Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

markxs:

Pokud chces nejlevnejsi reseni tak si zaplat membership 50$ na big mike trading foru. Je tam par indikatoru (ALTOgomMP, GomVolumeLadder a vvAggregatedTS) ktery resi volume profily a footprinty, ale footprinty v ninjovi sou trochu problem a musis si nahravat sam data, nebo je konvertovat z jinyho zdroje, protoze ninja neuchovvava bid/ask volume. Od verze 8 by to jiz mel umet, ale market profil a footprint chart pridan nebude podle slov sefa NT aby jeho partneri meli taky co prodavat.

Pokud mas data od OEC nebo CQG tak jeste muzes na footprinty pouzit MarketDelta Trader kterej je zadarmo a muzes v nem exekuovat obchody.

Ps: nedelej si to zbytecne slozity a nehledej svatej grall v footprintech

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To markxs:

Osobně obchoduji MP v NT, přičemž jsem si zaplatil pluginy na zobrazování MP a FP. Celková investice cca 15 tis. Lze je i pronajmout, tak jak píše dawes1. Potom tě to může přijít i na přibližně 1 500 - 1 700 Kč měsíčně.

Otázka však zněla, jak minimalizovat náklady do začátku obchodování MP. To je potom podle mě jasná volba v podobě sierry (cca 900 Kč/měsíc).

To: gumaczek

Používám data od CQG pro zobrazování FP grafů a žádný problém jsem nezaznamenal. Rozdíl v zobrazování FP může způsobovat i špatné připojení k internetu či HW.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to deenius:
takže jestli jsem správně logicky vydedukoval...k obchodování používáš NT. Máš koupenu doživotní licenci nebo používáš free verzi? K tomu, abys mohl obchodovat z grafů, musíš mít buď doživotní licenci nebo platit kvartální poplatek NT, že? Free verze umožňuje pouze obchodování z DOMu? MP a FT pluginy jsi zakoupil doživotně. Kolik platíš CQG za jejich datafeed? Platí se zřejmě měsíční poplatek? Přes kterého z brokerů obchoduješ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

all:

Obchodujem MP bez žiadnych poplatkov a žiadnych "počiatočných nákladov", prečo si to všetko zo začiatku každý komplikuje a snaží sa mať hneď profi vybavenie bez toho aby vlastne vedel obchodovať respektíve bol ako tak konzistentný a držal sa aspoň okolo 0.. Čo tak sa prv naučiť obchodovať a potom nakúpiť deltu alebo podobne...

Do NT sú na nete free MP teda aspon o jendom viem. FP neviem povedať to nepoužívam (aj ked by som možno chcel) ale FP som nahradil market deltou a T&S keď sa naučíte čítať to FP môže ísť úplne preč.

Ako v každom biznise na začiatku minimalizujem náklady a snažím sa dostať do zisku investície prichádzajú so "zarobeným kapitálom".

Dávnejšie v diskusii niekto písal že velký hráči = velké ordre, s takouto dedukciou to nieje také jednoznačné je to dobré vodítko ale nie pre pojem velký hráči. Tu platí iná rovnica velký hráči = utajenie kde vstupujú (keby to robia velkými ordrami tak to asi ťažko utaja kedže T&S si otvorí aj ind v chatrči) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: markxs

iigis má pravdu v jedné věci. Na začátku každého byznysu je třeba minimalizovat náklady a držet je na této úrovni, než začne člověk konzistentně vydělávat. Moje cesta není jiná.

1. K zobrazování MP a FP grafů používám NT, ale k obchodování mám otevřený DOM z programu SOL Trader.
2. NT používám v jeho základní verzi.
3. Data od CQG neplatím. Řeším to tak, že každý měsíc si obnovím demo a funguju normálně dál. Toto mi bylo doporučeno přímo mým brokerem, není v tom žádný problém a můžu to dělat do nekonečna.
4. Jako brokera používám Striker.
5. Jak jsem zmínil, tak obchoduju přes platformu SOL Trader, kterou mi broker poskytuje zdarma, samozřejmě včetně dat od CQG. Zásadní výhoda tohoto řešení je v tom, že příkazy, zadané přes DOM SOL Tradera jsou včetně vazby OCO, a tak si už nemusím dělat starosti o SL a PT v případě výpadku internetu (pokud neobchoduješ přes Interactive Brokers, tak je SL i PT v NT držen na tvém PC (td) )
6. Na stránkách Strikeru můžeš demo NT získávat i pod stejným mailem pořád dokola.

Abych to shrnul, platformy neplatím, data neplatím, plugin MP + FP cca 15 tis. nebo 1 600/měsíčně.

BTW, ty MP indikátory zdarma jsem viděl, ale podle mě je to je málo použitelné. Bez FP si už nedokážu představit, jak bych obchodoval - dávají velmi dobré potvrzení pro vstupy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo s tým MP máš pravdu nieje to žiadne ferrari medzi pluginmi ale mám to zadarko:D Samozrejme je ťažko hovoriť čo je vhodné a čo nie ja používam MP čisto na to aby som lepšie videl ako sa prelieva value kde je value v týždenných cikloch a kde je value v mesačných cikloch. FP určite dobrá vec nevravím že nie len že sa to dá aj bez:).. Vstupy robím skorej väčšie pohyby na základe TL, breakov, proste čo vidím a čo má podla mna potenciál čiže FP mi treba nieje. Na také mikro skaply je to ale mega vec na to ja používam T&S + deltu a to sa robí tiež fajn.

Ale vymyslené to máme podobne analázy robím v NT a obchodujem cez OANDU:D Treba si pomôcť ako sa dá a nie si to stažovať aj tak zistujem že úplne najtrivijálnejšie veci sú najlepšie či už vstupy alebo prístupy (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gumaczek:

ahoj, no odlmčal som sa bol to pomerne náročný rok končil som strednu dostával som sa na vysokú plus som mal dáke vážnejšie zdravotné problémy ale všetko je už fajn:) no k tradingu:

Šiel som celý rok live bolo to hore dole hore dole. Od semtebra som zo zdravotných dôvodov trading mesiac nevidel a začal som chápeť pár súvislostí ktoré mi stále unikali MP už beriem ako pomôcku nebchodujem podla neho obchodujem podla toho čo vidím na monthly weekly daily profiloch vsupujem na 30min grafe silné resistance zapojil som vlastne všetko čo som sa kedy o tradingu naučil volume/linky/zátvorky hladám dni s rozpätím na ktorých sa snažím zarobiť. Ked som to všetko zjednodušil a začal v skutočnosti rozmýšlať nad tým čo môže pohyb znamenať tak to ide a výsledky od decembra teda od obnovenia live fakt dobré zatiaľ od decembra 17% s tým že tam boli vianoce. Ale nelutujem to že som prešiel T&S deltou a tak všetko to teraz kombinujem dakedy skalujem RRR 1:1 tu a vysppujem na mieste predpokladaného obratu pomocou T&S aby som ulovil 1 2 ticky navyše. Inokedy idem po RRR 1:3 s profitmi podla value. Proste kombinujem čo som sa naučil za pomaly 3 roky. Samozrejme robiť závery po ani nie 2 mesiacoch je smiešne ale pocit pri tradingu je inde. Čo ma najviac baví je ale trading bez pravidiel pre vstup je to síce to čo nikto nedoporučuje ale mne to vyhovuje nerád veci škatulkujem čakám kým sa stane niečo na čo čakám a idem dnu na mieste ktoré považujem za najlepšie. Asi jedna z naj vecí je pridávanie do ziskových pozícií. No ale aby som skončil s velebením hlava stále nieje pravé orechové utorok -4% musel som mať pravdu a bral som väčšie risky a obchody v zónach kt nerobím ale aj tak je futbal:D

Ty sa pochvál na základe čoho obchoduješ ako využívaš MP? :) No fóra už nenavšitvujem ani nečítam kto ako obchoduje chcem sa to naučiť sám lebo napodobnovať iných to mi nešlo. Čítam skorej psych knihy a moneymanagement a knihy ktoré niesu systémové ale napr vysvetlujú fungovanie DOMu, T&S, supply demand...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: markxs 1. VWAP samozřejmě používám. Na internetu ho lze do NT získat zcela zdarma. Například tady: http://www.ranchodinero.com/acme-studies/acme-trend-analysis/ 2. Deltu také používám. Zobrazuji si ji jak v cenovém grafu, tak i v FP grafu - graficky se mi lépe vnímá oproti klasické číselné hodnotě. Tento indikátor (GomDeltaVolume) mám ze zmíněného BigMike fóra. Ta investice 50$ za členství v elitní sekci opravdu stojí. 3. LeeTo to myslel s FP grafy trochu jinak. Přesně vím o čem mluví. On však neví, že jsme to již v jiném vlákně vyřešili :) Data od CQG na to nemají žádný vliv. Jde o to, jak máš nastaven daný indikátor. Samozřejmě, je třeba mít nastavené zobrazování na Bid X Ask, což daný indikátor zobrazuje real-time z tickových dat a neuchovává tyto data pro případný backtest. Pokud tedy zavřeš graf, nebo použiješ funkci reload historical data či reload ninja script, začne se ti nahrávat znovu od aktuální ceny - jednoduše celý graf zmizí a začne se tvořit nový. Osobně jsem zkoušel pro zobrazování FP grafů i zmíněný indikátor GomVolumeLadder, který si můžeš rovněž stáhnout z BigMike fóra, avšak mě vůbec nevyhovoval. Nelze jej bohužel dostat do podoby, kterou nabízí například sierra, market delta či pluginy do NT. To: LeeTo NT umí načítat historická ticková data, tudíž nemusíš nic nahrávat. Můžeš si tak zpětně načítat i deltu. Je třeba pak indikátory nastavit na tick data file. Návod viz. screen.

21642

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Deenius:

Mozna sem se spatne vyjadril, ale mne nejdou gomiho indikatory pokud si nenahravam data nebo nepouziju jiz nahrana data od nekoho dalsiho.. to co ukazujes me stejne historii v gomiho indikatorech nezobrazi. Hledal jsem ale to kde se to resilo a nenachazim. Jeslit me muzes trochu nakopnout dal tak budu rad. Diky

Timto se omlouvam za sireni bludu a mystifikaci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: LeeTo

Nevím od koho používáš data, ale CQG umožňuje načítat si i historická ticková data. Důležité je mít v connecton options nastavené Historical Data na Enabled. Pak si můžeš stahovat data to takové hloubky, do které ti to jen tvůj poskytovatel umožní. Postup viz. předchozí screen.

Rozjet gomiho indikátory je pak už jednoduché. Stačí u nich nastavit Rec:Format na NinjaTickFile, viz. screen.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deenius:

Ne me to nejde. Data mam od Zenfire a CQG. Navic to co jsi ukazoval jsou Bid Ask data uchovavaji volume cekajcich prikazu na bidu a asku a ne objem uskutecnenych obchodu na bidu a asku ktery potrebujes pro spocitani delty. Toto bude pridano az v NinjaTraderu 8 ktery ma vyjit tento rok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...