Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Blackstorm
Volba páru je indi vindi...obchodníci nejčastěji se páry s vyšší volatlitou (pohybem - nejoblíbenější je asi cable) na kterých se dá vydělat, resp. profitují na zprávách o dvou dílčích měnách, které se následně párují. Od toho se pak i odvíjí "čitelnost trendu". "Menší nepředpokládané reakce vývoje" jsou sice fajn, ale s mizivým pohybem na kterých se dá houby vydělat. Např. pokud vídím některý den, že dílčí euro a dílčí libra jsou na tom v konkrétní den zhruba vývojově stejně a volatilita u páru EUR/GBP dosahuje stěží 20 pips, je hloupost tento pár obchodovat. Naopak pokud vidím v daný den horší zprávy(data) pro euro a záměr BoE zvýšit úroky - tento pár mne zajímá...
Zajímej se o konkrétní měnu (dolar,libra, euro, jpy, frank), jaké jsou zprávy o vývoji (očekávaná data, sazby Libor, vazba na dluhopisy), k tomu si přidej info o stěžejním burzovním indexu dané měny, mrkni co by mohlo s měnou hnout ve vztahu k ropě a zlatu - pak si z toho vytvoř konkrétní pár a ten obchoduj. Sleduj následně i křižové kurzy s vazbou na jinou měnu. Nebo si pro záčátek vyber a sleduj pár s paraelním nebo inverzním pohybem (pozitivní a negativní korelace, což je takřka stejné). Podle toho se dá taky dost naučit...Pár příkladů, ale může jich být více:
Paraelní páry (pozitivní korelace)
EUR/USD a GBP/USD
USD/CHF a USD/JPY
AUD/USD a NZD/USD

Inverzní páry (negativní korelace)
EUR/USD and USD/CHF
GBP/USD and USD/JPY
AUD/USD and USD/CAD

Zkrátka, chce to sledovat trh, data, analýzy - a jak nám žíkali v Zahrádkách seučit, seučit, seučit...:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky side za reakci hned si udelam poznamky.) ,snad jen jeste jedna malickost LIBOR je londynska mimoburzovni urokova sazba ze? no hledal jsem na reuters nekde kde mi meli v nejaky tabulce setrideny sazby ,ale nenasel(moje anglictina za moc nestoji tak jsem tam krapet tapal:)). Jsem zatim na zacatku se studium ,ale snazim se co se tyce zprav oddelovat povestne zrno od plev ,aby mel jasny voditko a dokazal si z toho realisticky neco odnest a propo jakej si myslis ,ze muze mit vliv na trh pripadne primo na menovy pary tahanice mezi usa a ruskem o radar? ted to patecni odmitnuti nabidky na azerbajdzan a do budoucna by to melo mit negativni vliv na dolar ne?(pokud putin se rozhodne jit svoji vyhruznou cestou...).Teda s tim ze forex je intradenni zalezitost se tyhle dlouhodoby udalosti treba mozna ani tak neprojevujou ,ale preci jenom kdyz si clovek podle dlouhodobejch informaci rekne ze by dolar mel jit dolu a ze 2+2 jsou 4 a pet z toho nikdy nedostane ,tak by to mohlo taky pomoci s pohledem na trh ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych přidal taky dvě rady,teď jsem tím začátečnickým křestem prošel.První je,zrušit co nejvíce účtů v demu,zakládal jsem si asi půl roku účty po 1000-5000 usd a bankrotoval jako na běžícím pásu,člověk se trochu poučí,i když na demu to nezabírá.Druhá rada je,když si otevřeš live účet,obchodovat týden jenom s jedním minilotem(0,01),a nenechat se svést k vyšším obchodům,to jsem porušil a účet jsem málem pohřbil,nyní jsem fifty-fifty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...