Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč na forexu až tak moc nezbohatnete a na kterých trzích ano


Doporučené příspěvky

richip Napsal:
-------------------------------------------------------
chces mi tvrdit, ze veris tomu, ze když
> napr. někdo kdo ve 14 letech meri 185 cm a vazi 75
> kg se muze presto s "troskou snahy" stat vitezem
> kentuckého derby(nevim jestli je mistrostvi světa
> v dostihach tak tohle jsem vzal jako priklad)?


Beeders cup v USA, tot mame ho za chvilku :) alebo cheltenham festival v UK :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim vsechny diskutujici, uz jsem tu nebyl asi 5 let. Moc s tim clankem nebo nazorem, ktery tu propirate "ze na forexu se neda zas tak moc vydelat" nesouhlasim. Z forexu a ciste jen forexu jiz hodne slusne ziju pres 5 let. Obchoduji pres 8 let. Moudri autori, ci autor toho nazoru to jiste nemyslel tak priorativne. Hlavni je myslenka, ktera se mi zapsala do pameti kdysi davno, tento server zacinal a s ni 100% souhlasim: V tradingu si kazdy musi najit svou parketu, ktera mu sedi, a kterou se nauci ovladat.
Pro mnoho zacinajicich traderu, kteri tu hledaji radu jak vlastne zacit, nemyslim, ze by futures byl ten nejlepsi start.

Art

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Začínal jsem na FX, za obchod jsem platil spread 18 - 35 USD,jinak vše zadarmo. Přešel jsem na Futures, platím za obchod 5 USD a měsíčně 20 USD za data a platforma je zadarmo. Denně jedu 2 - 3 obchody. Denní úspora 50 USD,za měsíc úspora 1000 USD za 1 kontrakt. Jste-li na FX měsíčně ve ztrátě 500 USD, přejděte na Futures: Se stejným stylem obchodování zde budete měsíčně v zisku 500 USD. Vyzkoušel jsem za cenu potu,slz,krve,zničených nervů a neuvěřitelné se stalo skutkem. Mirda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj richipe
tak to jsem se pobavil :D.

A teď vážně. Začal jsem v květnu 2006 a první obchod jsem udělal na Russellu 2000 tehdy ještě obchodovaném na Globexu jako ER 2. Měl jsem účet u IB a po prodělaném kurzu od Finančníka jsem se cítil jako mistr světa. : ) A pěkně jsem si namlátil "obličej". Začal jsem s divergencema a se vším co jsem na kurzu pochytil, ale bylo to pořád špatně. V létě pak začal prosakovat na Finančníku.cz systém Woodies a pak jeho varianta FinWin, a prošel jsem i Triple screen od Eldera a vyzkoušel mrak rozličných indikátorů a obchodních přístupů. Pak - nevím už přesně kdy to bylo - jsem objevil že na Finančníku.cz propagovaný broker IB neposílá data po tickách ale v jakýchsi balících. Zjištění že obchoduji na grafu kdy po znovuotevření se svíčky změní na open i close o 3 - 4 ticky a z trendové svíčky se klidně stane svíčka Doji a nebo i protitrendová mě velice rozlobilo. A začal pochybovat o všem a o všech. A pak jsem přešel na forex a začal silně filtrovat nabídky rozličných prodejců obchodních systémů.

V této době, jsem přestal číst i články na Finančníku a věnoval se jenom trhům. Jen já a trhy. Nic jiného. Žádné "zaručené" systémy od kohokoliv. A taky trading s jedním pidilotem, to abych si vyzkoušel v živém trhu co jsem si při backtestu vymyslel a na paperu odskoušel. Bylo to hektické období kolikrát jsem obchodoval na 2 trzích 2 systémy. Jedn živě, druhý paper. Ale mělo to i výhodu že jsem si obchodování zažíval s minimálním riskem ale za skutečné peníze. (on je rozdíl jestli chytnete SL na Russellu 2000 cca 150 - 200$ nebo na forexu 50 - 80 kč)

No a pak přišla ta chvíle, kdy nebyl problém udržet ziskový měsíc a pak i každý týden. I když nepopírám že to kolikrát bylo s odřenými zády. A k těm %, je to výcuc za poslední cca 2 roky. Opravdu nedělám denně 199% zhodnocení účtu. :D

A proč tedy soutěžím? Nevím v jakém jsi stádiu jestli jedeš paper / live / fulltime. Ale můžeš mi věřit, že obchodování je pěkná nuda a tak se ho snažím udělat trošku zábavnějším. A můžu to každému live obchodníkovi jen doporučit. Ten adrenalin ze soutěže za to stojí a věřím že mě vydrží nadlouho. A až se začnu zase nudit ... Jen nevím o jaké soutěži jsi to psal. Já jedu v soutěži o telefon od Apple I phone 6 a i kdybych ho nakonec nevyhrál, tak mě to fakt nevadí. Soutěžím pro radost ze hry, ne pro výhru. A taky jsem trošku ješita a chci vědět jak na tom jsem oproti "konkurenci". :)

Tak, snad jsem odpověděl na vsechno.

Tatanka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neprečítal som celú diskusiu, tak dúfam že nebudem duplicitný. Teraz som na IronFX dočítal správu o vyhlásení výsledkov súťaže v živom obchodovaní za 3.Q.2014. Víťazka urobila 2579%, na 3.-5. mieste mali 873 resp. 872%,
/podotýkam, že za TRI mesiace/.
Každý nech si v tradingu nájde to čo mu "sedí" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Držím sa forexu dlhé roky a poctivo. Začiatkom tohto roka som si založil účet u futures brokera - kvôli dátam - chcel som ich skúmať a hľadať potenciálny edge. Proste mi tie trhy nesadli. Ja som začínal s forexom jednoducho preto, lebo na iné som peniaze nemal - podľa pravidla denného risku 0,75% z účtu - maximálne 8 dní x 0,75% = 6% veľký SL ak dosiahnutý - potom dva-tri týždne pauza od realného účtu.
Náklady na štandardný lot Turn-arround 3,6USD až 5 USD - čiže na eurusd 0.5 pips + spread /dnes to bolo/ 0.4 - niekedy spread je mínusový až do 0.5 pips. Neni to nič moc oproti futures. Ale pre začiatočníka má forex oproti futures jednu veľkú výhodu a tou je menšia veľkosť minimálnej pozície 10 000 USD, veľká likvidita /určite väčšia ako u mini forex-futures kontraktov v Chicagu/ a páka.

ECN fx broker by vám nemal ponúkať 1 000 USD pozície - microloty - pretože takéto malé pozície neberú liquidity provideri. Preto ich nechávajú sčítať a až potom hedgujú - tu vzniká konflikt záujmov.
Dobrý ECN broker má minimum pre pozíciu 10 000 USD, ten horší vás pustí aj na 1 000 USD ako minimum.

Odporúčam austrálskych fxbrokerov - veľmi dobrá regulácia a prísne pravidlá.
spread si môžete overit na myfxbook - zadajte do googla "live spread myfxbook eurusd" a hľadajte.

Mimochodom Forex sú meny prípadne aj elektronické zlato a striebro. Toto sa dá obchodovať aj v Chicagu ako futures.
Napríklad: E-mini Euro Fx futures: ticker: E7, minimal size: 62 500 EUR, total volume for - DEC14: 3 351, margin: 1 000 USD
Napríklad: E-micro Euro/American.. ticker: M6E minimal size: 12 500 EUR, total volume for - DEC 14: 10 638, margin: 200 USD
Napríklad: Euro Fx futures: ticker: 6E-globex, EC-open outcry minimal size: 125 000 EUR, total volume: DEC 14: 284 945 /slušné!
ale pre koho? pre začiatočníka?/ margin: 2 000 USD.

toto je najlikvidnejší menový pár na CME. A teraz 125 000 EUR kontrakt čo je 157 500 USD/je to najlikvidnejší menový kontrakt/
= 1,5lotu * 30bodový SL/štandard/ je cca 450 USD.
Teraz nech tých 450 USD SL na jednorázový trade je 0,75% z účtu - to jest potrebujete: 60 000 USD!!!!! aby ste malý taký money managment
ako som mal ja pred rokmi. Ale ja som obchodoval mini fxspot kontrakt u dobrého fx brokera, takže som otváral 10 000USD kontrakty inými slovami
stačilo mi 6 000 USD!!! a to je veľký rozdiel.

Pripomienka: Aj na CME je predsa Euro-mini kontrakt. Odpoveď áno je, ale akú ma likviditu kontrakt? niečo cez 10 638 je to postačujúce?
Pripomienka: Ale veď na CME sú predsa arbitražéri medzi Fxspot trhom a futures. Odpoveď: áno sú, ale tvôj sklz v plnení je ich zisk.

www.worldcupchampionships.com patrí firme sídliacej v Chicagu - jééé aká náhoda.
Registry Registrant ID:
Registrant Name: World Cup Advisor
Registrant Organization: World Cup Advisor
Registrant Street: 8700 West Bryn Mawr, Suite 765-s
Registrant City: Chicago
Registrant State/Province: IL
Registrant Postal Code: 60631
Registrant Country: US
Registrant Phone: +1.7737148200
Registrant Phone Ext:
Registrant Fax: +1.7736931600
Registrant Fax Ext:

Prečo by mala firma, ktorá spolupracuje s futures brokermi propagovať forex brokerov?
Spolupracovať musí - lebo potrebuje overiť dáta z tradingu.
Prečo by som mal ako forex obchodník otvoriť účet u USA forex brokera, ktorý mi nedovolí hedgovať?
Prečo má americké World Cup Advisor propagovať zahraničné firmy alebo vôbec forex trading - keď forex traderi
radšej preferujú mať možnosť hedgingu - a hedgovať sa dá len mimo USA.
Pravda je taká, že forex je stále obľúbenejší a najmä v Európe - určite viac ako v USA. V USA majú silnú
tradíciu práve stocks a futures.
A určíte forex má ultimátnu výhodu nad futures a stocks a tou je likvidita a veľmi dobré plnenie veľkých príkazov, existencia
dark pool liquidity, väčšia anonymita, žiadna regulácia maximálnych pohybov, obchody sa nedajú spätne vynulovať ako napríklad
sa nie raz stalo na NYSE a podobné neduhy.

s pozdravom nickirout



Obchodníci, ktorí chcú zarábať desiatky tisíc alebo nieľko miliónov ročne myslia iba na seba a na svoje rodiny a na dobré PR skrz minoritných finačných darov.
Obchodníci s veľkým snom a s miliardovými finančnými cieľmi majú moc skutočne niečo zmeniť na tomto svete
a zaryť hlboko svoju životnú čiaru do pieskov času.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

netusil jsem, ze tech soutezi je vic myslel jsem, ze to je ta sama co tu psal segina...takze za to se oluvam za nepresnost. ze by cena urcovala pro jakou skupinu je hra pripravovana?
no samozrejme, ze jsi neodpovedel na vsechno. namatkou, co ti mistri sveta? co ztraty? odpovedel jsi pouze na to co se ti libilo a zbytek jsi tak nejak ignoroval...stejne tak jako kdyz pises o svem "live" obchodovani. napises co se ti libi a zbytek proste ignorujes...
p.s.
ty nezijes zivot mimo obchodovani, ze v nem musis hledat i to co tam uplne nepatri? tj. zabavu, adrenalin jak pises...
i kdyz nejsem ani jedno z toho co jsi napsal, tak ja se napriklad mimo jine chodim bavit sem. kdyz se zadari, jako napr. ted, tak to me taky vydrzi na nekolik tydnu! :D
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

freeman11 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Vrámci logiky tohoto článku pridávam môj postreh.
> Ak chcete aby sa Vaše dieťa venovalo športu a ešte
> by ho to malo uživiť, tak si vyberajte prosím len
> zo športov uvedených v prílohe.
> Evidentne ho musíte prihlásiť na americký futbal
> (ak neberieme v potaz zmluvy so sponzormi). Keď
> zrovnáme ich zárobky s takým chudákom Federerom,
> tak tenis pre vaše dieťa nieje je to pravé. A ak
> ste nedajbože rozmýšlali nad hokejom, tak na ten
> úplne zabudnite, v tabuľke nie je ani jeden
> hokejista, čo znamená, že tam určite nie sú
> peniaze.
> Jo a všetci títo športovci mali rovnakú
> štartovaciu čiaru ako má vaše dieťa, to znamená
> holú r.ť
>
>



Jde vidět, že se ve sportu moc nevyznáš. Vem si kolik je na světě profi hokejistů, kteří vydělávají miliony týdně. To samé fotbalisti. Přihlaš svého syna do tenisu kde jen zlomek těch vydělává to co fotbalisti/hokejisti. Já tady v té otázce teda mám jasno, pokud nebudu mít dceru :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak si nemohu pomoci: Kdykoliv sem napíšu nějaký zásadní článek na téma portfolia, nebo money-managamentu, to je tady mrtvo, v diskusi nikdo. Když postnu naprosto objektivní souhrn toho, kde mistři světa v tradingu vydělávají nejvíce - a že to není forex - to je tu najednou taková diskuse, jako už dlouho ne. No, je vidět, jaké má kdo priority ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes:
(tu) nedivte se Tomáši. Většina z nás je tak vychována. V obecné rovině se většina společnosti zaobírá kravinama, a dovede o nich vášnivě a zcela vážně diskutovat (navíc je v tom podporována mediální a politickou masáží), než aby se řešily věci systémové a podstatné. ;)
H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tomnes: kdyz si pujcim citat: "Realita kolem nás je pouze odrazem našich vnitřních myšlenek, pocitů a našich činů." takovymi clanky nabouravate lidem jejich "realitu", coz vzdy vyvolava emotivni reakce :) zasadni clanky o money managementu, portfoliu atd. evidentne tak silne nebrnkaji na vnitrni emoce siroke skaly ctenaru... lidi proste nechteji slyset, ze vhodnejsim vyberem trhu a instrumentu mohli dnes byt mnohem dale... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja naozaj nechcem rýpat, ale aký máte SL na futures?
Tipujem od 60 USD do 150 USD na obchod.
Koľko obchodov robíte intradenne tipujem tak 2-3.

2x60 USD = 120 USD daily stop loss
3x150 USD = 450 USD daily stop loss

120 USD = 0,75% z vášho účtu ako denný SL ==> veľkosť účtu 16 000 USD max.drawdown(veľký SL) je 6% = 960 USD
450 USD = 0,75% z vášho účtu ako denný SL ==> veľkosť účtu 60 000 USD max.drawdown(veľký SL) je 6% = 3 600 USD

Práve toto ma odrádzalo v minulosti od futures - potrebujete minimálne tých 15 000 USD: pri SL 60 USD na obchod - maximálne 2 obchody denne.
Forex spot, XAU,XAG a CFD na indexi a komodity nie je bohvie čo, [bold] ale dávajú možnosť malému obchodníkovi s malým kapitálom do 5 000 USD možnosť obchodovať reálne s peniazmi.[/bold]

Okej existujú mini a micro kontrakty na CME ale majú malú likviditu.

Chcem sa spýtať tých, ktorí obchodujú mini a micro kontrakty EURO-FX, mini Gold, mini Silver.
Aké máte slippage???
Aký je tam spread???
Aké sú tam poplatky???
Je možné držať súčasne long aj short pozíciu na tom istom inštrumente na futures?

S pozdravom

nickirout

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...