Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Skyangel Napsal:
-------------------------------------------------------
> Chtěl bych si otevřít real účet u Admiral Markets
>
> u ECN účtu obchoduje broker 27 měnových párů -je
> zde uvedeno u měnových párů Forex Spot
>
> mě právě zajímá, co to slovo Spot značí, jsem z
> těch všech zkratek celý zmatený

www.investopedia.com/terms/s/spotprice.asp

Definice "spot"
Současná cena, za kterou lze koupit nebo prodat na určeném čase a místě. Oproti tomu, cena futures je očekávaná hodnota komodity (měny) ve vztahu k jeho aktuální spot ceně a časovemu rámci.

Koukni se pro zajimavost na tuto otazku ve foru, je to vlastne o tomtez, rozdil mezi spot a futures www.financnik.cz/forum/read.php?2,2412,246054#msg-246054

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přeji Všem úspěšný den!
V rubrice: "Obchodujeme Forex", jsem se dočetl o "Tunelové metodě". Velmi mě to zaujalo, ale skončil jsem na zadávání úrovní na klouzavém průměru. Poradí mně někdo, jaká čísla zadat (jak se k nim dopracuji) do jednotlivých úrovní klouzavého průměru, aby výsledek odpovídal Fibonacciho úrovním tak, jak jsou popisovány v uvedeném článku? Úrovně pod čísly 89, 144, 233, 377, 610, 987 mám příliš zhuštěny kolem EMA. Když jsem se snažil tyto úrovně vypočítat, výsledek byl ještě horší. Možná ještě důležitá poznámka - používám platformu Meta Trader 5.

Děkuji všem za případnou pomoc.

Niou

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych doporucil vlakno Gladiatora 028. Ze zacatku prevazne o tunelove metode, a pak hlavne o price action a zakladech technicke analyzy. Je to hotova ucebnice tradingu, cteni tak na dva mesice, par tisic prispevku. K te tunelove metode se tam jeste vraci nekolikrat i po mesicich a desitkach dalsich stranek o PA:

www.financnik.cz/forum/read.php?7,121299,page=1

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě zajímá jedna věc týkající se rolloveru u měnového páru EU/USD.

EU aktuální sazba 0.25%
USD aktuální sazba 0.25%

Při long pozici 0.25-0.25=0
Při short pozici -0.25.+0.25=0

Jde mi o to, že pokud by toto platilo,tak ani při long ani při short pozici bych neměl platit žádný swap?

Na demo účtu ho však platím, tak právě nevím, zda jsem problematiku swapu pochopil správně. Děkuji za vysvětlení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj přátelé.

Uff, nuže, můj první příspěvek. Trošku se rozepíšu, když už do toho jdu.

Finančník je naprostý unikát. Díky za něj. Vrátil jsem se k němu po x letech, tentokrát už ale jako pracující a nehodlám trávit kariérou více než minimální nutné množství času. Procházím vše co jde, ale přesto je protichůdných informací a nefunkčních odkazů opravdu hodně, takže vám zde sepíši svůj záměr a moc bych ocenil, kdybyste mě upozornili na cokoli ode mě napsaného, co vám rozsvítí v hlavě výstražný otazník. Předem díky.

Jako první jsem přečetl psychologii obchodování - celou. Udělal jsem správně. Celý trading je oblast rozsáhlá cca jako chemie. Nemožné to pojmout celé, takže jsem se rozhodl, že:

1) Začnu na Forexu (pocitové rozhodnutí, už jsem se musel rozhoupat)

2) Vyřazovací metodou jsem usoudil, že nejméně z vás si stěžuje na Oandu.

3) V Oandě neplatím žádné poplatky, rozhoduje pouze výše spreadu, kterou se dozvím třeba zde: fxtrade.oanda.com/why/spreads/recent
Spread přes den se na EUR/USD se mi zdá výborný.
[bold]Prosím případně vyvést z omylu!! [/bold]

4) Oandu budu obchodovat pomocí jejich Meta Traderu.
Tohoto rozhodnutí jsem dosáhl na základě množství informací a příspěvků. V podstatě zde opakujete META a Ninja.

5) Založil jsem si demo účet. Nejdříve s minimálním vkladem 3000 EUR abych se naučil počítat.
100x zde ty výpočty čtu a 100x to nechápu. Musím osahat.

6) Následně si sestavím několik pravidel na mnou oblíbených indikátorech. (tady poradit nepotřebuji protože vím, že indikátory jsou ryze subjektivní záležitost). Jen zmíním, že mám rád klouzavé průměry, volume, william %. Ano, četl jsem jeho knihu a jsem zvědavý, jak tyto indikátory fungují na forexu.

7) Backtest provedu na těchto datech: ratedata.gaincapital.com/2012/12%20December/
Bohužel zde proklamovaná stránka www.alpari-idc.ru/ru/dc/databank je mrtvá.
[bold] Prosím trknout pokud by tato data nebyla správná! [/bold]

8) Ve stejné době si tedy založím již "ostrý" demo účet a budu papertradovat. Někde na uloztu jsem si stáhl něčí vcelku propracovaný obchodní deník, který k tomuto účelu využiji a budu sledovat své úspěšnosti.

9) Do té doby našetřím 100 000 Kč. Věřím že bych je do léta mohl mít. Tyto peníze musím vyčlenit a oddělit od svého majetku velmi tvrdě.

10) Vstoupím se svou strategií na ostrou verzi Oanda. Zde jsem ještě nic na ostrém nezkoušel. Proto prosím pouze potvrdit, zda k tomu stačí jednoduchá registrace a převod peněz (paypal apod). Účet bych vedl v EUR.
Musím nějak čachrovat s překupem měn, když chci obchodovat jiné páry? Někde na fóru byl příspěvek, že mu broker automaticky otevíral obchody měnových párů jako nějakou "směnárnu".

Toto je můj plán. Vidíte v tom něco vyloženě nelogického? Rozhodl jsem se pro forex, abych pořád nechodil kolem horké kaše zkoumáním všech trhů a mohl zajít do hloubky.

Závěrem: Jste opravdu skvělá komunita a cením si úrovně vašich debat.

Zdraví, Ondra neboli Bratricek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Robíš z toho vedu. Je dobré, že si sa rozhodol sústrediť len pre jednu vec - v tomto prípade forex. Založ si demo s najrozšírenejším MT4. Oanda ma tuším nejaké obmedzenia, tak radšej niekoho iného. Až budeš mať na deme SYSTÉM, ktorý bude povedzme pol roka sypať, tak môžeš začať uvažovať o ďaľších krokoch. Dovtedy máš času až až.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejako to súvisí s hedžovaním a poradím zatvárania pozícii, ale môžem sa mýliť. Otvor si demo napríklad XTB professional, Ic Markets, Think Forex, FinFX... Vopred si prever v podmienkach, či ti ho za nejaký čas tvrdo nezrušia. Stačí také, ktoré ti zrušia až po mesiaci nečinnosti. Podrobnosti odo mňa nečakaj, nájdeš to ľahko sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bratricek: Jestli jdes po nizkych nakladech a major parech jako EURUSD, nejlepe poridis s Dukascopy, kde te naklady vyjdou spolu se slevou na komisich (pri uvedeni introducing agenta) okolo 0.65-0.75 pips. Metatrader ale primarne nenabizi, jen maji na to bridge, ktery MT umoznuje.

Pokud nehodlas skalpovat, na takove zacatecnicke hrani by ti mohlo stacit i Admiral markets(MT maji, spready fixni a srovnatelne se svetovou konkurenci, coz je pri vyhlaseni zprav vyhoda proti Oande), kde je hlavni vyhoda ze nemusis utracet penize na konverzi korun za jinou menu ani bankovni poplatky za preshranicni prevod.

Oanda ma sve vyhody(obchodovani i pres web, levne CFD indexy, exoticke pary vcetne x/CZK, prijatelne swapy, stabilni pripojeni, rychla exekuce) z nichz jsi ale v prispevku nepozadoval ani jednu, zato uz par let pokud jde o spready patri jen k prumernym, az podprumernym pri nejakych vetsich turbulencich v trhu.

Denikem bych se nezdrzoval, kdyz muzes pouzit myfxbook.com a rovnou ho konzultovat po internetu s jinyma kde se stala chyba :)
100k si klidne vyclen, ale doporucim nezacinat s vice nez 30tisicema, az za sebou budes mit rok konzistentnich vysledku a budes schopny jak rikas "pocitat", budes vedet mnohem lip jak nalozit se zbytkem penez - obchodovat vice trhu? vyzkouset vyhody jinych brokeru? mit specialni hedge ucet nebo specialni ucet pro pozicni obchody? Vsechny ty obchodni styly, trhy, pozadavky se ti casem vytribi. Navic po velkych ztratach zkusenosti tezko zurocis, zato po malych ztratach ti porad hodne zbyde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za cenné a KONKRÉTNÍ rady.

Upřímně, dnes jsem zabil celý den account šílenstvím. Než jsme pochopil na vlastní pěst principy propojování účtů MetaTrader, tak jsem se málem zbláznil. No nic, mám asi delší vedení.

Co se týče spreadů: www.myfxbook.com/forex-broker-spreads

Vidím, že někteří brokeři mají vskutku mnohem menší spready. Mohl bys mi osobně doporučit někoho, kdo se může pyšnit výhodami jako Oanda a zároveň patří do top spreadů? Nehrozí zde další vícenáklady (malý spread ale skryté poplatky?) vidím, že trh se službami se dost posunul za ty léta, co jsme na finančníkovi nebyl.

Pokud by to nějak odporovalo pravidlům diskuse, napiš tajné heslo "pššt!".

Nyní dostahovávám data minutových ticků EUR/USD abych se naučil backtestovat. Je to jako objevovat Ameriku. Každým dnem jsem blíže poznání, jak že to funguje :-)

S jakou částkou budu obchodovat ještě důkladně promyslím, nejdříve se ale naučím vůbec pracovat s daty. Zatím je to stále počáteční příprava. Kdykoli jen sednu nad graf s tím, že bych na demu zkusil nějaký obchod, uvědomuji si, jak šíleně vůbec nevím co dělám :-D Takže hurá poznávat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...