Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

OPCE - základní info


Myk

Doporučené příspěvky

Airmike:

Amen, nemám co dodat (tu)

paja:

Obchodovat opce na trhu, který znáš důvěrně je obecně v pořádku, vlastně by tak člověk měl začít. Taky to tak dělám a na neznámé trhy se poušítm jen zřídka kdy. Poukazoval jsem na riziko, které z toho plyne vs. málo peněz, které za ně dostaneš.

Jogo:

Tohle je asi nejzásadnější sdělení celé debaty:

"ze sa vplyvom casovej zlozky cena opcie rozpadne , alebo ci koeficient volatility oproti tomu cenu opcie zdvihne."

Ať se vám daří :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 809
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kam se přesunout s touhle diskuzí?

Tady už jsme off-topic.

Koupil jsem opce ES strike 800 po 1 bodu s tím, že pokud ES klesne o 100 bodů do měsíce, což považuju za pravděpodobné, budou mít hodnotu min. 2 body. Není to obchody tak chirurgicky přesný, jako je prezentuje Airmike, nicméně za to mizivé riziko mně to stojí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musim potvrdit, ze vypisovani opci v tuto dobu je šikovné, protoze jsou opce obecne relativne preceněné. Stačí aby se trh trochu uklidnil, spadla volatilita a rázem jsou vypsané opce v plusu. Ja osobně jsem do propadu vypisoval kryte opcni vertikalni CALL spready v Russelu 2000, nejprve 830/820, pak 800/790 a nyní mám v trhu ještě 780/770 call spready. První dva obchody jsem uzavřel ještě vždy následujících 2 dnů s inkasováním 90% vypsaného prémia, tzn. cca $100-120 / vypsany kontrakt. Zablokovany margin jsem měl u každého obchodu na $1000 / kontrakt. V tuto chvíli se ještě musím popasovat s vertikálami 780/770, které jsou momentálně ve ztrátě, ale u těchto vypisovaných vertikálních spreadů mám stop nastaven tak že, pokud se podklad dotken vypsane opce, likviduji. Jinak mne se tato strategie osvedcila. Vypisova kryte vertikalni spready do rozjetych trendu na korekcich. Vzdy ve vzdalenosti 1 standardni odchylka.

Mejte se.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mkrni. Ja preferuji ochranu penez a tzn. limitovaný a předem daný risk v každém momentě. Prémia z těchto spreadů nejsou tak vysoká jako se mohou zdát z naked pozic, ale ve finale mohou dopadnout oba dva systemy podobne s tím, že bych si tipnul ze naked vypisy budou mit serii profitů a pak muze nastat obrovska ztrata napr. v limitnim pohybu apod, ne nadarmo se říka že vypisování naked opcí je sbírání desetníků před jedoucím buldozerem. O to víc železné nervy musíš mít, když jsi naked a vypadnout včas ať se děje co se děje když to míří do průšvihu. Na druhou stranu, a to je argument naked opčních vypisovatelů, riziko spojené s výpisem opce je vlastně skoro stejné jako riziko držení samotné akcie (možnost poklesu téměř k nule), což dělá většina investorů na světě, takže vlastně jde o normální praxi. ;)

At se daří.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mám možná naprosto tupý dotaz - existuje skutečně
> naprosto delta neutrální strategie? Jestli ano,
> můžete mně prosím nasměrovat? Díky

Každá strategie, která má ve výsledku deltu nula je v daný okamžik delta neutrální. Pak jsou strategie, které se nazývají delta neutrální ale je to spíš o tom, že těží z klidných trhů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já chápu delta neutrální strategie tak, že v nich je minimalizován vliv změny ceny podkladového aktiva. Je to jakési východisko, se kterým otevíráš obchod. Nesázíš na změnu ceny, ale např na snížení volatility, nebo prostě na to že se následujících X dní nic podstatného nebude dít. Delta neutrální strategie jsou tedy strategie, které profitují napr. ze změn implicitní volatility a rozpadu časové hodnoty. Delta neutrální strategie jsou Iron Condory a Condory, Iron Butterflay a Butterflay (na tomto serveru se tomu říká Straddle/Strangle), Calendar, Double Calendar, Double diagonaly, Straddle, Strangle.

Takže první věc je jak obchod otevíráš. Otevíráš jej jako delta neutrální, proto se to jmenuje delta neutrální. Druha vec je, jak se mění delta v průběhu obchodu a to je skutečně pak závislé na změnách podkladu. Zpravidla dochází k tomu, že se delta v průběhu času zvětší, protože se cena podkladu někam vychýlí. Pokud se vychýlí již hodně, a tato úroveň je na tobě, co je hodně, tak v tu chvíli můžes upravit pozici nějakým způsobem tak, abys opět neutralizoval deltu, tzn. můžeš něco odprodat, něco přikoupit, něco dovypsat, něco přerolovat, možností je spousta. Takže podle mně není nic jako "opravdu delta neutrální strategie".

Mej se.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte. Viem, ze sa nejak menila legislativa co sa tyka marginu na opciach, ale potrebujem objasnit nasledujuci problem. Pouzijem priklad z co sa mi stal na SPY: mam iron butterfly


+2 128 CALL

-2 119 CALL

-2 119 PUT

+2 110 PUT



kredit za neho som dostal 2*6.03 a margin za neho bol 1800 to znamena ze ma "stal" 594.

Zatial vsetko OK.

Teraz k nemu chcem dokupit debetny spread za 0.6

+1 112 PUT

-1 110 PUT.



Teoreticky sa mi riziko na Butterfly znizilo lebo jedna put strana sa mi skratila. IB mi ale chce zvysit margin o 400. Vie niekto vysvetlit ako sa novy margin odvodi? Dik moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No podle mne je to takto:

Ty jsi vytvoril iron butterfly, to je OK.
Prostredni opce ti prinesly premium, postranni opce te maji chranit.

Pak jsi udelal to, ze jsi se zbavil 1 ochranné PUT 110 a namísto toho jsi koupil ochrannou putku 112, takze jsi vlastne tímto debetnim spreadem posunul jednu PUT ochrannou opci o 2 strikes nahoru.

Vysledkem je to, ze jsi redukoval risk na stranu PUT na $454 a snížil si obdržená prémia (maximlani profit) o cenu nakoupeného debetního spreadu (-$60).

Na strane brokera podle mne doslo k tomu, že když jsi měl IButt. tak ti dal spravny margin, protoze je to jednoduchy a jasny setup, ktery on automaticky rozezna a umi automaticky odhadnout risk.

Jakmile jsi mu vsak z tohoto jednoducheho citelneho obrazce udelal tak trosku zmatek pro aten automat, myslim, ze ohodnotil tvoji pozici jako 2 nezavisle spready (tedy uz ne jednu formaci, kde se predpoklada, ze muze jit do kopru jedna strana) takze ti zvedl margin i o ten druhy. Tzn. z jeho pohledu muzes mit v trhu tedka 3 spready:

- 2x CALL 119/128 maximlani risk: $654
- 1x PUT 119/110 + 1x PUT 119/112 maximani risk: $454

To je jedna moznost. Mozna ze to vidi jeste jinak a to tak, ze mas jednoho IBatt. a k tomu 2 nesoumerne spready CALL a PUT.

Tezko rici. Toto si podle mne urcuji jednotlivi brokeri sami. Snazi se vychazet vstric klientum, kteri obchoduji predem zname formace s jasne definovanym rizikem, na druhou stranu tezko rici, co ti daji za margin, kdyz jim jejich automatu naservirujes neco nestandardniho.

Ja myslim, ze ale hlavni problem byl v tom, zes chtel nakoupit jinej spread co se ti nekryje s tvou vypsanou pozici ne?

Mej se.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Martin,
vdaka za odpoved. ano to ako to podavas bolo prve co ma napadlo - automat to nevie precitat a rozhodol sa ze su to 2 nezavisle spready. V tom pripade ale margin by bol vyzsi - 700 a nie 400. Ten margin som skusal aj v papertrading account na TOS a tiez sa nejak zmrsil :)
Viem, ze pred mesiacom som pozeral niekde v ramci webinarov, ze sa menili regulacie zo strany FINRA, ale velmi som tomu nevenoval pozornost... Asi si to idem pozriet este raz.
Poziciu som ani nechcel upravovat tymto spreadom ale napadlo ma to, ze to vyskusam, len koli tomu aby som videl ako sa meni margin. Upravu som potom vyriesil inac.
majte sa fajn
Andrej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj všetci,
opcie obchodujem cca 2 roky. Ide väčšínou o IC alebo vertikálne kreditné spready na SPY. Na analýzu používam options oracle. Obchodujem cez IB. Chcel by som vyskúšať aj opcie na komodity. Podľa MRCI je teraz LUMBER NOW 11 v dlhodobom down trende. Chcem obchodovať vetrikálny spread. Cez IB neviem zadať limitnú cenu, lebo sa mi nezobrazí opčný reťazec. Z diskusie vidím, že sú tu ľudia, ktorí opcie na komodity robia. Poraďte mi prosím.

Ďakujem!
Luboš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...