Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

CO VÁS V TRADINGU TRÁPÍ?


Doporučené příspěvky

Zdravím,

v rámci drobného průzkumu, na základě kterého bych chtěl pomoci traderům zvýšit jejich úspěšnost, bych rád poprosil co nejširší množství čtenářů o odpovědi na několik otázek. Odpověďmi přispějete k mé snaze hledat řešení na problémy traderů. Děkuji.

1) Jaké 3 psychlogické zábrany vnímáte, že vám neumožňují v tradingu růst a postupovat, jak byste si představovali?
2) Jaké 3 aspekty své osobnosti byste chtěli zlepšit, abyste se stali lepšími a úspěšnějšími tradery?
3) Jaké 3 aspekty byste definovali jako vaší silnou stránku, pro kterou byste měli být schopni uspět?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1)
- chamtivost - neboli strach, abych něco nezmeškal
- ego - snaha prosadit vlastní názor; obchodování toho, co si vizualizuji, i když trh pro to nedává žádný podnět
- nevyrovnanost v ostatních oblastech života (pracovní morálka v zaměstnání, neshody v rodině, nedostatek sociální interakce...)

2)
- trpělivost - počkat si na správný okamžik vstupu; neobchodovat, když nejsou v trhu vhodné podmínky
- důslednost a systematičnost - pečlivá analýza a příprava před obchodováním, obchodní deník
- vnitřní vyrovnanost v ostatních oblastech života

3)
- odhodlání - jsem na 1000% přesvědčený, že to dokážu
- znalost vlastních slabých stránek
- myšlení "mimo rámec" - "out_of_the_box"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) Zbrklost v úvodu seance, výčitky z neefektivních výstupů, nerozhodnost v rizeni pozice.
2) Uvolněná koncentrace, správně nasměrovat touhu po porozumění trhu, kontrola emocí.
3) Trpělivost v "long runu", vysoké nároky na pečlivost a přesnost, uvědomění si statistických a matematických zákonitostí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) Jaké 3 psychlogické zábrany vnímáte, že vám neumožňují v tradingu růst a postupovat, jak byste si představovali?
- perfekcionista - ak sa pozabudnem, zbytočne vyžadujem "tvrdé dáta" v trhoch, kde už zo samej podstaty nie sú...
- nie som individualista, nie preto, že by som nechcel tieto hodnoty, ale vďaka tradičnej výchove nie je vo mne zakorenená orientácia na individuálny úspech (to, čím vyniká podstatná časť Američanov je v rozpore s tým, čo je vlastné nám)
- obyčajné obavy - obchodovanie je rýchle rozhodovanie na základe pravdepodobností, to je neintuitívne

2) Jaké 3 aspekty své osobnosti byste chtěli zlepšit, abyste se stali lepšími a úspěšnějšími tradery?
- osobnostne som zameraný na budúcnosť a robí mi ťažkosti in time v časovej tiesni aplikovať fuzzy logiku
- ego ma od obchodovania "čo trhy robia" príliš často láka do jalových predstáv "čo by mohli trhy robiť"
- biorytmus - "ranné vtáča" má problém udržať koncentráciu v popoludňajších hodinách

3) Jaké 3 aspekty byste definovali jako vaší silnou stránku, pro kterou byste měli být schopni uspět?
- vytrvalosť, už som v živote zažil niekoľkokrát významný úspech práve pre schopnosť nevzdať sa
- analytické myslenie a schopnosť učiť sa a vytvárať koncepty
- samostatnosť až proaktivita, ak mám motiváciu (a tú pre trading mám)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaké 3 psychologické zábrany vnímáte, že vám neumožňují v tradingu růst a postupovat, jak byste si představovali?
- snížené sebevědomí a sebehodnocení
- strach po ztrátovém obchodu/strach ztratit již vydělané peníze
- hledání jistoty v trzích

Jaké 3 aspekty své osobnosti byste chtěli zlepšit, abyste se stali lepšími a úspěšnějšími tradery?
- zvýšit sebevědomí a sebehodnocení
- zvětšit důvěru v pravděpodobnost
- o něco snížit konzervativnost své povahy

Jaké 3 aspekty byste definovali jako vaší silnou stránku, pro kterou byste měli být schopni uspět?
- posedlost tradingem
- dlouhodobý "tah na branku"
- celoživotní zájem o psychologii

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaké 3 psychologické zábrany vnímáte, že vám neumožňují v tradingu růst a postupovat, jak byste si představovali?

- nedostatečná systematičnost a lenost
- osobní ego a přeceňování svých schopností
- perfekcionismus (někdy se projevuje rigidním stylem myšlení)

Jaké 3 aspekty své osobnosti byste chtěli zlepšit, abyste se stali lepšími a úspěšnějšími tradery?

- zvýšit systematičnost a efektivitu při práci
- tvrději na sobě pracovat
- uvažovat více logicky a méně se nechat ovládat svým šimpanzem

Jaké 3 aspekty byste definovali jako vaší silnou stránku, pro kterou byste měli být schopni uspět?

- touha uspět v oboru který pro mě představuje osobní výzvu
- zájem o daytrading který vyhovuje mojí povaze
- výborné vzdělávací a motivační zázemí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže:
1. Psychologické zábrany rastu
- strach odísť zo zamestnania pre trvalý, hoci nízky príjem, a živiť sa naplno tradingom
- strach, že je neskoro prejsť na full-time trading (49 rokov)
- strach, že to celé nezvládnem

2. Aspekty pre zlepšenie
- sústredenosť na "cestu" (som roztekaný)
- efektívne časové zadelenie práce, t.j. nerobím veci v rovnaký čas dňa
- príliš dlho mi trvá naštudovanie teórie a až ju zvládnem, neviem použiť vedomosti, dochádza mi "para", a v praxi mám potom chaos = frustrácia

3. Silné osobné stránky povahy
- osobný vnútorný feeling pre oblasť obchodovania všeobecne
- vnútorná silná motivácia zmeniť veci vo svojom živote (k lepšiemu)
- nikdy nejdem s davom
Táto posledná moja vlastnosť mi ale narobila veľa problémov od druhých ľudí, a spôsobila, že som kde som teraz. Nechcem sa s tým ale zmieriť. Nechcem už, aby iní rozhodovali o mojom živote ako doteraz, ale to je už asi off-topic :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...