Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolupráce IB - Amibroker grafy


borco

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 81
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Františku, dík. A co by to jako mělo dělat. Pokud se splní podmínky na BUY tak zelená se objeví kde? Já to přilípnul do mýho vzorce a novýho okna a nedělelá mě to nic. Můžeš mě jako programátorské "0" k tomu poskytnou nějakej stručnej komentář? Můžu přiložit něco, WCCI který indikuje skvělým způsobem divergence - tak nějak bych si to představoval, ale hodně zjednodušeně. Petr

3798

Link to comment
Sdílet pomocí služby

-------------------------------------------------------
> PlotShapes( Buy*shapeUpArrow, colorGreen, 0, Low);
kde je [bold]Buy [/bold], tam se vykreslí zelená šipka pod Low cenou směřující nahoru.
> PlotShapes( Sell*shapeDnArrow, colorRed, 0, High);
kde je [bold]Sell [/bold], tam se vykreslí červená šipka nad High cenou směřující dolu.

Teda za předpokladu, že máš naplněné Buy a Sell pole, a že v nich máš True (1), False (0).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET:
pole Buy a Sell potřebuješ mít naplněné, aby ti fungoval backtest. Podle toho se nakupuje a prodává. A naplníš je třeba tím, že zadáš : [bold]
Buy = close > ema(close, 20);
Sell = close [/bold] a pak by to mělo fungovat. Tím jsi naplnil ta ple hodnotami [bold]True / False [/bold], což matematicky je [bold] 1 / 0[/bold].

Ale pokud máš nějaký signál v jiné proměnné, tak jí můžeš dát do toho příkazu místo Buy (Sell).

ultrader:
v příkaze PlotOHLC můžeš zadat různé styly zobrazení (styleCandle, styleBars, ...).
Graf Volume si můžeš stáhnout z nabízených indikátorů. Nejlepší je si nainstalovat demo a experimentovat. Myslím si, že AB jak ve verzi demo, tak ve verzi placené kvalitou vysoce převyšuje svou cenu. Samozřejmě že jistě existují dokonalejší programy, ale také za "dokonalejší" cenu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Františku díky.
Samozřejmě BUY,SELL SHORT, COVER ve vzorcích mám (už to zkouším nějakej pátek) ,ale nikdy jsem nezkoušel převést vzorce do grafu.

Když použiju Tvůj vzorec a doplním si ho pro YM trh - tak by to mohlo vypadat takhle:

Cas=Hour()*100 + Minute() ;
BurzaOpen=(Cas>1539) AND (Cas0 AND DayOfWeek() burzaclose=(NOT burzaopen) AND Ref(burzaopen,-1);

TickSize = 1;
PointValue = 5;
PositionSize = MarginDeposit = 1;
ApplyStop(stopTypeProfit,stopModePoint,25*TickSize,1);
ApplyStop(stopTypeLoss,stopModePoint,10*TickSize,1);

Buy = Close > EMA(Close, 20);
Sell = Close Cover = Buy;
Short = Sell;

PlotShapes( Buy*shapeUpArrow, colorGreen, 0, Low);
PlotShapes( Short*shapeDownArrow, colorRed, 0, High);
------------------------------------------------------------------------------
Při BT tam samozřejmě šipky jsou. A teď by mě to mělo ukazovat ty šipky v reálným sledování grafu?
Převedeno do lidské řeči : šipka pro nákup se zobrazí pokud je splněna podmínka C>EMA(C,20)?
Chápu to dobře, že už tam true nemusí být?

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie:
nastavit volume chart pres plot ohlc jsem nezkousel, jelikoz me programatorske dovednosti jsou na bodu nula az (mozna) 0.5 :-) spis jsem myslel klasicke intuitivni nastaveni ala moznosti --> nastaveni ---> data apod.

psal jsem proto na support a tam mi poradili nasledujici:

Tools -> Preferences -> Intraday, define your custom N-volume bars,
then you can use them via View -> Intraday.
However- you need to be using a TICK database (base time interval set to
TICK in File -> Database settings).

Nicmene mam zatim pouze demo, ktere nepodporuje intraday data, takze se mi zobrazila jedna usecka s kompletnim denni pohybem a pak dalsi jen carky ve stejnem dnu podle objemu volume. Podle vseho to tedy v realu zrejme jede.
Ale presto - muzete to prosim nekdo ochotny vyzkouset, zda to timto zpusobem funguje.

Predem diky...
*utr*

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IB demo [bold] není[/bold] na testování. Je pouze na vyzkoušení si platformy. To už je lepší si pořídit nějaká data, stačí historická, a každý den je znova naládovat do AB. Ale pokud máš i demo AB, tak stejně můžeš použít pouze EOD.

Osobně si myslím, že AmiBroker profi není vůbec špatná volba. Ta ty peníze hodně poslouží. Nemůžeš mít všechno free. Některé věci se prostě platí. Stejně jako vzdělání. Jsou to výdaje na podnikání. Tak to ber.

A nebo si rovnou založ účet u IB a můžeš jet třeba rok v demu s reálnámi daty. Jen tě to bude stát 10$ měsíčně za data.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ultrader, tie data z IB funguju pokial viem uz len cez vikend, prednedavnom som to skusal sice fungovali, ale mali ask/bid niekedy rozdiel aj 40 tickov a hned ako som kupil za market tak som mal aj profit target :-) celkom rychle sa tam "zarabalo" :-) odvtedy uz radsej na testy pouzivam simulacny account tam to funguje ako na realnom ucte
Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie:
asi jsme se nepochopili :-) Mam AB Demo i IB Demo jen na vyzkouseni a osahani si programu. Chci proste vyzkouset ruzne programy a platformy jeste driv, nez se pustim do backtestu. Ted treba zrovna zkoumam, jakym zpusobem AB taha a uklada z IB data (i kdyz nepotrebna), jaka je casova prodleva, jestli se nezadrhava pri rozsahle formuli v indikatoru (coz se mi bohuzel stava) apod.
Samozrejme pocitam s tim, ze si poridim platformu i data a ze za to budu platit - s tim nemam problem. Posledni kurz ID e-mini me jeste vic nakopl, abych do toho sel, takze se na to pomalu chystam :-)
BTW, v AB demu mi jdou zobrazit i intradenni prubehy historickych dat, ktere z excelu naladuju do AB (minutove - ne ticky), pouze nejdou ulozit vlastni studie.

Jeste k navodu na stazeni dat z real IB platformy podle tohoto navodu:
www.financnik.cz/forum/read.php?10,54484
na IB Demu se tento postup neda vyzkouset, v adresari dema totiz zadny podadresar excel se souborem twsdde.xls neni. (nebo delam neco spatne)
ale pokud to v realu funguje, tak ten navod je super.

kazdopadne diky za reakci
*utr*

Link to comment
Sdílet pomocí služby

omlouvam se za mystifikaci, vyzkouset navod sosani historickych dat pres IB Demo prece jen jde, bylo jen nutne nainstalovat API do adresare Jts - coz je adresar demo IB. po chvili nastavovani zabezpeceni v Excelu mi to prece jen vyplivlo nasledujici radek a pod jednotlivymi polozkami data
DATE/TIME: 20070602 19:00:00 to 20070702 19:00:00 OPEN HIGH LOW CLOSE VOLUME COUNT WAP HAS GAPS
jen u posledni polozky has gaps se mi zobrazily mrizky (nepravda).
a jeste misto nastaveni Duration: 86400 S (coz mi nechtelo fungovat) jsem zadal 1 M
celkem to dalo 2 dny (1.7. az 2.7. - po upozorneni ze IB demo poskytuje max 1 tyden backfill) minutovych demo dat (2221 radku).
mel bych dotaz, pokud to nekdo nahodou vi - co znamenaji posledni tri polozky, tzn. COUNT, WAP a HAS GAPS?
jeste jednou diky za navod :-)
*utr*

Link to comment
Sdílet pomocí služby

reqId - The ticker ID of the request to which this bar is responding.
date - The date-time stamp of the start of the bar. The format is determined by the reqHistoricalData() formatDate parameter.
open - bar opening price.
high - high price during the time covered by the bar.
low - low price during the time covered by the bar.
close - bar closing price.
volume - volume during the time covered by the bar.
WAP - weighted average price during the time covered by the bar.
count – when TRADES historical data is returned, represents the number of trades that occurred during the time period the bar covers.
hasGaps - whether or not there are gaps in the data.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...