Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

To,vůbec nesouvisí s tím, že pohyby dolů jsou prudší.
1. ATM put jsou levnější než call. Pokud by byly ceny put a call opcí stejné, nikdo by nekupoval akcie, ale všichni by pouze pořizovali synthetic stocks. Vypsali by dražší put, koupili levnější call a ještě by jim zbylo. Ceny (za normální situace na trhu) jsou nastaveny tak, že pořízení synthetic stock odpovídá nákladům na kapitál při držení normální stock.
2. OTM call u stocks jsou levnější, protože covered call je velmi rozšířená strategie a je mnohem víc vypisovatelů OTM call opcí než kupců a to tlačí ceny call dolů.

Uvedené platí pro stocks, kde fondy a spousta investoři drží podklad long a držení podkladu v sobě váže kapitál.
Neplatí to u futures, kde kapitál vázán není (mnohem nižší margin) a podklad se nedrží jen long a nepoužívá se tolik covered call.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...

Sice dotaz není na mne, ale také dám drobnou poznámku do placu.
Ocenění opcí nechápu jako "předražené" nebo "podceněné".
Pokud chci vypsat nebo koupit (anebo realizovat kombinovanou strategii), koukám na situaci na trhu, aktuální fundament a pak se podle moneymanagementu rozhoduju, zda do trhu vstoupím nebo ne.

Lidsky, když chci vypsat a je dobré prémium, beru obchod. Když chci koupit a je dobrá nabídka, beru obchod.
Teorie je fajn, pomáhá při rozhodování, ale základem je pochopit trh (nelézt do trablů) a vědět za kolik ano a za kolik ne.
Účet mi pak poví, zda jsem rozhodl dobře nebo ne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter:
... ano, i já umím číst. Ale coby live obchodující se nedivím, že ses odpovědi nedočkal. Zkusil jsem shrnout princip, jak to kupříkladu "jednodušeji" (rozuměj: bez teoretizování) obchoduju já. Jedu indexová ETF a komoditní ETF (bacha na kontango!) a proto píšu to, co je aktuální u mne.

Jak přesně vypisuju? No podle mého MM, sledování fundamentu atd. Hodně faktorů. To je jako by ses ptal, jak přesně počítáš rovnici o pěti proměnných.... Nejde o prosté buy nebo sell. Před tím je určitý rozhodovací proces s několika větvemi.

Co jsem chtěl říct je, že teoretické babrání v předraženosti anebo lacinosti opce v mém procesu není.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MJ:

- můj dotaz směřoval primárně na bubububu, který se diví, jak to všichni dělají složitě - chtěl jsem tedy znát jeho jednoduchý způsob.

- s Tvým příspěvkem z: Datum: April 12, 2012 12:20PM logicky nelze nesouhlasit

- jak to vnímám já uvádím zde: www.financnik.cz/forum/read.php?17,7849,page=3 ... a myslím, že to opravdu jednodušeji ani nejde.

- jestli se Ti tady nechce popisovat Tvůj obchodní přístup, respektuju to. Taky to dělám už jen po dotazu někoho, koho znám z diskuse delší dobu a vím, že nebudu házet hrách na stěnu.

- ať se daří :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím se Slaughterem, že příspěvek bubububu byl trochu provokativní ve smyslu "proč si to vy blbci tak komplikujete, já to dělám mnohem jednodušeji". Logicky tedy následovala otázka, aby se svěřil, jak na to jde. Vzhledem k tomu, že žádná odpověď nenásledovala, zřejmě nešlo o vážně míněnou, byť trochu nešťastně podanou, výzvu k debatě, ale o výkřik do tmy bez hlubšího smyslu.
Jinak si nemyslím, že by měl Slaughter (zdravím po delší době) potřebu mámit z lidí jejich obchodní systémy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...