Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Ahoj vsichni,

jsem naprosty forexovy (a burzovni) zacatecnik, hraju si s demo uctem ve VT a mam za sebou prvnich par obchodu. Zacinam chapat zakladni souvislosti, ale presto mam par (asi blbych) dotazu:

1) Co je vlastne predmetem obchodu? Kdyz nakoupim USD/CHF tak chapu ze nakupuju dolary za franky. Kde jsem vzal ty franky kdyz ucet mam v USD? A kde jsou ty nakoupene dolary - jsou skutecne moje (pokud pominu leverage)?

2) Jak funguje vstupovani do Short pozic? Jak muzu prodat neco co nemam? Pujci mi to co prodavam (treba ty franky) Broker?

3) Kdyz obchoduju par EUR/JPY a ucet mam v USD musim pred nakupem nejdriv USD zkonvertovat na JPY? Jestli ano tak podle jakeho kurzu? Znamena to ze pak by vykon pozice EUR/JPY byl ovlivnen i menicim se kurzem USD/JPY?

4) Nekde jsem zahlednul informaci ze pozici muzu drzet jen dva dny - proc? Plati to pro Long i Short nebo (jak tipuju podle nazvu) jen pro Short? Co kdyz jsem vychytal nejaky dobry trend a chtel bych v obchode pokracovat i po dvou dnech? Musim po ukonceni prvni pozice na stejnem miste otevrit novou? A tim padem prijdu o dalsi penize na spreadu?

5) Mam dva demo ucty u CMS - muzu menit leverage od defaultni hodnoty? Jen me to zajima, ani nevim jestli by mi to k necemu vubec bylo u realnych obchodu...

6) Ty dva demo ucty jsem zacal s 2x $10k - ted jsem samozrejme ve ztrate a mam plan ze na realny trh vstoupim az potom co se na demu ze ztraty vlastnim pricinenim vyhrabu. (budu na sebe prisnej, takze jestli se mi povede jeden super obchod ktery me "zahoji" a jinak budu furt ztracet tak to se nepocita :-) Co myslite, je to dobry plan?

7) Jaky je rozdil mezi loty a mini-loty? Na otevreni uctu budu mit kolem $2k a pocitam ze nejdriv budu obchodovat s 0.2 loty - je to stejne jako kdybych obchodoval cele loty s $10k uctem? Samozrejme chapu ze profit/loss bude 5x nizsi, ale jsou tam i nejake jine podstatnejsi rozdily?

Jeste mam par otazek ohledne programovani VT ale ty si schovam do jineho threadu ;-)

Predem diky za odpovedi!

G.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,
chcem sa spytat, jednu otazku.. pri komoditach som sa s tym nestretol ze aky je rozdiel medzi buy a entry buy
a ze ako sa najcastejsie vstupuje do pozicii na forexe.. u komoditach to je u mna vacsinou Stop prikazom, ale akom to je tu na forexe, lebo som cital v tomto vlakne ze plnenie Stop prikazu je casto aj o 9pips horsie..
prepacte mi za hlupu otazku, ale naozaj neviem... dakujem

s opzdravom Zero999

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poctive jsem studoval nejen financnika ale i zahranicni FX servery, takze si na nektere otazky odpovim sam. Treba to dalsim novackum pomuze.

> 1) Co je vlastne predmetem obchodu? Kdyz nakoupim
> USD/CHF tak chapu ze nakupuju dolary za franky.
> Kde jsem vzal ty franky kdyz ucet mam v USD? A kde
> jsou ty nakoupene dolary - jsou skutecne moje
> (pokud pominu leverage)?

Tohle porad nevim. Jasne, je to ciste teoreticka otazka kterou k obchodovani nepotrebuju mit zodpovezenou, ale stejne by me to zajimalo.

> 2) Jak funguje vstupovani do Short pozic? Jak muzu
> prodat neco co nemam? Pujci mi to co prodavam
> (treba ty franky) Broker?

Na tohle jsem zatim taky neprisel. Fajn funguje to, ale jakto? Uz jsem se docetl ze to tak funguje i na komoditach, takze pocitam ze princip bude stejny.

> 3) Kdyz obchoduju par EUR/JPY a ucet mam v USD
> musim pred nakupem nejdriv USD zkonvertovat na
> JPY? Jestli ano tak podle jakeho kurzu? Znamena to
> ze pak by vykon pozice EUR/JPY byl ovlivnen i
> menicim se kurzem USD/JPY?

Tak tohle uz jsem vystudoval :-) Opravdu je treba nejdriv prepocitat USD na JPY a za ty pak nakoupit eura, takze pri vstupu i vystupu z pozice se mi P/L prepocita na dolary podle aktualniho kurzu USD/JPY. Nastesti zmena tohoto kurzu v radech max. procent ovlivni muj vysledek ve stejnem pomeru, cili vetsinou nepatrne.

> 4) Nekde jsem zahlednul informaci ze pozici muzu
> drzet jen dva dny - proc? Plati to pro Long i
> Short nebo (jak tipuju podle nazvu) jen pro Short?
> Co kdyz jsem vychytal nejaky dobry trend a chtel
> bych v obchode pokracovat i po dvou dnech? Musim
> po ukonceni prvni pozice na stejnem miste otevrit
> novou? A tim padem prijdu o dalsi penize na
> spreadu?

To uz taky vim, dokonce jsem si to experimentalne overil drzenim otevrene pozice cely tyden :-))

Pozici muzu drzet jak dlouho chci protoze kazdy den ve 22:00GMT se provede rollover a technicky vzato se mi pozice zavre a znova otevre na stejne hodnote (+- urok).

Ale musim rict ze ve druhe kapitole Sidova serialu je rollover popsan tak zvlastne ze jsem tohle musel nastudovat jinde. Naopak z toho serialu jsem nabyl dojmu ze kazda pozice se musi do dvou dnu uzavrit a ne ze diky rolloveru se prave uzavrit nemusi. Kdyby to slo v tom clanku nejak doplnit mozna by par dalsich zacatecniku bylo mene zmatenych.

> 5) Mam dva demo ucty u CMS - muzu menit leverage
> od defaultni hodnoty? Jen me to zajima, ani nevim
> jestli by mi to k necemu vubec bylo u realnych
> obchodu...

Jak je to u CMS zatim nevim, ale nekteri brokeri menit leverage umoznuji. S nizsi leverage si muzu se stejnyma penezma dovolit vyssi SL (co se PIPs tyka), a to se muze leckdy hodit.

Taky jsem nekde zahlednul ze nekteri brokeri urcuji leverage dynamicky - jestli to dobre chapu tak podle toho kolik do obchodu dam penez dopocitaji leverage tak abych mohl koupit co jsem si objednal. Ale ve VT jsem nikde nenasel nastaveni kolik marginu chci na obchod dat. Chapu to tedy spatne nebo jen spatne hledam?

> 6) Ty dva demo ucty jsem zacal s 2x $10k - ted
> jsem samozrejme ve ztrate a mam plan ze na realny
> trh vstoupim az potom co se na demu ze ztraty
> vlastnim pricinenim vyhrabu. (budu na sebe
> prisnej, takze jestli se mi povede jeden super
> obchod ktery me "zahoji" a jinak budu furt ztracet
> tak to se nepocita :-) Co myslite, je to dobry
> plan?

Porad nevim, ale porad si myslim ze jo ;-)

> 7) Jaky je rozdil mezi loty a mini-loty? Na
> otevreni uctu budu mit kolem $2k a pocitam ze
> nejdriv budu obchodovat s 0.2 loty - je to stejne
> jako kdybych obchodoval cele loty s $10k uctem?
> Samozrejme chapu ze profit/loss bude 5x nizsi, ale
> jsou tam i nejake jine podstatnejsi rozdily?

Narazil jsem na termin "asymmetric leverage" ktery vypada ze by obchodovani s miniloty mel zneprijemnovat ale zatim jsem se nedopatral o co presne jde. Jinak to vypada ze to vypada plus minus stejne.


Jestli nekde kecam tak me prosim opravte a jestli si nekdo najde cas na doplneni toho co porad nevim budu rad!

G.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

mal by som jednu otazku: Viete mi poradit kde a ci sa vobec robia kurzy ohladne Forexu,alebo mi bude stacit ak vyuzijem kurzy zamerane na komodity ponukane Financnikom? Viem,ze zas az tak velky rozdiel v tom nie je. Financnika uz mam ako tak precitaneho,manual aj 2x,ale chcelo by to nejaku injekciu,impulz,inspiraciu lebo mam dojem ako by som uz preslapoval na mieste.

Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 months later...

Nie som vo forexe uplny zaciatocnik, nastudoval som hodne teorie a knih, dlhodobo zarabam v mensich ciastkach, ale behom poslednych dvoch tyzdnov som zbankrotoval na nulu. Tradicne sa riadim eliottovymi vlnami a moja platforma poskytuje komentare od platenych analytikov (daily & weekly strategy), analyza je zalozena prevazne na eliottovych vlnach, co pre mna znamena dobre potvrdenie. Moja strategia je zalozena na tychto a mojich predpovediach. Avsak posledny tyzden vobec nevychadzaju predpovede ani moje ani ich, kurzy vytvaraju consolidation a necakane obraty. Najviac som veril, ze usd/jpy sa otoci, no preraza uz stvrty resistance, nuz stane sa... Postupne som stratil cely kapital v nadeji, ze za niekolkymi stratami pridu zisky, ktore nesmiem premeskat, a tak som chladnokrvne pokracoval v strategii eliottovych vln, ktore ma doteraz malokedy sklamali. Takze som klesol naspat medzi zaciatocnikov, stratil som aj to co nebolo moje (dlzim poriadnu sumu jednej banke a jednej nebanke, takze ak neziskam vsetko spat, som pripraveny utiect prec bez stopy :)

Takze rada pre ostatnych: ano, za velkou seriou strat pravdepodobne pridu velke zisky, ale len v pripade, ze vam nieco ostane a budete mat s cim dalej obchodovat.

A teraz rada pre mna: Kde robim chybu?

(Ak nahrabem este kapital a banka bude trpezliva, chcem pokracovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lopo: ano, myslim ze to bola chyba, neznizoval som investicie, ale naopak zvysoval...

Jedneho dna som sa totiz rozhodol, ze uz nebudem nakupovat po jeden kontrakt, ale po dva az tri, vdaka comu by som mal viacnasobne zisky v porovnani s doterajsimi drobnymi ziskami. A zrovna od toho momentu isiel trh proti mne, takze seria strat bola niekolkonasobna v porovnani s doterajsimi ziskami. Napriek tomu som pokracoval v systeme akoby nic, tentokrat s viac kontraktmi naraz. Kedze sa vyskytlo sucasne niekolko zaujimavych prilezitosti u rozlicnych parov (prave sa dokoncovali hlavne casti eliottovych vln, dosiahli sa vyznamne supporty a bolo viac menej jasne co sa bude diat), obchodoval som naraz u viacerych parov. Naraz sa zacalo vsetko spravat velmi divne, hlavne linie sa prerazali, vlny sa zdeformovali a u vsetkych parov naraz som mal stratu. V momente kazdej straty som sa snazil vyrovnat tym, ze som vyckal na inu najblizsiu prilezitost a tam nakupil este viac kontraktov (pyramidovy efekt), co znovu a znovu zlyhavalo. To bolo pricinou krachu.

Nahrabal som nejake dolare a vyckam co sa bude diat, trh sa sprava fakt divne, nikto nevie od coho sa odrazi usd/jpy, aud/jpy a pod.
Lieta to neustale hore, nechapem naco stale nakupuju, ked ziadne dovody pre nakup nevidim, asi vsetci scalpuju:) Po velkom vystupe pride velky pad, tak aspon na tuto prilezitost pockam. Chyba bola aj to, ze som viackrat vstupil proti trendu, aby som vcas zachytil otocenie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital]...a bolo viac menej jasne co sa bude diat...[/ital] - v okamziku kdy zacnet takto uvazovat, zavri veskere pozice a utikej od klavesnice do okamziku, kdy te tyto myslenky prejdou... Davova psychika je sice velmi primitivni, ale nikdy nevis jakym smerem se vyvine... I kdyby bylo vse uplne perfektni (tzv. 100% text book entry), stale jsi snizil sve riziko ze vstupu pouze o nepatrny zdibec.

Mimochodem (ja EV neobchoduji) podobna situace je myslim jiz neprijemne dlouho na EUR/USD, kdy to davno melo slitnout az na dnu a ono to sakra furt roste a vyhled je na 1.35.. tam uz diky EV zarvalo chechtaku....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik :
Síce som nováčik, ale keď som si prečítal o tvojom obchodovaní nedá mi nereagovať.Myslím si, že to čo si napísal o svojom obchodovaní ani nie je obchodovanie, ale gambling - nič v zlom. Jednoducho pyramída je síce pekná vec, ale na to musíš mať na konte pár núl naviac. Mohlo ti to teraz výjsť, ale nabudúce by si to aj tak stratil.
Dôležité je, okrem iného, koľko % zo svojho konta riskuješ. Ideálne je max 5%, pre začiatočníka ešte menej, pretože 10 stratových obchodov a polovica konta je fuč - a to zamáva psychikou poriadne.
A dôležité je mať stratégiu, ktorej veríš = máš ju otestovanú a je profitabilná. Potom to je už iba mechanické plnenie stratégie. To nie je z mojej hlavy, myslím, že to písal Vegas vo svojej Tunelovej metóde.

H2O

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nojo takze "gambling". robil som to preto, ze som otoceniu trhu v danom mieste pevne veril. ked nevyslo, o to pravdepodobnejsie ze to vyjde... TERAZ!

PaJaSoft
ano, trh je celkom fajn predvidatelny v urcitych bodoch, v ktorych by som bol ochotny sa stavit. Proste ked mam vyformovanu krasne viditelnu eliottovu vlnu s podstrukturou na vsetkych casovych grafoch a vlna prave prechadza do korekcie, tak sa to musi zlomit nadol do ABC korekcie, neni o com. Okamzite predavam, a to aj proti trendu. A ked nie pri prvom supporte, tak pri asi dalsom... donekonecna to rast nebude. Takto som spravil doteraz viac nez 100 obchodov. Ak neodhadnem otocenie, tak sa uspokojim s malou stratou. Ale ked uhadnem, pride obrovsky zisk. Napokon, ved strategiou je vcas vstupit a vcas vystupit, aby som zhrabal peniaze zvysnym 95% stratovym investorom, ktori to vcas neurobia. Preto radsej vela krat riskujem mensie straty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...