Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Market Profile


MAYOBEE

Doporučené příspěvky

To: markxs

My jsme s LeeTo řešili historická data od CQG. Real-time FP v NT s příslušným indikátorem samozřejmě fungují.

To: LeeTo

Je mi líto, že ti to nefunguje. Nevím jak ti už více poradit. Nicméně jsem přesvědčen, že ta data jsou BID/ASK uskutečněných příkazů. Alespoň pro to svědčí porovnání s reálnými daty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 323
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Markos:
Footprinty v ninjovi funguje ale je problem s backfilem dat. Pokud si platis za indikatory od fin-alg tak ti je poskytuji oni z jejich servru. U rancherodinero nevim jiste ale musi to byt podobne a pokud pouzivas gomiho verze tak si musis nahravat data sam - coz znamena ze jakykoliv dopojeni od internetu nebo ztraceny paket ti rozhodi veskerou deltu.


Denius:
Nemusi ti to byt lito :) ja jsem jen zapochyboval o svych znalostech. FP v ninjovi sem resil asi tak pred rokem a pul a dosel sem k zaveru ze to stejne nepotrebuju a ma to vice nevyhod nez vyhod. Zato delta a Volume profile je docela uzitecna.

Pokud se chces presvedcit ze se pletes tak si otevri minutovy graf treba TFka zobraz si volume a prepni graf na zobrazeni pouze ASK cen a podivej se na premarket.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

doufam ze nejsem off topic, ale rad bych se zeptal, co rikaji ostatni na tohle:

rekneme ze se bavime o trhu NQ nebo o jakemkoli trhu, ktery nema obrovske denni volume (v ES to co popisu docela chapu). sleduji Times&Sales a najdnou se uskutecni obchod o objemu 2000kontraktu. a to se stane treba 6x denne. a ted dotaz. jak je mozne, ze se takovy obchod vubec uskutecni a neni to videt v DOMu. neni tam videt, ze by tam cekalo tolik kontraktu na jedne cene. pokud spravne chapu T&S tak pokud se uskutecni obchod s 2000kontrakty tak to znamena ze JEDEN prodavajici je zobchodoval s JEDNIM kupujicim. neni to tak, ze by se ucastnilo vice obchodniku obchodu na jedne cene (protoze kdyz se jedna o jednotky kontraktu tak jsou takove obchody vypsany v T&S zvlast). takze, jak je mozne, ze nekde nekdo (pocitac) vedel, ze musi na presne a jedinecne cene nabidnout presne stejny pocet kontraktu, jako na stejne cene presne stejny pocet kontraktu poptava, protoze jinak by se ten obchod prece uskutecnit nemohl? tohle je neco, co by me opravdu zajimalo. co o tom soudite? me obcas napada, jestli to neni jen nejaky sum dat. ale to si nemyslim..

ps: ptam se zde, protoze se mi tento dotaz do jineho tematu nehodil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tuto oblast jsem zatím více nestudoval, nicméně dovolím si spekulaci, že jde o obdobu "dark pools" na akciových trzích, kdy se dojedná obchod mimo burzu a přes burzu to pak projde už pouze něco jako položka v účetnictví. Na futures trzích to pokud vím nejde takto přesně udělat, ale nemělo by nic bránit dvěma velkým stranám se dohodnout s clearingovou firmou, která jim tento obchod "zařídí" tím způsobem, že na trh jde v jednu chvíli jak nákup 2000 kusů, tak prodej 2000 kusů. Čili bida ani aska nemáte šanci zaregistrovat, protože broker vám posílá pouze snapshot hloubky trhu a obchod trvá řádově několik milisekund. Proč zrovna 2000 kusů? Tuším pořád platí limity pro vlastnictví určitého množství kontraktů a limity pro množství kontraktů, které je možné jako jeden příkaz na trh poslat. Bývalo to právě 2000 kontraktů, ale je to už dlouho, co jsem se díval. Můžete si to zkusit ověřit na stránkách burzy nebo vygooglit. já se na ten limit ještě nedostal a tak mě to moc nezajímá, nehledě na to, že bych tento limit ani nevyužíval a větší pozice bych na trh umisťoval postupně :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...