Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Grafy


Nouro

Doporučené příspěvky

  • 2 years later...
  • Odpovědí 89
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den,
chtel bych se zeptat jestli neco znamena kdyz na casovem time framu preskoci svice tak, ze jeji close se nerovna open nasledujici. Je to jen tim, ze v dobe preskoceni ze svice na svici se zmenila cena a graf to nestil zaznamenat? Zaznamenavate takoveto situace pri backtestu pro pripadne filtrovani vstupu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to alby,
máš dvě možnosti při- time frame, stahovaní dat či datový tok nemusí být dobrý,nekvalitní data, či internet připojení, pak se ti vytvořý gap na "X" min grafu, druhá možnost vychází z trhu- v momentě vykreslení usečky přijde přiliš mnoho market přikazů na trh a na danné ceně je neni možno vyplnit, tak cena skočí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

ahoj, všiml jsem si, a to už na několika různých trzích, že po proražení trendové linky uptrendu po chvíli trh provede korekci zpět téměř přesně na cenu proražení. Obchodujete to někdo? Máte s tím zkušenosti? Vidím to celkem opravdu často. Vlastně by se to dalo brát jako Double Top :) Díky za názory

p.s. samozřejmě pak hezky padá dolů :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezky den, obchoduji jiz delsi dobu volume graf 2000 na NQ. NQ ma nejvyssi likviditu od 15,30 do 22,15 +-, tam byva tedy i nejvice usecek, proste klasika. Nicmene pri projizdeni starsich dat, se nekdy vyskytuji dny/tydny, kdy se volume vyrazne navyssi jiz od 14 hod (nekdy i drive), pres den je asi dvojnasobne - mam tedy graf 2x delsi. V obchodovani s timto tak nejak pocitam, spise mi jde o to, jestli mate nekdo predstavu, proc se to tak deje (krome obvyklych cyklu ze je nekdy vyssi a nekdy nizsi volume). Hlavne mi jde o fakt, ze v nektere dny, zacne obchodovani jiz jakoby drive, kolem 14hod - alspon co se tyce volume.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj, mám jednu nejasnost. Na jednom ze seminářů Finančníka bylo - pokud se nepletu - řečeno, že by se nemělo obchodovat, pokud je volume nižší než 100 000. Když si ale např. v trhu TF zobrazím graf výše aktuálního volume, tak se to pohybuje v řádu tisíců, nebo i pod. Ani vlastně nevím, jaká je měrná jednotka toho volume. Nemyslí se tedy spíš hodnota 1000 jakožto hranice pro obchodování? Mohl by mi někdo poradit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beneš: já si zobrazím denní graf a přidám si indikátor VOL (Volume) aspoň tak to dělám v NinjaTrader (tedy v NinjaTrader je to graf 1440 min) ... taky se můžeš podívat na stránky příslušné burzy, kde se nástroj obchoduje ... třeba e-Mini S&P500 je na CME www.cmegroup.com/trading/equity-index/us-index/e-mini-sandp500.html

Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...