Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Tak jsme se rozhodl prověřit nějaké jiné brokery na základě spreadlů a nyní mám JFD Broker MT4. Vypadá to dobře. Spredy jsou opravdu jinde.

Nuže, včera proběhl můj první zkušební backtest v této platformě a jsem lehce fascinován jeho možnostmi.

Díky za cenné rady. Určitě zase s něčím přijdu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

bratricek11 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak jsme se rozhodl prověřit nějaké jiné brokery
> na základě spreadlů a nyní mám JFD Broker MT4.
> Vypadá to dobře. Spredy jsou opravdu jinde.
>
> Nuže, včera proběhl můj první zkušební backtest v
> této platformě a jsem lehce fascinován jeho
> možnostmi.
>
> Díky za cenné rady. Určitě zase s něčím přijdu :-)

To sice ano, ale komise je $4 za 1 lot.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro predstavu, 4USD per side za jeden lot je ekvivalentem 1.1pips prirazky pro EURUSD.

MT je fajn pro analyzu a monitorovani, ale pro samotne zadavani obchodu to fakt takove terno neni, jednak kdejaka jina platforma ma exekuce rychlejsi, jednak druhy prikazu jsou omezene, jednak manualne zadat obchod je otazka proklikavani se v radu vterin, o nejakem posouvani SL/TP ani nemluve.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Len upresním, posúvať SL/PT môžete priamo v grafe pomocou myši čo mi príde dostatočne rýchle :). Zadávanie market príkazov sa dá taktiež zvládnuť dvoma klikmi myšou, čo zasa nie je až taký problém. Obchodujem cez MT už nejakú dobu, väčšinou zadávam limitné príkazy a všetko funguje bez problémov.
Ale ak niekto obchoduje nízke TF a za deň vypáli 20 - 30 obchodov, tak verím, že je večer narobení ako baník.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky trochu za podpoření MT4 :-) Osobně jsem nikdy neměl rád webové obchodní platformy a naopak mám vždy rád vše na jednom místě a ještě lépe u sebe v počítači a mobilu. Takže MT4 je pro mě ideální platforma. Navíc má opravdu úžasné možnosti, takže mám na půl roku s čím si hrát.

Díky premnath za tipy na další brokery (Ic Markets, Think Forex, FinFX)..prozkoumám.


Jen doplním, že se nehodlám jít nechat rozstřelit do minutového grafu EURUSD. Obchodovat chci ideálně hodinový graf. Minutový ale budu určitě sledovat. V plánu mám držení striktního money managementu a na výstup z trhu si taky připravím nějaké robustní a jasné řešení, abych se alespoň pro začátek měl čeho držet. Bude to pěkná jízda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj filip44

plán zo začiatku roku som síce nesplnil (stále ešte chodím do práce :)), ale najväčšou zmenou bol pre mňa asi prechod z 1D grafu na 4H. Stálo ma to dosť času nad grafmy a tým pádom som pribrzdiť i live obchodovanie lebo ako som zistil, neviem robiť poriadne dve veci naraz. Tento rok už teda fičím len na 4H grafoch. Neobchodujem nič nové ani tajné, je to klasika 1-2-3 a RH, akurát to už nekombinujem s PIN a IN barom na denných grafoch.
Takže rok 2013 po finančnej stránke moje očakávania síce nenaplnil, ale nesťažujem sa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bratricek11 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Díky trochu za podpoření MT4 :-) Osobně jsem nikdy
> neměl rád webové obchodní platformy a naopak mám
> vždy rád vše na jednom místě a ještě lépe u sebe v
> počítači a mobilu. Takže MT4 je pro mě ideální
> platforma. Navíc má opravdu úžasné možnosti, takže
> mám na půl roku s čím si hrát.
>
> Díky premnath za tipy na další brokery (Ic
> Markets, Think Forex, FinFX)..prozkoumám.
>
>
> Jen doplním, že se nehodlám jít nechat rozstřelit
> do minutového grafu EURUSD. Obchodovat chci
> ideálně hodinový graf. Minutový ale budu určitě
> sledovat. V plánu mám držení striktního money
> managementu a na výstup z trhu si taky připravím
> nějaké robustní a jasné řešení, abych se alespoň
> pro začátek měl čeho držet. Bude to pěkná jízda.

To si ešte zajazdíš. :) TF, MM a podobné veci aspoň spočiatku nie sú podstatné. Založ si radšej väčšie demo účty a hľadaj hlavne zelené čísla. Potom je dôležitý priemerný výkon v pips/deň a počet dní z ktorých si to vypočítal. Ak bude tých dní dosť na pol roka, tak sa dá uvažovať čo ďalej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44
na denných grafoch som ročne spravil 50 - 60 obchodov. Na 4H to bude viac, ale zase nechcem to nejako zásadne preháňať a tiež nemám možnosť byť pri monitore celý deň, takže nejaké obchody mi utečú, čo ale neberiem tragicky. Sledujem desať párov, kde na dennom grafe si strážim smer trendu a na 4H plánujem vstupy. Ross je i tu na webe klasika, preto opisovať jeho štýl nieje potrebné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...