Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Správná psychika, cesta k úspěchu?


Doporučené příspěvky

pro BSK 5:

1/ Je to skupina, se kterou komunikuji několik let, která vznikala postupně. Není to o ověřování, ale o sdílení informací a know how.

2/ Zde jsme si nerozuměli. Není to o výnosu v Kč, ale o počtech kladných bodů na indexu (např. nákup 9.700, prodej 9.750, to je +50 bodů, minus poplatky). Objem peněz je potom dán počtem produktů x objem investovaného kapitálu. Jen pro info, těch cca 400 bodů x 70 - 80% succes rate je hodně dobrý standard. Vím, že v Německu jsou i lepší tradeři, ale s těmi nejsem bohužel ve styku :-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 50
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jak tady čtu ty články, tak si nemohu pomoci... Někteří si zkrátka nechtějí připustit, že "náš" retail trading jsou čisté spekulace. To slovo totiž samo o sobě nenese takové vznesené povědomí, jako když řekneme pojem profesionální obchodník na futures...

Musím se přiklonit k Sage... Má asi nejstřízlivější pohled na věc. Ryze pragmatickou. Sám teď čtu skvělou knihu, kterou bych dal přečíst všem nadšencům, kteří v tradingu chtějí vidět vice než v něm skutečně je aby je posadila nohama na zem. Je to kniha "Zrádná nahodilost. O skryté roli náhody na trzích a v životě" od autora "Nasim Nicholas Taleb". Tento autor napsal také slavnější knihu "Černá labuť". Ta ale není tak konkretní a nemíří přímočaře na trhy, jako právě tahle. Tato kniha Vám ukáže a odpoví na všechny zdejší nejasnosti, Ukáže vám, kolik těch profesionálu, kteří sedí v bankách nebo v privátních fondech a točí milióný dolaru tam z velké pravděpodobnosti jsou náhodně, než je "sundá" černá labuť. Zcela Vám rozpustí bájné představy o guruech tradingu. Při pozorném čtení dostanete velkou lekci a příležitost, jak celou tuto problematiku uchopit co nejpragmatičtěji. Přijmout nahodilost, která se podílí na Vašem každém obchodu. Také to, jak je těžké mít dlouhodobé edge, jak se nejlépe připravit na co nejdelší přežití v trhu proti náhodám, které se ještě nikdy nestaly ani ve Vašich stoletých backtestech.

Pokud tento koncept dokážete vstřebat a rozvinout, tak věřím, že můžete být na správné stopě...

Samotného mě praxe i tato kniha naučila mít extrémně nízké sebevědomí v trzích. Sice vydělávám už nějaký rok intradenně, ale nikdy bych si netroufnul říct, že mám v trhu edge, nebo že umím předpovědět trh byť jen na sekundu dopředu, nebo že umím pracovat s nahodilostí. Jediné co vím je, kolik mohu riskovat na obchod v dané situaci, a že hledám situace, které nabízejí "šešikmené rozdělení pravděpodobnosti". To jestli se do té situace dokážu trefit je zase věcí nahodilosti. V hodně věcech Vám pomůže nastínit nejhorší scénáře Monte carlo simulace a ani ty nejsou žádnou zárukou. Jen vám pomohou si uvědomit, jak jste ranitelní do budoucna...

Asi bych se tady mohl rozepisovat hodiny. Shrnul bych to asi větou:

Čím více pochopíte a připustíte, že vlivem nahodilosti trading nemáte pod kontrolou, tím máte větší šanci uspět, když se podle toho začnete taky chovat.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych dodal, že ona "profesionalita" v tradingu může být jenom klamem (opět nahodilost). Vždy když si něco podobného jen na chvíli myslím o sobě a své profesionalitě (že už mi to jde profitovat celkem dlouho), tak si vždy vybavím hezkou myšlenku, která to skvěle demonstruje!

Znáte ruskou ruletu?
Máte 5 prázdných komor a 1 s nábojem. Pravděpodobnost 1/6. Pokud by všichni na planetě, cca osm miliard lidí, hrálo ruskou ruletu každý měsíc jednou, tak zjistíte, že by se někteří jedinci dožili i 30 let.

Otázka zní:
Dokázali byste mu skočit na "špek", že to umí hrát ruskou ruletu profesionálně? Určitě ano. I on sám by tomu věřil, přesto je to však jen klam nahodilosti.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,tato diskuze by se mohla s klidem přejmenovat na "Proč daytrading nemůže dlouhodobě fungovat".Je mi líto,ale po přečtení mám ten pocit.
Sage,BSK5:vy se v podstatě jen navzájem utvrzujete,že to nejde,nic víc.Tečka
BOBR:ale vždyt přece o tom celý trading je,je to hra s pravděpodobností,to snad přece ví každý.Chápu,že tady chodí spousta nováčků a je to dobře,ale nějak se vytrácí ta hlavní myšlenka,že ve spojitosti s tradingem je potřeba myslet v pravděpodobnostech.Nikde nejsou 100% jistoty.Není potřeba to k něčemu přirovnávat.Diskutující na finančníkovi se honí za nějakým grálem.Mít co největší pravdu a jen vyjímečně se splést a inkasovat ztrátu a když tomu tak není,hned to přirovnají ke kasinu atd,...
Trading je vysoce sériozní byznys a tak je potřeba k němu přistupovat.
Abych také přispěl k článku,já jsem zastáncem toho,že uspěšný trading začíná v naší hlavě,jakékoliv pochybnosti nebo nejistoty nám akorát stíží nebo úplně znemožní cestu za úspěchem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veľmi sa mi páči príspevok od Sage. Jednoducho povedané, správny trader vie, ako pristupovať k aktualizácii svojho obchodného systému. Nie je možné konzistentne inkasovať profity počas 20 r.
Čo je veľmi zvláštne, na tomto portáli sa ešte o tom nepísal žiadny článok a neexistuje ani kniha na danú tému. Keď mi systém začína zlýhavať, to je moje najšťastnejšie obdobie, pretože tu je bod, kde ostatný začínajú strácať a ja už aktualizujem svoj systém. Toto je pre mňa problematika č.1 v ID obchodovaní. Nadhľad rizika a správny prístup k obchodnému systému sú základom úspešného obchodovania.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MichalMV:

proč hned tolik zloby? Toto je diskuze k článku "Správná psychika, cesta k úspěchu?" Diskuze není o vyjadřování výhradně souhlasných stanovisek, od toho jsou fankluby. Navíc už samotný název článku, respektive otazník na konci, vybízí k prezentování odlišného pohledu na věc.

Nevím, kde jsem psal něco o tom, že "daytrading nejde". Trading je o pravděpodobnostech, na tom se shodneme. Máme ovšem rozdílný názor na to, jaká je nejpravděpodobnější cesta k úspěchu v tradingu. Z důvodů výše uvedených jsem toho názoru, že daytrading s velkým množstvím obchodů po dlouhou dobu pravděpodobnost úspěchu snižuje na minimum a proto obchoduji jinak. Tečka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no já jsem přesvědčen, že daytrading funguje a proto se ho snažím naučit a tuto víru pokládám za svou výhodu.

Jinak k edge needge. Já si slovo edge překládám jako [ital]výhoda[/ital]. Pokud mám systém, který splňuje tyto podmínky:

- má logiku,
- je poctivě a na dostatečném vzorku dat zbacktestován,
- je poctivě papertredován a dává mi výsledky které jsou jednoznačně pozitivní a to i po zaplacení veškerých nákladů,

pak mohu říct, že jsem našel obchodní výhodu a tudíž mám edge.

To, že platí 5 fundamentálních pravd Marka Douglase na předchozím nic nemnění. Pokud kdokoli v tom začne filozofovat a na skutečnosti, že se může v kterýkoliv moment na trhu stát cokoli (viz zmíněných 5 pravd) a začne meldovat o edge needge je to pro mne jen plácání.
Trh se neptá na filozofii, ale na konkrétní hospodářský výsledek a na stav mého účtu. Je to velmi prosté.

O stejné "nenulové výhodě" jsem slyšel mluvit Karla Janečka, který se tímto způsobem živil v kasinech Ameriky a občas byl vyveden.

Stejnou výhodu hledá jiný můj známý (skutečná fyzická osoba, žádná jpp), který se k mému údivu živí sázkami. Není bohatý, ale svých 25 - 30 tisíc kč měsíčně vydělá. Jeho výhoda je v tom, že sází na okresní ligu. Zde totiž často stačí, aby onemocněl jediný z hráčů, a v tom on dokáže nalézt výhodu. Nepotřebuje se zaplétat s mafiány.
Ani tento kamarád nemá úspěšnost vyšší než cca 65%, ale dokáže dobře managovat své peníze a už několik let (tuším deset- letí to), je konzistentně ziskový a na chození do práce dávno rezignoval.

A zrovna tak spoustu výhod nabízí Finančník.cz. Nabízí je jak na kurzech tak i na těchto stránkách. Je tu tolik informací zadarmo!

Jsem přesvědčen o edge které mi poskytují obchodní systémy, jež jsem získal díky školení u finančníka, ale zda je dokáži využít??? Tak to už je záležitosti mé nátury a psychiky. Jsem přesvědčen, že psychika je u obchodování, ale třeba i u zmiňovaného kamaráda sázkaře zásadní věc, možná až 70% úspěchu.

Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BSK5:samozdřejmě nemyslel jsem to nějak agresivně,naopak jsem chtěl přátelsky poukázat na to,že z tvého předchozího příspěvku může mít nováček pocit,že drobný spekulant nemá na trhu proti profesionálním obchodníkům,žádnou šanci.Což jak sám uznáš není pravda,ale na těch pravděpodobnostech se shodneme,to je fakt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to richip,
kamarád sází normálně u běžných sázkových kanceláří a ze zaměstnání odešel asi před sedmi lety. Mě to zas tak moc nezajímá, ale že se uživí, vím. Pamatuji si rovněž jak Michal Horáček mluvil kdysi o své bývalé sázkové kanceláři a o tom jak právě narazili na podobné sázkaře, kteří se specializovali na nějaké ty "místní ligy" nepamatuji se už o jaký šlo sport, ale vzpomínám si, že řešili zda tento typ sázek zcela nezrušit, protože jim tito hodně pouštěli žilou. Nakonec to skončilo tak, že ty maníky Fortuna prostě vyplatila a oni přestali sázet.
Pro mne je to jen zajímavost, ale jde mimo mne. Vzpomínám to jen proto, že zde bylo tvrzeno, že se sázkami nebo v kasinu nedá živit. Tak jak se ukazuje, dá. Samozřejmě jako v tradingu jde jen o pár vyvolených, kteří na to mají psychiku.

to radim2
už ani nevím jestli pět nebo šest let, ale nezkoušel jsem jenom daytrading, ale i swingové obchody, spready a v daitradingu jsem se snažil věnovat gapům. Dnes se učím Fims. Ovšem netuším co to vypovídá? Někomu se začne dařit po roce někomu po deseti. Je mi jedno jak dlouho to bude trvat, prostě vytrvám.

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Spousta vás tu řeší co je správné a jak se dají vydělávat peníze a co znamená psychika při obchodování. Není důležité jestli budete vydělávat hodně peněz jako zaměstnanec ve slušné firmě pokud tu jde o peníze. Pokud o ně nejde a toužíte po svobodě tak se můžete odstěhovat na místa kde vás budou lidé milovat a nepotřebujete k tomu více než je běžná výplata v české republice+ letenka a vlastní nohy. Další možnost je, že si nalháváte že vás peníze udělají šťastnějšími a děláte to pro ostatní - umíte si představit, že zůstanete sami a budete vydělávat ty tolik vytoužené prachy pro své milé? Je tu jenom jedna cesta jak se naučit vydělávat větší peníze jako podnikatel a to je pochopit to v čem obchoduji. Pokud budu prodávat kuřata tak budu vědět kdy se rodí. Pokud chci vydělávat na burze tak musím pochopit to, že nic není jisté, ale přesto můžu mít výhodu v tom, že ostatní žijí v iluzi - Ukrajina jde do kopru - Jasnej Short a budu držet. Fims mi říká že trh je vyváženej tak jedeme od hran…
Je důležité aby jste byly schopní přežít dnešní dobu např. 5 měsíců nezávisle na příjmech a zbytek peněz vložily do investic. Pokud to nejste schopni zajistit tak jak chcete zajistit výdělek z 5000 Dolarů a válet se u oceánu, který je stejně plný agresivních ryb. …..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...