Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Konzistentní profity se swingových obchodováním [bezplatné vysílání]


Doporučené příspěvky

21 hours ago, HonzaZ said:

Jak funguje SL, když s malým účtem nemůžu obchodovat akcie intradenně? Co když se trh v momentu zadání vydá proti nám a dojde na SL ještě v den zadání příkazu?

Můžeš mít 4 intradenní obchody za 5 obhodních dní v řadě. Jakmile tento počet vyčerpáš, nemůžeš už otvírat nové obchody a musíš počkat, až uplyne 5. den. Tj. občasný výstup na SL v jednom dni je možný ale pokud by se stával moc často, nebudeš moci po nějakou dobu obchodovat. ( viz např. https://ibkr.info/tag/pattern-day-trader-pdt )

Upraveno uživatelem Hugos
typo
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Petrovi za tento skvělý projekt. Obchoduji fulltime 3,5roku u IB pouze US shares, díky vašemu semináři v Praze v r.2015, a to se zaměřením na biotechnologické firmy a díky špatnému risk managementu už jsem vymazal 3/4 účtu (i několika shortsale přehmatům). Těším se na 2.pokračování semináře, kde si chci ověřit některé mé zkušenosti a i získat spoustu nových postřehů. Mnoho zdaru a díky za vynikající přístup k naší komunitě.

Zdravím, Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre,

moc dekuji za tenhle impulz :) (myslim swingove obchodovani).. a samozrejme i za perfektne pripreveny webinar!! Ale na to jsem uz u Vas zvykly (prosel jsem nekolika kurzy - od FinWin, pres orderflow apod.). Bohuzel jsem s intradennim obchodovanim neuspel (paper OK; realne penize spatne..). Nicmene, hlavne vase konw-how k obchodovani podle orderflow/MP mi hodne dalo i na moji dalsi ceste (opce/celkovy pohled na trhy a jejich chovani), takze nelituji ani casu straveneho s ID obchodovanim, ani penez, ktere jsem trhu odevzdal!

No a swingove obchodovani se zda byt perfektni moznosti jak diverzifikovat... Z meho pohledu tady bude klicove (nebo jedna z klicovych veci..) jak definovat kdy konci korekce po prorazeni predchoziho high.. Coz zrejme/doufam, bude soucasti dalsiho webinare :) Protoze tam se nabizi vic veci.. napr. vybezky na MP, predchozi H/L - proste nejaky silny support.. No a vim, ze jste rikal, ze v zacatku neni potreba si to komplikovat nejakym automate a zadavat prikazy rucne, ale i tak by me hodne zajimalo, jak se da napr. vybezek na MP/support nadefinovat do platformy pomoci nejakeho skriptovaciho jazyka?? Ono je to treba uplne jednoduche, ja jeste na nic takoveho (moznost tohle skriptovat) nekoukal a treba to bude intuitivni a navodne, ale - mohl byste treba v nekterem dalsi webinari alespon lehce nakousnout/ukazat, jak se da napr. neco takoveho naskriptovat? (myslim treba ten silny support..).

Protoze tam se preci neda nejak obecne rict, ze silny support je uroven, kde napr. zobchodovane volume dosahlo nejake konkretni hodnoty, protoze to bude u kazdeho instrumentu/podkladoveho aktiva jine.. Nebo se bere nejake prumerne volume a pokud je volume X-krat vyssi nez prumerne, tak pak je to zajimava uroven? Nebo se da pouzit jen predchozi low za X dni?

Ja ted rozhodne zadny automat stavet nechci a urcite budu zacinat rucnim zadavanim prikazu a ty supporty uvidim, ale jen by me tohle zajimalo..

Kazdopadne uz se tesim na pokracovani :) A moc dekuji za to, co delate a preji jen to nejlepsi (jak v tradingu, tak v zivote)

Martin V.

Upraveno uživatelem Martin V.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 2 hodinami, Martin V. napsal/a:

Petre,

moc dekuji za tenhle impulz :) (myslim swingove obchodovani).. a samozrejme i za perfektne pripreveny webinar!! Ale na to jsem uz u Vas zvykly (prosel jsem nekolika kurzy - od FinWin, pres orderflow apod.). Bohuzel jsem s intradennim obchodovanim neuspel (paper OK; realne penize spatne..). Nicmene, hlavne vase konw-how k obchodovani podle orderflow/MP mi hodne dalo i na moji dalsi ceste (opce/celkovy pohled na trhy a jejich chovani), takze nelituji ani casu straveneho s ID obchodovanim, ani penez, ktere jsem trhu odevzdal!

No a swingove obchodovani se zda byt perfektni moznosti jak diverzifikovat... Z meho pohledu tady bude klicove (nebo jedna z klicovych veci..) jak definovat kdy konci korekce po prorazeni predchoziho high.. Coz zrejme/doufam, bude soucasti dalsiho webinare :) Protoze tam se nabizi vic veci.. napr. vybezky na MP, predchozi H/L - proste nejaky silny support.. No a vim, ze jste rikal, ze v zacatku neni potreba si to komplikovat nejakym automate a zadavat prikazy rucne, ale i tak by me hodne zajimalo, jak se da napr. vybezek na MP/support nadefinovat do platformy pomoci nejakeho skriptovaciho jazyka?? Ono je to treba uplne jednoduche, ja jeste na nic takoveho (moznost tohle skriptovat) nekoukal a treba to bude intuitivni a navodne, ale - mohl byste treba v nekterem dalsi webinari alespon lehce nakousnout/ukazat, jak se da napr. neco takoveho naskriptovat? (myslim treba ten silny support..).

Protoze tam se preci neda nejak obecne rict, ze silny support je uroven, kde napr. zobchodovane volume dosahlo nejake konkretni hodnoty, protoze to bude u kazdeho instrumentu/podkladoveho aktiva jine.. Nebo se bere nejake prumerne volume a pokud je volume X-krat vyssi nez prumerne, tak pak je to zajimava uroven? Nebo se da pouzit jen predchozi low za X dni?

Ja ted rozhodne zadny automat stavet nechci a urcite budu zacinat rucnim zadavanim prikazu a ty supporty uvidim, ale jen by me tohle zajimalo..

Kazdopadne uz se tesim na pokracovani :) A moc dekuji za to, co delate a preji jen to nejlepsi (jak v tradingu, tak v zivote)

Martin V.

Martine, skriptovat se dá cokoliv.

Jen samozřejmě pokročilejší techniky jako práce s profily a podobně vyžaduje hlubší znalosti skriptování.

Ale fungují i jednoduché principy, se kterými je tak dobré začít.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 20. 11. 2018 at 20:49, AZ napsal/a:

Dobrý den Petře,

jestli jsem pochopil dnešní lekci, tak říkáte:

1) správnější pohyby bez většího šumu se ukazují spíš na denních grafech, než intradenních (myslím, že je to z důvodu, že hlavní investoři obchodují v denních či týdenních rámcích a naopak v intradenním rámci je snaha vydělávat na amatérských obchodnících, což se velmi daří, když většina nás má  SL 100-150 USD)

2) Používáte software (skenery), které vám odhalí trhy, které vyhovují vaší vstupní strategii pro denní grafy (čili nečekáte na jeden trh než se dostane do předmětné oblasti) - nefixujete se na jeden trh, ale vstupujete do trhů, které najde skener

3)  Vstoupíte do trhu

Ale nechápu s jak velkým SL, protože SL 100-150USD je dneska prakticky nepoužitelný, aby jste v trhu vydržel přes celou denní volatilitu.

Děkuji za Váš přístup k nám začínajícím, dlouho začínajícím :)

S pozdravem AZ

 

 

 

na čtvrtečním webináři si ukážeme i práci se stop-lossem.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Před 10 hodinami, rolf book napsal/a:

Dobrý den, děkuji za poslání linku, večer skouknu. Chtěl bych se optat, při případném založení účtu u Tradestation Global, bych zadával příkazy v platformě od IB nebo od Tradestation.? Dále jestli bych mohl využívat i placené indikátory které Tradestation nabízí? A poslední otázka, jelikož už účet u Tradestation mám asi rok, je možnost eventualně ůčet převest k  Tradestation Global? Děkuji moc, a doufám že příští webinář už stihnu. Hezký den

V případě účtu u TradeStation Global je možné zadávat příkazy jak v platformě TradeStation, tak InteractiveBrokers (tedy jejich TWS). Je možné si vybrat, nebo samozřjemě lze přes API připojit jakékoliv další sw, které InteractiveBrokers podporují.

Americká TradeStation a TradeStation Global představují dva dost odlišné světy (byť je stejný vlastník). Jakékoliv převody mezi brokery se tak dělají způsobem, že se účet uzavře a otevře nový u nového brokera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veľmi sa mi páčila myšlienka uvažovať aj o svojom posune, nie len o posune businessu/tradingu.

Je samozrejme potrebné mať dobré pracovné nástroje ako obchodné platformy, kvalitné zdroje dát, dobrých brokerov a samozrejme aj kvalitný obchodný systém. A všetky tieto veci sa nejako dajú zmerať a otestovať, vyčísliť a usporiadať pri výbere do rebríčku pre správny výber.  Čo sa ale ťažšie vyčísluje a porovnáva a možno aj preto nedostáva dostatok pozornosti je naša pripravenosť na trading.

V prípade updatu verzie obchodnej platformy, napr. opráv jej chybných častí, či potrebe vymeniť napríklad poskytovateľa dát sú tieto akcie často ľahšie vykonateľné než drina ktorá je potrebná pre sledovanie svojho správania a donútenia sa zmeniť keď je to potrebné. Niekedy je pre mňa byť len ochotný vidieť svoju chybu a potom ju uznať ako skoro nadľudská úloha a to ešte nie som precvičený na žiadané, prospešnejšie správanie.

Sme súčasťou svojho businessu/tradingu a ak nebudeme pracovať na sebe, je to akoby sme akceptovali napr. nekvalitné dáta, nie vždy funkčnú obchodnú platformu, či obchodovali slabo backtestovaný obchodný systém. Preto sa mi páčil 1. webinár, ako aj predošlé kurzy, kde je venovaná dostatočná pozornosť aj nám samým. Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 11/20/2018 at 8:35 PM, bohumilfulin said:

Dobry vecer, zajimave kolik ma problem se svoji hlavou. Netrpelivost, velka ocekavani. Nic toho se me netyka. Spis to moje obchodovani nema hlavu a patu. Mam to takove impulzivni. Snad to cvtrtek posune. dekuji za dnesek. eduard

Jinymi slovy jste neptrpelivy a mate problemy s hlavou :

Link to comment
Sdílet pomocí služby

On 22. 10. 2018 at 14:15, petr napsal/a:

Diskuze k probíhající bezplatné video výuce swingového obchodování.

Vysílání probíhá v termínech:

20.11.2018 od 19:30
22.11.2018 od 19:30
27.11.2018 od 19:30

Registrace na adrese: http://tri.financnik.cz/swing-prihlaseni

Děkuji za velice zajímavé video, bohužel jsem viděl ze záznamu a dnešní také neuvidím on-line. Ale i tak je to velice podnětné, také patřím k těm, kteří zatím spíše ruinují svůj účet. Těším se na podrobnosti ke strategii a mám předsevzetí se tím řídit.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň všetkým a poďakovanie Petrovi za skvele pripravený webinár a plnohodnotne strávený čas - ako doposiaľ vždy, keď som sa niečoho na finančníkovi zúčastnil. Teším sa na ďalšie časti. Ja oceňujem hlave to, že sa tu s ľudmi jedná "fér". Žiadne vzdušné zámky, žiadne sľuby ľahkých stoviek percent týždenne či ročne /ako som svedkom niekoľkokrát týždenne pri telefonátoch od rôznych brookerských spoločností/.  Neustále pripomínanie toho, že trading je biznis ako ktorýkoľvek iný, potreba neustálej "tvrdej práce", potreba vzdelávať sa a rozvíjať svoje postupy, to je to, čo ľudia nepočúvajú radi. Napriek tomu, alebo práve preto sa to Peter nebojí hovoriť, čo môže byť pre mnohých z nás kľúčové, pre mňa je to mimoriadne dôležité. Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...