Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

Pokud vím, tak se v době zvýšené volatility doporučuje spíš výpis, protože jsou opce dražší. Naopak při nízké volatilitě, kdy jsou opce levné, je lepší nákup. Takže souhlas s kbtm.

Slaughter: Mně je princip vypisování opcí jasný, vím, že je riziko neomezené, stejně jako u futures. U futures je ale neomezený i případný zisk, to u vypsané opce bohužel není, tam dostaneš jen premium. V čem se neorientuju, jsou řecká písmena jako delta, theta ..., implied volatilita ...
Díky za info, že delta je u ATM opce kolem 0,5. Pak je riziko opravdu menší než u futures.

Pokud jde o plán, tak ten jsem v případě zářijové opce na cukr měl. Kdyby se dostal nad 37, prostě bych v pondělí byl short v říjnovém cukru za 37,00 a měl bych 6 týdnů na to, aby cukr spadl níž. Myslím, že bych se dočkal :)
Ten scénář byl ale hodně hodně nepravděpodobný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> konkretny tip z linkom kde som ho daval sem
> samozrejme davat nebudem, pretoze by som musel
> porusit pravidla fora. ale na druhu stranu, to ci
> nejaky tip dam alebo nedam , vobec nesuvisi s tym
> o com sa tu bavime. pretoze to je uplne jasne zo
> vzorca na kalkulaciu ceny opcii. ktory si kazdy
> moze vyguglit
>
> a aby boli spokojni aj rejpali , predikcia
> posledneho obchodu bola na cene ES 1180 nakup PUT
> opcii za 1.00 (limit 0.5 koli reportu FEDu) na
> strike 980 a z vyberom zisku na 7.00 prva pozicia
> a 4.9 druha pozicia.
>
> takze tolko k mojmu prispevku, nech sa Vam vsetkym
> dari.


Tento tip mozem potvrdit, lebo som ho na tom fore videl .

-Vypisat opciu je to iste ako otvorit si poistovnu a poistit niekomu nejake aktivum(akcie,komodity, meny...).
Ak dokazu byt ziskove poistovne, mal by byt ziskovy aj ten, kto opcie vypisuje.
-Nakup opcii je trading s casovym SL. Traderovi premium, ktore zaplati za opciu znizuje sice zisk, ale nejaky nahodny spike ho nevyrazi z obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přeji dobrý den,

byl bych také trochu opatrnější ve volbě a hlavně chápání významu slov. Co je to "neomezený" risk ?

Já to považuji za reklamní tah brokerů, fondů a bank, které své klienty nutí primárně do nákupu opcí/warantů. To ti chudáci (kteří opce prodávají) jsou opravdu takoví dobrodinci - prodají nám opci, na které určitě vyděláme nebo je to jen parta gamblerů, které to baví ?
Slovo "neomezený" je silně psychologicky podbarvené.

Podklad (stock, ...) může spadnout na nulu - a to není nekonečno.
Podklad (stock, ...) může posílit o x % (o nekonečno procent ?).

Vyšší riziko je v případě nárůstu ceny podkladu. Je ale skoro nemožné, že by byl v případě "celoburzovního" růstu cen příliž rychlý a neočekávaný.
A pokud Vám gapne 1 podklad - bude to nejspíš po earnings. Ale i gap nahoru je zpravidla (!) dost rychle vyplněn, protože dost dalších parametrů jde v tomto případě proti ceně (třeba velký nárůst P/E).

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo:

- ve které diskusi byl ten tip, že mně unikl? Jinak bych do něho totiž určitě šel :)

paja1:

- rádo se stalo, co se řeckých písmen týče, opět Tě odkážu na skripta. Toho je opravdu moc na psaní na fóru. Stručně: theta - rozpad časového premia, o kolik opce ztratí na ceně za jeden den. Imlikovaná volatilita - zjednodušeně jak moc je volatilita velká/malá a opce proto drahá/levná.

- ten plán na cukr byl tím pádem v pořádku, ale kvůli stovce bych to neryskoval - ale to je můj přístup

kbtm:

- máš samozřejmě naprostou pravdu, nicméně pokud vidím naivně sebevražedný přístup k výpisu, použiju slovo "neomezený", abych zabránil smrti subjektu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter: Ja pisem hovorovo a niekedy je to potom tazsie zrozumitelne.
Napisal som: "Tento tip mozem potvrdit, lebo som ho na tom fore videl ." Slovom "tom fore" som myslel to forum, o ktorom pisal Airmike. Ak by som myslel toto forum(rozumej Financnik.cz), tak by som napisal "tomto fore".
Takze dufam, ze ti to je jasne, lebo teraz, ked si to precitam, co som napisal, tak uz to nie je jasne ani mne. :)

Inac ak uznavas len obchody zverejnene hned po otvoreni, tak to si moja "krvna skupina". Musim si prebehnut tvoje prispevky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo:

- díky za mluvnický výklad (tu)

- opce dělám chvilku a obchoduju je jako futures, tedy je pro mně Airmikeův přístup obohacující

- klidně sem budu dávat svoje opční obchody s vysvětlením, proč si myslím, že právě takhle

- obchody "před měsícem jsem tohle takhle mistrně zobchodoval" můžou být pravda, ale často jsou to jen kecy, informační a edukativní hodnota mizivá

- úplně nejlepší je říkat to předem, ne nutně "tenhle strike za tuhle cenu beru", spíš "tady budu dělat toto protože". V důsledku ale chápu, že se to zkušeným traderům prostě nechce dělat, protože nevidí důvod - taky to často nedělám, tak se halt polepším :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo

:) mne sa to nejak extra nezapacilo. o obchodoch sa bavim stale od kedy som zacal obchodovat akurat medzi ludmi s ktorymi sa bavime roky. pisat tipy na vyvoj na kazde forum je asi trosku nezmysel. btw v tom vlakne som prvy tip dal len preto lebo som chcel varovat pred extremnym rizikom, no a tie dalsie len preto lebo sa ma na to pytal J.

paja1.
[ital] Pokud vím, tak se v době zvýšené volatility doporučuje spíš výpis, protože jsou opce dražší. Naopak při nízké volatilitě, kdy jsou opce levné, je lepší nákup. Takže souhlas s kbtm. [/ital]

kto to doporucuje ? :).

chyba v tej mojej vete nebola , napisal som to tak ako som to myslel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

"Dávat tipy" je sice fajn, smysl má ale spíš hlubší rozbor situace. Pokud to děláš na jiných fórech, na která se nedostanu, chápu, že dělat to duplicitně nemá smysl. Že vynecháš tohle fórum mě sice může mrzet, ale to je tak všechno, co s tím můžu dělat. Přeju Ti fajn obchody (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Otazku ci kupovat alebo vypisovat opcie, ked su vysoke premia, zacinate riesit typicky akademickym sposobom.
Budete tu par dni argumentovat pre tu ci onu variantu a aj tak k nicomu nedospejete.
Zadajte radsej tuna na buduci tyzden svoje nakupy a predaje opcii(kludne paper), ale v realnom case, a uvidime, kto bude na konci tohto prepadu uspesnejsi. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo

lenze to o com sme sa tu bavili sa nijak inak ako akademickym sposobom vysvetlit neda. ziadny obchod ho nevyriesi. my sa tu totiz nebavime o tom kto je aky uspesny obchopdnik ani o tom kolko percet rocne kto zarobi. bavime sa tu o tom co ma vacsiu pravdepodobnost

ze sa vplyvom casovej zlozky cena opcie rozpadne , alebo ci koeficient volatility oproti tomu cenu opcie zdvihne. a to je cisto akademicky problem. a na nom zavisi aky druh obchodov je pre ake obdobie vhodnejsi. a je to taka jednoducha vec, ktorej netreba venovan ani den ani par dni. ja sa urcite v diskusii angazovat nebudem. pretoze tu nieje o com diskutovat. vsetko uz bolo povedane .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kbtm:

Zdravím,
Vyjádřím se k tomu "neomezený". Rozhodně to nechápu jako "nekonečně velký" v matematickém smyslu. Spíš tak, že ta mez sice existuje, ale je tak daleko, že nemá šanci se uplatnit (z pohledu běžné praxe tedy vlastně žádná mez není). Máte pravdu, že to není nejvýstižnější výraz, ale je již zavedený a dost se používá. Chápeme-li správně obsah toho termínu, jeho použití je snad přijatelné.

Airmike:

paja1.
Pokud vím, tak se v době zvýšené volatility doporučuje spíš výpis, protože jsou opce dražší. Naopak při nízké volatilitě, kdy jsou opce levné, je lepší nákup. Takže souhlas s kbtm.

kto to doporucuje ?
Bohužel nejsem schopen dát odkaz. Někde jsem to četl, přišlo mi to logické, tak jsem si to zapamatoval. Vysvětluju si to tak, že zvýšená volatilita nemusí nutně znamenat, že trh jde po velkých skocích někam, ale že většinou skáče nahoru dolů a vlastně nikam nejde. Takže velké krátkodobé pohyby, které se ale eliminují. Tento scénář je příznivější pro vypisovatele.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter:

Tohle jsem včera přehlédl, omlouvám se.
- jak teda můžeš dělat spready, který musíš mít nachystaný jak podle pravítka, když analyzuješ až po vstupu?
Napsal jsem to příliš stručně a tedy nepřesně. Mám rámcovou představu, co od obchodu čekám (na základě historických grafů a aktuálního vývoje), ale nemám dopředu nalinkován přesný profit, který vezmu, ani SL. Prostě se dívám, co spread dělá, a snažím se na to adekvátně reagovat. Zatím je tento přístup vcelku úspěšný, asi hlavně díky výběru málo rizikových spreadů, kde je prostor pro velká nepříjemná překvapení omezený.

- máš samozřejmě naprostou pravdu, nicméně pokud vidím naivně sebevražedný přístup k výpisu, použiju slovo "neomezený", abych zabránil smrti subjektu
Mně jsou závazky plynoucí z výpisu naprosto jasné. Rozhodně jsem neplánoval pustit se po těch několika dotazech a Tvých odpovědích (díky za ně) do vypisování naked opcí ve velkém. Takže smrt subjektu snad nehrozila :)

- ten plán na cukr byl tím pádem v pořádku, ale kvůli stovce bych to neryskoval - ale to je můj přístup
Za opci SBU11 call 37 jsem dostal 22.7.2011 0,28 bodu, takže asi 300. Netvrdím, že je to moc peněz, ale přišlo mi to jako dobrý obchod, proto jsem to vzal. Teď mám ještě SBV11 call 35, za ni jsem dostal jen 0,15 bodu. Za měsíc se ukáže, jestli neprodělám. Vypisování laciných (a vzdálených) opcí je opravdu jen bokovka, nepotřebuju na tom zbohatnout.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike: Kedysi ludia verili, ze teleso sa udrzuje v pohybe silou, ktora na neho posobi. Kazdy tomu veril preto, lebo to povedal Archimedes a nikoho nenapadlo overit si to POKUSOM. Az prisiel Galileo a urobil seriu POKUSOV a vyvratil tento Archimedov omyl. Zistil totiz, ze teleso uvedene do pohybu sa dalej pohybuje rovnomernou priamociarou rychlostou bez potreby posobenia nejakej sily.
Odpoved na otazku, ci je lepsie vypisovat opcie alebo kupovat opcie pri vysokej volatilite moze dat len statisticky vyznamna seria OBCHODOV. OBCHODY na burze by som prirovnal POKUSOM vo fyzike.
Minimalne by toto vlakno bolo zaujimavejsie, ak by sa tu pisali obchody.


Mozno poznas ludi, co zarabaju kupovanim opcii vo vysokej volailite. Mozno tvoji oponenti poznaju ludi, co zarabaju na vypisovani opcii pri vysokej volatilite.
Kbtm sa opciami zaobera uz dost dlho, aby nieco o tom vedel.
Misak je vzorom vela opcnych obchodnikov a tiez vypisoval condory v 2007 roku v case vysokej volatility a pisal svoje obchody do tohto fora.
Nepametam si tuna nikoho, kto opcie len kupuje. Ale mozno sa mylim.

P.S: Kto ma aky rocny vynos uz neriesim.
Ak som to riesil,tak som chcel vediet, ci sa intraday da zarabat viac ako 100% rocne a s pomocou tychto penazi pomoct ludom, ktori pomoc potrebuju alebo sa snazit len o pozicnych 20% rocne a pomoct vlastnej rodine.
Rozhodol som sa, ze lepsi vrabec v hrsti ako holub na streche a budem sa starat len o svoju rodinu, takze som presiel na pozicny trading a opcie.

A kto je lepsi obchodnik?
Myslis, ze ked si idem zahrat tenis, tak to robim preto, aby som zistil, ci som najlepsi tenista v okoli? Idem sa zabavit... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...