Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč na forexu až tak moc nezbohatnete a na kterých trzích ano


Doporučené příspěvky

Pokud mohu pridat jen muj nazor...
Obchoduji DAX swingove a toto leto jsem uletel asi -18kUSD
Zacal jsem studovat nejruznejsi grafy a hledat prilezitosti...
Pred 2 mesici jsem nakoupil asi 1mil USD s pakou a uctem 20 000(tudiz Forex)
Pred tydnem jsem dolary prodal a ziskal zpet ztratu z Futures na DAX..
Myslim si,ze je uplne burt co obchodujete,pokud clovek vi co chce,ma kou..le a
penize,dobrou strategii a vytrenovanou psychiku.Me se posledni rok dari jako na
houpacce,ale asi to tam je a musi byt,nez to clovek vypiluje a jeho equity bude
vyhlazena...

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

divadrapsak,

takže môj posledný príspevok k tomuto článku a k tabuľke športovcov, ktorú som sem dal na začiatku diskusie. Evidentne je niektoré veci niektorým ľuďom vysvetliť doslova polopate.
Tabuľka je z verejného zdroja, kde sú zárobky jednotlivých najlepšie zarábajúcich športovcov za rok 2013. Pre tých menej všímavých, sú tam dva stĺpce príjmu, jeden sú príjmy zo športu a duhý sú príjmi od sponzorov. V mojom texte píšem "ak neberieme v potaz zmluvy so sponzormi", to znamená myslel som len príjmy zo športu (zmluvy s klubmi, peniaze za výhry v turnajoch atď). Poradie v tabuľke je zostavené tak, že tieto dve kolonky sú sčítané a ja som poukazoval len na tú prvú.
A aby to bolo úplne jasné, príspevok bol myslený "ironicky" chcel som poukázať na to, že i keď tam nieje uvedený žiaden hokejista, tak i takým hokejom sa dajú zarobiť pekné peniaze viď. taký Jarda.
Tak snáď to už pochopil každý zanietený športovec :)
Howgh

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Clanok je maximalne nerelevantny. Osobne poznam niekolko FX obchodnikov ktori zarabaju velmi slusne peniaze.

- na sampionate je moznemat otvorenych viacero uctov
- ucastnici s najvacsou pravdepodobnostou nedodrzuju ziaden MM a riskuju velke ciastky, "snad na nejakom ucte to vyjde a dostanem sa do vyslnia", ziskam klientov do spravy/ budem organizovat seminare ako top-trader/vydam knihu ako som zarobil x % na sutazi. Z tohoto dovodu by som neporovnaval pripad ked ja zacinam s 10K a sutaziaci tiez.
- cfd - pokial viem tak v rezidenti USA nemozu obchodovat cfd, preto to tam ani velmi nepropaguju

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ty statistiky jsou jednoznacne ,kazdy mesic pribude brokerum forexu 40 000 klientu a tito klienti jsou z 95%jsou ztratovi

mou oblibenou cinnosti bylo obchodovani zprav,kazdy broker jak zjistlil ze na tom prodelava,tak proste konec, jedna firma zacinajici na xt davala i 15sekundove vyrizeni objednavky

v dnesni dobe,kdy vam jsou schopni objednavku vyridit v miliontine vteriny ,co ti retailovi brokri delaj? ze by nekoho okradali

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: xbroxiszx
Tak nejak - aj sám Elder vo svojej knihe Trading for living - píše o futures súťažiach - ich účelom je reklama - o tom či niekto môže mať viac účtov alebo nie - asi netreba ani debatovať - nakoľko vždy je možné riadiť účty, ktoré budú na meno iného tradera. Stačia vám tri alebo štyri účty a na nich protichodné stratégie, čas, charakteristika trhu a stratégia /range bound, trend alebo flat/ nakoniec vám jeden z týchto účtov posunú nad ostatné. A máte outperformance traderov s platnými obchodnými záznamami.

to: mr.mk
Ja priam zbožňujem štatistiky tohoto typu. Približne 2/3 štatistík sú holým výmyslom alebo odhadom, ktorý účelovo klame a zavádza verejnosť. Tak teraz moja štatistika:
Časopis: Financial Analysyst Journal - Vol. 59 n.6 NOVEMBER-DECEMBER 2013 /11-sty a 12-sty kalendárni mesíc/
Autori: Douglas J. Jordan and J. David Diltz
štýl obchodovania: daytrading
Uvádzajú nasledovné: [bold]20% obchodníkov vykazuje na trhu viac ako marginálne zisky[/bold] a že títo traderi obchodujú tituly najmä z Nasdaq Composite Index - i keď NASDAQ je považovaný za burzu v skutočnosti trh vytvárá sieť dealerov podobne ako na forexe.

Teraz štatistiky z Taiwanu:
Zdroj: Social Science Research Network
Autori: Barber, Lee, Liu and Odean
štýl obchodovania: daytrading
Dátum: 14-sty Februar /2-hy kalendárni mesíc/ 2011
Uvádzajú nasledovné: Taiwanese Stock Exchange sledované obdobie: 1992-2006. Počet obchodníkov fyzické osoby, ktoré si otvorili účet u brokerov na tejto burze: 360 000. Za jeden rok 13% z nich vykázalo zisky. Ale už iba 1000 z nich čiže 2% toto dokázalo opakovane.

Zdroj: U.S. Commodity Futures Trading Commission
Dáta zpracoval: Michael Greenberg
Obdobie prvý kvartál 2011
Iba forex brokeri: 1 údaj % účtov v zisku - 2 údaj % účtov v strate - 3 údaj počet účtov
GFT: 39,90% - 60,1% - 9 873
Oanda: 38,1% - 61,9% - 29 255
FXDD: 30% - 60% - 7 076
Alpari: 30% - 70% - 1 648
InterbankFX:30% - 70% - 12 988
PFG: 29,5% - 70,5% - 2 152
Gain Capital:29% - 71% - 13 937
FXCM: 27% - 73% - 20 223
MB Trading:26,1% - 73,9% - 4 586
FX Solutions:26% - 73.9% - 4 781
FX Club:23,5% - 76.5% - 2 034
Advanced Markets: 16% - 84% - 50
Počet účtov v USA: 108 603

CME volume statistics:
zdroj: investor.cmegroup.com
spracoval: nickirout
2002 - Globex celkovo 785 615 per day
2003 - E-mini 1 100 000 per day
2004 - údaj nie je možné nájsť na investor.cmegroup.com
2005 - E-mini 1 300 000 per day
2009 - E-mini 3 500 000 per day
2012 - E-mini 2 710 000 per day
2014 - E-mini /Equites/ 2 800 000 per day

Forex volume statistics:
Zdroj: BIS
1989: 500 mld. USD per day
1992:+45%
1995:+52%
1998:+29%
2001:-19%
2004:+56%
2007:+72%
2010:+20%
2013:+ 35%

Čísla sú neúprosné kým CME volume na E-mini stagnuje /čísla neklamú samotný zdroj je CME/, zatiaľ forex rastie podľa BIS.
BIS - en.wikipedia.org/wiki/Bank_for_International_Settlements

Takže pred rokmi som sa trápil, že som nemal peniaze na futures účet a "iba na forex", dnes som iba rád a k tomu ešte
výhliadky na e-currency - hmm je to na zamyslenie.

CME - je akciová spoločnosť, ktorá má akcionárov a ktorí chcú mať ziskovú spoločnosť. CME má príjmy z hlavne
z obratu čiže volume, takže je tu silný lobbing.

Viac už k tomuto fakt neviem napísať. Štatistiky zo šampionátu sú absolútne irelevantné - radšej by niekto tu mohol spracovať
štatistiky pre futures accounts z U.S. Commodity Futures Trading Commission, aby sme to vedeli porovnať s forexom - tieto
údaje by mali oveľa lepšiu vypovedaciu hodnotu ako nejaký šampionát, ktorí sponzorujú výrobcovia softvéru pre futures traderov
a futures brokeri.

S pozdravom nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este by som dal do pozornosti akciove trhy, ktore na World Cup nedosahuju svetaborne vysledky kvoli tomu, ze sutaz trva jeden rok a nie kazdy sa tam prihlasi. Napriklad Dan Zanger podla Wikipedie: "turned $10,775 into $18 million between June 1998 and December 1999", pricom tento vysledok ma overeny aj s trade reportom. To je omnoho viac ako rekord Larryho Williamsa. Akcii su tisice, takze ak mate dobry system hoci aj na dennych grafoch, mozete generovat velmi vela vstupov - to bol sposob jeho obchodovania.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Jako naprostý nováček jsem za tento článek rád. Když to převedu do roviny hazardních her, tak se autor článku snažil říci, u tohoto stolu na Black Jack není dobré se učit hrát. Přesto, že můžeš počítat karty, tak v momentě kdy je žhavý stůl(v balíčku zůstává vyšší počet vysokých karet), krupiér zavolá jednoho z majitelů kasína aby vstoupil do hry a přišel hrát. Pokud na jakékoliv příležitosti je protihráč zvýhodněný, tak to zmenšuje moje EDGE!!
Takže za článek děkuji, protože to pro mě bude jedno z hlavních rozhodovácích kritérií jestli se rozhodnout pro forex nebo futures.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všetkých, som tu na fóre nový a toto je môj prvý príspevok :) Ako prvé sa chcem poďakovať autorom týchto stránok za skvelé informácie a články čo tu zverejňujú. Je super keď sa môžem základy učiť v češtine ako hľadať si ich na zahraničných weboch (aj keď viem že v budúcnosti sa tomu nevyhnem).

Teraz k téme - s tradingom iba začínam, učím sa a sledujem trhy. Ako začiatočník ma samozrejme upútal práve forex pre nižšie finančné náklady na začiatok. Je pravda že brokeri najviac propagujú forex kde môžete začať už so 100 USD a myslím že práve preto je pre väčšinu ľudí taký atraktívny.
Nesúhlasím ale s predstavou že skoro každý forex trader je tínedžer čo si myslí že bez vzdelania urobí z 200 USD milióny.
Ja mám 24 rokov, manželku a nikdy ma nelákala predstava že budeme obaja pracovať do dôchodku 5 dní v týždni. Nemôžem si ale dovoliť založiť účet s 10 000 USD a myslím že na začiatok mi pre získanie skúseností stačia miniloty / mikroloty (neočakávam že ma to v najbližích niekoľkých rokoch uživí) a trénovať psychiku. Live začnem možno tak o rok, som ešte mladý tak sa nikam neponáhlam :D Úplne ale chápem že keď niekto do forexu investuje čas aj peniaze a potom sa niekde dočíta že vlastne kope za druhú ligu, dotkne sa ho to.

Chcel som tým len povedať že každý kto začína na forexe nemusí byť nezodpovedný, ja verím tomu že tak za 10 rokov to môže živiť moju rodinu - je to predsa beh na dlhú trať. Možno nakoniec prejdem na úplne iný trh, ešte sa mám veľa čo učiť. Momentálne ale forex vidím najreálnejšie.

Želám veľa úspechov.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Inferio,
a jak asi si presne predstavujes, ze tu psychiku s $200 natrenujes? natrenujes akorat tak preobchodovani uctu...
podle me totiz existuji pouze 2 moznosti:

1) mene pravdepodobna - bud v sobe tu disciplinu mas a dokazes k tem $200 pristupovat opravdu zodpovedne pak se ale tvoje vydelky budou v prumeru pohybovat nekde do $20(kdyz budu velky optimista) mesicne. pak je ale lepsi se na takove "obchodovani" vykaslat, najit si "normalni" praci(treba i druhou) a setrit na smysluplny ucet(osbne si myslim, ze ani $10k neni dostatecne)
2) mnohem pravdepodobnejsi - po chvilce te sbirani centiku prestane bavit, tak zacnes trosku navysovat pozice a zisky budou pohadkove(viz kolega vyse)...kdyz budes mit smulu, tak te nekolik malo nepodarenych obchodu vrati na zacatek nebo spis na 0. nic se ale nedeje $200 nasetri skoro kazdy bez vetsich problemu...kolecko tak muze zacit nanovo(na tom maji postaveno zivobyti ti lidumilni $100 "brokeri")...pokud nahodou budes mit stesti(jako spis ze ne), klidne si treba na ten "normalni" ucet vydelas. pak se ale podle me dostavi scenar vyse, protoze ten cervicek tam bude nekde vzadu hlodat: udelal jsem za par mesicu 1000% procent, tak proc se babrat se stovkama kdyz se do toho trosku opru muzu byt za rok na bahamach nebo treba ve spanelsku...

shrnuto: s $200 natrenujes akorat tak zlozvyky. na obchodovani stejne na jakekoli jine podnikani potrebujes nejakej smysluplnej kapital, je potreba to prijmout a podle toho se zaridit. kdyz je ted pro tebe $10k nerealnych, tak bud musis udelat neco aby to realne bylo nebo se proste smirit s tim ze obchodovani neni pro tebe(stejne si jako treba bez dostatecneho kapitalu nemuzes otevrit francizu mcd). rozhodne mi to prijde lepsi nez v sobe zivit nejake sny o $200 uctu.
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro někoho může být obchodování s $200 adrenalin a pokud bude otvírat pozice o velikosti 0.01 lotu, tak se dá mluvit i o MM. On už je rozdíl jet demo nebo mikroloty v reálu. Já začínal forex s $500 a protože jsem na začátku vůbec nevěděl, co dělám, tak jsem je samozřejmě rychle projel. Nedokážu si naopak představit, že bych přišel o několik tisíc. Začátečníkovi bych doporučoval registrovat se např. v Trading contest u Dukascopy. Tam je k dispozici $100.000 a měsíc na zhodnocení. Do 20. místa jsou finanční odměny, takže o motivaci je postaráno. I když člověk třeba nic nevyhraje, může za několik měsíců přemýšlet o přechodu na reál, pokud se mu daří účet konzistentně zhodnocovat s rozumným MM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richip: Prečítal som si môj príspevok ešte raz a nikde som tam nenapísal že chcem začať obchodovať s 200 USD, neviem kde si na to prišiel. Písal som iba že väčšina ľudí očakáva že z nich urobí milióny.
Pre niekoho možno 700-1000 USD nie je žiadny peniaz, ok ja ti to neberiem. Nechápem ale aký má zmysel vraziť do niečoho s čím nemám skúsenosti hneď 15000 USD a viem že na demo žiadne užitočné skúsenosti okrem otestovania OS nezískam.
Rozdiel oproti klasickému podnikaniu je ten že väčšina podnikateľov si na začiatok berie z banky podnikateľský úver, málokto si dovolí vybrať z vlastného vrecka niekoľko desiatok tisíc USD na otvorenie reštaurácie alebo obchodu.
Ja si rozhodne na trading úver brať nemienim pretože si myslím že je to najistejší spôsob ako sa nechať ovládať emóciami.
Je taká hlúposť postupne so zväčšujúcim sa účtom navyšovať loty? Nemyslím si to. Keď na obchod riskuješ iba 1-2% z účtu a niekto vie úspešne obchodovať s 1000 USD, účet s 1500 USD o rok neskôr už na emóciách veľmi neurobí. Po niekoľkých mesiacoch pridaj ďalších 500 USD a emočne si na tom rovnako, pričom už obchoduješ s dvojnásobkom ako na začiatku. Vždy som obľuboval bájku o tom ako uvariť žabu.
Ako som uviedol v predošlom príspevku, neočakávam že by to najbližších niekoľko rokov uživilo. "Normálnu" prácu mám a na výšku účtu ako uvádzaš ty by som musel šetriť minimálne 5 rokov. A ísť obchodovať s tým čo som krvopotne 5 rokov s rodinou šetril mi nepripadá ako najlepší nápad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...