Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

amoniak: mohu tě poprosit o názor? řekněme, že jsem nebyl u trhů kolem půl paté při tom nádherném nástupu responsives. přijdu kolem sedmé a hle - cena se mogluje kolem HVN (my profiláci raději POC) té větší BA. Intra struktura vypadá pěkně, ale já vím, že mi cena na 1257-59 minimálně zpomalí, pokud se rovnou neotočí. Asi nemá logiku vstupovat do longu před signifikantním proražením, že? Čili, jak postupuješ ty, pokud se cena nachází na HVN BA? a jak vychytáváš ty responsives? Děkuju za radu ;-) Dalton považuje HVN za ideální příležitost ke vstupu, cena zpomalí a trader má dostatek času vstoupit/vystoupit. Mně se to nelíbí,je to moc na nervy. Zadat objednávku a pak čekat třeba půl hodiny, než se trh pohne..

17961

Link to comment
Sdílet pomocí služby

amoniak:
čtu tvé příspěvky a opravdu hledím na ten progress.. Koukám, že naučené věci krásně rozvíjíš do vlastní interpretace. U AT se asi specializují na opravdu velké pohyby?
Tvoje screeny mi hodně pomáhají při rozvoji a přemýšlení o souvislostech. A přitom to je tak jednoduché, že :-)
Bohužel nemohu také přispívat, nové registrace nejsou povoleny.

Čili ty osobně písmenka vůbec nepoužíváš?
A jak řešíš ETH a RTH? Má pro tebe stejnou váhu BA s nízkým volume overnight jako RTH seance?

Díky za nasměrování ;-)

PS: Ustálil jsi se na nějakém triggeru? footprint apod? Trochu zápasím s nalezením breadth indikátoru do NT a jeho pochopení. Rád bych dal na doporučení a minimálně jej aspoň otestoval. Moc by mě zajímalo, jak jsi zobchodoval ten úterní spike, to byla nádhera! a předpokládám, že u dnešního shortu na 1220 hned po otevření jsi taky nechyběl ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 3 týdny později...

Hm, děkuju za reakci. Znamenalo by to, že hodnotou lze např nazvat POC (nejlépe volumový POC)? Já totiž nechápu ty věty Market Profiláků že je nesprávné obchodovat podle cen, že je potřeba řídit se hodnotou.
Jestli se tím spíš nemyslí volum at price tedy vodorovné volum. Volum k jednotlivým cenovým úrovním. To by mi dávalo smysl. Bylo by vidět, která cena je nízkovolumová a nemá tedy žádnou velkou hodnotu.

Jinak jsem včera na TF zkoušel zadat nějaké ty úrovně z Market Profilu a nějaké co vidím jednoduše přímo v cenovém grafu a na ty cenové mi trh reagoval přesněji. Ale třeba to byla jen náhoda.

Miloš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

To MU35:
Obchoduji výhradně MP. Cena mě vůbec nezajímá, zajímá mě pouze vykreslení, levely, obrazce, patterny. Testy trendu, testy rovnováhy, spiky, vPOC, a důležité jsou taky údaje z delších časových pásem, týdenní, měsíční. Samozřejmě objem je také podstatný, protože při malém objemu (jaký od ledna vidíme např. na ES) jsou trhy snadno manipulovatelné.
Jinak si myslím, že kdo jednou opravdu pronikl do písmenek, asi navždy zavrhne technickou analýzu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

platím si indikátor market profile plus od czechwealth, stačí trochu googlit. stejná varianta je fin-alg.com, ta česká firma to od Mulyho víceméně okopírovala a trochu vylepšila. Obě firmy nabízí jednorázovou koupi nebo měsíční pronájem. Cenu netuším, tu najdeš. Ale preferoval bych českou variantu, jejich podpora je rozhodně lepší (a hlavně v Čj).. No a další možnost je platforma investor R/T, kde je indik. na MP přímo obsažen, tuším že stojí 50 dolls/m. Anebo Market Delta, ale to jsme v uplně jiné cenové relaci. Screen:

19871

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky. Od pana Turka jsem před týdnem zakoupil jeho knihu o MP. Předpokládám tedy, že tvůj indikátor umí MP jak rozvrstvit podle jednotlivých TPO (viz. tvůj printscreen), tak složit dohromady. Volume at price ti tam chybí...pouze jsi ho nechtěl v tomto případě zobrazit? POC a VA lze nastavit jak podle volume, tak podle TPO?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

markxs,

pokud chces pouzivat MP, tak jednoznace zvol Investor RT. Sice to bude vyzadovat trochu usili do toho proniknout, ale aspon to funguje. Sice profil od Turka neznam, ale pokud je to klon Mullyho, tak bych se tomu vyhnul. Mullyho profil jsem opustil, protoze kdyz si clovek chce zacit s pismenky hrat, stepit si je v prubehu dne, tak to zacne hazet chyby, kusy dnu se ztraci apod. A reakce Mullyho na to bylo, tak at to nestepim a nebude to blbnout. Takze tady jsem vzal nohy na ramena. A kdyz vidim ten printscreen, tak mi tam proste chybi nejake veci, ktere v Investoru jsou. Uz staci jenom ta barevna diskoteka bez nejakeho smyslu, misto toho, aby si clovek treba vybral, ze rostouci bary budou mit nejakou barvu a klesajici zase nejakou. Ptakovina, ale celkem uzitecna. MP od Investora stoji 60 USD mesicne + 15 USD za historicka data pokud mas providera ZenFire. A ruzne delty, FootPrinty apod. veci uz nejsou potreba, pismenka samotna bohate staci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...