Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sentrix ale preco to neje pohodlne?
skus uviest par tvojich nazorov preco?
Podla mojho nazoru v NT je nepopieratelna vyhoda s pracou s grafom a analyzou. a to je pre mna velmi dolezita vec.
NT ma dom alebo charttrader v pripade full verzie, kde sa da pekne obchodovat aky kolvek trh.
Viem ze napriklad saxo trader alebo vt trader ma take panely s menovymi parami, kde ukazuje zaroven spread a podobne blbosti, ale to je podla mna len graficke zobrazenie a pri obchodovani to neje nutne.
Rad si ale vypocujem argumenty z tvojej strany. Inak MT 5 som mal nahratu ako demo, a neviem v com sa lisi od MT4

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stragner:

Niekedy je lepšie nebyť iniciatívny lebo pokiaľ viem tak ty traduješ futures preto tvrdiť že NT je na fx dobrá platforma je ako keby som hovoril aký super macbook a pritom mám doma windovs... (tu)

Na všetky platformy sú demá čo tak troška zapracovať a zistit ktorá Vám vyhovuje...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis len tvrdim co tvrdim z mojho pohladu.
pretoze ked som sa rozhodoval aku budem pouzivat platformu, skusal som takmer vsetky. a najlepsie a najpohodlnejsie a najintuitivnejsie sa mi pracovalo s ninjou. a preto ked raz pojdem forex, tak to bude jedine na ninji. Z toho dovodu som aj hladal brokera co forex robi cez ninju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No, ja si tiez nemozem na MT4 zvyknut. Nevyhovuje mi zadavanie PT/SL pisomne tukanim do klavesnice. Skusam cca mesiac forex demo, paci sa mi sice obchodovat mikroloty, ale vyplnenie prikazov je niekedy naozaj ubohe. Nikdy sa mi na futures (IB) nestalo, aby som cakala na uzavretie profitovej pozicie 17 sekund a nakoniec som skoncila s nulou. Je pravda, ze na forexe nerozlisujem cas vyhlasovania sprav, kedy to tam moze byt trocha divoke...
Skusala som zatial Oandu, Alparari UK a FXCM (ich platforma je velmi prijemna).
No, uvidime, ci budem otvarat aj forex ucet, som z toho plnenia nejaka skepticka.. Na druhu stranu, miliony ludi su na forexe, tak to snad nebude tak zle (ano, poznaj full time forex traderov) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nie som velkým fandom MT4, ale musim podotknut, ze nie je vhodne hadzat rýchlost plnenia prikazov na vrub platformy ... to je vec brokera a jeho sposobu exekucie prikazov, pripadne kvality napojenia na server brokera ... platforma ako taka umoznuje nekonecne mnozstvo uprav skriptov, indikatorov a EA, ktorými si svoje ovladanie prikazov viete zjednodusit tak aby bolo jednoduche rovno s nastavením SL, PT, umiestnenie cakajucich objednavok, zmeny, parametrov SL/PT, close pozicii jednotlivo, suhrnne, reverz ... to vsetko ovladanie priamo z grafu myšou, prehlad o poziciach, atd ... staci sa len poobzerat po vhodných a dobrých rieseniach a nezatracovat platformu bez poriadnej previerky jej skutocných moznosti o ktorých nic neviem lebo som sa o nich ani nic nesnazil dozvediet ... to ale plati vseobecne ... treba si uvedomit, ze MT4 je vo svojej podstate zadarmo, je ako kostra, základná verzia ... je na uzivatelovi ako ju dotvori ( ak to chce a vie si to zabezpecit ... )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den tradeři,
obracím se na vás s velkou prosbou.
Jsem studentka Forexem dalo by se říci nedotčená a momentálně píši diplomovou práci o využití technické analýzy na Forexu. Teoretickou část mám, takže zhruba tuším co jaké indikátory dělají. V praktické mám dělat backtestimg kde otestuji vybrané indikátory a vymyslím nějaké vlastní strategie.
Myslela jsem si, že podle článku www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/metatrader4-backtesting.html půjde vše hladce, ale zasekla jsem se hned na začátku. Kde vzít data? odkaz an Alpari z článku už nefunguje. Data jsem si stáhla a importovala do MT4 z www.forextester.com/data/datasources.html , ale v těchto datech je volume vždy 4. Což bych řekla, že je špatně a pro testování spousty indikátorů volume potřebuji. Jinde jsem zase našla jen close, high a low hodnoty.
Takže PROSÍM, poraďte mi kde vzít data pro backtesting. Moc děkuji
P.S. možná se tu tohle už řešilo, ale už dvě hodiny pročítám diskuse a zatím byly všechny příspěvky moc staré a odkazy už nefungují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkui, ale v těchto datech ty objemy také nevidím. Bez toho mi nepůjde pracovat s objemovými indikátory nebo se pletu?
A k Vaší otázce: myslíte si, že studenti jsou odborníci na to, o čem píší diplomky? Od toho ty práce jsou, abychom se něco praktického teprve naučili, jelikož škola nás učí jen teorii a o té něco vím. Nejsem ale trader, proto jsem si dovolila požádat o pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

studentka2

máš predstavu aký je rozdiel medzi centralizovaným a necentralizovaným trhom a kam patrí trh forex ?
máš predstavu , čo vyjadruje vo forexe hodnota volume a ako súvisí s použitým tf ?
chápeš aká je možnosť používať volume u tickových dát ?
máš predstavu ako sa mení hodnota pipu u krížových párov a ako to vplýva na použiteľnosť backtestov ?

to ma len tak napadlo pri čítaní tvojich príspevkov. ak na pochopenie nemáš čas, napíš nejaký kompilát, zdrojov je na nete dosť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...