Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

To Sid:

Zdravim! Ve forexu jsem novy, valim na demu a zatim ctu prispevky jak na Financniku tak jsem prosel skoro celou diskuzi, no mam jednu otazku. Jelikoz nemam nastudovanou celou diskuzi (jenom tak na 70%), tak je mozne ze se budu opakovat za co se predem omlouvam. ;-)

Otazka na Sida; Prosim Te Side, (doufam ze muzu tykat...) dal by jsi mi nejaky tip na knihy v oblasti FX? Knih je vsude spousta, no co se kvality tyce nejsem jsi jist, proto bych chtel nejakou radu odbornika. Ted momentalne ctu : FX revolution od: Peter Rosenstreich a zda se mi pro zacatek OK. Jinak anglictina u me neni problem vubec.

Nejake tipy napsali Tom s Petrem spis na trading in general, nebo komodity, no me zajima spis FX.

Jeste velkej DIK jak zakladatelum Financnika.cz, tak profikum co nam zacatecnikum radi!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Valter
asi tě zklamu, ale já ještě žádnou dobrou knihu o FX nečetl (myšleno to, co se dá koupit v knihkupecttví, amazon atp.)...většinou jsou to jen komerční "sebrané spisy", které popisují základní formulky, zabrousí do TA, MM, psychologie a ten kdo začíná má z toho v hlavě jen dobrý gulage. Doporučuji spíše internet a e-books. Nejlepší (podle mne) co je k mání na netu pro začátečníky jsou stránky babypips a jejich škola. www.babypips.com/school/. Dobře napsáno, můžeš postupovat step by step po krocích, dost příkladů a pochopí to skoro každý..:-)..napsáno je to srozumitelně a polopaticky.
Pro e-books doporučuji www.earnforex.com/forex_ebooks.php Jinak si můžeš vygooglovat termín Forex books...:-)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Uvítal by som poučenie o súvislostiach medzi pákou, obchodovaním lotu/minilotu a veľkosťou konta. Chcem sa na virtuálnom účte s 10 000 usd naučiť obchodovať miniloty, lebo reálny účet bude podstatne menší.

Na účte mám 10 000
Otvorím pozíciu 100 000 = 1 Lot
Páka 1:10

Na účte mám 10 000
Otvorím pozíciu 10 000 = 1 miniLot
Páka 1:1 ?

Ďakujem.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já o forexu četl tohle:

Beat the odds in forex trading: Autor kritizuje používání klasických indikátorů a soustředí se na specifické chování párů ve specifických seancích. Tuhle knížku nemůžu nedoporučit.

Day trading the currency market: Tohle je jak řiká Sid sebraný spis. Škoda penez.

Peníze a měnová politika(česká kniha): Kniha která se netýká přímo forexu, ale dala mi toho paradoxně nejvíc. Vřele doporučuju.

Jinak ze zhruba dvaceti knih co jsem o tradingu četl považuju za nejlepší investici:

Evidence based Technical analysis

New trading systems and methods

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dute

Ďakujem za informáciu, znova som si to prečítal. Okrem toho mám aj ďaľšie dosť mätúce informácie. Na Cikomodity v podobnom článku o Forexe sa píše:
"Obchodovanie s pákovými inštrumentmi je značne rizikové a preto neodporúčame pri obchodovaní používať vysokú celkovú páku účtu. Vo všeobecnosti by sa mal obchodník vyhnúť použitiu vyššieho pákového efektu na jeho účet ako je 1:20, t.j. maximálna suma otvoreného obchodu by nemala byť väčšia ako 20-násobok jeho vkladu u brokera. Poučte sa preto od finančných inštitúcii, ktoré iba zriedkakedy prevýšia pákový pomer 1:5."
Na otázku, ako môžem páku ovplyvniť som dostal nasledujúcu odpoveď:
"Máte danú páku VT Trader 1:300 do 3 lotov (objem 300.000 jednotiek) a na MT4 1:100.
Vy si však ovplyvňujete Vašu páku objemom, ktorý otvárate. Ak máte účet trebárs s 10.000USD a chcete obchodovať s pákou 1:10 tak otvoríte pozíciu s objemom 100.000 jednotiek, čo je 1.0lotu."
Stále nerozumiem ako obchodovať s virtuálnym účtom 10 000 usd miniloty s pákou 1:20. Uvítam radšej priamu odpoveď, ako odkaz na ďaľšie články.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ rocild
z toho co pises, mam pocit ze pojem "paka" je pouzita v dvoch roznych suvislostiach:

1, paka ako vyjadrenie pomeru vysky uctu k velkosti otvorenej pozicie. Konkretne odporucanie CI potom hovori, ze ak mas ucet 10 000 USD nemala by otvorena pozicia presahovat 20*10 000=200 000 USD =cca 2 loty za predpokladu 1pip=10 USD. Teda podla odporucania CI by si nemal obchodovat viac ako 1 lot na 5000 USD ucet a to je aj odpoved na otazku ako obchodovat 10 000 USD s pakou 1:20 podla odporucania CI(teda max. 2 loty na 10000USD). Ja k tomu sam za seba podotykam, ze to je sice pekne odporucanie, ale bez vopred urcenej max. %. straty na jeden obchod toto odporucanie v praxi znamena, ze bez SL skoncis pri protipohybe tak cca 400-470pips podla brokera. A to sa paralyzovanym, dufajucim novacikom obcas stava. Aj mne sa stalo.

2, paka ako vyjadrenie pomeru blokovanej casti uctu k velkosti otvorenej pozicie. Tuto paku Ti poskytuje Tvoj broker a az na male vynimky ju menit nemozes. A v podstate ju ani nemas preco menit, svoje straty a zisky si riadis cez MM. CMSFX ma pri 1. az 3. lote leverage 1:400, to znamena ze Ti poskytne k obchodovaniu 100 000 USD za zalohu(used margin) 250 USD. 250/100000=1/400. Zaloha(used margin) sa po uzatvoreni obchodu (je jedno ci v zisku alebo strate) vracia resp. odblokuje.
V diskusiach budes velakrat citat ako je vysoka leverage skodliva, zbytocna a ako sa jedna o cestu do pekla a podobne. Tak tieto debaty sa tykaju paky z bodu 1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som sa s typkom od CI rozpraval a tiez som nechapal preco mota do obchodovania paku 1:20 , v podstate az na toto na mna posobil ldost rozumne. ide ale o to aky trh obchodujes, paku 1:20 ti na forexe neda asi ziadny bezny broker , radovo je paka, 1:100,200,400 a je to len a len vyhoda, paka totiz neovplyvnuje to kolko riskujes nastavenim SL ale len sumu blokovanu na ucte

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wendelin34, dute, airmike, volf

Srdečná vďaka za vysvetlenie. Mám takéto úmysly: Otvorím pozíciu o veľkosti nejakých 2% z účtu, Stop Loss dám na cca 25 bodov "aby trh mohol dýchať", Limit aspoň na dvojnásobok SL plus spraed, aby bol pomer možného zisku k možnej strate aspoň 2:1. Celé to pichnem na nejaký pár v čase, keď sa dá očakávať pohyb presahujúci Limit, samozrejme v smere dlhodobého trendu. Páka bude daná platformou. Neviem, či by bolo rozumné ak som v trende vystúpiť skôr, ako je limit. Porušil by sa pomer 2:1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rochild
Popravdě, zatím jsem nepochopil význam profit targetu. Jak může člověk VNUTIT trhu, kam až má jít. Trh se může otočit mnohem dřív než je nějaký předdefinovaný profit. Jak můžeš vědět, kam až to půjde? Tohle se mi nelíbí, my se máme přizpůsobit tomu co se děje na trhu, ne naopak přizpůsobovat trh naším očekáváním. Dle mě je lepší mít indikaci na to, kdy se trend asi zastavuje, brzdí. Jinák já nejraděj obchoduju swingy, když se to hezky rozjede, tak to samozřejmě nechám, ale pokud jsem v pozici a trh začne jít do korekce, raděj v profitu vystoupím. Udělám to proto, že nemůžu vědět, jak velká ta korekce bude. Až je korekce u konce, znova naskočím ve směru trendu. Získám tak lepší cenu a stojí to míň nervů, než držet pozici furt a koukat, jak se profit rozplývá a doufat, že je to jen korekce a že to pak zas půjde tím "správným" směrem. Jen názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...