Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zacinam, poradte


vladik

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 149
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Peprník
Ja demujem len rok, tak nie som ten pravý na radenie, ale mám dosť podobnú náturu. Mojim prvým cieľom je systém, pri ktorom budem trvale aspoň málo ziskový, ostatné súvislosti sú predčasné, tak ich len sledujem a nechávam na potom. Že je systém sľubný poznám na tom, že sa mi vrátia virtuálne peniaze stratené pri experimentovaní. Potom si hneď otvorím ďaľšie demo, na ktorom budem oddelene experimentovať s vylepšovaním. Rozhodne neprestanem skúšať nové veci a pokojne systém zahodím, ak prídem na niečo lepšie (aj tak začínam mať pocit, že kto má systém, tak ho kvalifikovane nedodržuje, nejde otrocky podla neho). Ak sa systém ukáže byť naozaj ziskový, tak zapracujem na MM, výbere brokera a ďaších súvisiacich fajnovostiach a skúsim mikro, alebo miniloty live, ak nebude ziskový, tak si nechám Forex pre zábavu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, rád bych se zeptal ohledně tzv. mini lotů. Nevím jestli jsem tuto informaci někde nepřehlédl. Pokud zadám při nákupu či prodeji do políčka "Ammount per Acct:" místo hodnoty "1" hodnotu "0,1" je toto onen mini lot?
Anebo pokud mám o toto zájem musím požádat brokera o příslušné nastavení účtu apod.? S tím tedy souvisí i dotaz pokud bych chtěl mít live účet "mini" zda musím speciálně o něj zažádat?
Děkuji za případné odpovědi :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych se rád zeptal, vzhledem k tomu, že jsem na matematiku byl vždy spíš trop než hop, zda by pro mne alespoň ze začátku nebylo lepší spoléhat se výhradně na fundamentální analýzu a technickou analýzu nechat až na úplný závěr. Bojím se, že TA bude mít pro mne nedozírné následky vzhledem k tomu co jsem zmínil v úvodu. Diky. Vše samozřejmě myšleno v demo testování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry den prajem , chcel by som sa spytat na jednu vec ohladom program VT 2. Stane sa mi ze ked otvorim nejake pozicie a na druhy den sa pozriem tak mi niektore pozicie samo zatvori , a to najma tie minusove , napr. som mal 56 000 USD a dnes rano iba 30 000 usd . Keby ste mi niekto poradil , preco sa tak deje a ci sa to da nejak ovplyvnit.
Dakujem. :) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

MNovak:

Ale to přesně nechci.. Stejně jako člověk rozděluje riziko do více instrumentů typu dluhopisy, termínované vklady, zlato, .. tak stejně tak chci rozdělit riziko na FX, tedy jestli to vůbec jde? Když řeším akcie, tak prostě koupím nějaké dve rozdílné tituly a pak když klesá jeden, je šance, že to druhý utáhne.. jenže na FX když klesá jeden, tak druhý také nějakým způsobem reaguje podle míry korelace.. no a to je práve TO ono, co řeším.. jde najít takové složení portfolia měnových párů u kterých se dá mluvit o rozložení rizika? Nic moc o tom nevím, proto se tak hloupě ptám

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bavime sa o forexe takze mozes akurat kupit USDCHF a EURUSD a si diverzifikovany len neviem aky to ma zmysel.
Ale aj v akciach ak si spravime domacu ulohu tak samozrejme nekupim 10 druhov akcii po 1/10 pozicie ale max 2-3 o ktorych viem ze su dobre a viem preco ich kupujem. Problem diverzifikacie je dobre popisany v knihe Zurich axioms.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...