Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Robert.t.kiyoshaki


peta525

Doporučené příspěvky

Na odporúčanie mojej spolužiačky z vysokej školy som sa po dvoch rokoch rozhodla kúpiť si knihu od Kiyosakiho. Spolužiačka bola kedysi dokonca taká presvedčivá, že som si kúpila hneď tri knihy: BOHATY TATA, CHUDY TATA, CASHFLOW KVADRANT a DO DUCHODU MLADY A BOHATY a hru Cashflow. V tomto istom poradí som ich aj prečítala, resp. priam zhltla.
Už na strednej škole som mala problémy s mojimi názormi, ktoré sa radikálne líšili od myslenia ostatných. Pre mňa nebolo životným cieľom nájsť si dobre platené teplé miestečko. Vtedy som z toho bola dosť zmätená. Keď som doma zahlásila, že ja nechcem celý život pracovať, tak si len poklepali na čelo, vraj život ma naučí. Počas štúdia na VŠ som sa už na túto tému radšej ďalej nevyjadrovala. Stále som v hĺbke duše cítila, že život klasického zamestnanca ma nedokáže napĺňať.
Pol roka po nástupe do svojho prvého zamestnania som si teda ako darcek na Vianoce kúpila spomínané tri knihy od Kiyosakiho a KONEČNE som objavila niekoho, kto mi rozumel!
Osobne si myslím, že sú to fantastické motivačné knihy, ktoré ma dokázali nakopnúť a nájsť v sebe dosť odvahy zmeniť svoj život. S odstupom času a s rastúcim počtom iných kníh podobného rázu, ktoré som prečítala, sa mi už jeho myšlienky nezdajú až také originálne. Podobné rady som našla aj u iných autorov, ktorí svoje knihy vydali ešte pred Kiyoshakim.
Napriek tomu mi neostáva iné len tohto autora ďalej odporúčať.
Trochu ma mrzí, že MLM reťazce trochu uberajú na jeho kredibilite v očiach ostatných ľudí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 168
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

to All

Nebýt knížek pana Kiyosakiho, tak nejsem tam, kde jsem dnes!!!
Už tak od 15-ti let sem chtěl být bohatý a úspěšný, ale zároveň sem si uvědomoval, že se zaměstnáním toho
pravděpodobně nedosáhnu, leda být špička v nějakém oboru.
Několik let jsem žil v Praze a tam narazil na jeho knížky, ze zvědavosti si koupil knížku Bohatý táta Chudý táta a
tak mě to chytlo, že mám teďka doma od něj 6 knížek.
Díky titulu "Do důchodu mladý a bohatý" sem narazil na komodity a o několik měsíců později na forex.
Poslouchat mé okolí a kamarády, v životě bych o tom nevěděl a makal bych někde ve fabrice za pár šupů jako
debil!!!
Přeji všem hodně štěstí a úspěchů :D (tu)!!!
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Me se na Kiyosakiho knizkach libi, ze vcelku srozumitelnou a jasnou formou sesumiroval zakladni pravdy o fungovani financnich trhu a priblizil je tak sirsimu spektru lidi. Nic vic, nic mene. Vse co popsal uz davno pred nim popsali jini, ale rozhodne ne tak ctivou a pomerne zazivnou formou. Libi se mi i cesky preklad, byt original je podle me vyrazne lepsi (resp. v originale jsem cetl jen Poor Dad - Rich Dad, ostatni v cestine). Ve vysledku ale stejne zalezi jen na tom, jak s predlozenymi informacemi ctenar nalozi. Ve svem okoli mam nekolik lidi, kteri precetli par knizek od nej nebo jemu podobnych autoru, ale ani jeden z nich si z toho nic do zivota nevzal. Napada mne jista analogie s nedavnym clankem o psychologii, kde Tomas rozebiral fakt, ze valna vetsina obchodniku vlastne podvedome _nechce_ uspet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nebo jeste jinak - pokud se clovek sam nerozhodne zmenit svuj pristup k financnim zalezitostem, pak mu nepomuze ani Kiyosaki ani nikdo jiny. A myslim, ze kdo chce svuj pristup zmenit, muze dnes bez vyraznejsich obtizi cerpat z mnohem sirsiho (a casto mozna i o chlup lepsiho) spektra informaci, nez ktere shrnul ve svyh knihach R.K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Martinek

Máš absolutní pravdu, komu stačí ke štěstí chození do zaměstnání a těch několik málo týdnů dovolené ročně,
ať si u toho klidně zůstane, můj názor je, že zbohatnout je v dnešní době daleko snadnější než předtím a to
hlavně díky internetu, stačí se podívat třeba na obchodování forexu nebo komodit.
Háček je však v tom, že člověk si musí umět sám sebe představit, že by mohl být úspěšný a bohatý, ikdyž
nebude chodit do zaměstnání a to zřejmě hodně lidí nedokáže.
Hodně lidí vidí jen tzv. "jistotu" v zaměstnání a klidně za tuto jistotu vymění svoji svobodu, tito lidé mají strach
udělat cokoliv jiného než je obecně zažité, protože by je jejich známí kritizovali, sám vím jaké to je, a přesto
sem jiný než oni a názor mých známých mě vůbec nezajímá, mám vlastní rozum :D (tu)...
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak vdaka panovi Robertovi Kiyosaky som zacal hladat sposob ako sa dostat z krysieho zavodu. Hladal som sposob ako zacat obchodovat na akciovych trhoch az som nasiel isteho slovenskeho brokera, ale pri komunikacii s nim sa mi zdal nejako neprofesionalny a s vysokymi poplatkami. Ale po case som prave na jeho stranke objavil odkaz na financnik.cz.
A aby to este nebolo dost, v maji som objavil reklamu na prichod Woodieho do Prahy, tak som vzal vsetky svoje momentalne volne peniaze a zaplatil si kurz a otvoril si tak netusene moznosti obchodovania :) Odvtedy v ramci svojich prazdnin a volneho casu striedavo doobeda teoreticka priprava - poobede papertrading si pilujem system podla Woodieho a na papieri to ide uzasne. Takze cakam na september a planujem zacat naostro, len uvidime co spravi psychika ;)
Ale vsetko toto by nebolo nebyt kniziek od Kiyosakiho. Inac k tej hre Cashflow kvadrant...Co som v knihe nevedel pochopit, tak v tej hre som to pochopil ihned. Ta pc verzia je uplne uzasna. Fakt odporucam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mam pocitacovou verzi Cashflow 101 i 202 a osobne se nemohu zbavit dojmu, ze vznikly jen a pouze jako dalsi zdroj prijmu RTK. Coz o to, hry jsou to pekne. Ale i pres tvrzeni autora absolutne nereflektuji realitu. Kdyby mi v zivote nekdo dokazal s jistotou rict: "cena tehle akcie se pohybuje (a bude pohybovat!) v rozmezi 5-30 USD a aktualni cena je 5 USD", bylo by to super. Ale bohuzel, zivot je jiny. Take pristup bank k zakaznikum je jiny nez v techto hrach. Nemluve o "prechodu na fast track".

Cashflow 101 povazuji za peknou alternativu ke hram typu Monopoly nebo Dostihy a sazky. Ale asi nic vic. Kdo nema v hlave seno, dostane se z rat race behem par kol bez problemu a pak uz staci jen nakupovat co je zrovna po ruce. Hra Cashflow 202 je o poznani lepsi - klade na hrace vyssi naroky, umoznuje vstupovat do short pozic a je potreba vybudovat pasivni prijem minimalne 2x vyssi nez vydaje. To uz je o necem jinem. Presto ale ani tady nejsou realisticky (ani v naznaku) resene pohyby kurzu akcii nebo pristup banky ke klientovi.

Obe hry mam rad. Navic se mi libi animace (Timmy T. Turtle je proste jednicka :-)). Myslim si ale, ze pro rozvoj "financni inteligence" neni zadna z techto her o nic lepsi/horsi nez treba Transport Tycoon, pripadne Sim City nebo Sim Tower, kterym osobne davam prednost a tu a tam si je s chuti zahraju.

V kazdem pripade - sve deti bych k tehle hre nejspise posadil. Pro dospeleho cloveka, ktery je trochu znaly financnich trhu, ale imho moc prakticky vyznam nema. Tot muj skromny nazor. :-)

Jinak - hru je mozne objednat na strankach RTK. Stolni verze 101 bude k dispozici v cestine zase na podzim. Verze 202 zatim v cestine neni a prava na ni prozatim nebyla koupena.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...