Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč na forexu až tak moc nezbohatnete a na kterých trzích ano


Doporučené příspěvky

2marek83,
svým příspěvkem presne potvrzujes (i když asi nechtene) co jsem napsal vyse.
1) "obchodování s $200 adrenalin": adrenalin do seriozniho obchodovani nepatri. pokud je to adrenalin dela to ten clovek prave pro ten adrenalin(tj. pro zabavu) a ne pro vydelek. pokud si to pripusti ok, pokud si namlouva, ze obchoduje pro zisk je asi něco spatne. btw. pro nekoho je adrenalin i vsadit 20 kc na sport.
2) "pozice o velikosti 0.01 lotu...dá mluvit i o MM" ano da se mluvit o MM ale plati to co jsem napsal o $20/mes.
3) "je rozdíl jet demo nebo mikroloty v reálu" pro zabavu ano. u mikro lotu muze byt ten adrenalin, tj. zabava. pro seriozni obchodovani mi prijde smysluplnejsi ověřit si strategii s rozumnym uctem na demu...
4) "Já začínal forex s $500...vůbec nevěděl...rychle projel...že bych přišel o několik tisíc" presne jak jsem napsal, protože to bylo "ušmudlaných" $500 vybec jsi to neresil proste jsi to zkusil a bud to vyjde nebo ne. jinými slovy spolehal jsi na stesti a ani jsi nemel snahu se něco naucit, protože slo o "nepatrnou" castku. kdyby byly pro začátek potřeba ty tisice lepe si rozmyslis, zda se do toho bez pripravy pustit. stejne tak jako vstup do jiného podnikani, kde je potřeba vetsi kapital, si clovek dobře rozmysli, tak i vstup do obchodovani na burze je potřeba si dukladne promyslet...
5) "Začátečníkovi bych doporučoval...o motivaci je postaráno" no tak to me prijde jako uplny nesmysl, tedy pokud není cilem toho zacatecnika prezit na burze(trhu) jeden mesic. uznavam, ze pro podobne souteze jsou potřeba nejake schopnosti, ty jsou ale v primem rozporu s tim co si musí clovek osvojit aby mohl na trhu DLOUHODOBE prezit. dejme tomu, ze na 20. místo(poslední honorovane) porebujes mesicni zhodnoceni 100%, pak je ti v této soutezi uplne jedno jestli za mesic udelas +99% nebo -99%. jses na 0 tak jako tak. v realu je to ale naprosto propastny rozdil...cili tato motivace zde je naprosto nevhodna. motivaci zacatecnika by mělo byt naucit se konzistentne obchodovat a to se dle mého nazoru mnohem lepe naucis na demu s rozumnym uctem(rozumej, co je clovek schopen dat dohromady a plynou z toho pro nej rozumne vydelky)
6) "I když člověk třeba nic nevyhraje, muze...přemýšlet o přechodu na reál" no nevim. napr. výsledky +80%-60%,+80%,-95%, +50%, +45% se ve svetle souteze, kde dojde kazy mesic k resetu uctu, mohou zdat jako vynikajici, ovšem v realu kde ucet není po mesici resetovan je to tragedie...
7) "konzistentně zhodnocovat s rozumným MM" tyto souteze s mesicnim ramcem NELZE hrat s rozumnym MM, protože vždycky se najde stelec, který nalozi co to da a v tech par pripadech bude mit stesti...u soutezi s delsim ramcem to muze byt asi jinak...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Marek 83:

Ako richip napísal je oveľa lepšie si zhrnúť s akým účtom by som mohol reálne obchodovať
a podľa toho si otvoriť DEMO a testovať a keď budem konzistentný tak potom si otvoriť LIVE
v takejto hodnote čo som testoval. (Lebo potom budem robiť presne to čo som cvičil )

S tými malými účtami na skúšku: Je to presne naopak a naučíš sa to čo nechceš .

Prečo si ľudia myslia že na forexe nezbohatnú no asi preto že väčšina si tie malé účty na začiatok
otvorila a 90% ich skončilo na 0 (určite pridali aj bonus). Tak potom asi taký názor. A za druhé by mal
každý vedieť čo je CFD a rôzne iné veci aby vedel proti komu a od koho chce tie peniaze získať.

Strach nie je vždy nepriateľ a môže nám pomôcť ak ho dobre usmerníme. Zato ľahkovážnosť
čo i len k najmenšej drobnosti je totálna skaza.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Inferio,
ok tech $200 nebylo mysleno konkretne na tebe i kdyz to tak asi vyznelo...
ten tvuj druhy prispevek uz nemam silu rozebirat vetu po vete, jelikoz nesouhlasim s temer kazdou vetou...cili to nejak shrnu.
z tveho prispevku primo krici snaha hrat to na jistotu, jen si to tak zkusit, hlavne tomu nic neobetovat, hlavne aby to nebolelo...s takovym pristupem proste budes muset 5 dni v tydnu pro nekoho pracovat az do duchodu. vrcholem alibismu v tomto pripade je tvoje presvedceni, ze podnikatele si do banky chodi pro uvery protoze do podnikani nechteji dat svoje penize, ktere ale maji. ver tomu, ze drtiva vetsina malych podnikatelu, kteri si jdou pro uver, proste dost vlastnich(rodinnych apod.) penez na podnikani nema. kdyby je meli velmi radi si tu navstevu banky odpusti...
pokud nejsi ochoten investovat do podnikani 5-lete uspory, tak tomu proste neveris a je predem jasne jak to dopadne, tedy opravdu nema cenu abys do toho ty uspory vrazel.

neber si to nijak osobne, nejsi v tom sam kdo takto premysli.

shrnuto:
1) hranim se stovkama dolaru se nic nenaucis protoze to proste bude hra i kdyz se budes presvedcovat, ze ne...
2) pristup ze neco chci ale nejsem ochoten pro to cokoli obetovat proste nikam nevede...

jen tak pro odlehceni: kdyz nasetris $10k za 5 let, tak to bude porad vic nez udelas pri 50% p.a. z $1k za stejnou dobu:)

tim si myslim, ze je toto tema vycerpano a nema cenu se v nem dale vrtat.
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Richi:
Zábavné je že to čo som napísal o podnikateľoch som myslel presne ako ty. To že malí podnikatelia si musia brať úver, pretože si nemôžu dovoliť dať toľko z vlastného - keďže ich nemajú. "Vybrať z vlastného vrecka" som považoval sa jasnú metaforu.
Ale asi to nemá zmysel vysvetlovať, keďže si ma na základe dvoch príspevkov zaškatulkoval ako presne rozmýšlam a aké riziko som ochotný znášať.
Všade čítam o tom že by človek mal obchodovať s toľko lotmi a na takom timeframe, aby sa cítil pohodlne pretože pod stresom začne robiť chyby. Emócie je jediná vec na ktorú som myslel keď som hovoril o obchodovaní s niekoľkoročnými úsporami, nie o tom že toľko peňazí by mi bolo lúto na obchodovanie dať.
Ale v poriadku, nevnucujem nikomu svoje názory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

pro richipa: původně jsem chtěl nechat tvůj dotaz vyšumět do ztracena, ale rozhodl jsem se reagovat - samozřejmě po svém :)

K tvému dotazu ohledně statistiky ti mohu říct jen toliko, že ji ode mne dostane jen můj daňový poradce, a potom zpracovanou do daňového přiznání ji ponesu na berňák. A jelikož nejsi můj daňový poradce a nejspíš ani cifršpión z berňáku, tak máš prostě smůlu.

A k tomu tvému podivení proč nejsem někde za vodou. Protože se mi tady v ČR líbí. Protože mám tady kamarády, a to čemu se obvykle říká domov. A vzhledem k mému věku (lehce pod 50) mám už dostatek životního nadhledu, abych dokázal být štastný i tady.

tatanka

p.s. nejsem pravidelným čtenářem diskuzních fór, a tak mi tvůj dotaz z 31. 12 utekl a de facto reaguji až na základě připomenutí z 27. 1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tatanko, tatanko trosku se do toho zamotavas...nejdriv se tu prsis svymi procenty a kdyz ti nahraju na smec, tak se snazis z toho svetacky vybruslit recmi o danovych poradcich a bernaku(kez by bylo neco z "obchodovani" k zdaneni co?:D), domove atd...jeden by si skoro mohl myslet, ze nam neco tajis...
uvedom si, ze ne vsichni zde jsou naivni jak tvoje dcera aby se dali opit pohadkami o 1000% tydennim zhodnoceni a uzasnymi analyzami, ktere maji tu jedinou vadu - jsou uprostred grafu...takovych jako ty uz tady bylo, a nekteri na to sli i mnohem sofistikovaneji nez ty(napriklad slavne posunute MA)...
nezajima me ani tvoje dp, jak se me tu snazis namluvit, ani tvoje obchody(kde jsem po tobe chtel nejaky aktualni obchod?). jedine co jsem po tobe chtel je prosta procentni tydenni statistika.
velmi vtipne pusobi tvoje kecy o bernaku ve spojeni s tvym dalsim prispevkem kde naprosto kreativne zaznamenavas hodnoty do grafu v kc! mozna ti to uniklo ale ten tvuj screen vypovida o tvem uctu mnohem vice nez procentni statistika bez jakychkoli castek kterou jsem po tobe chtel...
dobra rada na zaver, pokud si chces uchovat soukromi uvadej sl a tp v pipech jako vsichni ostatni. pak si alespon nenabehnes, protoze $100 SL na 4h grafu u mnohaleteho tradera, ktery vydelava 1000% tydne vypada "trosku" nepatricne...tim mozna zaimponujes kamaradkam tvoji dcery...ja vim, mas jeste spoustu dalsich uctu, toto je jen ukazkovy, obchodujes stovky pozic naraz apod...jako bych te slysel...
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Proč na forexu až tak nezbohatnete.. I tohle může být jeden z důvodů:
www.novinky.cz/ekonomika/360211-danska-saxo-bank-hrozi-stovkam-ceskych-klientu-soudem.html

Snad nevadí, že dávám odkaz na zpravodajský web, kdyžtak prosím admina, aby příspěvek smazal.

Jenom jsem chtěl říct, že toto je jeden z důvodů, proč obchoduji futures. Ještě se mi nestalo, že bych dostal konfirmaci obchodu a později mi broker řekl, že se omlouvá, ale že nakonec cena je úplně jiná a že mám rozdíl doplatit. Jak vidno, Saxo se dostalo na tenký led, kdy hází do ringu zcela svojí kredibilitu. Kdo si u nich otevře teď účet, když vidí, že dala svým klientům konfirmaci obchodu a poté jí zrušila, když zjistila, že ve skutečnosti na tom není schopná na trhu jako obvykle vydělat? Kdo jim uvěří, že jejich "průměrná" cena, kterou teď požaduje, není vycucaná z prstu a ve skutečnosti vypořádala za daleko lepší (pro ně) cenu Takže zatímco FXCM drobným klientům zcela odpustí jejich ztráty díky absenci "trhu" a nemožnosti uskutečnit příkazy, Saxo se chce soudit. Další případy začnou teprve vylézat postupně na povrch...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...