Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Robert.t.kiyoshaki


peta525

Doporučené příspěvky

Ohladne Kiyosakiho, cital som od neho jedinu knihu Bohaty otec, chudobny otec a o dalsie knihy od tohto autora uz nemam zaujem. Podla mna tam clovek nenajde nic co by stalo za to, akurat bla, bla, bla. Ak to porovnam s knihami Joe Rossa (samozrejme sa to zanrovo uplne odlisuje), tak Joe Ross pise doslova presny navod krok po kroku ako dosiahnut uspech, kym Kiyosaki to zaobaluje a clovek sa v podstate nic nedozvie. Neodporucam jeho knihy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 168
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Aby nedošlo k mýlce - Nejsem fanoušek pana Reeda. Na internetu, lze samozřejmě najít kritických (i obdivných) článků o panu Kiyosakim mnohem více. Odkaz v mém příspěvku je z důvodu toho, že jsou na něm uvedeny některé přesné citace (vyhledejte sekce Taking both sides, Factual errors a Not likely). Mnohé, ovšem zdaleka ne všechny z uvedených protimluvů mě samotneho překvapily při čtení. Patrně nejsem "divák TV Nova", který zapomíná co bylo napsáno 2 stránky dozadu a nemá ani základní logické myšlení.

Rovněž postup Kiyosakiho z Akademie obchodního námořnictva přes Xerox, surfařské potřeby, hudební suvenýry, bezdomovectví ve 38mi letech (to vše je oficiálně přiznáno Kiyosakim) a najednou přechod k úžasným dealům v realitách (neprokázáno) a autora knížek o finančním úspěchu (s tím naprosto nemám problém, pokud by je přiznal jako fikci) je dost pozoruhodný.

Abych byl specifický: V knížce Cashflow kvadrant sám Kiyosaki píše, že jako bezdomovci se svou ženou v roce 1985 raději než zaměstnání vymýšleli "obchodní systém" jak lidi naučit finanční inteligenci a účetnictví. Vy byste se nechal učit o finanční inteligenci a účetnictví od 38letého bezdomovce? A zbohatl tedy na systému nebo v realitách?
A co jeho heslo, abyste se zeptali těch, co vám chtějí radit, jestli jsou sami bohatí? Že by kázal vodu a sám pil víno?

Ve stejné knížce píše, že svůj první realitní obchd udělal ještě jako mladík na Havaji a jak mu s ním bohatý táta poradil. Asi tedy s realitami začal dost brzy. Pak asi všechny ty peníze utopil v tom surfařském byznysu, ale proč, když byl přece tak dobrý v realitách? Pak sám skončil jako bezdomovec a prostě si nenašel další "super" nemovitost i pro sebe (kterou by samozřejmě platil někdo jiný svým nájmem, že), ale spal u přátel v garáži?

Samozřejmě, každý může věřit čemu chce, ale vyvarovat se alespon logických protimluvů může té víře hodně pomoci.

Osobně (naivně) věřím v lidskou schopnost (občas) kriticky uvažovat a hodnotit hodnověrnost faktů. Story pana Kiyosakiho mě ale nějak ne a ne přesvědčit. Ať se ale každý rozhodne sám za sebe, jak je libo... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cetl jsem tusim 4 knihy tedy ne vsechny. Svym zpusobem je povazuji za zasadni pro svuj rozvoj, i kdyz samozrejme by asi stejne posouzili i jine knihy. Nikdy jsem neresil zda RK je opravdu tak bohaty, zda zbohatl prodejem knih ci obchodovanim s nemovitostmi, neppislo mi to zcela podstatne stejne jako resit protimluvy. Z tech knih co jsem cetl si napamatuji ze by nekde napsal ze knihy poslouzi jako navod na to jak kupovat nemovitosti nebo jak vybrat tu spravnou akcii a kdyz clovek bude postupovat krok po kroku bohatstvi je jiste. Obcas mi prijde ze u plno lidi kniha kde neni nejaky presny postup a po precteni clovek nezbohatne (ci nedosahne jineho cile) je kniha automaticky k nicemu :)
Nebo jestli je to potrebou jit proti proudu? Jako ze Nova ma nejvyssi sledovanost tim padem budu vsude prohlasovat ze se na Novu nekoukam a vsichni co porady Novy saleduji jsou hloupi a jsem tu proto abych je zachranil pred zlem a otevrel jsem jim oci? :) Muj nazor prosim brat obecne nebyla to prima reakce na prispevky ve foru :)
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Prispejem aj ja svojou troskou -

od Kiyosakiho som cital si myslim ze vsetko co kedy vydal (na nete sa da postahovat aj spusta jeho audiobookov a audioprogramov). Rozhodne to neznamena ze som jeho slepy fanusik, ale aj ked jeho dalsie knihy uz neprinasaju taky razantny vhlad do vseobecneho konceptu myslenia "rich people", tak aspon mne dost pomohlo, ze prakticky to iste podaval z roznych pohladov a stran.
Preto ze poznam drvivu vacsinu jeho tvorby, mozem povedat ze vyssie spomenuty kriticky clanok o Kiyosakim je znaskou nezmyslov, vytrhnutych veci a hlavne nepochopenia obsahu jeho knih a programov. Rozhodne ich tam je dost nato, aby som kritiku ako povazoval za bezcenny brak (zrejme kydajuci na konkurenciu, lebo dotycny autor tiez napisal nejaku knizku o bohatnuti).

Nepodava ziadny navod, ale pomaha premenit svoje myslenie.

Chcem sa spytat, ci tu niekto hral jeho hru Cashflow 202. Hravam ju z casu nacas uz par mesiacov, ale zatial nepoznam nikoho kto by ju hral.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

to zial neviem. Ja hram CashFlow 202 v elektronickej verzii, myslim ze ta hra v stolnej podobe u nas ani nie je. Myslim ze je mozne nejako hru hrat online, ale tam uz tusim treba mat nejake platene clenstvo v nejakej tej "richdad" komunite.

Vacsinou da do 3/4 hodiny vyjdem z RatRace, ale celkom by ma zaujimalo, ci to niekto dalsi hral a aky ma na to nazor, podelit sa s dojmami a i porovnanim s tuzemskymi moznostami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

astronom: Mam el. verzi CF 101 i 202. Obe dve jsou dost zkreslene, ovsem 101 je uz imho opravdu jenom pro deti; dostat se z Rat Race je zalezitosti nekolika minut, staci trosku sledovat aktualni nabidky, resp. jejich realne moznosti, ktere se ve hre vyskytuji. Kez by to takhle snadno fungovalo i ve skutecnem svete. :-) 202 je komplikovanejsi a vyzaduje uz zakladni povedomi o tom, ze existuje nejaka technicka analyza apod.

Je to jen hra, i kdyz graficky celkem pekne provedena. Osobne si ale myslim, ze cas se da travit efektivneji... Za mnohem lepsi hru pro rozvoj financni inteligence povazuji Transport Tycoon nebo Simcity, kde clovek musi premyslet v trosku sirsim ramci a ne jen ve vymezenych kolejich jako je tomu v CF...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martinek: Tak to jsi mne potesil s temi nakazlivymi hrami...:-) Ja bych mel jeste do sbirky Settlery ve sve puvodni podobe (management portfolia) a hlavne Capitalism tusim od Ubisoftu (snad nejlepsi hra tohoto razeni do dnes).

Jinak jiz za drahnych cas nadvlady osmibitu existovala hra na akcie (nazev si bohuzel nevybavim, dokonce to snad spachali nejaci cesti nadsenci) - nakupy prodeje, byly v tom i nejake fundamentalni udalosti apod. Hrozne me to bavilo, byt to snad bylo napsano v Basicu pro ZX Spectrum, desne pomaly a pouze textovy (ani cenovy graf to neumelo).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PajaSoft: Jee, no jasne, Settlers byla vynikajici serie (resp. hral jsem 1, 2, 3; novejsi uz ne)... Podobne pak treba i Age Of Empires, kde clovek musi vhodne ekonomicky a strategicky uvazovat. Imho vsechny tyhle hry daji cloveku do tradingu mnohem lepsi zaklad nez CashFlow, ale nechci se dotknout zadneho Kiyosakisty. ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty bláho, myslel jsem že jsem "skoro jediný" (myslím známé okolí) koho bavili přesně tyhle hry... všichni samé střílečky apod... největší citové pouto mám k AoE... jediné o čem jsem neslyšel je Capitalism, nějak mě minul :-( .. ale jinak vše, cashflow mě bavil ze začátku dost, než se z toho stala jakási rutina... člověk už pak ani nečetl kartičky a ani neuvažoval, nepřemýšlel co se vlastně děje, jen házel kostkou, takovej trochu automat...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem za reakciu.

Na Transport Tycoone som bol pred davnymi rokmi takmer zavisly :)
Mate pravdu, ze Cashflow je taka detska hra, aj verzia 202, take vylepsene Monopoly.

Ale musim povedat, ze co sa tyka zakladov uvazovania s financnym vykazom, tak mozno prave vdaka tej jednoduchosti mi to bolo jasnejsie.

Inak ta hra Capitaist, to je nejaka starsia hra? Este som o nej nepocul.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Kdyz uz toto vlakno zase "ozilo", tak jsem si vsiml, ze Capitalism je neznamy, skoda... tak prilozim originalni informace o teto hre primo od zdroje www.ubi.com/US/Games/Info.aspx?pId=24

Hra se nemusi ani instalovat, mam ji sbalenou a jde ji hrat plnohodnotne i pod WinXP. Jendu dobu se prodavala v budget cene okolo 200,- Kč (nekde vam ji treba daji zaprasenou i zdarma). Hra se do dnes peeruje prostrednictvim napr. BitTorrent (hledej smudlo), takze opatrit si ji neni vubec zadny problem, ale warez ode mne necekejte...[chicht].

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> Nakolko Kyiosaki pisal knihy v case, ked skrachoval, nemal kde byvat a snival o bohatstve, odporucam precitat jeho knihy za ucelom poucenia, AKO TO NEROBIT. Lebo kto sa bude riadit jeho radami, logicky dopadne ako on.

Nie je pravda.
Svoje knihy pisal az potom, ked v 47 rokoch odisiel na dochodok, to bolo tusim v 1994. V case ked druhykrat skrachoval a nemal kde byvat, sa pisal rok cca 1984, do dochodku teda odisiel o desat rokov nato. Knihy zacal pisat uz na dochodku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...