Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Robert.t.kiyoshaki


peta525

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny tradery,
mám přečtenou zatím jen knihu Bohatý táta, chudý táta. Podle mě ta kniha není samospasitelná, nedá přesný návod jak se k bohatství dopracovat, ale rozhodně je tam podle mě hodně užitečných myšlenek pro každého, kdo se o tohle zajímá. Jinou knihu kterou jsem četl, je kniha od Napoleona Hilla Myšlením k bohatství, kterou mám přelouskanou několikrát tam i zpět. Co vy na to, četl ji tu někdo, co si o ní myslíte? Díky za úvahy...

Ax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 168
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Zdravím všechny tradery,
osobně si myslím, že číst knihy R. Kyosakiho a další podobné je velmi dobré, ovšem pouze ve stylu číst je "jako bibli", tzn. pročíst si je několikrát, dobře a dlouze se nad nimi zamyslet a vzít si z nich to nejdůležitější pro sebe a svůj rozvoj. Rozhodně to není o tom, že teď jsem to přečetl a jsem jiný člověk. Přečtení je začátek cesty, je to impuls, pro někoho větší, pro někoho menší, někdo vydrží, nekdo ne. Ale samotná cesta k cíli je ještě dost dlouhá. Každopádně i psaní a vydávání knih, zvláště pokud jsou žádané a prodávané je celkem dobrý byznys, však se o tom RK také v knihách zmiňuje, takže se nedivím, že od něho vyšlo více knih, kde se základní myšlenka opakuje a jen tam pouze novější či jiná "omáčka".

Ax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: pajik

s tím částečně souhlasím a už několikrát jsem to chtěl sem napsat, ale nenašel jsem odvahu.

Ale zase je fakt, že každý potřebuje jinou motivaci, takže to možná někomu opravdu pomáhá. Myšlení je v tradingu smrtelně důležité, ale myslím, že to chce trošku jinou literaturu, která řeší konkrétně myšlení tradera. Navíc jedině zkušenosti donutí člověka myslet jinak.
Já osobně jsem chytil odpor k výše zmíněným knihám, protože mi to připadalo, jak manuál myšlení pro prodejce předražené kosmetiky, vysavačů a dalších velmi dobře známých šíleností. Něco se samozřejmě použít dá, takže tohle berte jen jako můj osobní pocit. Dobře vím, že mám pravdu jen z části, a proto to nechci jednoznačně odsuzovat, jako nepoužitelné pro ostatní ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj souhlasím s vama, osobně jsem to vše přečetl a dalo mi to fakt jen ten pocit, ale zase k vůli kiosakimu jsem se začal vůbec zabývat tradingem a pod, takže vlastně mě to dalo směr, a to je tak podle mě jediné co to může dát, Směr a motivaci, nic víc. Ale rozhodně se to nedá tak, že si člověk přečte knížku, zahraje hru a za rok je milionář.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Přidám taky svou trošku do mlýna...

Knížku Bohatý táta Chudý táta jsem (k velkému překvapení) dostal jako motivační knížku v jedné MLM firmě. Postupně jsem si přikoupil další Kiyosakiho knížky, tedy můj názor:

Jelikož jsem se k tomuto tématu dostal v MLM vůbec mi reklama na tento obor nevadí (v současné době jsem už normální zaměstananec s trošku lepším platem). Vlastnost MLM kterou vychvaluje Kiyosaki je myslím neoodiskutovatelná (kdo to nezkusil asi o tom moc neví...) - nikde jinde nemá váš "šéf" zájem na vašem rozvoji - na druhou stranu úroveň většiny MLM obchodníků je alespoň co jsem zažil dost mizerná.

Co se týče knížek samotných - dost se opakují, ale v každé je nějaká (podstatná) myšlenka navíc - proto je nezavrhuji. Hra Cashflow 101 je po jejich přečtení ale neuvěřitelně stupidní a jsem rád, že jsem si ji jen půjčil. Pozorovatelný vliv RK knih na mě zatím moc není - jen víc čtu podobnou literaturu. Na základě poslední knihy "proroctví" jsem se začal zajímat o opce. Když jsem totto slovo zadal do google k mému překvapení jsem nakonec skončil na těchto stránkách (asi po dni :-) a jsem rád že jsem tu.

Každopádně co dosud nevím - proč by mělo být obchodování komodit přitažlivější než opce (pro smrtelníky s několika málo 1000$ a hlavně jestli to celé vůbec funguje. Jinak Kiyosaki technické obchodíky myslím zrovna dvakrát neobdivoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,
já jsem dostal knížku Bohatý táta k vánocům. Byl to super dárek a od té doby jsem si koupil většinu titulů od R. Kiyosakiho. A knížku Bohatý táta jsem koupil všem svým kolegům. Vím, že po přečtení se člověk nestane hned superbohatým, ale pokud přemýšlí tak si najde spoustu návodů a tipů, které může v životě využít. :-)
Koupil jsem si i hru Cashflow. Je sice velmi zjednodušená, ale principy fungují. Hrajeme ji s kolegy v kanceláři a je to nejoblíbenější hra mého 9-letého synka :-)

Kdyby všichni spoluobčané přečetli knížku a zahráli si hru , tak by u nás bylo méně exekucí .....
Každý den se totiž setkávám s tím, že u spousty lidí chybí finanční inteligence .....

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Robert Kiyosaki je štvrtou generáciou amerických japoncov a vyrástol na Hawaji. Po skončení školy v New Yorku sa pripojil k námorným silám a išiel do Vietnamu ako dôstojník a pilot bojového vrtuľníka. Po vojne išiel pracovať do Xerox Corporation a v roku 1977 založil firmu, ktorá priniesla na trh prvú nylonovú peňaženku pre surfistov. S pocitom, že má niečo dôležité pre učenie založil v roku 1985 novú firmu, poskytujúcu školenia ako podnikať a investovať desiatkam tisíc študentov na celom svete.

Vo veku 47 rokov Robert opustil svoje firmy a odišiel do dôchodku, aby venoval svoj čas písaniu. V roku 1997 vydal New York Times bestseller, Bohatý táta, chudý táta. Čoskoro potom napísal knihy Cashflow kvadrant, Bohatý táta radí jak investovat a iné knihy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...