Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zacinam, poradte


vladik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 149
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Peprník:

Len som chcel upozorniť, že určiť bod nefunkčnosti je niekedy veľmi ťažké. Na deme a v backteste je to relatívne jednoduché - tam je nutné zvoliť si silný "bezpečnostný koeficient" (napr. minimálny priemer na obchod, maximálny DD ... atď). Problém nastáva v reále ak systém napr. výrazne presiahne DD z dema a nie je možné jednoznačne určiť prečo. Potom sa vynárajú otázky typu - nezmenil sa charakter trhu ?, neprestal systém fungovať? ....

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Peprnik:

Tak ja tam nikde nepsal, aby se clovek drzel systemu, ktery dlouhodobe prodelava. Ja mel, za to ze jde o robustni system. Tady doslo k nedorozumeni.

Taky ti rozumim v tom dalsim co jsi napsal a to co jsem napsal ja nepokladam za nejake vse resitelne moudro (navic neni ani uplne z me hlavy). Nicmene za predpokladu, ze ma clovek robustni system a statisticky podlozeny, tak si stojim za svym, ze uspesne dny by nemel rozlisovat podle toho jestli dany den ztratil nebo ziskal, ale podle toho zda se drzel sveho planu. Samozrejme, statistika nam nezarucuje, ze v budoucnu vydelame.

Ve strucnosti. Proc se nechat deptat tim, ze jsem dany den ztratil, i kdyby to byl tyden v kuse. Po ztratach vetsinou prijdou zisky. Jde o to se nevzdavat. Ja kdyz prodelam (pripominam ze zatim jedu jen papertrading, jsem porad novacek, mozna naivni :) ), ale drzel jsem se planu, tak jsem spokojeny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanslama:

rozhodně si za svým přístupem stůjte, protože disciplína je základ obchodování. Takže jde hlavně o dodržovaní systému a to sebou přinese i zisky (protože obchodovat systém, který nevydělává je asi blbost). A když se hodnotíte s pohledu, jestli jste dodržel pravidla nebo ne, tak to je nejlepší způsob, jak se hodnotit.

A co se týče výkonnosti systému, tak jediná cesta, jak ho měřit, je backest. Takže pokud začnu obchodovat, tak stále musím vést backtest a porovnávat, jestli současná výkonost systému odpovídá historické. A pokud neodpovídá, tak potom je čas na změny systému. Ale pokud současná výkonnost odpovídá a v reálu mám přesto horší výsledky, tak to nebude systémem, ale jeho schopností ho dodržovat.

Dávat si dopředu dolarové cíle na den (jak tady dříve v diskuzi zaznělo), je podle mě nesmysl, protože bez ohledu na můj výkon, jsou v trhu občas dny, kdy vydělat nejde. Jedinou cestu vidím v tom, že např. pokud se mi povede první obchod vysoce ziskový, tak seanci končím. Takže musím souhlasit s hanslamou, že denní výkon by se měl hodnotit podle dodržení pravidel a ne podle peněz (protože pokud budu dodržovat pravidla, tak peníze přijdou sami).

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ticker
problém je v tom, že člověk se prostě bude chovat v live jinak, tím pádem testuješ něco, co obchodovat nebudeš:). Spíš se k tomu budeš chtít blížit.

hanslama
to je určitě rozumný přístup. je jasné, že z hlediska statistiky máš větší šanci vydělat se systémem majícím statistickou podporu, než z impulzivním náhodným umísťováním pozic. asi jde opravdu o ten shift v myšlení=chci peníze--shift---mám radost, že dělám věci tak, jak je dělat mám

yax
souhlas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprnik:

ja jsem si nejaky nazor udelal :) a zkusim poradit, jestli to nejak pomuze, tak budu jenom rad.

1. psal jste, ze stridate systemy a snazite se je porad vylepsovat. To mi projde jako klasicke hledani svateho gralu. Zkuste proste vzit nejaky system, ktery vydelaval a ted zacit demovat, tak jak je a nehledat zadne vylepseni. Proste se jenom soustredte na dodrzovani pravidel a hodnotte se podle toho dodrzovani a to vydrzte nejakou dobu bez meneni techto pravidel.

2. pokud mate velky rozdil mezi paperem a realem, tak problem bude jenom v hlave, protoze kdyz system funguje v paperu, tak by mel fungovat i v realu, protoze data, rychlost plneni a dalsi podminky jsou stejne (nevim, jak je to na forexu, ale u futures to takto mam, tak predpokladam, ze u dobreho forexoveho brokera to musi byt stejne).
Takze je potreba zapracovat na hlave - dobra metoda je popsana v diskuzi u 23. dilu serialu psychologogie obchodovani. Kdyz prijdete na to co vas brzdi, tak je na cem pracovat.
Jinak mne to prijde, ze mate velky strach z neuspechu a tak vas hlava brzdi, takze je potreba to zkusit nejak odbourat.
Jako cesta mi prijde zacit brat obchodovani jako hru - samozrejme, ze trading je vysoce seriozne vec v pristupu, treninku apod. - ale myslim to v samotnem zpusobu obchodovani. Mam dana nejaka pravidla (system) a podle tech hraji. Pokud dodrzuji pravidla budu uspesny a pokud budu porusovat pravidla, tak uspesny nebudu. Jde o to co nejvice se odprostit od penez.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Peprník
Můj osobní názor je ten, že pokud člověk nezvládne první svůj strach, tak nemá moc šancí. Jak to řekl Mistr Sun v knize o válečném umění: bitvy se vyhrávají před jejich započetím.
Strach lze porazit různými způsoby. Nikdy jej neodstraníš, a to by byla obrovská chyba. Zdraví strach tě dokáže držet zpět od rizikových obchodů. Nad strachem lze zvítězit jedině tak, že se jej naučíš ovládat, nic víc. Hledání co nejlepšího systému je nekonečně frustrující cesta do nikam, protože každý systém má svá specifika. Nejlepší systém je ten který vychází z přirozeného charakteru daného trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dr. A. Elder ve své knize popisuje, že on každý den usedá před monitor se slovy "jsem ztrácející obchodník - vím to a proto s tím mohu něco udělat". Jiný autor zase praktikuje ten přístup, že začne obchodovat teprve ve chvíli kdy v sobě nahromadí "pocit vítěze".

Já k tomu můžu jen dodat, že pokud nezačnete, tak máte stoprocentní jistotu ztráty. ;)

Pokud jste připravil a udělal vše co mělo být uděláno, tak je na čase vykročit do neznáma. Přeji hodně štěstí !

P.S.: Největším zklamáním je člověk, který v ničem nezklamal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprnik:
Zkusil bych si promyslet větu: [bold] Vstoupit můžeš, vystoupit musíš[/bold].
To znamená, zkusit se pořádně opřít do řízení pozic a systému výstupů. V jedné české knížce - nesmíme ani naznačovat :), jsem "objevil" třeba, že je potřebovat obchodovat s min. 2, lépe 3 kontrakty. Pokud se dosáhne minimálního zisku, tak se uzavře jeden kontrakt a stopka se posune na B/E+komise. Takový obchod už je "zadarmo". Je možné, že ho hned vymete stopka, ale to nevadí, Takových obchodů může být několik až příjde jeden, kde zbylé 1-2 kontrakty pomocí trailingStopu a profitTargetu přinesou dostatečný zisk.
Takže si najít jednoduchou metodu vstupu (S/R, 1-2-3, ...) a zkus to papírově zobchodovat a uvidíš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Elder v té své knize přirovnává ztráty k alkoholu a ztrácejícího obchodníka k alkoholikovi. Pokud si obchodník nechce připustit, že je ztrátový tak se prý chová jako alkoholik, který nechce uznat svojí závislost na alkoholu.

Nicméně každý člověk si musí najít svou cestu a pozitivní přístup a sebedůvěra je také dobrou možností. Co z toho bude fungovat zjistíte až se do toho vrhnete a pak vyhodnotíte výsledky.

Jsem si jist, že to dokážete !!! (tu)
A abych dostál svému schyzofrenickému pojetí světa, tak dodám, že jediná jistota je v tom, že vše je nejisté. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Peprnik
Ujasni si co vlastně od života chceš! Mášli nějaký cíl, na který potřebuješ čas-svůj život, a peníze pak jdeš za tím cílem a hledáš způsoby jak toho dosáhnout.
Strach pramení z mnoha stran našeho prostředí ve kterém žijeme. Já osobně mám život postaven na prostých principech propojených vírou v hlubší smysl života. Vše se učím brát pouze jako pravděpodobnost, a učím se prožívat každý den. Kupodivu čím více jdeš naproti sobě samému, tím dříve a tím více ti jde naproti vše v životě. Život je prostý.
Ujasni si co chceš a pak za tím jdi!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...