Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Proč na forexu až tak moc nezbohatnete a na kterých trzích ano


Doporučené příspěvky

No jo asi vim proč zrovna v pondeli vyšel takovy članek mam dojem že odctartovala ta skvela soutěž XTB o Porsche Cayen .... že jo .. .............. asi mam pravdu. proč asi takova kampan že a sliby jenom si chtej nalakat lidi aby je pak vycicaly tak jsem nekdy tym clovekem ale už se nenecham cicat mm brokery a kdo chce at necha ono vetčina chce vše zadarmo a ani nevi že o co jde ja jsem byl taky takovy po roku čteni a zkoušeni na finančnikovy jsem davno zjistil co je mmm a co zadarmo tim si musi projit každy. tet delam paper pres brokera pres ktereho budu obchodovat aj v realu no a jsem spokojen a kdyby nekdo chtel vydet jak funguje trading a jak ho provadi ty co delaji velke penize at zapremysli a nekdy jsi to zkusi tady obrazek snad bude stacit

29692

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 101
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

freeman11,

netřeba hned emocionální konfrontace. Pokud ve forex věříte, tak ho prostě obchodujte, tečka. Já opravdu forex nikdy neobchodoval, to je naprostá pravda. Takže nemám reálné zkušenosti. Ty reálné zkušenosti nemám ale proto, že vím o "zákulisí" obchodování forexu a CFD´s dost na to, abych tu zkušenost s live obchodováním ani mít nechtěl. Minimálně momentálně ne. Plus taky umím počítat a udělat si jednoduché srovnání, jak je ono "zadarmo" na forexu a CFD´s neuvěřitelně drahé proti futures. Ale samozřejmě zůstávám otevřený čemukoliv. Momentálně jen nevidím jediný rozumný argument, proč bych se vůbec měl forexem seriózněji zabývat. Bohužel proti forexu mám těch racionálních argumentů momentálně opravdu mnoho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes, ak môj príspevok vyznel ako emocionálna konfrontácia, tak to som nemal v úmysle. Len som chcel poukázať na to, že veci nemožno vidieť len čiernobielo. Každý kto sa chce venovať tradingu, si musí nájsť to, čo mu vyhovuje a ak je pri zmysloch a svojprávny, tak by mal poznať i pojem podkapitalizácia a tá sa netýka len FX.
Inak medzi nami, ak do google zadám slovo "finančníK", tak mi zobrazí i odkaz na Vašu stránku - Financnik.cz - komodity, akcie, burza, forex. Asi by som ten forex tam nedával, ak nie ste presvedčený o schodnosti takéhoto typu obchodovania.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, tenhle článek mě docela nadzvednul. O Forexu jsem se dozvěděl na těchto stránkách a strávil s ním už dost času, na Finančníku jsem našel hodně rad a motivace, ale tohle je jako rána pěstí. Nechápu jak můžete napsat, že někdo začne na Forexu s 1000kč a v Komoditách s 10 000 Usd a pak srovnávat výsledky co má cenu a co ne...
Sám jsem začal Live tento rok, rozhodně ne s tisícovkou Kč a můj cíl je 50 % ročně, je to málo ? na Daily grafech za cca půl hodinu u Pc 5 x týdně ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak mě napadá, že je zajímavé to "zadarmo". Zatímco v ostatním životě jsme se už většinou naučili, že když je něco zadarmo, máme si dát bacha (hlavně na malá písmenka ve smlouvě), tak v obchodování jakoby se to nedělo.

Mám reálnou zkušenost, kdy před cca rokem jeden můj kamarád měl problém s prací a tak se rozhodl živit se obchodem. Možná mu zvedalo sebevědomí, že má vysokou ekonomickou školu a pracoval dlouhé roky jako ekonomický náměstek.
Jako dědictví získal malý domek, který musel prodat pro vypořádání a tak mu po vyplacení sourozenců zbylo nějakých 200 tisíc. Rozhodl se je investovat na burze a že slyšel o mém koníčku, přišel na besedu.
Povykládal jsem mu vše o riziku a doporučil tyto stránky, co by zdroj informací. Taky jsem mu doporučil obchodování futures.

Po čase kamaráda potkám. Na stránky finančníka se ani nepodíval a už čile obchodoval forex. Na můj dotaz kolik ho stojí jeden obchod mi odpověděl, že neví - za obchod se asi neplatí. Největším důvodem, proč se uvázal k brokerovi, který tak dobře komunikuje česky byl, že dostal do vínku (na účet) připsáno 100 000,- Kč. Můj argument, ať se zamyslí proč dostává tak velké peníze zadarmo prostě nechtěl slyšet a opakoval furt to samé, včetně toho jak je to na demu snadný.
Myslím, že už v duchu stavěl nový dům, kupoval auto....

No za půl roku jsem ho potkal a to dělal příležitostné práce jako zedník - účet byl vymazán.

Nakonec to dopadlo dobře. Za dalšího půlroku se přihlásil na konkurz a dostal místo ekonomické náměstka v další firmě. Je na svém místě a tuším spokojen.

Kamarád nebyl mladý nezkušený střelec, je to otec tří dětí. Bylo mu už padesát, ale něco zadarmo ho docela dostalo.

Tak si obchodujte jak chcete a co chcete. Já vám úspěch přeji a držím palce.


P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,
nejsem ten, kdo často reaguje na články a diskuzi. Zde si dovolím vyjímku.
Přijde mi, že autor v tomto článku jasně popisuje a porovnává šance na finanční profit.
Autor přitom nic a nikoho nekritizuje, pouze analyzuje situaci a odrývá zdroje ze kterých čerpá.
Divím se těm emocím. Stojí ty emoce za to?
Pojďme se vrátit k věcným argumentům.

Přeji všem úspěch, ale ten vyžaduje chladnou hlavu :)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Tomášovy za jeho článek a moc jsem se těšil na reakce...A vůbec mě to nezklamalo..Souhlasím z Tomášem co se týče Forexu ale je to jenom můj názor a jak tady už bylo řečeno tak je to každého věc do čeho půjde..Taky jsem měl kolegy který se zajímali o Forex a někdy jsem normálně až koukal jakým stylem se tomu věnují.Tak například ráno přišli do práce s tím,že nahodíme Forex..No dáme tam nějakého Aligátora a když to stoupalo tak jedeme.Prostě střelba od boku.No a když nejde EURO/USD tak zkusíme něco jiného třeba zlato?! Vždyť to šlo celkem hezky nahoru.A tak skákali celý den..A když to vážně moc nešlo tak jeden demo účet byl vymazán a otevřeme si další atd..Nechápal jsem ! Snažil jsem jim předat nějaké informace o Futures a o platformách,data,papertrading,backtest atd. Ale když jsem viděl,že jsou doslova agresívní k novým informacím tak jsem toho raději nechal.Lidi prostě neradí poslouchají...Myslím,že na některé lidi je to hold hodně informací a učení.A je jednoduché si otevřít demo a hrát si.S tím co když se to povede.To je můj postřeh a zkušenost.
Přeji Všem obchodníkům mnoho úspěchů a je jedno co právě obchodujete..Vždyť každý si musí najít tu svou cestu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj tradeři opravdu si myslíte že na forexu se nedá zbohatnout? Vždyť jde o stejné grafy jaké jsou v komoditách nebo na akciích. A že se nedá zhodnotit účet výrazným způsobem? Koukněte na přiložený obrázek. Je z právě probíhající soutěže. Soutěžím tam pod přezdívkou flash. Tak hlavu vzhůru. Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. O ničem jiném to není. Tatanka / flash p.s. jde o týdení zhodnocení účtu

29704

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po třech letech práce a učení s pauzami (řekněme 1 rok čistého času) .... teď jedu na demu (před spuštěním LIVE) jednoduché trendové AOS (programuji sám) na "vybraných" 12-15 titulech -- 7 po vyhodnocení je čerstvě nasazeno na LIVE. Jsou to indexy a akcie. Předpokládaný vklad je 20- 40 tisíc Kč, podle toho velikost obchodů je mezi 0.01 až 0,4 lotu , střed 0,1 lotu. Vyhodnocení demo za 6 týdnů je toto:

Blokovaná marže 600-1200 USD (10 otevř. obchodů)

Minulý měsíc výsledek 622 USD, tento měsíc 180 USD uzavřené + 160 USD otevřené obchody za cca 2 týdny (od 18.9.) .
Tyto výsledky nejsou zárukou výsledků budoucnosti -- bude třeba opakovaně testovat, neperspektivní tituly vyřazovat a hledat a testovat nové.

Ty malé vklady není možné zavrhovat - to je vklad do nácviku a vzdělávání --- je to jako placený kurz.
Já za rozumný vklad považuji 1 tisíc USD a výše (2-5 tisíc)

Obchodovat se musí takový titul, kde je v této chvíli potenciál a rozumný vývoj grafu bez ohledu na to o co se jedná - u mne tedy čistá technická analýza.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale ale tatanko, čím nás to tady chceš krmit, opravdu jsi riskoval jen "rozumná" 2-3% obchodního účtu na jeden obchod, tak jako bys obchodoval na reálném účtu, protože to je oč tu běží. Se soutěžemi v tradingu se jděte bodnout, je to jako hrát závodní hry na PC, to nevypovídá o ničem, běž a sedni si do F1, zabil by ses v první zatáčce, přesně tak jako přijdeš na ostrém účtu v reálném obchodování o všechno. Odpovím si sám, na moji otázku samozřejmě, že ne. Naložil jsi tam maximum, co dovoloval limit marginu. Tady nikoho rohlíkem neopiješ... :) :) :)
Převedli jste poselství článku úplně jinam a to je k ničemu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Segina: při vší úctě, už mi to nedalo a musím reagovat, četl jsem Tvé příspěvky v jiném vlákně, čeština mě opravdu ubíjela, ale o tom to není.. V jiném vlákně jsi psal, že uvažuješ nad úvěrem, abys měl prachy na trading.. Tady ukazuješ screeny, kde testuješ s milionovými obchody.. Po tom, co jsem četl ve Tvých příspěvcích, mi prostě nesedí to, že bys mohl "kázat" o tom, jak se dělají velké prachy a o čem trading skutečně je. Působí to spíš na mě, jako když vášnivá školačka pustí demo, napere tam x lotů, ukáže milionový open profit a jde se chvástat na fórum.

Co se týče tématu, sám obchoduji na FX, takže je to trochu proti srsti, nicméně to asi nejde vzít úplně obecně.
Jako ve všem, záleží na detailech. Souhlasím s tím, že na FX díky masáži skáče plno lidí do trhu s pár tisícovkama, což je cesta do pekel. Takoví lidé prostě krmí brokery. Na druhou stranu, kdyby byl futures méně kapitálově náročný a měl takovou masáž, bylo by to asi velmi podobné, futures působí profesionálněji a seriozněji proto, že lidé si tam neotevřou účet s pár korunama a pokud jsou noví, tak se o něm ani nedozví.

Forex je taky dražší, to ano. Ale záleží taky na přístupu k obchodování, pokud někdo obchoduje na minutovkách, je to o hodně dražší než futures. Pokud někdo dělá pár obchodů měsíčně, nemyslím, že je to až takový problém.

Někdo může namítat manipulaci, případně vysoce nepředvídatelné pohyby měn, ovlivněné zprávama, opět ano, manipulace je možná a pokud si někdo zvolí nějakého no name brokera v daňovém ráji, pak se prostě nemůže divit. Co se týče pohybu trhů, jako PA trader zastávám názor, že je jedno, zda se jedná o měny, futures, denní nebo minutové grafy, ale samozřejmě na těch nižších TF na FX je spousta pohybů, které nemají s tradingem moc společného a jsou to reakce na zprávy.

MT4 taky nepovažuji za nějakou extra platformu, větší brokeři si však dělají již své vlastní platformy, které jsou již na jiné úrovni.

Závěrem tedy asi to, že pro většinu je FX smrt, ne až tak úplně proto, že by tam byly tak příšerné podmínky, ale je to zkrátka lidma, kteří skočí na špek, jdou tam s tou tisícovkou, utopí ji tam na minutovkách (a ano, tady se sčítají ty negativní věci výše zmiňované, ostatně proč taky asi brokeři masivně proklamují obchodování na minutových grafech a učí to na všech svých školeních, live tradingu, eboocích atd.) a pak to zavrhnou nebo utopí několik dalších.

Většina tam tedy selže, ostatně jako ve všem a je určitě pravdou, že na FX je větší úmrtnost než ve futures, protože ve FX je zkrátka mnohem větší poměr lidí, kteří nemají ponětí o tradingu, nemají znalosti, zkušenosti, nestudují atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...