Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Spolupráce IB - Amibroker grafy


borco

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 81
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

v pocitaci ktory mam teraz (tiez najnovsia verzia AB) export v menu tiez chyba, to afl co som posielal ale funguje bez problemov staci zmenit cestu kde ma ulozit subor, vybrat v backteste to afl nastavit timeframe a kliknut na backtest, jedine co sa mi moc nepodarilo spojazdnit je to ze sa exportuje vzdy cela databaza, ale mne to stacilo aj tak
Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takze polozka export sice chybi v menu tools ale script ktery to umi je stejne jako u starsich verzi v adresari Scripts.

navod na pridani je:
tools - customize - tools - NEW - pojmenujeme novou polozku export - v poli command dame prochazet a ukazeme mu kde je adr.scripts a soubor Export.js....dame ok...tim se nam v menu tools objevi polozka export ..klikneme a dojde k exportu do materskeho adr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem moc děkuji za odpovědi :-) A mám další problém: používám Amibroker připojený na IB přes TWS. Bohužel se mi v grafech zobrazí hodnoty jen do chvíle, kdy jsem byl takto připojený naposledy a pak až od nového připojení. Tak například u indexu SaP 500 jsem byl přes amibrokera připojený naposledy 17.července kolem poledne, včera ne, jen jsem otevíral TWS a pak jsem se přes amibrokera připojil až dnes ráno. A zjistil jsem, že graf končí právě 17. července v poledne a pokračuje až hodnotami dnešního rána - včerejšek se vůbec nenačetl. U jiných komodit, které sice mám v databázi, ale neměl jsem je jako aktivní, je to ještě horší. Takže můj dotaz je: jakým způsobem se dá provést něco jako "data refresh", aktualizace dat, aby graf byl kontinuální?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Zdravim vsechny,
chtel jsem se zeptat. Mam kombinci IB data a Amibroker a kdyz chci nacitat data z IB tak mi to hlasi hlasku ze symbol ER2 is invalid. Par stranek drive se toto uz resilo, ale ja zkousel ruzne kombinace a nazvy pro ER2 ale porad mi to hlasi
ze symbol is invalid, Consult symbology guide. Nevite nekdo co tam zadat,popr.kde najit platny symbol pro ER2 ?

Dik moc
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Je v poslední verzi TWS nějaká přísnější restrikce pro přenos dat přes API?

Cca. týden mám problém s načítáním dat do AB.
Spustí se aktualizace a načte se jen 1/2 dat konkrétního symbolu.
Pak AB ( přibližně po 10 sekundách ) napíše hlášku:
( označení symbolu ), 322, "Error procesing request:-'qb': cause - Duplicate ticker ID for API historical data query".

Symboly mám zadané v pořádku, běží mi to již několik let a jen měním kontraktní měsíce jak jednotlivé futures expirují a nové nabíhají.
Dříve se podobně AB choval pouze po novém spuštění ale až po kompletním načtení několika symbolů.
Pak si dal pauzu a po určité prodlevě dočetl korektně zbytek.
IB tím asi omezovalo aby někdo nestahoval nesmyslné objemy dat.

Řádově mívám v AB aktivních 50-80 symbolů.
Neporadíte někdo co s tím?
Používá tu někdo též kombinaci IB - AB a stahuje přes API desítky symbolů?
V čem je problém?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny,

už nějakou dobu se morduji s nastavením Amibrokera + IB a mám problémy co se týče spolehlivosti dat. Jedu ER2.

V jakém jsem stavu:
Mám první databázi sahající do delší historie, do které přes Medved QuoteTrackera jednou za 1-2 dny dotáhnu minutová data (ticková nejsou v QT pluginu podporovaná).
Pak mám druhou databázi, kterou mám také nastavenou jako minutovou, a která je napojena na IB (reálná data z fundovaného účtu).

Jaké mám problémy:
1. Data z Medvěda a data z IB se liší. Tedy když si něco zbacktestuji na Medvědovi a na IB, mám jiné výsledky a nejsem si jistý, čemu mám věřit. Jsem ochotný si zakoupit od SCMagic historická data, pokud by to mělo smysl.
2. Nejsem schopný nastavit databázi napojenou na IB tak, aby mi inkrementálně jak jdou dny dotahovala bary a přitom nezahazovala ty staré...funguje mi to tak, že se to jenom posouvá a vidím pouze data stará těch 30 dní a starší už ne.
3. Chtěl bych se zeptat zkušenějších, jakým způsobem backtestujete vy a na základě jakých dat poté provádíte reálné obchody?

Díky,
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...