Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

PetraSR: Ahoj Petro, vrhnul jsem se na prozkoumávání Oandy a mám pár otázek k té nastavitelné páce. Zkoušela jsi u nich i tu aplikaci fxTrade nebo jen MT4? Na demo účtu jsem si nastavil páku 10:1 a velikost účtu 1000 EUR. Na fxTrade jsem si zkusil jeden obchod s čekajícím příkazem. Otevřelo se mi okno pro vyplňování vstupu, SL, PT atd., mimo jiné se tam má zadat i počet Units. Je to asi něco jako počet kontraktů u komodit, ale tady nevím, co přesně si pod tím představit. Nastavil jsem tam 8, protože dole bylo napsáno Units Available 8,328 nebo tak nějak. Obchod se podařil a výsledek je zisk jen 0.03 EUR viz přiložená tabulka. Určitě to souvisí s tou pákou, velikostí účtu a Units, akorát nevím, jak rozumně to nakombinovat. Páku bych chtěl spíš menší, abych mohl obchodovat na vyšších tf i s menším účtem. Ten jsem zatím nastavil na 1000 EUR, protože bych tam pro začátek nechtěl dávat moc. Až když by se to osvědčilo, přesunul bych tam část účtu od AMP. Jinak jsem si ještě zkusil zadat čekající příkaz na MT4 a tam se žádné Units nenastavovalo, tak jsem z toho jelen.

19094

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Gumved: Pokud tomu dobre rozumim, tak s takhle nastavenou velikosti uctu muzes obchodovat micro loty.
Unit available jsou v radu tisic, je to zjednodusene receno volne prostredky (nasobene pakou) minus margin.
Pokud mas paku 1:10, tak se ti blokuje 10% daneho objemu obchodovaneho paru.
Predpokladam teda, ze pokud bys zadal do obchodu: 1000 units, obchodoval bys jeden micro lot, kde jeden pip = 0,1 dolar.
Ty jsi vydelal 50 pips, coz pri jednom microlote by bylo 50x0,1 = 5 dolaru.
Ty jsi ale tradoval 8 krat jednu tisicinu microlotu = 5 dolaru x 0,001 x 8 = 0,004 . Z toho odpocitej spread a vyjde mi tvuj profit.
Ale je mozne, ze v mem usudku jsem vedle jak ta jedle, tak prosim i ostatni, aby mne opravili, pokud se pletu.

Zkus kdyz tak mrknout sem:

fxtrade.oanda.com/help/how-to-calculate-margin-call

www.babypips.com/school/leverage-the-killer.html

Ale jak rikam, jsem na forexu jen chvilku a to jeste porad na demu, prosim, ber mne s rezervou :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumved: Ja ti psala, ze Units jsou v radu tisic :)) Ptala jsem se na ty tve cisla a je to opravdu tak, ze Oanda ti na sve platforme FXtrade povoli obchodovat s tisicinou microlotu, je to z duvodu, ze ucet muzes otevrit uz od 25 dolaru.
Platforma MT4 ti povoli otevrit jen klasicky microlot. Cili kdybys chtel se svym uctem nasadit jeden mini lot, rvalo by to, ze nemas dostatek penez.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR: Dneska jsem na MT4 zkoušel zadat čekající příkaz na AUDJPY a stále mi to při pokusu odeslat příkaz psalo "Tržní cena se změnila. Opakujte pokyn, prosím." Tak jsem si říkal, že sem večer hodím dotaz se screenem, ale když jsem to zkusil znovu zadat, už to šlo normálně, tak neívm.

19122

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, prosím, chci se zeptat, zda, když testuji strategii, zda je tam zohledněn spread brokera nebo se musí ještě zpětně odečíst od zisku, který vyšel v back testu?
A ještě jedna otázka týkající se spreadu, obchoduji na demo účtu u Alpari a tam se mi ve vlastnostech mého páru ukazuje spread 0, dělal to i můj minulý broker. Je chyba u mě nebo demo účty spread neukazují, ale přeci jen jsou poplatky brokerovi v obchodování započteny?

Děkuju moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...