Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
Financnik.cz

Diskuze k článku: Tomášův žurnál cílů a progresu: Srpen 2015

Doporučené příspěvky

Děkuji za zajímavý článek.
Super je, že se dá v tradingu neustále někam posouvat vpřed a obdivuji lidi, (jako jste vy Tomáši), kteří se snaží neustále zlepšovat, takových jen na světe jen pár. Ostatní jen nadávají a tvrdí jak něco nejde a jak za jejich problémy může někdo jiný: stát, partner, přistěhovalci, rodina atd. Osobně se takovým lidem se snažím vyhýbat.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Docela by mě Tomáši zajímalo, jestli nějaká vaše strategie chytila ten pád na indexech za poslední 3 obchodní dny ...

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
budu tentokrát pesimistický

z článku:
...Prázdninová nálada se myslím odrazila dokonale i v trzích. Za srpen spíše takové plácání se kolem nuly, nic moc akce...

a potom přišlo pondělí 24.8.2015 na finančních trzích

- panika na trzích
- volatilita na úrovni roku 2009
- propad indexů v odpoledních hodinách, Nasdaq > 8%, DAX > 7% atd.
- na FDAXu pohyb od Close do FDAX Low druhého dne 700 bodů (v roce 2012 bylo 200 bodů nedosažitelným maximem)

Volatilita trhů neustále a permanentně stoupá, brokeři nečekaně zvyšují spready, předvídatelnost se snižuje, klesá likvidita poskytovatelů kapitálu brokerům, trh se smýká nahoru a dolů ve velmi krátkých úsecích (DAX dnes umí 120 bodů za 2 sekundy, to v historii nenajdeme) ...

V současnosti si skutečně neumím odpovědět, zda nějaký AOS může být funkční alespoň v ročním horizontu. Používám vedle standardů polo AOS (kombinace specifických indikátorů a ruční exekuce příkazů) a musím konstatovat, že jich polovina prostě nefunguje. Je to tím, že trhy postupně ztrácejí svoji stabilitu, narůstá nárazově dynamika bez příčin a fundamentů, mění se zažité korelace (indexy - dluhopisy - měny) atd.

Mohl bych takto psát hodiny...
[ital] [/ital] [ital] [/ital]

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
S tímto já souhlasím. K úspěšnému obchodování stačí nekomplikovaná analýza trhů. To napsal Tomáš výborně. Takže žádné složité systémy,náročné strategie, které dávají signál jednou za tři dny, apod. To je nesmysl. Trhy se neustále hýbají a to postačí ke každodenním profitům. Stačí pouze sledovat trh a následovat jej. Když se otočí, tak rychle reagovat a ne tupě zírat jak se ztráta prohlubuje a čekat až prorazí námi nastavený nějaký smyšlený SL.
Stop loss nemusíme vůbec aplikovat. Možná jen na začátku, když se seznamujeme s trhy a taky v případě, že bychom nebyli u pc, ale to už není daytrading.

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zajímal by mě progress ohledně raisingu, můžeš sem Tome někdy dát update? :) Dneska má každej svatý (dočasný) grál, ale raisovat umí málo kdo, kor když není track record. Ale držím palce.

PS: hlavně vyškrtni dny na pláži a připrav si kbelík na zvracení

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zajimalo by me, jestlize AOS funfuje jako jakysi obrabeci stroj, do ktereho se rano upne polotovar a vecer vypadne hotovy produkt, proc nejmene 70% lidi ztraci penize?

Sdílet příspěvek


Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.