Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Robert.t.kiyoshaki


peta525

Doporučené příspěvky

nejsem zrovna knižní typ, ale ''BOHATÝ TÁTA, CHUDÝ TÁTA'' jsem si přečetl. Celkově se s RTK dá souhlasit, nicméně jak zde psal někdo, tak RTK nemluví o ničem extra objevném, ale uměl to dobře popsat a otevřít spoustě lidem oči, včetně mě. Nicméně možná jsem ho špatně pochopil, ale třeba takový daytrading asi není to co by bylo Kiyosakiho životní filozofií. Pochopil jsem to tak, že pro něj je důležité poctivě sbírat aktiva, která mu časem budou vydělávat aniž by musel on sám něco později dělat. To mi zrovna k daytradingu moc nesedí a pro mě osobně je každodenní práce u grafů přijatelnější než hromadění aktiv, i když nejlepší je skloubit obojí dohromady, ne že bych se aktivům chtěl vyhýbat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 168
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Zdravim Kiyosakisty,

Přečetl jsem snad 5 knih RK a můžu říct že téměř vše co se v diskuzi píše je pravda. Knihy mají negativa i pozitiva a jsou téměř všechny do jedné prakticky jen variací 1. knihy (tedy kromě MLM - kterou jsemnečetl a číst asi nebudu ). Přesto byly pro mne přínosem.

Rád bych věděl zda se někdo z vás zybýval možností zakládání korporací nebo jejich obdoby v našich podmínkách.
Dále bych rád věděl jak se dá v našich podmínkách rozumně řešit Leverage (přes banky), když například jediný rozumný úvěr je hypotéka a tu u nás pokud vím firma nedostane. Dále řešení daní podle Kiyosakiho atd.

Děkuji za komentáře.
aldamit

P.S: Pokud někdo z vás Kiyosakistů chystá na minisetkání v Plzni nebo někde jinde tak se ozvěte. Pokud bude v mých možnostech tak bych se také zůčastnil a část diskuze bychom se mohli věnovat diskuzi jak skloubit obchodování a budování pasivních příjmů podle RK a podobných autorů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj aldamite
Knihy od RK jsem přečetl asi všechny, pravda, ty poslední už méně důkladně.
Zcela souhlasím s názorem výše, že první z nich byly pro mne velkým přínosem nyní se již autor hodně opakuje.

Ale proto příspěvek nepíšu.
Hodně jsme s kolegou před časem řešili na co sám narážíš.
Tedy zmiňované korporace, různé bankovní páky a podobně.
Vydali jsme v tomto směru nemalé peníze na daňové a finanční poradce.
Mohu tedy, myslím, dost kvalifikovaně věc shrnout následovně:

Situace u USA je od ČR značně odlišná.
Některé optimalizační operace popisované RK nelze u nás prakticky využít.
Dokonce jsme se setkali s názory odborníků, že i v USA vše nejde tak lehce jak je popsáno.
Řekněme tedy, že se jedná o jakési zobecněné principy a myšlenky.
Ale nejsem znalec amerického daňového systému a pouze tlumočím.

Tím nechci říci, že RK píše vyslovené nepravdy.
Jen je třeba vše důkladně nastudovat a především zjistit použitelnost pro ČR.

Petr fi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj,
chci se s váma podělit o zkušenost kterou asi většina z vás nemá.

Měl jsem možnost být na přednášce Roberta Kiosakiho před několika lety v Polsku v Katovicích.
Byl a mluvil tam tehdy na pozvání jednoho z nejbohatších lidí v MLM Pana Dextera Yagera. (jeho organizace otáčela už před pár rokakma tak 4 mld $ ale to je jiný příběh) bylo tam asi 15 000 lidí v katovické sportovní hale.

Tehdy R.K. mluvil o nové knížce bohatý táta a chudý táta a promoval ji pro evropský region.
Dodnes mám zápisky o cashflow kvadrantu. Jedno ale R.K. zdurazňoval. Říkal že nejde o manuál ale o "procvičování mentální vnímavosti k příležitostem" (tu) (kéž by tato věta šla nějak ve fóru vypíchnout). Neustále totiž chodime kolem příležitostí které nevidíme. Věřím že kdybyste R.K vysadili u nás se 100 000kč tak do roka bude mít možná 10 mil kč.
Navíc to všude opakuje: Není důležité kolik vyděláváte, ale kolik vám zůstane! (tu)

Zde na finančníku je tato věta více než příslovečná, Někteří tradeři možná jsou schopni u nás v čr točit miliony ale kolk jim zůstane? Obávám se že kvalitní moneymanagment si musíme zavést i do normálního utrácení v životě. Jinak totiž můžou být vysoké přijmy jízdou do finančního pekla, dřív než se nadějem. Navíc R.K učí lidi s malým příjímem myslet, asi si neuvědomujete jak odlišní lidé chodí mimo server finančník. Spousta má v hlavě průvan stejně jako v peněžence. Jejich kreditní účty to jen dokazují. R.K. je dnes už několikanásobný miliardář a prakticky nedávno spal v "papírové krabici". Myslím :kdo jsme abychom podceňovali ty prostě řečené pravdy od muže proti kterému jsme všichni velký Béčka? Ve skutečnosti naše ego je dost pitomé na to aby řeklo že R.K. vlastně zas tak moc neudělal. Já říkám: díky bohu a R.K. a dlaším moudřejším že nám chudejm chytrákům s velkým egem předaj nějaký cený věci. :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Fittane, moc hezky řečeno !

krakra, mám podobný pocit,- jako by si Robert byl vědom, kolik mu ty knihy mohou vydělat. Asi proč ne, koupí si to, kdo chce..

Jinak bych ještě dodal že aplikovat RK na běžný život člověka třeba tady v ČR, .. nikomu to neberu, ale pro mě to moc neřeší..

Jako nejcenější přínos jeho knih považuji naučit se vidět tu "druhou" stranu peněz - to kolik lidí živím svým spotřebním životem a pro kolik set až tisíc lidí jsem aktivum :-)

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Fittan:

Skvelý príspevok.
Páči sa mi hlavne to o tých príležitostiach. V tom absolútne súhlasím, pretože v dnešnej dobe každý len nadáva aké ťažké je nájsť dobrú prácu a čo všetko na ňu treba...nie že by to nebola pravda, je to neúplná pravda. Veď na svete existuje okrem práce taaak strašne veľa iných príležitostí ako zarobiť peniaze (napr. trading), len mnohí ľudia o nich nechcú vedieť, lebo chcú istotu, chcú to čo väčšina. Neuvedomujú si, že potom aj DOSTANÚ to, čo väčšina.

Hovorím z vlastnej skúsenosti. Pred cca 2 mesiacmi som vstúpil do začínajúcej spoločnosti sieťového marketingu (Kiosaki odporúča) začínam budovať obchod a veriť veciam v knihe Škola biznisu. Zarobil som už aj nejaké peniaze a keď to takto pôjde ďalej, tak onedlho budem môcť investovať väčšiu sumu peňazí do tradingu (hardware, knihy, SierraChart, a hlavne emini1+2).

Mnoho mojich spolužiakov pracuje za 60-100Sk na hodinu a strašne sa čudujú, prečo nemám "normálnu" robotu a že z čoho žijem a ako si chcem nájsť prácu, keď nebudem mať prax...ja som len ticho a takmer každý deň trávim na financniku a čumím na grafy(Best Direct Fast). Stále premýšľam akú zvolím. Spolužiaci majú plnú hlavu praxe, životopisu, pracovných ponúk a ja mám plnú hlavu RSI divergencií, ZLR, trendlinky, moje obľúbené MAE a MFE atdˇ.

Ľudia okolo mňa totiž berú obchodovanie na amerických burzách ako niečo nemožné pre "bežných" smrteľníkov. Mne je to jedno...pre mňa to možné je a za to som vďační najmä serveru financik.cz.

pozdravujem jeho autorov a prajem mnoho mnoho úspechov

majkl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 5 týdnů později...

zdravím všetkých

jeho knihy sú velmi zaujímavé mám prečítané asi 3 a môžem povedať že majú svoje pozitíva aj negatáíva ako tu už bolo spomínané.
Ale nikde som nevidel spomenuté knihy ktorá síce nie sú od RK ale mna velmi zaujali
Brian Tracey- Vytvorte si vlastú budúcnosť
Bodo Schäfer -Cesta k finančnej slobode.

Sú to knihy ktoré určite stoja za pozornosť (teda aspoň podla mňa:)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all: Knihy RK sú jedny z najlepších kníh na svet. Nepreháňam. Mne zmenili pohľad na svet, život a postoj k zarábaniu peňazí. A hlavne k príležitostiam a škole. A tie jeho rady ako si zabezpečiť pasívny príjem sú neskutočne nadčasové! Môj plán je jednoduchý: zarobiť poctivo a krvopotne peniaze na burze a tie potom investovať do aktív (napr. nehnuteľnosti, firma, akcie, autorské práva...).

[ital]"Dnešný svet je plný príležitostí. mnoho ľudí ich však nevidí, lebo ich nechce vidieť. nechce ich využiť, lebo sa ich bojí. Nechápe ich,a neverí im, a preto je väčšina ľudí chudobná a finančne neslobodná." [/ital]
Robert Kiyosaki, 19.12. 2002, Pheonix, Arziona


to cingo: založil som nové vlákno o knihe Briana Tracyho. skús si to pozrieť a môžme rozoberať svoje postrehy na jeho myšlienky.

zdraví Vás
majkl:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Nečital som ani jednu knihu RK , ale chystám sa. V podstate som ale čital niekoľko úrivkov u kamarata a ta kniha ma za 10 minut co som to cital tak vtiahla ze som sa o nu zaujimal. Cital som a pocul o com asi pise vo svojich kihach. O tom ze je treba investovat do aktiv a ni do veci ktore ti odcerpavaju peniaze. V podstate mam na vec rovnaky nazor, mojou vyhodu v tomto smere bolo že od malička sa pohybujem v podnetnom prostredi (moj otecje podikatel). Sam Prave koncim univerzitu ekonomickeho zamerania, takze knihy od RK budu pre mna urcite zaujimave. Potom napisem ako sda mi pacili.

P.S. Mal som vyučujuceho od nas z Ekonomickej univerzity ktory naopak tvrdil že pohlad na financie aky ma RK vo svojich knihach je mylny a vsetky jeho knihy predstavuju len tzv. "multi level marketing" Teda jedinym ich ucelom, nie je pomoct citatelom, ale iba vytiahnut od nich peniaze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Aniž bych chtěl narušovat zásadu pozitivniho přístupu k diskusi, je podle mě třeba varovat před slepým následováním rad pana Kiyosakiho. Sám jsem přečetl jeho 2 první knihy (respektive druhou a třetí kterou napsal). Prvních pár stránek vypadalo fajn - všichni máme rádi pohádky s dobým koncem. Postupem času si ale i průměrně kritický čtenář musí začít uvědomovat mnohé nesrovnalosti. Po velmi krátkém hledání na internetu lze najít následující odkaz (www.johntreed.com/Kiyosaki.html), který mnohonásobně potvrdil mé doměnky o panu Kiyosakim jako šarlatánovi ne-li přímo podvodníkovi.

Co mi nevadí:
- že je postava bohatého táty fikce (alegorie ani fikce mi nevadí - mohla by být ovšem přiznaná)
- že vykládá některé koncepty velmi zjednodušeně (i pro začátečníky by měl ovšem připojit varování, že realita je složitější)

Co mi velmi vadí:
-Kiyosaki se snaží vzbudit dojem, že zbohatl v realitách. Ve skutečnosti zbohatl teprve prodejem knih a seminářů - První kniha propadla, ty další pak uspěly diky jejich distribuci u dealerů Amway
-Ve svých knihách má nepravdy, inkonsistence i protimluvy v radách, které dává (viz odkaz)
-Celý svůj dost krkolomný životopis před napsáním knih se snaží ukázat jako promyšlenou cestu k úspěchu (opět s mnoha protimluvy a nelogičnostmi)

Pro čtenáře Finančníka (kteří jsou jistě v průměru více finančně gramotní než průměr populace) je to varování možná zbytečné, ale někteří lidé tyto knihy vzali jako realitu a to je myslím hodně nebezpečné.

Možná bychom mohli nakonec použít jednu z jeho rad a jít se učit od lidí, kteří opravdu něco dokázali a jejichž výsledky jsou ověřitelné (W. Buffett nebo jiný investor/podnikatel jak chcete). Od pana Kiyosakiho bych si při koupi domu opravdu radit nenechal...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...