Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Robert.t.kiyoshaki


peta525

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 168
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Ano, knihy napisal uz ako bohaty.

A ano, budoval biznis financneho vzdelavania, robil seminare pre podnikatelov a investorov. Ale v podstate v tych knizkach napisal len to, co urobil. On vo vseobecnosti tvrdi, ze bohati buduju podniky, ktore im potom kupuju aktiva. Cize v cashflow kvadrante posun medzi kvadrantami: M -> I

A to aj robil, budoval byznis (kvadrant M), cashflow z ktoreho potom investoval predovsetkym do nehnutelnosti (kvadrant I). Dost mu nahral aj kriza nehnutelnosti v USA v roku 1986, kde hlavne Arizone bol trh naozaj "zly".
Cize zbohatol na tvorbe podniku A naslednom investovani.

Takze v tomto ohlade je sam so sebou konzistentny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

astronom: podla mojich informacii (wikipedia a mnohe ine), Kiyosakimu sa nedarilo v nicom inom nez v oblbovani naivnych ludi na seminaroch. Ziaden biznis mu nesiel a jeho jedinym vychodiskom z chudoby bolo zahrat sa na ucitela financii. Sposob, akym zarobil Kiyosaki, dokaze kazdy dobry herec a populista s trochou gurazu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fyzik:

No videl som aj ja velku spustu clankov, ktore sa z nejakeho dovodu snazili presvedcit, ze je Kiyosaki nejaky podvodnik alebo manipulator.
Mne osobne je to viacmenej jedno, ci je, alebo nie je, ale fakt je, ze jeho knihy a seminare som si presiel, viem co vravi, a sice samozreme neviem, ci to, co hovori, je pravda, ale viem ze to, co tvrdi vacsina tych clankov, pravda nie je.

Ci uz preto, ze vyvracaju veci, ktore Kiyosaki nikdy netvrdil, alebo sa vrtaju v absurdnych a zbytocnych veciach (nejake majetkove vypisy bohacov z Havaja, aby dokazali, ze bohaty tata je len fiktivna osoba), pripadane zatial absurdita cislo jedna co som cital bol dovod, ze sa im "nepodarilo" najst nijaku majetkovu referenciu na Kiyosakiho meno.

Co je absurdne, pretoze on sam na seminaroch hovori, ako strukturovat pravne subjekty tak, aby bola cela podnikatelska cinnost koncentrovana v korporaciach, a samotny clovek aby vlastnil vo svojom mene co najmenej. Rovnako spomina moznosti statu Nevada, kde moze byt legalne neznamy vlastnik korporacie, cize vlastne nie je mozne zistit, komu korporacia patri. Takze je nezmyslom argumentovat tym, ze sa niekomu nepodarilo najst referenciu nejakeho biznisu na jeho meno, ked prave pred tym sam varuje.

Nemam potrebu zastavat sa Kiyosakiho ucenia, ale skor v ramci kritickeho myslenia a principu poukazat na absurditu tych antikiyosakistickych clankov a ich argumentov.

Inak povedane, neviem akej miery je seriozny Kiyosaki, ale clanky, ktore som videl proti nemu, su neseriozne velmi.

A propos, ak je taky podvodnik, prislusne clanky uz radsej neriesia fakty, ako ze preco taky podvodnik a oblbovac ludi spolupracuje s real-estate legendami ako Dolf de Roos, alebo John Burley alebo ze ho oslovil na spolupracu sam Donald Trump. Zeby mu naleteli aj tito?





Link to comment
Sdílet pomocí služby

astronom: Donald Trump a ini ho oslovili na spolupracu ohladom napisania spolocnej knihy a medialneho divadla (vid youtube...), lebo Kiyosaki je v tom recneni proste dobry. Kiyosakiho knihy tradicne predavaju ako povinne citanie podomovym predajcom najroznejsich pyramidovych firiem a nezda sa mi, ze by tito ludia boli jeho knihami osvieteni. V recenziach na online knihkupectvach sa casto opakuje nazor, ze nic konkretne tam nenapisal a ze "ja by som take tiez vedel napisat". Nevravim, ze to co napisal su blbosti, ale zaroven nic nove nepovedal. To je ako napisat kucharsku knihu bez navodu, lebo neviem varit. Napriklad: "Ak chces zbohatnut, musis podnikat" a o tejto vete sa toci cela polovica knihy. Ano, za ten objav si zasluzi Nobelovu cenu za ekonomiu. Banalne veci zaobalil do svojich "kvadrantov". Uz som videl na internete stranku chlapika, co napisal nieco podobne - vymyslel si "9 bodovu teoriu na ceste k vitazstvu" a tiez sa to ludom paci... esteze som tu stranku hned zavrel. Zaujimal by ma JEDEN clovek na zemi, co zbohatol Kiyosakiho teoriou o "styroch kvadrantoch"... zeby Bill Gates? :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:)
Ano, je pravda ze on navody nepodava. Ale on to sam tvrdi. Tvrdi ze jeho knihy nemaju podat odpovede na HOW, ale na WHY. A tiez pise o rozsirovani kontextu. Na jednom seminari napriklad hovori, ze nevidi zmysel napriklad hovorit ludom o investicnych technikach, ak ten clovek z trhov ziskane peniaze potom pouzije na dovolenku alebo kupu noveho auta, pretoze mysli v uzkom kontexte (v jeho reci nemysli v kontexte bohatych, ale chudobnych, tj. mam peniaze-> miniem peniaze). Zaroven tvrdi, ze "If you know WHY, the HOW is unlimited". Samozrejme sa to da napadnut ako jeho alibizmus, ze nepovie nic konkretne, len vseobecne kecy, ale to uz je vec rozhodnutia ako sa na to clovek bude pozerat.

Preto svoje knizky a seminare koncipuje tak, aby si clovek rozsiril tento kontext. A z tohto su z mojho pohladu tie knizky cenne, lebo ukazuje, kde su problemy a nedostatky financnych navykov a nahladov chudobnych a strednej vrstvy. Ak je to niekomu jasne, tak o to lepsie, zrejme mu jeho knizky tolko nedaju, ale je absurdne sa preto do nich navazat ze nedavaju to, co sam ich autor tvrdi ze nemozu davat.

Btw Bill Gates vlastne zbohatol podla teorie kvadrantov ;) Zalozil podnik v kvadrante M, a nasledne zacal vdaka nemu mohutne investovat v kvadrante I ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

Som studentom 8-rocneho gymnazia, mam 16 rokov

Kupil som si knihu bohaty otec, chudobny otec. Pravdu povediac, nesmierne ma zaujala, naucila ma rozne nove veci (co su to aktiva a pasiva a preco je vztah medzi nimi tak velmi dolezity) a naucil som sa, ze peniaze niesu len na kupovanie sprostosti, a pasív (cize este vacsich sprostosti) tim to nemyslim doslova, auto ani dom samozrejme hluposti nejsu, ale vsak viete asi ako to myslim

pozical som si dalsi titul, "bohate dieta, bystre dieta" ktory zachvilu docitam. tez som si z kniznice pozical asi 12 ekonomicky zameranych knih (zaklady ekonomiky a ekonomie, teoria obchodu, podnikatelsky plan, 50 manazerskych technik, 22 vecnych zakonom marketingu, zaklady mikroekonomie a podobne)

preco? proste objavil som, ze peniaze a veda o peniazoch je zaujimava, uzotocna, dolezita a realna, aj ked sa o nej neuci v skolach (aspon v mojej nie)

to je vsetko pekne, cely vzruseny som si zacal premyslat plan ako zacat. ako zacat budovat aktiva.
prvym krokom co ma napadlo bolo hostovanie inzeratov, alebo vyrobenie stranky kde by som zhromazdoval inzeraty s novin s o nieco vyssou cenou. teoreticky by to bol dobry biznis. ale ked som si predstavil, ze neco kupim, pojdem uz za potencialnym zakaznikom aby som mu to predal za tu vyssiu cenu a pozre na tej tovar, ze sa mu to nepaci ze to nechce, tak moj sen velkej stranky s inzeratmi skoncil

stale viac som premyslal ako do niecoho investovat, ako zvacsit kolonku aktiv. na nic realne som neprisiel. kiyosakiho znameho syn (v knihe bohate dieta, bystre dieta) kupil automat na curkiky (aktivum) a umiestnil ho do predajne s golfovimi potrebami. postupne na tom zarabal az tolko ze si mohol dovolit 9 automatov na cukriky v roznych obchodoch kam kazdy tyzden chodil, vyberal peniaze a doplnal cukriky. krasne zisky.

ked vsak logicky nad tym pouzivazujem ,kolko ludi na slovensku, v cechach ale aj vo vyspelejsich krajinach nakupuje cukriky v automatoch ? zvycajne o to zebrenkaju deti svojich rodicov, takze mozno sa to oplati niekde kde tie deti aj chodia. a podla mna deti nechodia do predajni s golfovimi potrebami, a ak aj chodia, tak nemohli predsa urobit taky zisk, ze si kiyosakiho znameho syn mohol dovolit nakup dalsich a dalsich automatov.

neviem, zda sa mi ze tie knihy su viac pre deti (zaradujem tym aj seba). deti nevedia ako to realne funguje, deti nevedia ze ak sa ma do necoho investovat, potrebuje sa urcity kapital, nejaky startovaci bod ktory nemoze byt nula. ja to uz teraz viem. viem ze zivot nieje ako ta kniha.

podla kiyosakiho je najvacsim aktivom mysel, preto teraz vidim ze kupenie tej knihy bolo dobre, pretoze to obohatilo moju mysel.

mozete so mnou suhlasit ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ano, jde o to, že si musíte jít za svým cílem a neposlouchat ostatní. Můj spolubydlící např. absolutně nechápe, proč se něco učím, když z toho nebudu dělat zkoušky ve škole. Nepochopil ani když jsem mu odpověděl, že chci obchodovat. Všechno mu to připadá absolutní nesmysl a ztráta času. On tráví čas mnohem lépe - každý den po práci sledováním televize.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Přestože podle všeho žádný bohatý táta nikdy neexistoval a milionářem se Robert stal nejspíše až po vydání úspěšných publikací, žádný bankrot nikdy nebyl registrován a jediný biznis Roberta nejsou ani korporace ani podíly ve společnostech ale pravděpodobně jen jeho hra CashFlow tak si myslím, že dokonale vypíchl díru na trhu a krmí poptávku po jednoduché motivační literatuře. Jeho knihy nejsou určené pro zajeté biznismeny, podle mě jsou jeho knížky určené pro lidi, kterým život stagnoval v krysím závodu a tyto knížky můžou být prvotní impulz pro změnu pohledu na vlastní život, celkovou změnu myšlení a pro úzké procento to může být jakýsi podnět pro další hledání a bádání. Samotná kniha z člověka milionáře neudělá, ale může to být odrazový můstek k vysněnému životu :-) Je jedno, jestli knihy nejsou založeny na pravdě a nebo si některé údaje protiřečí. Tohle není odborná, ale motivační literatura a svůj účel plní :-) toť můj pohled na věc...

Mimochodem CashFlow jsem hrál a myslím si, že je to příjemná zábava pro skupinku přátel se společným vztahem k tématu... Vřele doporučuji...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahojte, cital som Kiyoshakiho a je to skutocne super citanie a skola , ale absolutna bomba pre mna je kniha inych autorov a to Milionarom za minutu { da sa vygoglit..}} cital som ju asi 10x a moja manzelka 2x . Je pisana velmi putavo a prakticky. Lava strava knihy obsahuje konkretne techniky ;bohatnutia; a prava je pisana ako velmi zaujimavy pribeh jedne zeny ktora dokazala nemozne koli velmi silnej motivacii.....kto chce nech si to precita dalej uz nepoviem nic...ani na deresi..}}}}

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím všechny příznivce Roberta Kiyosakiho

Přečetl jsem téměř vše, co tento autor napsal a musím konstatovat, že mi osobně absolutně zásadním způsobem změnil život. Po přečtení jeho knih se teď na svět dívám rozdílným způsobem. Dříve jsem si myslel, že základním prvky bohatnutí jsou vysoké příjmy, honosné domy, drahá auta a podobně, stejně tak jako si to myslí i většina lidí. Teprve tyto knihy mi otevřeli oči a já poznal, co to skutečně znamená být bohatý.

Pokud jde o to, zda-li bohatý táta opravdu existoval, nebo ne, tak si myslím, že je to absolutně zavádějící. Důležité je zjistit, jaký máte v sobě obrovský potenciál a že když si umanete cokoli, můžete to dokázat. V tomto vám tyto knihy na 100% pomohou. Jsou pro mě čistě motivační a nehledám v nich exaktní příklad jak zbohatnout a myslím si, že si to tak i vykládá většina lidí na tomto vlákně.

Dan


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,
přečetl jsem asi 6 knih od R. Kiyosakiho a chtěl bych se podělit o názor, jak mi konkrétně pomohly:
Nevadí mi, že nejsou dokonalé. Důležité pro mě je, že mám díky nim představu, jak se pomocí tradingu skutečně dostat z bludného kruhu a za několik let už nemuset chodit do práce.

1) Možná dost traderů naštvu, ale myslím si, že ruční intradenní obchodování (byť ziskové) nepřináší skutečný pasivní příjem. Proto obchoduji Forex pouze pomocí automatických strategií (ano, je dost obtížné vytvořit funkční a robustní systém, ale ta námaha stojí za to).
2) Potvrdil jsem si, že trading je ideální business. Money management řeší reinvestice vydělaných peněz, nepotřebuji žádné zaměstnance, dodavatele ani odběratele, neřeším reklamace a pozdní platby, daně ze zisku jsou relativně nízké (a od Kiyosakiho vím, jak je v budoucnu ještě snížit), navíc si všechno můžu vyzkoušet v podstatě zdarma nanečisto
3) Přestal jsem hledat výmluvy, proč to nebo ono nejde. Pokud něco dokázali jiní, není nejmenší důvod nedokázat to taky. Chtěl bych zároveň motivovat ty, kteří mají pocit, že naučit se např. programovat nebo zvládnout angličtinu je příliš obtížné. Mně to přijde mnohem jednodušší, než zvládnout dokonale svoji psychiku a obětovat svůj čas na obchodování samotné. Všechno za mě dělá počítač.
4) Nemám nějaké závratné zisky. Jde, řekněme, (zatím) o desítky procent ročně. Díky Kiyosakimu ale vím, jak s nimi naložit. Zpočátku nebudu moct vybírat vydělané peníze, ale naopak budu muset co nejvíc z toho, co vydělám v zaměstnání, posílat k brokerovi.
5) Nemám už takový strach z neúspěchu jako donedávna.
6) Pokud najdu vhodného investora, možná se dostanu z "krysího závodu" dřív, než si myslím.

Takže jeho knihy mohu jen doporučit. Stejně jako server Financnik.cz, bez kterého bych rozhodně nebyl, kde jsem teď. Děkuji jeho autorům za cenné informace.

Hodně zdaru všem!
Mirek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim vsechny, mam tez hru Cashflow 101 i 202 na PC, mel jsem na ni nedavno jeste i cestinu, ale preinstalovaval jsem pc a cestinu jsem nejak vytratil. Hra se da samozrejme hrat i v anglictine, ale pro mene znaleho v anglickem jazyce se spise trapite hledanim odbornych vyrazu ve slovniku nez abyste naplno vnimali samotnou hru. Prosim, pokud nekdo mate nebo jste nekde zahledli cestinu na Cashflow, muzete se nejak ozvat? Asi nejlepe sem kdyz se nezobrazuji e-maily a jine kontakty. Ostatnim mohu poradit co se tyka hry Cashflow na pc. Diky a s pozdravem Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...