Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Statistika není realita, to co se děje teď je naprosto originální věc, neměřitelná ničím. Trh může jít 100 pips, i 10 pips daleko a ty to nerozeznáš, protože signál ke vstupu do trhu máš nějak definovaný a pokaždé stejný a pokaždé se trh může zachovat jinak. Pokud si stanovíš profit průměrně řekněme 60 pips, tak v případě +100 +10 pips budu mít já 110 a ty jen 60 pips. To je 2X větší rozdíl. Opravte mě jestli se pletu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Áno ,ale zabúdate že všetko je o pravdepodobnosti nie istej veci. A to že vám nejáky indíkator ukazuje že je konec trendu alebo oslabenie tak to viete preto že Vám v štatistike vyšlo podľa sledovania z historie.Tak že je to statistika :).
Osobne používam na meranie PT jeden nástroj ktorý mi ukazuje podľa pohybu pravdepodobný ciel pohybu a to je prispôsobené trhu tak že ak je pohyb silnejší aj zisk môže biť vyšší ak je slabší aj zisk je nižší. PT zo štatistiky je dobrá vec ,ale je lepšie sa prispôsobovať sa trhu.Tak ako píšete.
Marian

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neuvediem konkrétne čísla, ale ide mi o podstatu. Budem v pluse aj keď budem mať viac obchodov stratových ako obchodov ziskových za predpokladu, že možný zisk bude väčší ako možná strata. Ak zisk vyberiem skôr, naruším tieto podmienky, lebo som nedosiahol predpokladaný možný zisk. Lepšie je asi posunúť SL a dúfať, že to pôjde správnym smerom. (Škoda, že VT trader nemá vlečený SL). Na druhej strane SID hovorí niečo o vrabcoch a holuboch. :) Vystúpiť je asi dosť veľké umenie a indikátory môžu čosi napovedať. Len neviem aké sú naj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Úspešne obchodovať sa dá na základe fundamentov a technickej analýzy. Tí najúspešnejší asi kombinujú oba spôsoby. O technickej analýze sa na týchto stránkach dá dozvedieť hodne, ťažšie hľadám informácie o fundamentoch a ako s nimi narábať. Fundamenty (dáta, správy) sú asi informácie od zahraničných inštitúcii zaoberajúcich sa ekonomikou a obchodovaním. Platené i voľne dostupné. Možno ich získať aj v slovenčine, či češtine? Ak snáď áno, kde sa dajú získať a ako sa používajú pri obchodovaní na FX? Pred a po dôležitých informáciach sa asi odporúča uzavrieť pozície, lebo trh nie je vhodný na obchodovanie. Tieto dôležité informácie sa zverejňujú presne v určitú hodinu a deň v týždni, alebo sa aspoň dá zistiť kedy vyjdú? Ako dlho pred nimi a po nich neobchodovať? Ak sú pre mňa nedostupné, rád by som sa aspoň vyhol tomu, čomu sa vyhnúť dá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11
Neviem anglicky a keby som aj vedel, tak to asi nebudem vedieť posúdiť. Pred a po dôležitých informáciach sa odporúča uzavrieť pozície, lebo trh nie je vhodný na obchodovanie? Tieto dôležité informácie sa zverejňujú presne v určitú hodinu a deň v týždni, alebo sa aspoň dá zistiť kedy vyjdú? Ako dlho pred nimi a po nich neobchodovať? Čítal som, že v piatok sa neodporúča obchodovať, lebo v USA zverejnia správu o nezamestnanosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath/
Práve to kedy príde dôležitá správa Ti povie uvedený kalendár forexfactory . Na to netreba vedieť anglicky . Aký bude vplyv tej správy na trh, zistíš až po nej. Inak správy, ktoré nie sú v tomto kalendári červené, celkom ignorujem.
Ja v piatok obchodujem , niekto iný možno nie. Správa o nezamestnanosti je v prvý piatok v mesiaci, a patrí medzi tie najdôležitejšie.
Pokiaľ ide o ciko, prihlás sa na ich stránke a je tam nejaké skúšobné obdobie na príjem správ. Sú tam rôzne komentáre a analýzy, pre mňa užitočné.
Pred správou môžeš zavrieť ale nemusíš, záleží od mnohých okolností. Často pred dôležitou správou cena stagnuje a vtedy neobchodujem, prípadne ak mám niečo otvorené tak to pozatváram alebo pritiahnem stopku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...