů.

Takže teď bych poprosil na oplátku o radu. Jakého solidního brokera pro daytranding, na obchodování e-mini, s denním marginem 500,- $, v čase od 5 pm do 4 pm Chicago ( to jest našeho 0:00 - 23:00 ), a počátečním vkladem do 3000,- $ ?

 

Porovnání dat.png

Předpokládám, že Striker s daty CQG bude to samé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...