Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Testování strategie


Doporučené příspěvky

to Honza K.
diky za odpoved...
souhlasim s Vami s tim sl, bez debat.
Ohledne potravin, ze Vam neprirostly k srdci... Ja si zkratka precetl dost diskusí, manual atd. a proste koupil TNT 5 a zacal (zatim uspesne) backtestovat zacatecnicke trhy (corn,sugar,soy...). Ale ted narazim na ruzna omezeni.
Hledam cestu jake komodity ci indexy backtestovat, abych mohl pozicne (a pokud mozno elektronicky) obchodovat s uctem 10 000 USD, aniz bych moc riskoval.
co se tyce indexu Vami doporucovanych...pres jaky program je mohu zkusit? V TNT 5 je nemam a pokud NQ znamena Nasdaq, tak u toho tu vidim nulove volume. Mini Russel tu nema zadne kontraktni mesice a v normalnim Russelu jsou denni pohyby i 21 000 USD a to by opravdu nebylo pro me:-)
Koukam ze TNT 5 je pro elektronicke pozicni obchodovani asi useless:-) dokonce tu nevidim ani el. verzi mnohdy doporucovaneho Eurodollaru...

Mirek F.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 135
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mirek F.:
Jeden tip na trh bych měl. Když jsem se zajímal(před 2 roky) o poziční obchody, tak to byl pro mne jasný favorit, protože tam stačil mnohem menší SL než u zrnin a spol. Je to Eurodollar. Koukni na to. Nevím jak dnes, ale tenkrát měl malý margin, pěkně trendoval a volatilita přijatelná pro SL 200USD a likvidita taky v pohodě. Obchoduje se i elektronicky. Pro malé účty je to dle mého jasná jednička.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirku!
Možnosti již byly naznačeny - jen po nich šáhnout. Byla tu zmíněna oblíbená varianta Ninja + Zenfire (nemám osobně odzkoušenu, ale byl tu o ní článek a měla by být free).
Co odzkoušeno mám je Infinity + Sierra. Možný postup je tento:
- Jdi na stránky Infinity a stáhni si DEMO - dostaneš na měsíc přístup v datům všech futures, tedy i k indexům a k plné verzi Sierry. Pokud ti bude vyhovovat, pak:
- Založ ostrý účet u Infinity (na e-mini indexy budeš mít margin 500 a komise 4-5 USD RT), ale musíš si platit Sierru, level 3, což je cca 27 UDS/měsíc. Pokud některé futures nebudou v nabídce, dohodneš se lehce s pracovníkem supportu Infinity a ten ti to doplní.

Jsou i jiné možnosti - např. Global Futures - koukni na jejich nabídku, případně zavolej přes Skype Jamesi Kuželovi a dohodni se - máš to v češtině - pokud by v tomto byl problém. Oslov případně i jiné brokery - jsou jich na netu mraky.

Stačí jen hledat. Doporučení jsi již dostal dost - jen něco začít dělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Není důvod proč by na uvedených platformách nešlo obchodovat pozičně. Sierra např. zobrazuje grafy od minutových až třeba k týdenním, navíc i alternativní (tickové, volume, rangebars). Stejně tak u Infinity můžeš obchodovat jak pozičně tak intradenně. Rozdíl bude jen v marginu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přesně. Sierra je stejně jako TNT "charting" program, který lze využít pro řadu poskytovatelů dat (např. MyTrack, TD Ameritrade, Opentick, Transact aj.) Data lze koupit i od Sierry přímo. Infinity používá Sierru jako svůj nosný charting software (pod názvem Transact chart). Takže stáhnutím DEMA od Infinity můžeš měsíc zkoušet jak Sierru (v plné verzi), tak platformu Infinity.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Mirku,
ja mam pocit, ze to v tom TNT nejak divne hledate. Samozrejme pouzijte co sam uznete za vhodne, ale s koupi TNT jste patrne dostal denni data historicky az do dneska. To je dost na to, abyste si odzkousel prakticky cokoliv. Alespon ja obchoduji pozicne a TNT je na to uplne idealni. Ja ho preferuji hlavne proto, ze si cely backtest umi ulozit i s vecma co jsem si do nej nakreslil.

K tem jednotlivym komoditam:
- Eurodollar - lednovy 2009 kontrakt nic moc, unorovy 2009 kontrakt nic moc, březnovy 2009 kontrakt má denní volume řádově ve statisících až milionech. To je velmi dobre. Pak jsou zase dav kontraktni mesice mrtvy a další velmi aktivní kontraktní mesic je cerven 2009 opet s denním volume pocitano ve statisicich zobchodovanych kontraktu. Velmi příjemný trh. Pěkně trenduje, dostatečná likvidita, minimum otevíracích GAPu.
- Sugar March 2009 - desítky tisíc zobchodovaných kontraktu denně, to je take velmi dobre. Užil jsem si s tímto trhem v minulem roce pozičně spoustu srandy.
- Live Cattle February 2009 (používejte Combined, což by mělo být dle TNT jako elektronické a cca to tak je) - velmi příjemný trh, s výbornými trendy, zde plati zasady technicke analyzy, rada lidi jej obchoduje pozicne treba i Triple Screen Systemem, o kterem na foru byla hodne rec.
- Cocoa March 2009 - tisice az desitky kontraktu denne. Pekne trendy, vhodne pro pozicni obchodovani.
- Soybean Meal January 2009 - komodita svym prubehem velmi podobna Soybeans, ale je levnější.
- Corn March 2009 - můj jednoznačný favorit v zrninách. Desítiky až stovky tisíc kontraktů denně, pěkné výživné pohyby s hromadou obchodních příležitostí.

Toto vše jsem našel v tom samém TNT. Jsou to trhy vhodne pro začatečníka. Ja osobně Vám doporučuji vzít si např. tyto uvedene komodity nebo i jednu z nich (např. zminovany Eurodollar) a podrobit je brutálnímu otestování! na nějakou poziční strategii ;) Zakousněte se do toho!
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

For Mutton47:
Dekuji za otevreni oci ohledne TNT, Eurodollar backtestuji as soon as possible.
Co se tyce cornu, o nem vim, mam (ale jen v nem) 80% uspesnost.
Jelikoz jste jeden z mala reagujicich pozicnich obchodniku, nemate nahodou kontakt na cesky hovoriciho brokera?
Anglicky celkem umim, ale nejake drobnosti v prikazech atd, si jeste anglicky vyjednavat nehodlam:-)

Mirek F.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirku,
v Cechach pusobi napr.:
- SaxoBank - broker mající pobočku v Čechách ...
- Colosseum - řada lidi by Vam je nedoporucila, jak se doctete ve vlaknu o colosseu, ale ja jsem s nimi rok obchodoval v roce 2001 a docela to slo.
- Harpoon Capital - americky broker, maji tam cesky mluviciho zastupce tučím Jana Kose
- Striker Securities - tam by mel sedet Martin Lembák

Asi byste nasel i dalsi cesky mluvici brokery tady na foru.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...