Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Forex - Jak začít? Co byste poradili úplnému začátečníkovi?


bool

Doporučené příspěvky

Dobry den, chcel by som sa vas opytat ako je mozne ze forexove data z dvoch roznych zdrojov sa lisia? Jedne data mam z Ninja traderu od kineticku a druhe data od BMFN brokera, na prvy pohlad sa zdaju byt celkom podobne avsak v niektorych pripadoch napr. 20.2.2012 (pozri obrazok) sa vyrazne lisia. tak napriklad rozdiel medzi open cenami je az 27 pips. Ako je to mozne? Dakujem za odpoved. Miloš

19219

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 880
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Lebo Forex je OTC market (over the counter) - je to decentralizovany trh naproti komoditam, ktore su lokalizovane na NYSE - centralizovany trh. Preto kazdy broker na Forexe ma svojho liquidity providera (rozdielne banky) od ktorych si "berie ceny" a tie sa lisia. Komodity brokeri davaju cenu, ktora je na NYSE a ziadna ina neni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diki za odpoved "Cashflowz".

Ale tym ma napada dalsia otazka, a to ako zistim, alebo ci sa vobec da zistit ktory broker ma akeho liquidity providera, teda s akymi bankami je v spojeni pri "tvorbe ceny"?
A mal by som este jednu otazku na typy brokerov - delaing desk (DD), Straight through processing (STP) a electronic communications network (ECN). Ako som sa docital tak najdoverihodnejsi a teoreticky "najlepsi" su ECN brokeri kedze priamo nase prikazy idu na forexovy trh. To znamena, ze ak ja odoslem prikaz na nakup v platforme napr na 100 000 eur/usd tak nejaka banka, alebo financna institucia, ktorej bude vyhovovat moja vstupna cena preda MNE tych 100 000? takze tu uz broker tvori iba nejakeho sprostredkovatela? a nie ako pri DD, kde ON TVORI CENU (aj ked si to dost dobre neviem predstavit)?

Dakujem
Miloš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kazdeho broker musis preskumat zvlast a zistit si od koho berie ceny. Malo by to byt na webe. Napriklad svajciarsky Dukascopy ECN broker to tak ma: www.dukascopy.com/swiss/english/forex/swfx/liquidity_business_model/

Ak posles prikaz cez No dealing desk brokera (ECN alebo STP alebo kombinacia oboch), na 100 000 jednotiek dolozi podla toho kolko mas leverage. Ty zaplatis to co zostane. Tento prikaz posiela dalej na Forex. Dealing desk broker (Market Maker) berie cenu od bank a nasledne s fixnym spreadom (ktory je jeho profit) vytvori novu cenu, ktoru dava traderovi. On je ten kto kupi tvoj sell prikaz alebo preda tvoj buy prikaz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 4 týdny později...

Zdravím, doufám, že tenhle dotaz není úplně mimo a již stokrát zodpovězený (zatím jsem ho tu nenašel).
Jsem forexový nováček, přečetl jsem snad všechny články o forexu tady a i něco u konkurence (ebooky a tak) a teď nevím jak dál. Forexový principy mi asi ještě nejsou úplně jasný (zlatý futures :-) ) a tak nevím jak pokračovat.

a) založit si účet, sosat data a zkoumat testovat (problémem bude to že mi úplně nejsou jasný základní principy forexu)

b) učit se, učit se, učit se (prozrazení zdrojů studia nad zlato)

c) a i b dohromady

d) úplně něco jinýho, jsem mimo :-)

Díky za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpověď, a bude celkem ok, u b hledám zdroje (angličtina není úplně moje silná stránka) a český web mi přijde spíš jako místo pro hodně šarlatánů a vychcánků.

Není mi úplně třeba úplně jasné jakým způsobem mixovat TA a fundamenty. Naposledy jsem obchodoval NQ (a to v době těsně před finanční krizí) a tam mi to přišlo jasnější. Primárně se věnovat TA, sledovat fundamenty (tak cca 85% na 15%). Na forexu mi ten poměr není zcela úplně jasný. Je jasné že každý přikládá váhu jiným věcem, ale nějaké limity tu budou.

Třeba by mě zajímalo jaký vliv by mělo sledování Japonska a ostatních zemí které bych obchodoval v páru s JPY. Sledovat která země vyhlašuje lepší reporty, nebo jen která vyhlašuje mizerný a která dobrý reporty?
Má to vůbec cenu když třeba není mým cílem obchodovat zprávy (větší spread a tuším že to pro nováčky není to nejlepší co můžou udělat).


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Čaute, učím sa o tradingu (newbie), konkrétne forex a mám demo platformu u CMS, urobil som pay and lost total zisk 20€ v prvom obchode. Pár GBP/USD (myslím, že značený ako Cable), Buy príkaz na hodnote 1.55564; Sell príkaz na 1.55614, z manuálu som pochopil, že dôležité sú len 4 desatinné a 5 bude asi informačne. Pohyb by mal činiť 5 picks? Obchodoval som s 5 mini lotmi čiže 50000 množstva currency. Účet mám vedený v EUR, je to do budúcnosti dobrá či zlá voľba a uprednostnujete dollar? Podľa kalkulačky na CMS platforme v tomto prípade = Pick Value - 3.96 Margin - 310.36 Bid Rate - 1.56669. Čo znamená Bid Rate? Ako to, že pri páke 200:1, ktorú CMS má nie je margin 250? (250*200 = 50000)

hodnoty pre 1 minilot:
Pick Value 0.79
Margin 62.07 (mal by byť 50 "50.200 = 10000", pri niektorých pároch je naozaj 50, zdôvodnujem si to, že hodnoty sa môžu o niečo líšiť rovnako aj Pick Value je pri dvoch minilotoch identická ako keď vynásobíme pick value pre 1 minilot * 2, ale pri viacerých minilotoch sa číslo trochu upravuje, u 5 minilotoch je to (0,79*5) +0,01)
Bid Rate 1.56669

A posledné čomu nerozumiem ako CMS zaokrúhluje - ak mám pohyb 5 picks = 3.96*5 = 19,8. Zaokrúhlil na celé, to jest 20€ zisk.

-mám totiž ďalší pohyb
1.56360
1.55979
(malo by to byť -39 picks?) 3.96*39 = 154.44
Total Lost mám však 152.68
Teraz som si spomenul, že by sa mali počítať aj spready, ale nevidím nikde o nich info od cms.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...