Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poradna: jak na ztráty vyvolávající další ztráty


Doporučené příspěvky

Podle mě je AMP pro začátečníky fajn. Minimálně pro studenty. 35$ se vším všudy je dobrá cena. Stačí tam poslat minimální vklad a z toho přes rok můžete studovat. Jinde by to bylo se stejnou službou dražší. Nenašel jsem nic lepšího a spousta traderů, co pozoruji začíná tady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Právě, že při dobrém MM... Ten velký margin ti aspoň zaručí, že to nepřeženeš s kontrakty a budeš stále daleko více krytý v případě větších problémů. Správný MM v podstatě znamená, že ti ty peníze někde stejně musí ležet. A jestli to bude na účtu, nebo v marginech je už celkem jedno. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Draco: souhlas, s rozumným MM ten IB margin není problém... při účtu 10K a rozumném risku max 2% na obchod si stejně člk nemůže dovolit nějak víc kontraktů než mu ta marže umožňuje... trochu jiná situace by mohla hypoteticky nastat v rámci většího portfolia strategií, kde by to mohlo být zbytečně omezující (např. při otevírání nových opčních obchodů před close dne expirace těch starých, kdy potřebuješ na pár minut margin u těch obchodů defacto zdvojnásobit a v podobných situacích, ale s tím se jde taky popasovat, nemluvě o tom, že se to v praxi stejně moc nestává, pokud má člověk rozum a neblokuje v marginech příliš velkou část účtu...).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ono to tu vlastně zaznělo příliš velké marginy brání diverzifikaci ! Kde je psáno, že chci stále obchodovat jeden trh s x počtem kontraktů jednou strategií :) Podle trhu se mění i risk . Asi jinak budu mít nastavený MM u NQ a jinak u TF a jinak u DAXu a jiné to bude i intraday a jiné i swingování. Já výši marginu, který se v průběhu času mění beru i jako signál, že trh je v jisté anomálii :) . Jinak výše marginu je ochrana brokera nikoli tebe. Ale to je jenom můj názor. Ať se daří ! GQ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to georgequaran:tak jasně, margin je tam pro ochranu brokera, co chtěl Draco naznačit bylo, že ten větší nepustí nováčka do výrazného přeexponování účtu, čímž defacto chrání i jej (i když to není jeho účel)...

řekl bych ale, že hlavním předmětem debaty bylo, jestli je 3k margin příliš nebo ne. Za sebe můžu říct, že se mi to jako příliš nezdá, zvlášť u futures, kde je podstatně větší páka... na druhou stranu souhlasím s tím, že kdyby byly příliš velké, tak diversifikaci brání, ale to už se bavíme o řádově větších účtech než je 10k USD a ze své zkušenosti můžu potvrdit, že je to případ spíš u akciových obchodů krytých opcema, kdy broker to krytí nijak nezohdleňuje, čímž jsou strategie kapitálově mnohem náročnější, než by odpovídalo opcemi definovanému risku... tam mi ty vyšší marže vadí víc...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diverzifikace při obchodování futures lze reálně dělat jen s většími účty. Těžko to dělat s účtem 10 nebo 30 tisíc USD.
No a pak samozřejmě existují další mechanismy, které s tímto počítají - například portfolio margin, který je i u IB (www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=4745&p=overview4) a kde se marginy počítají právě na základě celkového risku.

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to georgequaran:tak jasně, margin je tam pro
> ochranu brokera, co chtěl Draco naznačit bylo, že
> ten větší nepustí nováčka do výrazného
> přeexponování účtu, čímž defacto chrání i jej (i
> když to není jeho účel)...
>
> řekl bych ale, že hlavním předmětem debaty bylo,
> jestli je 3k margin příliš nebo ne. Za sebe můžu
> říct, že se mi to jako příliš nezdá, zvlášť u
> futures, kde je podstatně větší páka... na druhou
> stranu souhlasím s tím, že kdyby byly příliš
> velké, tak diversifikaci brání, ale to už se
> bavíme o řádově větších účtech než je 10k USD a ze
> své zkušenosti můžu potvrdit, že je to případ spíš
> u akciových obchodů krytých opcema, kdy broker to
> krytí nijak nezohdleňuje, čímž jsou strategie
> kapitálově mnohem náročnější, než by odpovídalo
> opcemi definovanému risku... tam mi ty vyšší marže
> vadí víc...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...