Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

Vážení diskutující, já se tradingem přes Market Profile živím. Footprinty vůbec nepoužívám, je to podle mého názoru zbytečná informace, stačí jen písmenka, která o struktuře trhu myslím vypovídají dostatečně. Jak SW používám Investor RT, roční cena kolem 800USD, zdroj dat IQFeed. Pokud jedete ES, dejte pozor, v současnosti trh chce nahoru, takže se shorty maximálně opatrně!! Mnohem zajímavější je teď ropa. Ale upozorňuji, že zvládnout MP ke konzistentnímu tradingu vlastní cestou trvá roky. Jak už jsem zde jednou psal, nejlepší cesta, ale drahá, je sehnat si dobrého mentora. A málokdo kdo už v Profilu někam došel je ochoten dělat mentoring, protože poměr k výdělku je nezajímavý, to vidím jako největší problém. Co se týče TA vůči MP, je to jako Trabant proti Mercedesu, TA mně stále trochu připomíná věštění z křišťálové koule. MP například na ES může mít úspěšnost kolem 85%.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

deerhound:

Od zkušeného profilisty/tradera bych čekal, že budete trochu víc nad věcí, než takové nic-neříkající výkřiky jako "TA vůči MP je jako Trabant proti Mercedesu" a "úspěsnost kolem 85%".

Vždyt MP je jen způsob/technika zobrazení tržních dat a s tím spojená aukční teorie. Každému úspěšnému traderovi trvalo roky než se dopracoval ke konzistentnosti, bez ohledu na metodu kterou obchoduje. Mimochodem o vztahu ceny a volume psal už kdysi dávno před necelými 100 lety Wyckoff, nic nového pod sluncem, MP sám o sobě je jen hezčí technika uspořádání tržních informací do "distribuční mapy", prostě jen další forma technické analýzy.

Já Vás nechci zpochybnovat jako tradera, jen mi vadí tady ty nepřesnosti a vágní výroky v posledních dvou větách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OK, uznávám, výroky byly obecné. Jen jsem tím prostě chtěl naznačit, že písmenka považuji za poměrně unikátní nástroj. Osobně nemám s TA dobré zkušenosti, ale tohle je asi opravdu silně individuální záležitost. Prostě jsem tím jen možná chtěl povzbudit ty, kteří s písmenky začínají, že to není žádná magie, jen těžká cesta, která ale může vést ke konzistentnímu cíli. Možná kvůli vlastní zkušenosti, když jsem to chtěl stokrát vzdát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deerhound:
Chtel bych se zeptat co vas na MP tak uchvatilo a co vam tak dobre funguje oproti jinym metodam TA ktere jste pouzil?

Ja osobne si myslim, ze nejvetsi prinos MP je v tom, ze uci obchodniky vnimat kontext a vyssi timeframe coz vetsina zacinajcich obchodniku kteri zacnou obchodovat intraday s TA vubec nebere v uvahu. Pokud se to jednou naucite, zjistite ze ani pismenka nebo profil nepotrebujete a chapete strukturu trhu v kontextu ktery vam dava vyhodu analyzy vetsiho casoveho ramce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nejen pro LeeTo:
ropa zatím začíná jen testovat rovnováhu- takže:
Trhům jde o symetrii a neutralitu. Jde jen o to pochopit podstatu fungování trhu a toho, co stojí za jeho pohyby . Na MP je to prostě jenom mnohem lépe vidět. Technická analýza je jiná metoda a nedává stejné informace o trhu jako MP. Neznám jinou metodu jak jednodušeji zjistit, kde trh vnímá hodnotu. Osobně obchoduji TA a na základě MP filtruji vstupy. Podle mého názoru jsou footprint grafy dobré, už jen pro načasování vstupu do pozice. Za ten nižší SL mi stojí je sledovat. Na obchodování čistě MP momentálně ještě nemám hlavu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to LeeTo

na MP se mi libi, ze se da sledovat mnohem vyssi TF, logika vyvoje, symetrie-ta hlavne- spojena s Meanem, da se sledovat i tydenni a mesiscni profil s jeho symetriemi, , singly, 2IB, a spousta dalsich veci.....bavi me experimentovat i jinymi TF profilu, myslim tim MP12, MP40 atd... zkratka cele mne to prijde mnohem prehlednejsi, a ma to logiku. I kdyz se trhy v case stale meni, a dnes moc neplati nektere veci kolem VA, vzdy je dobre sledovat co trh udela po IB, typy dnu, tydnu, mesicu a tak. S tim jsem se v TA vubec nesetkal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deerhound:

Můžu se prosím zeptat, co myslíš tím MP12 a MP40?

BTW, VA (VAH,VAL) je koncept, který se mi nejvíce osvědčil na VWAP, a to jak pro výpočet VA do profilu, tak jako samotný indikátor do svíčkového grafu. Trh na tyto úrovně má tendenci skutečně reagovat, na rozdíl od VA, vypočítaných dle volume nebo TPO.

A ještě jedna poznámka na závěr. Podle mě je nejlepší spojení MP + PA + IA (Intermarket analýza) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to deenius

MP12 a MP40 jsou profily s jinym TF, tj pismenka se nemeni po 30 min, ale po 12 ci 40 minutach. Ja uz vubec na jine grafy nez profil nekoukam, jen obcas me zajima na tickovem 233 grafu aktualni poloha VWAP. Sledoval jsem cosi cemu by se dalo rikat intermarket analyza, to je MP pro YM a NQ, ale uz jsem to opustil, jen nekdy kouknu zda udelaji pri otevreni noveho bracketu open + 3 ticky s naslednym navratem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
chtěl bych požádat všechny, kteří především obchodují CL nebo 6E zda by nechtěli zveřejňovat své vstupy. Stačí to bohatě bez screenů a vysvětlení. Věřím, že pokud je někdo úspěšný, tak ta logika z toho lze časem na základě množství obchodů vyčíst. Jakékoli další info k obchodu bude neocenitelný bonus. Vím, že to tady není kompletní výdejna know-how. Já se teprve vrhám na paper.

Díky předem všem za případnou účast.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

magik3939 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
> chtěl bych požádat všechny, kteří především
> obchodují CL nebo 6E zda by nechtěli zveřejňovat
> své vstupy. Stačí to bohatě bez screenů a
> vysvětlení. Věřím, že pokud je někdo úspěšný, tak
> ta logika z toho lze časem na základě množství
> obchodů vyčíst. Jakékoli další info k obchodu bude
> neocenitelný bonus. Vím, že to tady není kompletní
> výdejna know-how. Já se teprve vrhám na paper.

:D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

to roman06:
Ahoj můžu se prosím zeptat jaks to myslel, když jsi napsal,.."markxs ... hledasli nejlevnejsi variantu tak toto delaji moji kamaradi - mame sieru 5 na 6 licenci = kazy plati 300 kč zhruba"

U sierry jsem nenašel že by šla koupit nějaká multi licence..?? pro více lidí,..nebo tak..
Díky za info..
H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...