Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Woodie CCI system


DarkMan

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Zdravím Traderov,

Chcel by som sa s Vami podelit o moj doterajší Papertrading Woodieho CCI. Respektíve výsledky.
Veľmi by mi pomohlo keby ste mi napísali názory. Nie som si celkom istý výsledkami tak by som potreboval komentár:

Obchodujem zatiaľ ZLR na E-mini Nasdaq Range bar 8
SL: 50 USD
Výstup CCI 100 cross a CCI hook
RRR 1,93 Bez komisíí
RRR 1,54 s komisiami
úspešnosť 47,5 %
maximálny DD 6,76 %
Priemerný zisk na obchod sa mi zdá žalostne málo 10 usd na obchod...

ďakujem za komentáre....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, protože toto je jeden z mých prvních příspěvků, rád bych zde tímto poděkoval Tomášovi, Petrovi a všem aktivním členům fóra (především lidem jako je Libic, jenaL, Martinek, drvr, Fuxo, Gladiator a dalším) za výborný obsah, kterým Finančníka plníte (+ samozřejmě i Michalovi za údržbu fóra). Vaše práce je opravdu inspirativní a velmi Vám za ni děkuji. Nedávno jsem se začal zajímat o WCCI a právě jsem ho začal backtestovat. Systém mi v originální podobě příliš nesedl a tak jsem ho zúžil jen na trendové obchodování (pouze ve směru EMA34 + dle patternů i pomocných indikátorů) s patterny ZLR, GB100, TT a Slingshot. Až dokončím BT, publikuji zde výsledky. Jaké s těmito patterny (především se Slingshotem) máte zkušenosti vy? Díky,

14816

14817

14818

14819

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry Den prajem,

mam jednu otazku na pattern ZLR ktory sa obchoduje v ramci systemu wCCI. Najprv uvediem definicie ZLR a potom polozim otazku.

Mnou prebrate a re-formulovane definicie 2 podmienok nastania ZLR:

Pravidlo c.1: Musi byt pritomny uptrend (resp. downtrend) - Uptrend je vtedy, ked sa vykresli sest useciek CCI50 nad nulovou linkou. Downtrend zasa naopak.

Pravidlo c.2: Aby sa trend povazoval za platny, je nutne aby CCI na zaciatku prvou linkou zacinalo nad +100 pre uptrend (resp. pod -100 pre downtrend)

A teraz otazka na vec, ktorej nerozumiem celkom presne (situacia opisuje uptrend). Ak nastane ZLR pattern, tento musi nastat v normalnej oblasti, cize podla pravidla c.2 CCI50 musi klesnut z extremnej oblasti (viac ako 100) pod +100 pre uptrend kde vytvori ZLR hook. Je mi jasne ze na uptrend treba aspon 6 useciek nad nulovou linkou, prieraz +100 a pokles pod +100. Moja otazka znie, ked nastane tento pokles pod +100 a cakam na ZLR, musi sa tento vytvorit v ramci tychto 6 pociatocnych useciek, resp. v blizkosti prekrocenia pod +100, alebo mozme brat aj ZLR ktore sa vytvoria dajme tomu 10 useciek od momentu kedy sa CCI50 vratilo z extremnej oblasti pod +100?

Je to detail ale zvysi moje chapanie ZLR. Kludne sa vyjadrite viaceri, rad by som pocul vase vysvetlenia aj ked budu rozdielne. Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...