Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

zacinam, poradte


vladik

Doporučené příspěvky

no ba.. já si pořád myslím, že to bylo nějaké nepochopení od začátku a pak už bylo všechno ztraceno ;) Tak se teda všem zůčastněným omlouvám.. Do smrti dobrý Alter


Každopádně mám ještě další dotaz, když jsem teda v tom vlákně o základech, tak mi asi něco základního uniká. Jestli se nepletu, tak nic takového jako Eur/Jpy neexistuje.. když člověk zadá příkaz na nákup EY, tak broker otevře dvě pozice.. jednu na EU a druhou na UY(ta Účka se vyruší páč jedno je buy a druhé sell). Proč teda lidi vesele technicky obchodují tyhle křížové páry, když je to vesměs nelogické. A druhá otázka, která s tou první úzce souvisí: jaktože když vynásobím EU a UY, tak sice vyjde EY, ale ne uplně přesně? Někdy je pipsový rozdíl větší, někdy menší.. a tak se ptám.. jak to jak to?

Děkuji uctivě :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 149
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

inteligentni.plastelina Napsal:
-------------------------------------------------------
...Proč teda lidi vesele technicky obchodují tyhle křížové páry, když je to vesměs nelogické.

Zkus si přečíst na %&*^$ články od Stana. On obchoduje crossy podle pohybu na majors.. Velmi inspirující.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie:

no takhle obchoduje asi většina lidí, co znám :-) Ale k tomu člověk ani nemusím mít cross v grafu.. Jde mi o to, proč jsou plná diskuzní fóra TA systémů na křížení kočky s myší, oscilaci oscilátorů a podobných hloupostí, kde se bere v úvahu TA na crossech.. ne odvozování crossů z majorsů, ale prostě člověk vezme G/Y páč tam to pěkně sviští a tam zbohatne nejvíc ( :-) ) a všechny ty zmiňované kejkle naháže přímo do toho grafu.. tomu právě nerozumím.

Ale i tak děkuji.. každá rada dobrá

Link to comment
Sdílet pomocí služby

inteligentni.plastelina

1) aby bolo jasne to ze EUa UY existuje a EY nie je uplne irelevantne riesit. proste ked chcem zmenit, predat eura a nakupit japonske jeny tak to urobim na EY a to ci existuje nejaky US dolar ma v tom momente nezaujima. takze tolko k tomu ci nejaky EY existuje alebo nie.

2) druha vec je ze ty FX chapes ako menove pary, co som ti povedal ze asi nebude uplne najidealnejia cesta.
ked sa na to pozries z hladiska meny. mas balik USD , EUR, GBP, JPY, AUD . z tohoto kosa USD klesa, JPY klesa este viac,
EUR,GBP,AUD stupa, ale z toho GBP stupanajviac. no tak logicky pojdem long GBPJPY. a ziadne USDJPY ma zaujimat nebude.

3)to ci niekto obchoduje technicke hracicky alebo nie a ci je to logicke? otazka znie ci chces zarobit peniaze alebo chces obchodovat logicky. faktom je ze prvych par rokov nebudes vediet zhodnotit co logicke je a co nie, a je napriklad milion TA indikatorov ktore signalizuju zmenu sily daneho kosa mien, alebo oscilatorov ktore ti rataju momenta sili mien a to nehovorim o tom ze z grafu sa to da vicitat uplne rovnako aj bez nich.

btw: teraz trosku mimo poznamka k fx ulici. je asi trosku nevhodne odkazovat na "konkurencny" web, nakoniec je to aj v pravidlach. konkurencny v uvodzovkach pretoze Fx street ziadna konkurencia co sa kvality tyka nieje, ale tak ci tak to nieje fer voci financnikom. musim sa ale priznat ze ak mam zlu naladu tiez si precitam par clankou od pana hartmana a hned mi je veselsie. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Hmm nad tím, že mi může být jedno, jestli pár "existuje" nebo ne se budu muset ještě zamyslet, páč se mi to nějak nezdá, ale dobroš. A koukat na měny jednotlivě, na to nemám hlavu a jde to mimo mě ;-) Ale nemám problém si to přiznat.. Na FX chci koukat prostě jako na další finanční nástroj a měnové páry jako instrumenty.. To mojí logice stačí, jsem velice jednoduchý člověk.

Nic, tak děkuji moc a já jdu řešit jakým způsobem může malinkatý, chudý človíček profitovat na arbitráži.. Řeči o tom, že trend je můj friend, nechám odvážným a já půjdu cestou rozvážných..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

este ma napadla jedna vec ktora bola spomenuta a to je arbitraz u retailu, ci to mozne je alebo nie. docital som sa ze to mozne nieje ale mozne to je, pretoze kazdy retail broker ma ineho dodavatela likvidity a je len na automatoch kazdeho brokera ako to ma osetrene, videl som vela pripaddou kedy dvaja retail brokeri mali diametralne odlisne kotovane ceny.
ale toto myslim nieje odpoved na ktoru si sa pytal, len je to treba spomenut

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pristupov je strasna fura a kazdy ma pravo si vybrat co sa mu paci. co viac sedi aj z ohladom na riziko. trosku viac sme sa rozpisali o tom v tomto vlakne. hlavne posledne 3 strany boli poucne v tom aky su ludia rozni v pristupoch. podla mojho nazoru spot FX nieje uplne najlepsi v ceste tohoto obmedzeneho rizika ale neznamena ze sa to neda aplikovat.
skus si precitat par stran naviac a mozno tam najdes co hladas.


www.financnik.cz/forum/read.php?19,144235,page=5

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kviido:

proč blbost?.. jestli to tobě takhle funguje, pak hurá... máš pěkný a jednoduchý systém. Co z toho, že by si o tom mohli vrabci na střeše štebetat, že je to blbost a že to takhle fungovat nemůže:) Já teda moc zkušeností nemám, ale z toho mála, co už jsem zažil, můžu říct, že se vždycky najde milion lidí, kteří ti řeknou jak TO zaručeně fungovat nemůže(poznávací znamení je takové, že mají potřebu se vyjádřovat ke všemu a za každou cenu ;) ), ale jenom hrstka má tu trpělivost říct, jak to fungovat může a funguje.. páč takový dobrý skutek bývá, především tou první skupinou, po zásuze potrestán...

Tak pěkný víkend a ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tady jsme sice s teoretizovanim trochu offtopic, ale kazdy nastroj se da obchodovat s x poctem ruznych pristupu...taky me docela udivujou ti co hlasaji ze nastroj co zkouseli predtim jim nefunguje protoze je "lagging" a jejich system ted ma vychytanou úberleading metodu - akorat na to proc nepouzili stejnou metodu i minule odpovedet schopni nejsou, proste proto, ze pro ne MA=cross...holt je uzitecne si odpovedet i na PROC a ne jen na CO. Howgh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Kingie.

TA nefunguje všeobecně a na všechno stejně. Nejdříve si musí každý udělat jasno v tom podle čeho chce obchodovat. Když si zvolí TA například podle indikátorů,musí se nejdříve zamyslet, co od nich očekává a pak teprve hledat vhodné indikátory, které by byly schopny naplnit jeho potřeby.

Když si zvolíme například klouzavé průměry, rozmyslíme si jaké chceme používat, jestli SMA, nebo EMA. Musíme vědět jaké jsou mezi nimi rozdíly, výhody a nevýhody. Pak k čemu je používat, protože těch možností je několik.

K určování hlavního trendu.
Ke vstupu do obchodu podle jednoho, dvou, nebo i tři MA.
Jako S/R úrovně.
Využívat je v jiných indikátorech ve zrychlené podobě, MACD, nebo MACD-H.
Nebo kombinace výše uvedených možností atd.

Ale znovu opakuji, že podle mého názoru, je zvolení indikátoru pouze odvozenou věcí od primárně zvolené strategie v mé hlavě. To je základ, indikátor pouze nástroj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kviido:

já jsem nikdy neřekl, že nemuže fungovat.. jen, že je to nelogické.. ale je to jen můj názor. Jak říkám, když to někomu funguje, tak proč ne. Já když se snažím obchodovat konkrétní cross, tak ho nemám ani otevřený, protože mi to příjde zbytečné. Ale jak říkám, každý to má jinak a já jsem ten poslední, kdo by mohl rozdávat rady o trzích.. (MQL je něco jiného, tam nějaký ten základ mám ;) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...