Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Robert.t.kiyoshaki


peta525

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 168
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Zdravím,

malá zajimavost, které jsem si všiml...

je zajímavé jak může literatura R. T. Kiyosakiho ovlivnit velice hodně lidé zde na tomto fóru a nejenom, zároveň ale on sám v jedné ze svých knih přirovnává trading/spekulace ke gamblerství a dalším příjmem krom své práce myslí investice. Např. akciové dividenda, nebo příjem z nemovitostí...Tedy v žádným případě trading :) Nepodstatné, ale zdálo se mi věcné to sem napsat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kiyosaki pisal knihy o investiciach do nehnutelnosti a prenajom tychto nechnutelnosti. rad by som mal nejake aktualne info, ze ako sa mu dari posledny rok, ked v USA je problem s realitnym trhom vobec....ak ma niekto cerstve info, sem s nim, Robertovi privrzenci. Ja nie som jeho ani fanusik, ani odporca, len by ma to zaujimalo....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

KirSo Napsal:
-------------------------------------------------------
> ... v jedné ze svých knih
> přirovnává trading/spekulace ke gamblerství a
> dalším příjmem krom své práce myslí investice.

Autor ve svých knihách zdůrazňuje nutnost znalostí a zkušeností bez kterých by byl trading pouze gamblerstvím. Nicméně ani to neodsuzuje a uznává, že každý člověk chce a potřebuje něco jiného.
Pro něj osobně je důležitý pasivní příjem, který vzniká bez účasti jeho osoby. Proto pro něj není trading prvořadý, jelikož vyžaduje jeho přítomnost a tím i čas kterého si cení více než peněz. Na druhou stranu příjem například z pronájmů je pro něj žádoucí, protože vzniká bez ohledu na to jestli on sám pracuje nebo je na dovolené.
Není to o tom co je lepší nebo výhodnější - je to prostě o jeho přístup k tomu jak generovat příjmy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

simun11150 Napsal:
-------------------------------------------------------
> kiyosaki pisal knihy o investiciach do
> nehnutelnosti a prenajom tychto nechnutelnosti.
> rad by som mal nejake aktualne info, ze ako sa mu
> dari posledny rok, ked v USA je problem s
> realitnym trhom vobec....

Pochybuji, že by někde uveřejňoval svoje finanční výkazy. Ale pokud zůstal věrný své filosofii, tak generuje příjem svým podnikáním (které mu jen vzkvétá) a příjmy pak mění na aktiva, což jsou například nemovitosti, které se teď prodávají za desetinovou hodnotu. Já osobně si myslím, že i když mu teď možná klesl příjem z pronájmů, tak si připadá jako ve zlatém dole, protože kam se podívá, tam je k mání nemovitost za zlomek své skutečné hodnoty.
Pro nedůvěřivce ještě dodávám, že investiční horizont jeho nemovitostí je průměrně sedm let, takže krize která by trvala třeba i tři roky neohrozí jeho systém, kterého se drží.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tuším, že někde na forbes.com nebo yahoo.com/finance R.K. prozradil, že nyní investuje do zlata a stříbra a prý v tom bude pokračovat až do roku 2016 (?)... Přičemž se pouze domnívám, že se jedná o investiční cenné kovy(cihly atd.), nikoliv o futurity. Souvisí to s krizí a také faktem, že $ není kritý zlatem, jen potištěný papír... R.K. také předpovídá zhroucení trhu s cennými papíry někdy kolem 2010-2016, nikoliv v souvislosti se současnou recesí, ale v souvislosti s odchodem milionů Amíků z poválečné generace do důchodu: jejich důchody jsou postaveny na předpokladu růstu trhů, ale zároveň jak začnou vybírat z podílových fondů, způsobí pokles cen akcií, což má vést ke zhroucení trhu; více viz. kniha R.K.: Proroctví. (Nejsem obchodník s komoditami, tak se omlouvám za případné nepřesnosti... pouze R.K. "fanoušek" :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peta_Bi Napsal:
-------------------------------------------------------
> KirSo Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ... v jedné ze svých knih
> > přirovnává trading/spekulace ke gamblerství
> a
> > dalším příjmem krom své práce myslí
> investice.
>
> Autor ve svých knihách zdůrazňuje nutnost znalostí
> a zkušeností bez kterých by byl trading pouze
> gamblerstvím. Nicméně ani to neodsuzuje a uznává,
> že každý člověk chce a potřebuje něco jiného.
> Pro něj osobně je důležitý pasivní příjem, který
> vzniká bez účasti jeho osoby. Proto pro něj není
> trading prvořadý, jelikož vyžaduje jeho přítomnost
> a tím i čas kterého si cení více než peněz. Na
> druhou stranu příjem například z pronájmů je pro
> něj žádoucí, protože vzniká bez ohledu na to
> jestli on sám pracuje nebo je na dovolené.
> Není to o tom co je lepší nebo výhodnější - je to
> prostě o jeho přístup k tomu jak generovat
> příjmy.
>
>
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 10.01.
> 15:25 uživatelem Peta_Bi.

Spiš mi přišlo, že se protiřečí v "Chudý táta, bohatý táta" a v "Proč chceme abyste byli bohatí", kde nejdřív píše: "Neexistuje špatná investice, pouze špatný investor", potom ale dodáva: "Spekulace nejsou investice, je to pouze gamblerství". Přitom opomijí jakoukoliv část FA, nebo TA, nebo dokonce zdůraznění potřeby znalostí (což je nejspíš jasná věc, přesto v kontextu s kapitolou spíše znamenalo, že to odsuzuje).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

taky se přidávám s názorem.

Já také vlastním knihy od R.K. a mám je přečtené. Vážím si jeho názorů o to víc, že se mu podařilo zbohatnout.

Nemusíte se mnou souhlasit, ale názor R.K. je poplatný určité době. To je době, kdy jeho knihy vznikaly.
Celý svět je neustále v pohybu a ve vývoji a neexistuje žádný finanční guru s křišťálovou koulí, který by mohl říci do čeho investovat, tak aby to fungovalo jak má i třeba v dlouhodobém horizontu.

Všichni dnes vydíme, že co fungovalo včera nemusí fungovat dnes.

S pozdravem

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

Souhlasím s Atlasem, že některé aspekty investování, které jsou v knize zmíněny, jsou dnes již neaktuální. S tímhle myslím souhlasí i autor. Cena téhle knížky, je ale v něčem jiném. Nenajdete v ní (vyjma příkladů jeho obchodní činosti) žádné konrétní tipy pro investice. Každý v ní může nalézt inspiraci a prozkoumat teorii investování, jejíž pravidla se nemění již tisíce let. Znám knihy, které by se dali mnohem míň nazvat aktuálními (Nejbohatší muž v Babyloně) a přesto jsou neuvěřitelně cenné i dnes.Tyto knihy jsou o psychologii obchodování. Lidé a jejich psychika se v některých ohledech nemění.

V knize je pár věcí, se kterými se neztotožnuji, ale s "krysím závodem", definicí pěti překážek gramotných investorů a s dalšími teoriemi, se nedá nesouhlasit.

Z počátku mi kniha připadala hodně školomecká (, asi proto, že jsem byl nucen se ztotožnit s myšlenkami vzdělávaného devítiletého kluka). Bylo v ní také mnoho až učebnicově modelových situací, o jejichž realitě bylo nemožné nepochybovat. Když se na to ale podívám z druhé stránky, tak to byl od Kiyoshakiho rafinovaný způsob, jak maximálně zjednodušit myšlenky. Dovoluje nám to zesílit proud vlastních myšlenek, aniž bychom je museli brzdit úvahami o tom "co tím chtěl básník říct". V jednoduchosti je síla. :)

Příjemný zbytek dne všem,

Jonny-Em
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Ani ten nejlepší trader nedokáže s přesností předpovědět vývoj trhu. Ale dokáže, se nenechat tímto trhem překvapit".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
  • 4 months later...

Tak já přispěju do tématu :) Já mam od RTK přečtený 3 knížky , bohatý tátat, Chudý táta , Cashflow kvadrant a jak investovat jediný co mě mrzelo je že se v knížkách po tátovi opakuje hodně věcí typem "Jak jsem psal v chudém tátovi .... " což je podle mě dycky tak čtvrt knížky opakování. Ale přečetl jsem další knížky na které odkazuje v těchto 3 a ty už byli lepší jsou tam dobré typy jak nakupovat s minimální hotovostí atd. :) původně jsem chtěl i tu do důchodu mladý a bohatý ale odradilo mě to věčné opakování jak psal v bohatým a chudým tátovi tak uvidim ještě :) a hru jsem nehrál i když jsem si ji chtěl koupit ale myslim že je to spíš jenom tak aby uplný nezasvěcenec poznal rozdíli mezi aktivy a pasivy a jakym způsobem se nějak dostat z Krysího závodu jinak bych od toho nečekal jiný tipy jak třeba číst výkazy a nebo poznat dobrou koupi :) alles

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Od R.T.K. jsem precetl temer vse, je sice pravda ze nektere pasaze z knih jsou pribuzne z jinych jeho knih, ale 100% vim ze jsou to vynikajici knihy pro zaklad financniho IQ, mnoho lidi nema v tomhle vubec jasno. Taky jeho cilem neni rikat presny zpusob jak zbohatnout, protoze ten neexistuje, ackoliv nejsem trader tak neco jsem cetl od autoru webu a oni se taky zminuji ze kazdy clovek ma svoji strategii tradingu a ze neexistuje 100% navod ke zbohatnuti. Takze reci jako ze nerika nic vecneho neni pravda jelikoz kdyz nekdo rika ze je to voda a druhej chce vino a krici ze to neni vino tak to je vzdy rozpor. Veci co uci podle me nejsou vubec nacteny z knihy jelikoz co on nekdy popisuje vyplyva ze zkusenosti. Jeho hru jsem hral sice to neni zadna veda po par hrach ale clovek by se divil jak se na zacatku zapoti kdyz nevi vubec co je to rozvaha, aktiva x pasiva, kde se vsechny prijmy a vydaje promitnout ve vykazech. Jeho cinnosti je zmenit mysleni chudych na mysleni bohatych, neni to o tom, ze by vam naserviroval recept na miliony. Ja ho stale doporucuju a neprestanu jelikoz pomohl se zamyslet mym znamym nad svoji financni strankou. A ta uz nemyslitelne patri k tomuhle svetu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...