Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč na forexu až tak moc nezbohatnete a na kterých trzích ano


Doporučené příspěvky

Jednou tady byl takový článeček.

www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/jak-vydelat-penize.html

Hned u prvního je uvedeno, že je to forexový obchodník. Takže se nedají vydělat velké peníze na forexu?

Teď vážně. Jak už tu bylo psáno, všechno je to o několika faktorech. Jakou mám kapitalizaci, jaké zhodnocení očekávám, jaké riziko podstupuji, jaké platím poplatky. Každý trh je svým způsobem specifický, ale můžeme říci, že na futures trzích se dosahuje nejvyššího zhodnocení kapitálu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to: BlueLion
můj příspěvek není o tom, že hlupák prodělal, je o tom, že pokud někdo něco dává za darmo, měl by to být signál, že se mu to asi vyplatí. Skláním se před kýmkoli, kdo je ve forexu konzistentně ziskový delší čas a ještě lépe aspoň pár let. Já bych to určitě nedokázal. Na druhou stranu pokud broker nabízí do začátku připsání 100 000 kč a platformu zdrama, tak asi ví proč a vydělává právě na podobných hlupácích.
Z vlastní zkušenosti vím, že výsledky obchodů na demu a live byli zatraceně rozdílné a nelze to pouze přičíst psychice.
Nicméně opakuji - nehodlám se dotkonout nikoho, kdo se vydal cestou forexu, jen pozor na to co je zadarmo.
Dobré obchody,
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel :)
len doplním, aby som tu nevyzeral ako neurotický forexák.
Veľa ľudí skúsi forex práve preto, že finančné požiadavky na založenie účtu sú minimálne (v tom odporcom FX neodporujem), je tam tá masáž zo strany brokerov i niektorých web stránok, že obchodovanie je brnkačka a vlastne stačí pri káve kliknúť na buy alebo sell a prachy sa hrnú na účet. Preto neobľubujem ani už zmienené súťaže, spropagujú to prinajhoršom ešte v médiách a akurát s tým oblbnú ľudí, ktorí hneď a bez základných znalostí zakladajú účty.
Dá sa k tomu však pristupovať i seriózne a len na to som chcel poukázať.
Osobne som už strávil minimálne tých známych 10 000 hodín nad grafmi a verte, že som si užil svoje. Vyskúšal som X systémov, X indikátorov, X časových rámcov a nakoniec som skončil pri úplne jednoduchom spôsobe obchodovania, ktorému sa venujem pár rokov. Už som tu pár grafov dal, tak je asi zbytočné opisovať PIN bar a Inside bar, ktoré obchodujem na denných a 4H grafoch. A aj keď to vyzerá veľmi jednoducho, verte že zdanie klame :). Ale mne všetky tie straty, nervy a zúfalosť za to stáli lebo sa venujem niečomu čo ma baví a čo robím rád.
Takže na záver. S veľa názormi Tomáša i ďalších môžem súhlasiť, skrátka je to tak, ale nechcem aby sa len stroho paušalizovalo. I forexu sa dá venovať seriózne, i forexák môže mať obchodný plán v ktorom existuje SL, PT, TA a používa MM :)
Tak sa majte fajn a zarábajte, veď preto to všetci robíme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj tradeři, jen pár slov k reagujícím na můj příspěvek. Ano, tento výsledek byl dosažen na simulovaném účtu. Ano, riskoval jsem víc než je na stránkách finančník.cz doporučováno. Ano, současně se simulovaným soutěžním účtem jsem stejné vstupy a výstupy dělal i na jednom ze svých live účtů. (na simu ale byly opožděné kvůli času který jsem strávil zadáváním SL a PT příkazů na live a tudíž byla horší ziskovost - na live jsem měl vyšší % zhodnocení) Ano, věřím že každý člověk při troše snahy může být mistr světa v čemkoli. Přikládám výpis ze svého live účtu z inkriminovaného týdne. Počáteční stav 833 kč, konečný 14 963 kč. % zhodnocení si spočítejte sami. Tatanka

29713

29714

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tatanka, rozhodně nic ve zlém, do jisté míry to relevantní je, ale zásadní faktor je to, že je to z 8 stovek, při tomto "nic" se zkrátka obchoduje jednodušeji, je to jako demo vs real, byť logika velí, že je to jen matematika, často ty nuly za číslem dokážou nadělat hodně velkou paseku, protože dokáží spustit kolotoč emocí. U 8 stovek ti je zkrátka jedno, jestli z toho něco bude nebo ne.

Tím samozřejmě nechci říct, že to není pěkný výsledek, jen to ve zdejší komunitě asi neobstojí jako seriozní výsledek :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

koukam, ze je zde veselo!:)
nejvíce asi perli kolegove tatanka a segina...chces mi tvrdit, ze veris tomu, ze když napr. někdo kdo ve 14 letech meri 185 cm a vazi 75 kg se muze presto s "troskou snahy" stat vitezem kentuckého derby(nevim jestli je mistrostvi světa v dostihach tak tohle jsem vzal jako priklad)? pripadne abychom zustali u dusevnich cinnosti: veris ze kdokoli se s troskou snahy muze stat mistrem světa v sachu? nebo jak si mam vykladat tu vetu: "Ano, věřím že každý člověk při troše snahy může být mistr světa v čemkoli."
a to impozantni % zhodnoceni je také výsledkem "trosky snahy" nebo ceho? do konce roku zbyva asi 12 tydnu, dokazes tech 1000% procent zopakovat alespoň v 7 z nich bez toho abys ten "live" sazkovy ucet vynuloval? bylo by zajimave kdybys tu na silvestra pro odlehceni napsal výsledky:)
diky r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel,

"Na stránky Finančníka se ani nepodíval..." Z toho, alespoň mě vyplývá, že dotyčný neměl přinejmenším elementární základy potřebné pro úspěch v tomto businessu a tudíž by o peníze přišel na jakémkoli trhu.

Pokud si někdo myslí, že forex je zadarmo, je zřejmé, že nemá sebemenší šanci na úspěch. Forex patří rozhodně ke dražším trhům a to i co se ECN týče. Když si někdo otevře účet s MM, nemá se čemu divit. Když si otevře ECN účet bude platit normální komise + minimální spread, který vychází z podstaty lidského myšlení a jednání, a nikdo se ho, kromě trhu, nebude pokoušet "dostat".

Vždy je něco za něco, jak říkám, náklady jsou spíše vyšší (žádné zadarmo). Takže pokud člověk provede několik obchodů denně, náklady začnou významně narůstat. Když někdo provede pár obchodů týdně, může forex představovat zajímavou alternativu, především v začátcích, jelikož nabízí možnosti position-sizingu, které prostě na jiných trzích neexistují a pak samozřejmě pro multi-milionáře, hedge fondy, automaty a bankovní skupiny kvůli likviditě.

Ať si každý obchoduje, co chce, ale měl by si předtím vyjasnit, že ví, co dělá a proč je pro něj daný trh optimální (obchodní hodiny, volatilita, minimální kapitál - ne kvůli otevření účtu, ale kvůli RRR, chování trhu,...)

Na závěr bych doporučil přečíst knihu Dana Ariely: Jak drahé je zdarma.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Beliere,
s tím jsem počítal že mi bude předhozeno že jsem obchodoval jen s 8 stovkama. Ale musel jsem to tam napsat. Protože jsem tak na forexu začínal. Dneska obchoduji s mnohem větším účtem a je pravda že nejedu nadoraz co margin dovolí.

A popravdě jsem ani nezamýšlel, že se s tím budu někde chlubit. Původně to bylo určeno pro dceru, aby viděla co je možné a aby - pokud bude chtít - se vydala na cestu tradingu, a pro mého kamaráda kterému jsem svůj systém ukázal, aby viděl co je možné.

Jen mě zvedlo ze židle Tomášovo tvrzení že na forexu s největší pravděpodobností přijdete o peníze a že CFD´s jsou s největší pravděpodobností podvod. Moje zkušenosti mi ukazují že to tak být nemusí. (mám na CFD´s nejvyšší denní zhodnocení účtu 199%, druhé nej. 192%, třetí 183% a to s 1 lotem / 100 pidilotů / ale říkejte to někomu - nikdo vám to neuvěří)

Tatanka

live trader od roku 2006

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky tedy přidám svůj přízpěvek.
Osobně mám rád všechny trhy. Ale na forexu jsem se odkoji, pásl koně, otočil na břicho, odplazil, postavil na kolena, postavil na nohy a rozbil si hodněkrát tlamu. Futures obchoduji taky ale po letech to pro mě není prostě dominantní trh, pro mě to je forex.
A teď do toho všechny ty spready a komise. A víte dlouho jsem s i s tím lámal hlavu. A po letech jo je to pěkná kopice peněz co si ode mě broker vzal na poplatcích. A nejen na forexu ale i futures, indexech to je jedno kde. A víte ono mi to je jedno. Oni to jsou taky lidi. Taky vydělávají. Co je drahé co je levné ? Někdo si koupí zlatou toaletní mísu, někdo vytuneloval zoo, někdo opencard. Někdo tuneluje tradery, někdo zas řidiče MHD. Prostě je to jen hra. Nic víc a nic míň a nikdy to nic víc nebude. Jen aby jsme se tady nenudili v tom životě. Na ukrajině už se nudili tolik že si tam začali hrát na válku. Nakonec ze 100 pips hodit jeden pips brokerovi přece neni nic hroznýho. A když broker udělá nějakou levotu, co mi brání v tom přejít k jinýmu. Ten někdo může namítnout, že př itý levotě můžu o všechno přijít. Nuže když přišla socializace spousta lidí o všechno přišla. Na východě ukrajiny plno lidí přišloo všechno i o životy blízkých. Tak nedám všechny svoje prachy do tradingu a je to. Jen ty co můžu ztratit. Kde na to vzít když děláte za pár šmudlů v libereckym kraji ? Zabalte si raneček a odjeďte pracovat tam kde je poptávka po lidech. Do rakouska, německa, švédska. Žijte o houskách v garsonce a za rok se vrátíte s takovym kapitálem že už nebude problém z toho něco vzít a obchodovat.
Ještě mě napadla jedna věc. K tomu že nic není zadarmo.
Je. Samotný život na tady ve svý podstatě je neskutečně lehký a nenáročný, Zadarmo je vzduch, voda a jídlo. Jen ta naše hra to trochu zkomplikovala jak se k těmhle komoditám, které jsou ve skutečnosti zadarmo, dostat.
Příroda pro nás dělá věci zadarmo. Tak si toho važme. Protože až to příroda zpoplatní tak se z toho poděláme :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to me tatanko vysvetli proc kdyz jses live trader od r. 2006 a dosahujes 199% denne mas potrebu se zucastnovat nejakejch demo soutezi o auto, proc si to auto proste nekoupis z penez co jsi vydelal na trhu, nebylo by to jednodussi? pokud vezmu, ze das v prumeru 2 000% rocne(vim, je to na tebe zoufale malo) tak s pocatecnim kapitalem 800 kc jsme nekde v bilionech(snad?). jasne musis z neceho zit, tak dejme tomu desitky miliard...to by se opravdu nenasel nejakej ten milionek na auto? :D
proc kdyz nam sem hazis maximalni denni/tydenni procentni zisky proc nehodis taky maximalni procentni denni/tydenni ztraty? je to tim, ze ztrata je omezena a psat dvouciferna procenta je pod tvoji uroven? :D
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je fakt je retail forex a CFD su kvoli brokerom viac menej podvod, ale to je problem brokerov a nie forex trhu samotneho. Aj forex sa da nakoniec obchodovat cez futures, intraday pohyby su tam identicke, potom to uz pojde? Hlavne trhy kde je likvidita, teda akcie, komodity a meny sa daytraduju rovnako zlozito, viacere z nich su korelovane takze z principu veci je rovnako tazke na nich zarobit. Vacsina expertov ktori si myslia ze forex je len pre banky a na futures je bezne robit stovky percent rocne, do par mesiacov vymazu ucet. Tym sa samozrejme nepochvali nikto a ani o tom nenapise clanok. Okrem toho krachuju aj brokeri, forexovi aj futures, aj ti co sklbu retail, aj ti transparentni, rovnako ako aj banky a velky traderi. Realita je trocha menej dobrodruzna ako tieto naivne clanky typu "na forexe skrachujete, ale na futures mozete robit stovky percent rocne".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forex je "zlý" vďaka forexovým brokerom. Je zaujímavé, že všade kde sa píše o forexe sa hovorí len o nich. Forex ale umožňujú aj klasickí brokery. U IB je poplatok 0.2$ za pip (minimálne 2$). A spread rozhodne menší ako u zodpovedajúceho future trhu, vďaka menšej hodnote minimálneho pohybu. Neviem, aký rozdiel je medzi Eur/Usd a 6E.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...