Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Testování strategie


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 135
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

TP jsem stanovil na základě backtestu, je to nejčastější hodnota které bylo dosaženo. To znamená že ne vždy ji dosáhnu a na druhou stranu bych mohl získat i více, je to prostě kompromis.
Používám pevný SL, nevím jak bych nasimuloval trailing stop loss na starších datech, zatím jsem to nezkoušel.
Ale je to zajímavý podnět o víkendu se na to podívám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na jednu věc. Udělal jsme backtesting na NQ.Používám patterny FinWin a pevný PT.Backtest byl na statických grafech. Po dosažení PT - ukončený obchod.Teď zkouším papertrading a při sledování "živých" grafů se stane, že při čekání na PT se vykreslí znovu pattern - tedy signál ke vstupu.Řeším dilema, zda obchod ukončit po dosažení PT od prvního vstupu a nebo PT posunout až od druhého signálu.Má s tím někdo nějakou zkušenost?
Díky

Ladas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jak jsi to řešil v backtestu? Jaké máš pro takovou situaci pravidlo ve svém OP? Polož si otázku - byl bych schopen toto udělat při živém obchodování? Já osobně jsem se snažil při backtestu i při paper vždy se co nejvíce přiblížit live. Konkrétně v této situaci bych vstoupil s dalším kontraktem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

benedikt.ben:

v backtestu to bylo jasné, PT od prvního vstupu a konec obchodu.Pravidlo pro tuto situaci nemám,proto dotaz.Tato myšlenka mne napadla včera večer , když jsem koukal na graf.A co se týká konktraktů, tak jsem zapoměl napsat, že celá situace byla myšlena jen s jedním, neboť v rámci MM mě účet momentálně více nedovolí.
Díky za odpověď

Ladas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pokud nechceš (nebo nemůžeš vstoupit s dalším kontraktem), tak bych ale PT v žádném případě neposouval, pokud jsi testoval pevné PT, bylo by to porušení MM, který jsi testoval. Osobně bych si tyto situace zpětně otestoval a vyhodnotil, co je lepší, já osobně se rozhoduji pro určitá řešení vždy na základě testů. Ale toto je pouze můj osobní pohled na věc, takto prostě obchoduji .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě mne napadá, možná bych v tvé situaci zkusil otestovat posun SL dle druhého platného signálu. Já osobně mám prioritu ochranu svého kapitálu, proto je pro mne velmi důležitý DD, jedu dle svého MM s velmi nízkým DD, mám samozřejmě natestovaný OP i s jinými, mnohem většími, profity, ale ještě se na změnu MM necítím psychicky, a proto jedu na jistotu (to je v trzích fakt kacířská myšlenka), tak tedy na větší jistotu :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Lasky.. co? jak? kde? chceš testovat? Chceš testovat svůj OS, nějakou strategii, chceš dělat BT...? Pro začátek testování potřebuješ minimálně kvantum grafů, na kterých budeš testovat, tužku, papír. Nic více nepotřebuješ - vše si budeš zapisovat ručně. Zkus svou otázku více rozvést, ať ti můžeme lépe poradit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lasky:
testprg opravdu není nutně třeba: pusť si cokoliv kde jde dělat a nastavovat technická analýza, pak fakt jen ta tužka a papír (kroužkový A4...:-))třeba a hlavně být k sobě poctivý, to je nesnažit se o vylepšování výsledků. Vstupuj třeba na close=závěrečný kurz nebo jinak,ale nutně a doslova povinně a vždy si nastavuj StopLossy - na těch taky jdi bezpardonu ven. Možná uvidíš že bývá horší jít ven a hlavně kdy, než koupit.
A toto není rada ale zkus to jednou: kup už dnes cokoliv - doslova, hoď si třeba los co koupíš. Odhadni kam TO asi půjde = jdi long nebo short a zkus si ty výstupy a jak bys asi držel profit, pokud se do něj dostaneš. Na toto test prg.opravdu není třeba.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

ahojte
chcel by som poprosiť o radu.chcem začať testovať či už backtest alebo realne data na papier a chcem sa opýtať či to nemôžem nahradiť testovaním na nejakej demoplatforme s fiktívnym učtom teda či by som dosiahol ten vysledný efekt.ak teda uvažujem o intradennom obchodovaní lebo chapem to tak že testovať staršie data ma zmysel pri pozičnom alebo spraedoch ale pri intradennom obchodovaní???dakujem za každý dotaz,radu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...