Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

yax

Díky za info. Počkám ještě, co napíše kolega gumaczek, protože printscreeny v Turkově knize obsahují vše, co se od MP grafů očekává, čili jak rozvrstvené, tak nerozvrstvené MP i volume u jednotlivých cen.
P.S.: minulý týden jsem napsal na NT Support dotaz na grafy MP v NT. Odpověď byla, že tento dotaz již delší dobu registrují od traderů z celého světa, je na jejich seznamu indikátorů/studies pro budoucí verze NT, ale momentálně mi nedokáží přesněji specifikovat časové období, ve kterém budou MP grafy v NT k dispozici defaultně, čili zdarma. Pak by zřejmě odzvonilo těm, kteří vydělávají na prodeji MP grafů pro NT.
P.P.S.: nemohli byste tady, kolegové, někdo hodit printscreeny daily MP podle volume za tento týden na trhu NQ(5 daily MP od pondělí 25.6. do pátku 29.6.)? Zkouším zkombinovat MP s VSA, bohužel k MP v NT se zatím nedostanu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Láďo,
ten LT MP plus indik je dle mě skvělej. Jednak je za jednorázovou platbu a druhak umí vše, co jsi zmiňoval - rostoucí zelené, klesající červené, volume histogramy, VA počítá dle Volume i dle TPO, můžu si to rozhazovat jak chci apod. Já osobně jsem spokojenej, hlavně proto, že můžu z Ninjy přío obchodovat. Jedinou věc to neumí a to je MEAN. Ten musím vždy ručně přes fibbo...
btw jak se daří na ostrém účtě? ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemělo by to být spíš o 6 méně? Nicméně hlavní pointa byla, kdy bych měl sledovat vytvoření první hodiny na MP. A jak to sledují ty v USA (velké firmy). Mám graf s 24 hod. Tam se mi to tvoří od začátku nového dne.To je po půl noci. Ale obchoduju od 15:30 našeho času. To je zhruba 9:30 usa time. Pokud bych bral MPl od 15:30 znamenalo by to, že bych nemohl obchodovat první hodinu aby se vytvořil počáteční rovnováha.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Naprosto souhlasím s Yaxem, co se týká SW. Investor RT je i moje volba, je dost dobrý, nemá FP (pro profiláky úplná zbytečnost). Stoji , pokud se predplati na cely rok, na rozdil o d Delty rozumne penize, a az na FP je to stejne uplne to same. Vyhodou pismenek je, ze se vlastne vubec nemusi sledovat cena, takze to cloveka nijak nerusi.....a kdyz na to clovek kouka v sirsich casovych pasmech a profil si rozdeluje a spojuje, je to dokonce i velmi zabavne obcas-)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj,

jsem jeden z tech, ktery na prvni pohled podlehl kouzlu MPP, VAh, VaL, POC apod..., zatim obchoduju jen prorazeni IB a snazim se brat denne alespon 10pipu..., na demu jsem byl samozrejme odvaznejsi a obchodoval vyběžky a navraty do VA..., stim souvisi muj dotaz..., da se dle neceho rozpoznat, ze dojde k navratu anebo ze chce trh vyrazit pryc a hledat novou oblast hodnoty? Coz ve vysledku jsou dva rozdilne smery..., MP mam zatim druhy mesic, obchoduji tedy jen to co mi prijde bezpecne... a u nakupnich, prodejnich vybezku jsem zatim nezpozoroval neco dle ceho by se clovek mohl zaridit..., dekuji za odpoved, snad se vam dtaz nebude zdat prilis trivialni :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cusbus:

trh nemuze hledat v danem dnu novou VA, muze ji pouze rozsirit. Zda se da poznat zda pujde dal nebo se bude vracet, to se samozrejme da, ovsem jako ve vsem na trhu s vyhradami, trh si vzdycky muze udelat co se mu zlibi. Muze nahore udelat nedokoncenou nebo nezdarenou aukci, muze na dalsim pismenku udelat open, 3 ticky puvodnim smerem a navrat pres open, coz predikuje obrat. Pokud by mel pokracovat, da se to poznat z trendoveho prekryti. Ale na to tady neni prostor tohle rozebirat-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no, myslel jsem to tak, ze pokud nastane trendovy nebo den s dvoji distribuci, tak se trh ten den uz nevrati k opacne urovni..prorazi VAH...pokracuje a o kus dale zacne vytvaret (rozsirenou) novou oblast hodnoty...castecne k navratu dojde, ale uz ne zpet k dennimu VAL..., u jinych variant lze zobchodovat VAH a VAL tam a zpet, ...jednine timpadem zustava, sledovat objemy obchodu stim, ze se jedna o vybezek, nikoliv o trnedovy pohyb? Asi pri spravnem MM to vypada i bezpecne, jen mi zatim chybi odvaha :), diky za odpoved.

Nedokoncene aukce chapu jak a proc..., ja myslel jednopismenkove vybezky

Pouzivate lidi tady MP dlouho uz?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VAH a VAL je dobre sledovat hlavne u M a W hodnot. U dennich ho prakticky nesleduji, mnohem dulezitejsi je IB, symetrie a spousta dalsich veci. Na trhu me zajima test trendu, test rovnovahy, rovnovaha, symetricka neutralita, NVW a NVM, spikes a jejich pocatky a meany, rimsy, a levely....a open s otockami na 3ticky na extremech. No a to je skoro vsechno, jen to chce tak rok do toho koukat nez se to da opravdu obchodovat, ze zacatku s jednim kontraktem samozrejme. Ovsem ted je dost obtizne z trhu ES vydolovat slusne vysledky, targety jsou s bidou 5-7 bodu. Nejidealnejsi vec jak se do toho dostat je sehnat si nekde mentora.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...