Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Posilani penez brokerovi, placeni pres net


911

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
k převodu vám neporadím - každá banka má jiná pravidla. Proti kurzům se můžete jistit třeba tak, že si povedete účet u IB v EURO, které momentálně rozhodně klesá pomaleji, než USD. Nebo můžete mít účet u IB vedený i v jiné měně. Každý obchod se vám pak přepočítá na USD - směnu provádí přímo IB, na detaily je třeba informovat se přímo u nich. Peníze zpět na svůj účet posíláte přes "online banking", který je součástí IB. Žádný "klíč" a podobné věci nepotřebujete, prostředky je totiž možné vždy poslat zpět pouze a jen na účet vedený pod stejným jménem, jako účet, ze kterého přišly prvotní prostředky.
Pokud budete účet otevírat, pošlete mně email na tomas@financnik.cz a pošlu vám přesný postup otevření účtu - je to poměrně náročný proces, kde je snadné chybovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • Odpovědí 61
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobrý den,
mám trošku problém a potřebuji poradit. Interactive Brokers po mě chtějí abych jim potvrdil vklad.

We have received a deposit that we believe may be intended for your Interactive Brokers account. For your protection, we require you to submit a deposit notification in order to deposit the funds to your account. If you made multiple deposits, we will require a notification for each deposit.

You can complete the deposit notification in the "Deposits & Transfers" area of the "Funds Management" section within the Account Management Menu.

Chci se zeptat jestli má někdo s tímto zkušenosti - co je potřeba udělat - co kam napsat, nebo co kde zaškrtnout ( v účtu u IB ).

A druhý dotaz, možná trochu předčasný, ale, jakým způsobem máte vyřešeno posílání vydělaných peněz z účtu - tedy od IB na účet v bance. / Stále předpokládám že se budu / dříve či později / živit tradingem a tak bych rád věděl jakou variantu mám v "Deposits & Transfers" zaškrtnout ;)

Předem díky, tatanka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Vazeni,

nevim jak ceske banky, ale veskere platby provadene kreditnimi karta jsou kryte kreditni spolecnosti. V pripade neopravnene platby ci zneuziti je mozne se dozadovat nahrady u kreditni spolecnosti. Z toho duvodu take platite polatky za pouziti kreditnih karet (napr. 2% z nakupu, pevny poplatek, spatny kurz (nejcastejsi poplatek, ktery neni videt) amnoho dalsich). jelikoz ziji v GB momentalne, veskere prevody delam pomoci www.moneybookers.com . Problemem jsou tzv. wire transfers aka bankovni prevody. Nemam zkusenosti z prevody k brokerovi jelikoz jsem ve fazi testu. Takzte pouzivam PayPal, ale nevim jestli cesti obcane maji moznost se registrovat na PayPal. PayPal ma jako tradicne spatny kurz mezi menami. Nejvice s emi osvedcil moneybookers.com, ale jde prevadet pouze mezi ucty. Je mozne vyuzit spolecnosti typu Western Union, ale poplatky jsou velke a tusim od castek kolem 1000£ nebo v mene statu. Lze pouzivat veskere formaty uctu SWIFT, IBAN atd...

sniper29a

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Zdravím,

právě jsem si založil účet u PayPal abych mohl zaplatit za historická SCMagic data. Nyní jen čekám na 4místný kód nutný pro dokončení registrace.

Mám však dotaz. Když budu platit právě SCMagic, vyplním ten formulář. Mám zadat částku v korunách nebo v dolarech?
Nevím, zda když tam dám v korunách (dejme tomu 30USD x 20Kč = 600Kč) nebo jestli to mám vyplnit rovnou v USD (tedy 30) a v měně zadám USD?

Předem děkuji za pomoc

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Vazeny,
predpokladam ze je to prave forum na moji otazku. Chci si koupit Gecko TNT software. Bohuzel na webu maji moznost platit jenom pres kreditku, kterou nemam. Napsal jsem mail, zpetne mi odpovedeli, ze idealni je wire transfer (prevod) (prestoze jsem v mailu zadal,ze pokud to aspon trosku jde, dal bych prednost moneybookers: holt se neda nic delat) a v stejnem mailu mi poslali nekolik udaju. Jenze ja, ani nikdo z rodiny penize do zahranici jeste neposilal a lidi od Gecko se nezdaj byt prilis napomocni (ani se nedivim, preci jen si dokazu predstavit, ze pro ne to tez neni uplne bezna situace). Zkratka ty udaje jsou pro me nesrozumitelne a tez bych potreboval nejak zajistit, abych nebyl okraden. Prikaz k uhrade bych preci jen radsi zadaval pres internet, lidi u prekazek uz mi napachali tolik skod, ze by se to spatne pocitalo. A navic predpokladam, ze formular bude zadat uplne stejne udaje. Mam ucet u Ceske sporitelny. Sice se nabizi moznost zavolat, ale vzhledem k, jak jsem rekl, prisernym zkusenostem, pochybam, ze by samotna operatorka vedela co a jak a vire, ze by to mohlo pomoct vice lidem, tak to sepisuju sem:).
Takze, zastupce Gecko software mi poslal nasledujici udaje: (pismenky jsem oznacil nejpalcivejsi otazky, abyste mohli pripadne jednodusejc odpovedet)

Bank of Utah
5 East 1400 North
Logan, UT 84341 USA
(a)x-xxx-xxx-xxxx - nevim, co je tady to cislo (jestli je dulezite a td.), tudiz jsem radsi pouzil krizky.
V formulari na posilani penez do zahranici v casti o bance se ptaji na nazev banky, stat banky (oboje jasne), dobrovolne je k uvedeni i ulice a mesto a pak dva kody- (b)BIC (Swift) kod a Clearingovy kod. Co to je, k cemu to je?:)
pak v mailu bylo:

Customer Name: GECKO SOFTWARE ->tady to je "nazev prijemce" z formulare?
(c)ATTN:*******
(d)Routing #:xxxxxxxxx (jestli google nekeca, tak to ma byt RTN-tedy neco jako cislo banky (0800 u ceske sporitelny)
(e)Account #:xxxxxxxxxx =>tady to je predpokladam cislo uctu prijemce
nevim k cemu (a co to je) ATTN cislo (google nebyl moc napomocen). V formulari jsem nenasel misto, kam se to pravdepodobne zadava. Jestli je Routing cislo RTN( Routing transit number),tak by se melo zadavat pred account number (takze v formulari: cislo uctu prijemce: RTN/account number v jednom radku)???

Pak v mailu bylo:
Please include an additional $25 for the wire transfer fee.
We can ship you the educational material or send the same information you to via email. It would also give you a permanent key code to access the software. (prekladam to spravne?= Muzeme ti poslat vzdelavaci material, nebo ti stejne udaje muzeme poslat pres email. To by ti dalo permanentni aktivacni cislo k pristupu k softwaru: ale to bych mel preci dostat tak nebo tak, nebo snad ne? Vzdyt za ten kod platim..)

v Formulari zbyvaji nasledujici polozky:
Castka (jasne), datum splatnosti (nejasne, ale muzu zjistit), Bankovni vylohy (prijemce/prikazce/sdilene), platebni titul, ucet uhrady.
Takze, teoreticky, pokud zadam Bankovni vylohy: prikazce, tak bych nemel posilat tech 25$ navic, je to tak(f)? Ptal jsem se, ale Zastupce Gecka dokazal neskutecnym zpusobem NEodpovedet na otazku, hadam protoze sam nema poneti:).
Priorita asi ovlivnuje poplatky+jak rychle se k nemu penize dostanou, takze bych mel nechat normalni.
Co se platebniho titulu a ucelu uhrady tyce, to uz by mi meli poradit na hotlinu.
Takze z techto udaju budou Gecko vedet, kdo plati, za co plati a td.?

Snad to nikoho nebude obtezovat, snad to nekomu pomuze:) Moc dekuji za odpovedi!
S pranim vseho nejlepsiho do noveho roku.
krax
PS. Uz me zacina stvat muj vek:(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krax

To nějak nechápu, karta je přece vyřízená asi za týden. Podle mě máš na výběr - můžeš si vybrat banku, která bude nejvýhodnější. Například v KB mají za 20Kč měsíčně G2 konto pro studenty od 15 let + virtuální platební karta e-Card pro platby na internetu - s tou kartou platím všude na internetu. Za měsíc budeš třeba potřebovat zaplatit data do toho programu a pak něco dalšího koupit na internetu a pak zas něco. Zbytečné komplikace podle mě.
Tomu poplatku moc nerozumím, ale aby to nebylo tak, že poplatky bance + ještě dalších $25 pro Gecko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To krax:

Myslím,že karta na placení přes internet k Vašemu běžnému účtu u ČS musí být vyřízena nejpozději do měsíce.Asi jste si s paní na přepážce nerozuměly.Tuto kartu nabízí snad všechny banky jako běžnou věc k účtu.Podle mě je to pro Vás nejlepší řešení.

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...