Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolupráce IB - Amibroker grafy


borco

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, mám dotaz - mám účet u IB a mám i AmiBrokera. Podařilo se mi propojit AmiBrokera s IB tak, že se mi zobrazují grafy, ceny apod., ale nevím, jak můžu přímo z AmiBrokera dělat ostré obchody. Bohužel jsem našel jen jak založit účet a fundovat ho, ale to se imho týká jen simulovaných účtů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 81
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rozhodil jsem sítě i na jiných fórech a zjistil jsem, že AB lze použít i jako aplikaci pro obchodování, manuální i automatizované, pomocí pluginu. Návod najdete na stránkách www.amibrokers.com/at
Kromě toho AB není jen pro zobrazování grafů, ale má i vestavěný velmi komplexní programovací jazyk podobný Pascalu nebo C++, s jehož pomocí lze provádět složitý backtesting i nastavovat strategie automatického obchodování. Manuál AB má 850 stránek, takže je co studovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Snažil jsem se zjistit, jakým způsobem se dají vyexportovat data z amibrokera do textového souboru pro účely dalšího zpracování a analýzy. Bohuže jsem zjistil, že to není vůbec snadné, není tam (nebo alespoň jsem dosud neobjevil) žádný jednoduchý příkaz typu "Export data to..." Po určitém hledání jsem našel postup, který by mohl fungovat, takže jej předkládám všem:

The easiest way to export quotes to CSV file is to use the below formula from Automatic Analysis window:
(Analysis -> Automatic Analysis)

Filter=1;
AddColumn(O,"Open");
AddColumn(H,"High");
AddColumn(L,"Low");
AddColumn(C,"Close");
AddColumn(V,"Volume",1.0);


1. Open: Analysis->Formula Editor
2. Paste the above formula into formula window
3. Choose Tools->Send to Auto-Analysis menu in the Formula Editor
4. In Automatic Analysis window select Apply to: All Stocks, Range: All quotations (or any other time range or filter, depending on what you need to export)
5. Press Explore button
6. Press Export button, specify the name and press OK

Zajímalo by mě, zda vám tento postup funguje, či zda znáte nějaký jednodušší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Asdareel:
backtesting to je uz trochu jina kava. predne mam za sebou jen minimalni pokusy o backtest. a to na pluginu PowerScan. Momentalne se sice chystam na backtest ale s nejvetsi pravdepodobnosti ho budu delat "rucne" a to z vicero duvodu. Vysledky bych rad zpracoval v JAtesteru nebo necem podobnem.
Asi i kdybych mel vetsi zkusenosti nebyl by polopaticky postup moc mozny nebot to nejdulezitejsi je sestavit kod v aflku (tedy programovacim jazyku AB). PowerScan by ti mohl pomoci jak sestavit kod tak se ho tim i ucit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

asdareel: ja pouzivam obcas na export toto afl, staci nahrat v backtestingu a spustit, inak sa mi zda ze je to
standardne v amibrokerovi po nainstalovani, mne to v prvej instalacii chybalo a na druhom PC uz som to
mal v menu len som zmenil cestu kde sa maju ukladat tie exporty

fh = fopen( "c:\\Exports\\"+Name()+".txt", "w");
if( fh ) {
y = Year(); m = Month(); d = Day(); r = Hour(); e = Minute(); n = Second();
for( i = 0; i ds = StrFormat("%02.0f.%02.0f.%02.0f ", d[ i ], m[ i ], y[ i ] );
fputs( ds, fh );
ts = StrFormat("%02.0f:%02.0f;", r[ i ],e[ i ] );
fputs( ts, fh );
qs = StrFormat("%.1f;%.1f;%.1f;%.1f;%.0f\n", O[ i ],H[ i ],L[ i ],C[ i ],V[ i ] );
fputs( qs, fh );
}
fclose( fh );
}
Buy = 0; Sell = 0; Short = 0; Cover = 0;


Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...